Návrh škôlky pre deti rôznych pohlaví (52 fotografií)

Usporiadanie priestoru pre deti nie je ľahká úloha, najmä ak majú rôzne pohlavia. Premyslený dizajn pomôže zabezpečiť pohodlný a pokojný život v spoločnom priestore. Harmonická farebná paleta, ako aj správne usporiadaný nábytok premenia aj malú plochu na multifunkčnú detskú izbu.

Usporiadanie škôlky pre dievča a chlapca

Pri výbere miestností pre detskú škôlku pre deti rôzneho pohlavia je potrebné pripomenúť, že slnečné svetlo je dôležité pre deti a mládež, preto by ste mali uprednostniť izbu orientovanú na juh (ako možnosť na juhovýchod alebo juhozápad).

Umiestnenie dverí výrazne ovplyvní umiestnenie nábytku. Ak je priamo oproti oknu, skrine, postele a stoly môžu byť usporiadané symetricky pozdĺž bočných stien. Dĺžka miestnosti od 4-5 metrov umožní inštalovať postele v jednej línii a rozdeliť ich tenkou priečkou alebo plátnom. Opačnú stranu je možné využiť na hranie, tréning alebo šport.

Iné typy usporiadania ponechávajú priestor pre predstavivosť. Hlavnou vecou je čo najúčinnejšie využiť voľný priestor, ktorý sa často ignoruje (rohy, priestor v blízkosti otvorov okien a dverí, výška) a poskytnúť každému dieťaťu približne rovnaké podmienky.

Pravidlá výberu nábytku

Základný súbor detského nábytku zvyčajne zahŕňa posteľ, stôl s kreslom, šatníkovú skriňu. Často sa pridávajú do políc, boxovskladovanie posteľnej bielizne, veľkých krabíc na hračky, športových stien a vodorovných tyčí. To všetko sa musí zdvojnásobiť, keď sa brat a sestra usadí v tej istej miestnosti a je dosť ťažké umiestniť taký počet dimenzionálnych vecí. Poskytnúť deťom maximálny komfort pomôže niekoľko jednoduchých pravidiel.

Pravidlo č. Ergonómia

Rozmery nábytku by mali zodpovedať vekovej kategórii a fyzickým parametrom dieťaťa (výška, hmotnosť). Ak sa používa poschodová posteľ alebo regálová mezanina, je potrebné ponechať toľko zvislého priestoru, že v sede nad hlavou zostáva aspoň 10 cm.

Pravidlo číslo 2. Bezpečnosť

Prirodzená aktivita detí zaväzuje rodičov, aby minimalizovali riziko zranenia. Preto by ste mali uprednostniť mäkké čalúnenie a zaoblené rohy, opúšťať kovové čelo a vyčnievajúce dekoratívne prvky.

Pravidlo číslo 3. Psychologický komfort

Deti, rovnako ako dospelí, sa cítia bezpečnejšie, keď majú prázdnu stenu od chrbta a dvere a okno sú voľne viditeľné. Druhým dôležitým bodom je, že malí obyvatelia miestnosti by mali mať možnosť určiť svoje osobné územie.

Územie miestnosti pre heterosexuálne deti

Pre dve deti žijúce v tej istej miestnosti je obzvlášť naliehavý problém vymedzenia priestoru. Aby sa predišlo konfliktom, je žiaduce zdôrazniť oddelené rohy pre sestru abrat, pomocou obrazoviek, priečok, skríň, zatemňovacích závesov alebo iných zariadení.

Deliaca priečka zo sadrokartónu (preglejka, drevovláknitá doska)je dobrým riešením, ak sú lôžka pozdĺž jednej steny. Ak je to žiaduce, môže byť zaujímavé poraziť, robiť jasný prvok interiéru, alebo usporiadať rôznymi spôsobmi na oboch stranách.

Nicheje nezvyčajný spôsob izolácie oddelených priestorov na spanie alebo pracovných priestorov. Takéto výklenky v stenách spríjemnia interiér škôlky pre dve deti rôzneho pohlavia.

Policový alebo skriňový oddielvykonáva súčasne dve funkcie - skladovacie priestory a deliace hranice. Na tento účel by bola vhodnejšia šatníková skriňa s dverami odkladacej priehradky a regál by musel byť každý týždeň vyrobený s knihami a zbavený prachu.

Záclony alebo prístreškypomôžu vytvoriť odľahlé rohy pre každé dieťa bez dodatočných nákladov. Potrebujete len rímsu a hrubú tkaninu, ktorá bude pokrývať posteľ alebo celú mini-izbu.

Spôsoby šetrenia priestoru

V obmedzenom priestore sa vyžaduje veľmi vážený prístup k usporiadaniu vecí. Existuje niekoľko zaujímavých techník, ktoré pomôžu zachrániť priestor detskej izby a aplikovať každý meter s maximálnym prínosom.

poschodová posteľnie je neobvyklá v miestnostiach, kde žijú dve deti. Inštalujú sa prísne nad sebou a s určitým posunom, keď je spodná časť miernekrok dopredu alebo do strany.

Menej častou možnosťou sú kolmo umiestnené miesta na spanie, vďaka čomu sa dizajn dokonale hodí do voľného rohu. Druhou oporou pre previsnutú strechu môže byť skrinka určená na skladovanie oblečenia, hračiek alebo kníh.

Pódiumv detskej izbe pre deti rôzneho pohlavia vám umožňuje vizuálne oddeliť hraciu alebo pracovnú časť miestnosti od spálne. V takejto nadmorskej výške sa často skrývajú postele, ako aj ďalšie skladovacie systémy - zásuvky, otváracie otvory, špeciálne výklenky.

Zásuvky pod posteľou- presne miesto, kde je najlepšie miesto na schnutie posteľnej bielizne, náhradných vankúšov a prikrývok. Zároveň sa riešia problémy s uvoľňovaním valcovaných guličiek a neustále sa hromadiacim prachom.

Farby pre detskú izbu

Farebné prevedenie škôlky pre heterosexuálne deti vyžaduje určitý kompromis, pretože odtiene by sa mali harmonicky kombinovať bez narušenia všeobecnej harmónie. Veľká sloboda v tejto veci je zabezpečená správnym zónovaním, keď je samostatný kútik každého dieťaťa ozdobený tými farbami, ktoré miluje. V iných prípadoch je ľahšie zastaviť sa na univerzálnych riešeniach a zvoliť si neutrálny štýl.

Z farieb, ktoré vyhovujú chlapcovi a dievčaťu, si môžete vybrať - biele, béžové, ako aj pieskové tóny. Odrážajú svetlo dobre, takže miestnosť je slnečnejšia. Medzi svetlé plechovkyvyzdvihnúť veselé farby prírody - bohatá žltá, zelená, oranžová alebo obloha modrá.

Zároveň je lepšie odmietnuť červenú, tmavomodrú, čiernu a žiarivo ružovú - môžu dráždiť alebo inhibovať nervový systém detí.

Správne osvetlenie

\ t

Na to, aby sa deti mohli v plnej miere rozvíjať a rozvíjať, je potrebné dbať na dobré osvetlenie v ich miestnosti, a to vo dne iv noci.

V detskej izbe pre heterosexuálne deti musí byť aspoň jedno okno, najlepšie uzavreté priesvitným závesom, aby sa deti chránili pred oslepujúcimi lúčmi a ultrafialovým žiarením. Pri umiestňovaní stolov je potrebné zabezpečiť, aby slnečné svetlo dopadalo na ľavú stranu. Ak sa nachádza na pravej strane alebo zozadu, notebook a kniha zatvoria tieň a dieťa bude mať problém vidieť, čo bolo napísané, a ak dáte študentovi tvár do okna, svetlo zasiahne oko a môže viesť k problémom s videním. Rovnaké pravidlá platia pre umiestnenie počítača alebo notebooku.

V noci by slnko malo nahradiť špičkový luster nad hracím priestorom. Svietidlo je lepšie zvoliť blízko stropu, ľahké, z nerozbitného materiálu. Odporúča sa umiestniť stolné lampy na tréningové miesta, čím sa vytvorí úzko osvetlené osvetlenie bez drsných tieňov. Každé dieťa by malo mať svoje vlastné zásuvky, aby nemuseli používať predlžovacie šnúry, ale predtým, ako deti dosiahnu vek vedomia (8-10 rokov), mali by byť uzavreté zátkami.

Je veľmi dôležité, aby ste si dohodli osobuosvetlenie v blízkosti postelí. Niektoré deti radi čítajú pred spaním alebo si hrajú na mobilnom zariadení - takže sa musíte uistiť, že brat a sestra sa navzájom nezasahujú kvôli vysokému osvetleniu.

Návrh škôlky pre deti rôznych pohlaví - foto

Pred vytvorením nového dizajnu škôlky dvoch detí rôzneho pohlavia stojí za to pozrieť sa na už realizované interiéry. Naša fotogaléria obsahuje množstvo zaujímavých rozhodnutí o dizajne spoločnej škôlky, nábytku a výzdoby. Možno budú pre vás užitočné nejaké nápady? Pozrite sa a buďte inšpirovaní!

Video: Detské izby pre heterosexuálne deti