Navrhnite jednoizbový apartmán (105 fotografií)

Moderné interiéry naďalej dokazujú, že neexistujú malé oblasti ani zlé dispozície. Všetky nevýhody priestoru je možné skryť pomocou princípov územného plánovania, ako aj správneho výberu farieb, výzdoby a nábytku. Aby sme vás inšpirovali, vytvorili sme výber 10 krásnych dizajnérskych projektov pre apartmány s jednou spálňou. Šťastné prezeranie!

1. Návrh interiéru jednoizbového bytu, Moskva

Táto "odnushka" plocha 43 m2. nachádza sa v budove Stalinskej éry a mal byť prenajatý. Dizajnérka Daria Nazarenko sa rozhodla vzdať sa univerzálneho dizajnu, ktorý je typický pre tento typ majetku, a vytvorila interiér s individuálnymi vlastnosťami. Malé detaily, ako sú panely alebo vzorované textílie, odrážajú chuť hostesky a menia sa na svetlé akcenty na pozadí diskrétnej povrchovej úpravy.

Prirodzene, jednou z hlavných úloh bolo zachrániť vzácne štvorcové metre, ktoré sú v byte tak málo. Všetky priečky boli demontované, čím sa priestor zmenil na štúdio.

Významnú úlohu zohrával multifunkčný nábytok. Takže v strede miestnosti je objekt, ktorý súčasne plní úlohu stola, konzolu za pohovkou a malú priečku, ktorá priestor plynule rozdeľuje. Priestranná posteľ bola postavená v špeciálnom výklenku a kúpeľňa bola skrytá za posuvnými dverami.

2. Navrhnúť jednoizbový byt vštýl podkrovia

Tento projekt je skvelým príkladom toho, ako urobiť moderné bývanie pre mládenca z bytu zabitého rokmi zdedenými po babičke. A to je dôkaz, že aj podkrovie, ktoré miluje veľa voľného priestoru, sa zmestí do interiéru jednoizbového bytu o rozlohe 38 m2.

Návrhári z ateliéru „Odnushechka“ sa museli zaoberať umiestnením zložitého geometrického tvaru, ako aj uhlového usporiadania. Po odstránení nadbytočných priečok sa v malej miestnosti objavili tri veľké okná naraz, ktoré prenikli veľkým množstvom svetla a urobili ho priestrannejším. Malá kúpeľňa zväčšená kvôli chodbe.

Takmer všetok nábytok sa vyrába na zákazku a prispôsobuje sa osobitostiam interiéru. Rozhodli sa nahradiť stôl barovým pultom, ktorý oddeľuje obytný priestor od kuchyne. Rôzne stenové dekorácie robí dizajn bytu rozmanitejším a komplexnejším.

3. Návrh jednoizbového bytu pre dievča

Jednoizbový byt s rozlohou 42 m2, sponzorovaný spoločnosťou Evgenia Yermolaeva, sa nachádza v Moskovskej oblasti. Hosteska preferuje šetrnosť k životnému prostrediu, takže dizajnér zapísal do interiéru čo najviac stromov a rastlín. Spálňa sa ukrývala v sklenenej kupole, čo prináša pocit ľahkosti.

Na úsporu miesta sa rozhodlo minimalizovať jedáleň, ktorá je obmedzená na malé stoličky a barový pult. Aj v byte bolo miesto domaKino a priestranná vstavaná skriňa na chodbe.

4. Návrh jednoizbového bytu v štýle pop artu

Ďalší projekt z Evgenia Yermolaeva, ktorý jasne dokazuje, že aj svetlé a výstredné pop art môže vyzerať krásne v jednoizbovom byte len 37 m2. „Odnushka“ je určená pre mladý pár, ktorý dvojnásobne komplikuje počiatočnú požiadavku: obsahovať všetko potrebné pre život.

Rekonštrukcia zahŕňala demontáž balkóna, rozšírenie otvoru medzi kuchyňou a chodbou, zvýraznenie pracovného priestoru pomocou pódiovej fázy. Dizajnér si chcel ponechať manželskú posteľ a zároveň vytvoriť miesto pre obývaciu izbu. Transformácia postele, ktorá sa nachádza v skrini, pomohla vyrovnať sa s touto úlohou. Pozdĺž steny umiestnili veľký šatník, ktorý slúži ako hlavný úložný priestor v byte. Zrkadlá na posuvných dverách pomáhajú opticky rozšíriť priestor.

Farebná paleta je postavená na kontraste stlmených a jasných farieb. Podlaha vzor pomáha v zónovanie priestoru, zvýraznenie každej zóny. Napriek svojej malej veľkosti vyzerá interiér štýlovo a esteticky.

5. Návrh jednoizbového bytu pre mladú rodinu

Dizajnéri z novosibirského štúdia Artugolsa podarilo skombinovať v malom jednoizbovom byte 40 m2. racionalita, individualita a estetika, všetko toto zdobí poznámkami brutality.

Dispozičné riešenie zahŕňa obývaciu izbu, spálňu s veľkou posteľou, kuchyňu, bar a samostatnú kúpeľňu. Špeciálny štýl priestoru dáva kontrast studených a teplých farieb s hlbokými textúrami.

Bolo možné vybrať výklenok pre spálňu s pomocou vstavanej skrine, ktorá rozdelila chodbu a miestnosť. Lôžko je na pódiu, ktoré plní úlohu ďalšieho úložného priestoru.

Horizontálne drevené dosky rámujú priestor, vďaka čomu sú vizuálne širšie a útulnejšie. Použitie jednej palety troch farieb zvýrazňuje tento efekt, čím vytvára pevný a úplný obraz.

6. Garsónka v štýle minimalizmu

Zákazníci chceli tento malý jednoizbový byt premeniť na 40 m2. v moderných apartmánoch, naplnených ľahkosťou a vzduchom. Oksana Tsymbalová z ateliéru „House of the Sun“ pracovala na projekte a dokázala stelesniť všetky najmenšie nuansy v interiéri.

Ubytovanie sa skladá zo spálne, obývacej izby, kuchyne, malej jedálne, kúpeľne a priestranných skladovacích priestorov. Aby sa dosiahol tento výsledok, konštruktér prevzal princíp funkčnosti ako základ, pri použití každého štvorcového metra, pri zachovaní rovnakého požadovaného priestoru a ľahkosti.

Po prestavbe v bytetam bol malý hozblok, ktorý sa podarilo vytvoriť zvýšením kúpeľne a pohybom dverí.

Súčasťou kuchyne je rohová kuchyňa. Aby sa ušetrilo miesto, nábytok vytvára jedinú čiaru, takže voľný priestor. Výška stropov umožnila usporiadať skladovacie priestory v celej výške stien. Súčasne, štýlová jednota a svetlé farby vyhladia všetky rohy, vyrovnajú hromadu.

V oblasti spálne sa nachádza pracovisko, ktoré je oddelené od obývačky drevenou priečkou so zaujímavou textúrou.

7. Navrhnúť jednoizbový byt zo štúdia Galaxio

Tento apartmán má len jednu, ale priestrannú izbu s rozlohou 45 m². Vďaka multifunkčnému nábytku vyzerá priestor veľmi štýlovo a každá zóna plynule prúdi do druhého.

Malé oddelenie oddeľuje kuchynský kútik a pracovisko, ktoré zapadá do výklenku vedľa okna. Dispozícia má tvar písmena L, pričom jedáleň je navrhnutá ako chodba. Spálňa, ktorá obsahuje posteľ a dva nočné stolíky, bola umiestnená za priesvitnou zaoblenou priečkou, čím ju skryla pred zvedavými očami.

Interiér bytu len vyhral pomocou moderného štýlu, ktorý je tu stelesnený v hladkých formách nábytku, prírodných farbách a hladkých povrchoch. Táto kombinácia rozširuje oblasť a niepreťažuje miestnosť zbytočnými detailmi.

8. Návrh jednoizbového bytu v Kyjeve

V tomto jednoizbovom byte, ktorý navrhli Martins Architects, neexistujú prakticky žiadne jasné hranice, aj keď sú potrebné. Tu sa tiež rozhodlo skryť spálňu za sklenenou priečkou, ale tentoraz je to transparentné, v ktorom môžete odísť do dôchodku pomocou záclon.

Územné členenie je zabezpečené rôznymi farbami a materiálmi. Kuchynský priestor je tak zvýraznený čiernym murivom a ľahkým lesklým nábytkom, ktorý je v kontraste s bielou, zelenou a hnedou farbou zvyšku interiéru. Tieto rozmanité dizajnové riešenia „zmieria“ svetlú drevenú podlahu a biely strop.

9. Návrh interiéru jednoizbového bytu 54 m2.

Španielsky dizajnér Hector Luis Velasquez presne vie, ako pracovať s priestorom. Jeho projekt s názvom "Keramický dom" je niečo na hranici medzi dizajnom a umením. Každý môže interpretovať snehovo bielu „nahotu“ vlastnou cestou, ako aj plynulosť vnútra, ale všimnite si, že niekoľko nápadov nebude zbytočné.

Všimnite si, že vrcholom bytu sa stali vysoké stropy, ktoré umožnili rozšíriť priestor nahor a vymazaťvšetky druhy hraníc. Podlaha, strop, steny hladko prúdia do seba a vytvárajú viacúrovňový a funkčný dizajn.

Vnútorný objem je vytvorený prostredníctvom hier s perspektívou, geometrií a farbami. Biela povrchová úprava je obohatená o keramické výrobky, ktoré „obývajú“ byt, čo mu dáva skutočne španielsky charakter.

Vstupná hala sa nachádza mierne pod hlavnou úrovňou a otvára sa do veľkého okna, oddeleného od kuchynského priestoru nízkou priečkou. Najzaujímavejšou časťou miestnosti je spálňa: je na druhej úrovni, akoby visel nad kuchyňou.

10. Návrh jednoizbového bytu, New York

Zahraniční dizajnéri naďalej ohromujú originálnymi prístupmi k organizácii malého priestoru. Odporúčame vám, aby ste sa krátko vrátili do New Yorku a prezreli si jednoizbový apartmán o rozlohe 36 metrov štvorcových, na ktorom pracuje duet profesionálov - Braden Caldwell a Michael Chen.

Tento bytový transformátor sa môže meniť v závislosti od potrieb svojich obyvateľov. Napríklad v noci je posteľ, ktorá sa zázračne skrýva v stene a odhaľuje plnú skriňu. Ale ak pohnete stenou, rovnako ako rozšíriť TV, dostanete obývacia izba a pohodlné štúdium.

Jedáleň obsahuje priestor pre štyri osoby a zásuvky a „sterilná“ belosť kuchyne vizuálne zväčšujú priestor. skvelýmožnosť pre tých, ktorí nemajú radi vytrvalosť, dokonca aj doma.

Video: Jednoizbové byty - interiérový dizajn