Návrh trojizbového bytu (75 fotografií)

Trojizbový apartmán je štandardná možnosť bývania pre 3 - 5-člennú rodinu. Spravidla ide o pomerne priestrannú kuchyňu, technické miestnosti, obývaciu izbu, spálňu a detskú izbu (alebo druhú spálňu pre dospelých). Ak chcete vyrovnať sa s dizajnom týchto bytov je pomerne jednoduché, ale praktické tipy a kreatívne nápady nebudú nikdy zbytočné. Pri plánovaní návrhu trojizbového bytu sa pozrite na hotové riešenia na našich webových stránkach - možno vás zaujmú niektoré nuansy dokončovania alebo umiestnenia nábytku.

Pravidlá zúčtovania

Aby sa úspešne vykonala akákoľvek oprava, musí sa vykonať podľa starostlivo premysleného plánu. Ak hovoríme o trojizbový byt, potom tam jednoducho nemôže robiť bez integrovaného prístupu, počnúc distribúciou metrov štvorcových a končí s umiestnením vecí v dome. Toto by malo brať do úvahy počet obyvateľov, ich vek, životný štýl, zvyky a chute, fyzikálne vlastnosti. Napríklad, aktívny mladý pár môže uprednostniť minimalizmus otvoreného priestoru, zatiaľ čo rodina s dvoma deťmi bude potrebovať ďalšie členenie izieb, priestrannú jedáleň a kuchyňu, viac skríň.

Oznámenie je prvou vecou, ​​ktorá sa má ustanoviť pred začatím akýchkoľvek dokončovacích prác. Elektroinštalačné rúry a elektrické vodiče by sa mali vykonávať čo najpresnejšie a odborne, aby sa znížila pravdepodobnosť nehôd. Z rovnakého dôvodu nemôžete ušetriťsúčiastok. Ak sú nekvalitné, akýkoľvek únik vody alebo skrat môže viesť k značnej strate finančných prostriedkov.

Izolácia a zvuková izolácia sú druhou dôležitou etapou opravy bytu. Pre pohodlný život je čalúnenie stien a stropov tesniacim materiálom a špeciálnymi membránami nevyhnutnejšie ako tie najkrajšie tapety či maľby. Moderné kovové plastové okná, ktoré navyše zabraňujú tepelným stratám, pomáhajú oddeliť sa od hluku ulice.

Je nepravdepodobné, že by voľba všeobecného štýlu spôsobila ťažkosti vlastníkom trojizbového bytu - v tejto veci sa môžu spoliehať len na svoju chuť. Odporúča sa však prepojiť vlastnosti dizajnu, ktorý sa vám páči, s objektívnymi vlastnosťami priestorov: v malých miestnostiach by sa mali uprednostniť lakonické formy a neutrálne farby a vo viac priestranných izbách - použiť výrazné akcenty a svetlú paletu odtieňov.

Dizajn chodby v byte

Cez jeho skromné ​​rozmery je chodba pri vchode dosť významná miestnosť. Pre pohodlie obyvateľov a hostí je jednoducho potrebné poskytnúť miesto na uskladnenie vrchného oblečenia, topánok, dáždnikov a tašiek, klobúkov. S touto funkciou sa modul pozostávajúci z priestranných políc na topánky, posuvnej skrine, mezanín a otvoreného závesu najlepšie vyrovná. Je dobré, ak je v balení veľké zrkadlo s vysokým stojanom a mäkkou lavicou, aby sa pohodlnejšie, napríklad aby sa šnúrky na topánky viazali na topánky alebo zbieralideti na ulici.

Pri konečnej úprave je potrebné dávať prednosť materiálom odolným voči vlhkosti a ľahko umývateľným materiálom: porcelánový kameninový tovar, dlaždice, vinylové tapety, dekoratívny kameň, omietku s kameňom z drviny. Pre strop, obvyklé maľovanie alebo napínanie tkanina je vhodná, s dostatočnou výškou môžete experimentovať s sadrokartónu. Pri absencii okien, jemné tóny a zrkadlové povrchy pomôžu, aby bola hala ľahšia, a tiež sa odporúča inštalovať viac svietidiel, a to ako na vrchu, tak aj na bokoch.

Interiér kuchyne

Vo väčšine trojizbových bytov je kuchyňa pomerne priestranná - ľahko sa zmestí do štandardného apartmánu, všetkého potrebného vybavenia a plnohodnotného jedálenského priestoru pre 4 - 5 osôb. Zlepšenie interiéru v tomto prípade môže začať len nákupom modernejšieho nábytku a domácich spotrebičov. Módne nové položky majú štýlový dizajn, sú pohodlné a spoľahlivé v prevádzke. V posledných rokoch, na vrchole popularity, sú kuchynské „steny“ bez držadiel a akéhokoľvek dekoru - jednoduché hladké fasády achromatických odtieňov, za ktorými je mnoho pohodlných políc a zásuviek.

Vo všeobecnosti by dizajn kuchyne mal byť diskrétny a elegantný. Akákoľvek neutrálna farba sa hodí ako podklad: biela, svetlosivá, béžová, hnedá. Fanúšikovia jasných farieb môžu poradiť paletu ovocia a bobule, ktorá sa dá použiť aj na akcenty a dekor. Veľká pozornosť by sa mala venovať pásom podsvietenia - diódPracovné plochy a samostatný luster pre jedálenský stôl príde vhod.

Návrh obývacej izby

Mnohí ľudia dávajú prednosť stráveniu rodinných večerov, stretnutí s priateľmi a príbuznými v obývacej izbe. Na tento účel je spravidla pridelená miestnosť vedľa chodby a kuchyne. Často z haly je výstup na lodžiu, ktorá, ak je to žiaduce, môže byť ľahko premenená na mini kanceláriu, jedáleň alebo verandu. Na balkón pestovateľov kvetín možno usporiadať malý skleník, ktorý sa stane skutočnou výzdobou bytu.

Na rozdiel od „sovietskych“ obytných miestností, kde obrovská stena, mäkký kútik a široká trubková televízia zaberali dobrú polovicu priestoru, moderný interiér vyzerá oveľa kompaktnejšie. Pohodlná pohovka, konferenčný stolík a plazma na stene stačí na odpočinok, zatiaľ čo ostatné štvorcové metre môžu byť oddelené priečkou a prispôsobené na iné účely, napríklad na vybavenie pracoviska študentom alebo na prístelku.

Dekorácia v spálni v byte

Spálňa by mala byť ideálne nepriechodná, chránená pred cudzími zvukmi a príliš jasným svetlom. Vytvorte odľahlú atmosféru, ktorá pomôže záclony na oknách a mäkké, pastelové farby v dizajne. Rovnako dôležité je správne umiestnenie nábytku. Najmä hlava lôžka je najlepšie oprieť sa o prázdnu stenu - takže okno a dvere zostanú v pohľade. NaopakMôžete zavesiť televízor, ktorý bude slúžiť ako dekoratívny panel alebo výklenok (výklenok).

Najvýhodnejšia poloha skrine v malej spálni je okolo dverí alebo okolo obvodu čela postele. Takže nebude priestor zaplniť a nechať voľný kút pre toaletný stolík alebo ľahkú stoličku s podlahovou lampou. Sezónne predmety by sa mali skladovať na entresole, ktorý sa odporúča vydávať v rovnakom štýle ako fasáda šatníka. Ak to priestor v miestnosti umožňuje, viac miesta môže byť pridelené na oblečenie tým, že skrýva police za posuvnou prepážkou od podlahy po strop.

Dizajn detskej izby

Pod izbou pre deti v trojizbovom apartmáne by ste mali vybrať najjasnejšiu a priestrannú izbu s oknami na juh, juhozápad alebo juhovýchod. Je žiaduce, aby nebol prístup na otvorený balkón. V extrémnych prípadoch je povolená bezpečná lodžia, ktorá môže byť použitá ako pracovisko, miniknižnica alebo sklad.

Berúc do úvahy vek a pohlavie malých obyvateľov v škôlke, je potrebné zabezpečiť dostatočný počet šatníkových skríň na šaty, regály, organizátory hračiek a rôzne drobnosti. Posteľná bielizeň je vhodná na uloženie pod posteľou, ale na tento účel musia byť doplnené zásuvkami. Mimochodom, takéto štruktúry zároveň uľahčujú čistenie a eliminujú potrebu dostať zvinuté guľôčky z pod nohami.

Ak existuje viac detí, potom okrem viacvrstvových modulov stojí za to zvážiť možnostiZoning - oddiely a pódiá sú nevyhnutné pre heterosexuálne deti, rovnako ako dospievajúci, ktorí potrebujú individuálny priestor. Okrem základného nábytku, miestnosť nebolí inštalovať všetky športové, hudobné, vzdelávacie prvky interiéru. Chlapci môžu používať vodorovnú tyč, mreže na stenu, prstene, dievčatá môžu mať rád farebné klavír, kuchynský kútik s hračkami alebo bábiku. Mnohé deti milujú najrôznejšie stany, stany, parochne, bazény s loptičkami, kresliace dosky - to všetko vedie deti k dokonalému pôžitku a umožňuje im diverzifikovať svoj voľný čas.

Interiér kúpeľne

Usporiadanie kúpeľne v trojizbovom byte je jednoduchá úloha, pretože jej plocha je dostatočná na inštaláciu stacionárneho kúpeľa, umývadla a práčky. Znalci moderných dizajnérskych trendov sa však môžu vzdialiť od obvyklej konfigurácie a zastaviť tak svoju voľbu, napríklad v sprchovom kúte s hornou "tropickou" kanvicou a hydromasážnou funkciou.

Ako kompromis si môžete kúpiť hlbší podnos s možnosťou pravidelného kúpania, alebo môžete kombinovať vaňu a sprchovací kút. Je možné inštalovať obidve samostatne, s výnimkou kombinácie kúpeľne - v tomto prípade je jeden z rohov pridelený kabíne.

Návrh trojizbového bytu - foto

V našej galérii nájdete ešte zaujímavejšie príklady dizajnu rôznych miestností v trojizbovom byte. Vďaka peknepre veľkú metrickú oblasť je takéto puzdro ideálne pre akékoľvek vnútorné experimenty. Pri výbere povrchovej úpravy, nábytku a výzdoby, by ste mali najprv dôverovať svojej intuícii, pretože všetky tieto veci budú použité roky. Okrem estetiky je dôležité starať sa o praktické otázky. Ak sa všetko urobí správne, váš nový dizajn trojizbového bytu sa stane skutočnou oázou pohodlia domova a pohodlia.

Video: Apartmán s dvoma spálňami - Nápady na interiér