Navrhnite chodbu v Chruščove (55 fotografií)

Rovnako ako divadlo začína závesom, apartmán začína chodbou. Napriek malej ploche plní dôležitú úlohu pri organizovaní domovského priestoru. Vrchné odevy a obuv, klobúky, tašky, kľúče sú tu uložené. Práve tu sa hostia stretávajú a eskortujú, pozerajú do zrkadla predtým, ako idú von, a keď sa vrátia, vymenia si topánky na mäkké papuče. Je veľmi ľahké vytvoriť krásny dizajn chodby v Chruščove, a preto bude denne zlepšovať náladu všetkých domácností!

Ako zvýšiť chodbu v Chruščove?

Usporiadanie malých bytov v sovietskych výškových budovách sa veľmi nelíši. Štvorcové metre sa rozdeľujú len ekonomicky, len na zabezpečenie minima potrebného na existenciu. Pod sálou v Chruščove, v najlepšom prípade, je 3-4 štvorcových metrov pridelené, takže nábytok a ďalšie veci by mali byť umiestnené v ňom veľmi opatrne. Ak chcete kompenzovať nedostatok voľného miesta, nedostatok prirodzeného svetla (okná) a mierne zvýšiť výšku stropu, môžete použiť správny dizajn.

Zvýšenie počtu dverí

Ak odstránite dvere vedúce z chodby do miestností a roztvoríte otvory alebo z nich urobíte oblúky, potom sa do haly dostane „denné svetlo“ a lepšie vetranie. Nevýhodou tohto riešenia môže byť prenikanie zápachu z kuchyne, ako aj zníženie tepelnej úspory miestností. Možnosť kompromisu - nahradiť prázdne krídlo dverí na skle odolnom voči nárazom, môžete dokoncanepriehľadný.

Výmena vnútorných priečok

\ t

Po získaní povolenia na prestavbu, môžete odstrániť niektoré vnútorné prestavby inštaláciou plnej skrine, veľkej skrine alebo modulárnej sady na ich mieste. Dvere tenkého oddelenia v celej stene budú tiež vyzerať štýlovo a veľkolepé.

Zrkadlá

Zrkadlo na chodbe je povinným prvkom, tak prečo nepoužívať jeho funkcie v maximálnej miere? Plne zrkadlová stena opticky prehlbuje priestor a zdvojuje ju. Okrem toho môžete obdivovať svoj odraz v plnom raste. Alternatívou k tomu sú zrkadlové dvere skrine, lesklý reflexný povrch.

Tapety na plochu

Kvalitatívne fototapety s panoramatickým obrazom krajiny, ulice, realistického trojrozmerného efektu, hry svetla a tieňov urobia z každej haly v Chruščove oveľa zaujímavejšiu a širšiu. Uprednostňujú sa obrazy vo svetlých odtieňoch.

Vertikálne čiary

Sadrové falošné stĺpiky, kontrastné vertikálne vzory na tapete alebo dekoratívne prvky - najlepší spôsob, ako vytiahnuť miestnosť až na strop zdalo vyššie, a interiér - rafinovanejšie.

Farebné riešenia

Vzhľadom na malú veľkosť chodby v Chruščove treba starostlivo zvoliť farbu jej dizajnu. Najlepšie bude vyzerať neutrálne svetlo a teplé farby, ideálne - jeden alebo dva úzke odtiene. Odporúča sa vyhnúť sa príliš jasným, nasýteným tónom,veľké prominentné kresby a farebné prvky.

Biela vstupná hala v Chruščove

Čistota a sviežosť bieleho materiálu ho robí nevyhnutným pre vytvorenie sofistikovaného dizajnu malej chodby v škandinávskom, klasickom alebo francúzskom štýle. Vyzerá obzvlášť dobre v kombinácii so zlatými, béžovými, svetlosivými, žltými a chladnými odtieňmi dreva.

Šedá vstupná hala v Chruščove

Obmedzená a neutrálna sivá - základná farba pre mestský interiér. Ak si pre byt vyberiete minimalizmus, podkrovie alebo high-tech, hala v asfaltových alebo oceľových odtieňoch bude ideálne zapadať do celkového konceptu.

Vstupná hala Brown v Chruščove

Farba tmavého dreva sa považuje za symbol pohodlia domova, pevnosti a oddanosti tradícii. Okolie s béžovou, zlatou alebo broskyňou pomôže dodať čokoládový odtieň ľahkosti.

Orange Hall v Chruščove

Veselá oranžová sama vyžaruje teplo a svetlo, nahrádzajúce slnečné lúče, ktoré tak chýbajú v najbližších chruščovských chodbách. Táto farba dáva pocit priateľskosti a priateľskosti, okamžite zvyšuje náladu každého.

Žltá sieň v Chruščove

Žltá - ďalšia žiarivá farba, vďaka ktorej sa aj najmenšia chodba stane ľahšou a priestrannejšou. Môže byť kombinovaný s bielou, a môžete si vybrať uvoľnený tón: piesok, zlato alebo banán.

ČervenáSieň v Chruščove

V chodbách je táto svetlá farba vzácna, ale bude zaujímavejšie pozrieť sa na jej interiér. Vo víne alebo bobule tóny, môžete maľovať steny, vyberte šarlátovú stenu (najlepšie lesklý), koberec alebo dvere. V každom prípade to bude odvážny a netradičný ťah.

Zdobenie malej chodby v Chruščove

Výber materiálov na dokončenie chodby by sa mal riadiť predovšetkým praktickými úvahami - ako odolné voči nečistotám, mechanickému poškodeniu, vlhkosti a či je čistenie jednoduché. Tieto kritériá sú dôležité najmä pre rodiny s malými deťmi a domáce zvieratá. S ohľadom na estetické vlastnosti je žiaduce dávať prednosť svetelným odtieňom a brilantným reflexným textúram.

Pohlavie

Podlaha v chodbe sa neustále kontroluje z hľadiska trvanlivosti: špinavé topánky, prach, päty a gombíky, detergenty, vo väčšom alebo menšom rozsahu vedú k jej opotrebeniu. Pokiaľ ide o trvanlivosť, odporúčajú sa tieto materiály:

Porcelánová dlažba- vďaka špeciálnemu zloženiu surovín a vypaľovaniu pri veľmi vysokých teplotách je silnejšia ako dlažba. Vzhľadom k nedostatku glazúry, nie sú tam žiadne známky z čapov na tento umelý kameň, nie je klzká. Je to elitná možnosť, ale vysoká cena je odôvodnená najdlhším možným životom a dokonalou kvalitou;

Keramická dlažbaje pohodlným a bežným materiálom, ktorýĽahko sa čistí, je ekologicky nezávadný a hygienický. Ak chcete navrhnúť chodby v Chruščova vyzerať moderne, môžete si vybrať svetlý dlaždice-patchwork, biela a béžová alebo bielo-šedá "šachovňa" strednej veľkosti, šesťuholníkové dlaždice;

Hromadná podlahaje samovoľne vytvrdzujúca polymérna živica, ktorá vďaka svojej priehľadnosti umožňuje vytvoriť veľmi zaujímavé efekty (3D obrazy, rozptýlené malé predmety vo vnútri, imitácia mramoru atď.). Výhodou tejto podlahy je nedostatok spojov a prasklín, ako aj plná vodotesnosť. Ale päty na ňom sú nežiaduce chodiť po ňom - ​​stopy môžu zostať;

Linoleumje možnosť rozpočtu, ktorú možno v prípade potreby nahradiť. Široký výber farieb vám umožní zadať linoleum v akomkoľvek štýle.

V menšej miere pre chodbu sa použili prírodné parkety, laminát a koberec. Tieto povlaky sa rýchlo zhoršujú, absorbujú vlhkosť a nečistoty.

Steny

Výzdoba stien v chodbe má veľký vplyv na situáciu ako celok, vytvára náladu a štýl. Najjednoduchším riešením je maľovanie vodou riediteľnou farbou. Spodná časť steny v blízkosti vchodu môže byť chránená pred rozstrekovaním a odhalením dlažbou. Existujú však zložitejšie možnosti.

Murivo- holá tehlová stena alebo jej imitácia sa stala skutočným trendom v dizajne, pretože podkrovia sa stali módnymi. Pre malú chodbu v Chruščove je to veľmi dobrá voľba, pretože to dáva moderný, neformálny vzhľad avizuálne rozširuje priestor.

Tapeta- niekoľko rolí tohto dokončovacieho materiálu vám umožní zmeniť vzhľad chodby nad rámec uznania. Môžete použiť zvyšky papiera z opravy miestností, kombinujúce vtipné kresby s prísnou geometriou; kúpiť luxusný vinyl so sieťotlačou; Vyberte si textúrované nástenné maľby na maľovanie alebo dokonca prilepte steny so starými novinami - čím viac kreativity sa prejaví počas opravy, tým zaujímavejší bude výsledok.

Korková povrchová úprava- v skutočnosti ide o tú istú tapetu, ktorá sa používa len na rozdrobený korkový dub. Základom môže byť tkanina zo syntetických vlákien (netkaných) alebo vinyl. Prvý prechádza vlhkosťou a umožňuje stene dýchať, druhý je odolný voči vode. Takáto výzdoba vytvorí útulnú a vrelú atmosféru na chodbe v Chruščove, zníži hluk.

Strop

Vzhľadom na to, že stropy v Chruščove sú nízke, musia byť vizuálne vizuálne, s použitím umeleckých techník. Na dosiahnutie tohto cieľa pomôže biela farba a hladký povrch. Možné sú aj dvojúrovňové konštrukcie, ktoré v kombinácii s úspešným osvetlením vytvoria ilúziu „plávajúceho“ stropu.

Pri výbere strečovej fólie by sa malo dávať jasne lesklé alebo saténové. Prvý je ideálny pre moderný štýl, druhý - pre klasiku a Provence.

Ak je strop v chodbe jednoducho namaľovaný cez omietku, práca zo sklenených vlákien pomôže zbaviť sa mikrotrhliniek - potrebujete junalepte na povrch a potom naneste náter v 1-2 vrstvách.

Nábytok a príslušenstvo na chodbu

\ t

Funkčnosť chodby priamo závisí od voľby a umiestnenia nábytku. Vešiak, polica na klobúky, šatník na šaty, držiak na obuv s pohovkou, komoda, komoda, držiak na dáždnik a nakoniec zrkadlo sú všetky potrebné atribúty pohodlnej chodby. Na prvý pohľad, v 3-4 metrov štvorcových všetky vyššie uvedené jednoducho nezapadá, ale prečo nie použiť skryté rezervy? Tu úzke vstavané slúchadlá s mezanínom nad dverami (vchod alebo interiér), rohové skrinky a vešiaky, dvere do priehradiek dokážu urobiť dobrý servis. Ak je sála v Chruščov je pomerne malý, potom šatňa nebolí pohybovať trochu ďalej od predných dverí - napríklad, aby sa časť obývačky.

Vybavené chodby, ktoré sa predávajú v predajniach nábytku, vyzerajú štýlovo, ale niekedy ich rozmery nezapadajú do miestnosti. Je lepšie, aby sa stena na objednávku, tak, že vyplní prázdny výklenok od podlahy až k stropu, a každý centimeter priestoru sa používa efektívne.

Skrine s topánkami so sklopnými dverami alebo posuvnými policami na topánky je potrebné dodať - je lepšie, aby boli tesne uzavreté a aby nedochádzalo k hromadeniu prachu. Je výhodnejšie, ak je topánka uložená v uhle, nie horizontálne, pretože zaberá menej miesta.

Pokiaľ ide o príslušenstvo, na chodbe je jednoducho potrebný držiak kľúča, držiak na dáždnik a nástenné hodiny. Ako dekor na stenách môžete zavesiť niekoľkoobrázky alebo obľúbené fotografie.

Osvetlenie

Keďže na chodbe v Chruščove nie je takmer žiadne prirodzené slnečné svetlo, vzniká otázka umelého osvetlenia. Túto funkciu v modernom interiéri vykonávajú energeticky úsporné LED lampy. Konzumujú málo elektriny, vyžarujú príjemné svetlo a nezohrievajú sa.

Pre rovnomerné rozloženie jasu sú bodové svietidlá namontované na strope a niekedy v stenách, výklenkoch, v podlahe. Dvojúrovňové vzory sú zvyčajne zdobené svetelnými stuhami (bielymi alebo farebnými), ktoré zdôrazňujú ich objem.

Bočné svetlá so svietidlami vždy vyzerajú útulne a doma. Najlepšie je umiestniť ich na dve strany zrkadla - takže vaša tvár bude dobre osvetlená, na ňu padnú tiene a odraz bude pravdivejší.

Ak si to vyžaduje štýl (napríklad klasický alebo barokový), v strede chodby môže byť luster, hlavná vec je, aby bola čo najkompaktnejšia. Okrem toho môžete usporiadať bočné osvetlenie obrazov.

Dizajn chodby v Chruščove - foto

Zaujímavejšie nápady a nové dizajnérske rozhodnutia o usporiadaní chodby v Chruščove Prezentované v našej fotogalérii. Výber skutočných interiérov bude užitočný pre každého, kto plánuje urobiť krásnu a modernú opravu na chodbe. Na fotografii sú uvedené príklady toho, ako sa tieto alebo iné možnosti konečnej úpravy, rôzne návrhy nábytku, domáce potreby môžu pozerať do životnej situácie,farebné kombinácie. Šťastné prezeranie!

Video: Hala v Chruščove - Nápady na interiér