Návrh malého bytu (+80 fotografií)

Domov je miesto, kde sa chcete cítiť bezpečne a pohodlne. Ale čo robiť, ak máte stiesnené obydlie s malou plochou a želanie žiť pohodlne nikde nezmizne? Nebojte sa, dizajn malého bytu môže byť tiež krásna! A ďalších 10 projektov to dokazuje najlepším možným spôsobom.

1. Malý štúdiový apartmán Design Studio Mango

Plocha tohto malého bytu je len 27 m2. a zvyšuje sa vďaka pripojenej lodžii o 4,5 m2.

Pri pohľade do vnútra, nemôžem ani veriť, že je to malá veľkosť - dizajn vyzerá tak priestranný. Na vytvorenie takéhoto efektu v povrchovej úprave autori uprednostnili ľahké materiály, ktoré opticky zväčšujú plochu: biele a sivé odtiene harmonicky ladia s ľahkým laminátom.

Starostlivo premyslené usporiadanie umožnilo umiestniť všetky potrebné zóny. Takže v chodbe sú vstavané skrine, ktoré hrajú úlohu kľúčových skladovacích priestorov. Zrkadlová stena v jedálni zvyšuje množstvo priestoru. Doska so vzormi vytvára rozmanitosť v monofónnom interiéri. Obývacia izba, ktorá je tiež spálňa, je oddelená od kuchyne priehľadnou posuvnou priečkou.

2. Návrh malého bytu 20 m2.

Štúdio "Cozy Apartment" sa zdá, že splnil nemožné a umiestnil v tomto malom byte kuchyňa, priestor na spanie, šatňa, kúpeľňa, kúpeľňa a miesto pre syntezátor.

Dizajnéripoužité reflexné povrchy všade tam, kde to bolo vhodné: na skrini, vedľa pohovky a dokonca aj na okná, aby sa zdvojnásobilo množstvo prirodzeného svetla vstupujúceho do bytu. Zároveň boli schopní kombinovať zrkadlá s matným povrchom, aby sa zabránilo efektu zrkadlového bludiska.

S cieľom zachrániť malú oblasť sa autori projektu rozhodli inštalovať syntetizátor na parapet, ktorý predtým zmenili na špeciálny stojan na stôl. Svetlá lila mriežka na chladiči vytvára akcent vo svetlých, väčšinou bielych farbách.

3. Návrh malého bytu 33 m2. v Kyjeve

Dizajnér Konstantin Rusev z Rusev Podolyanich Architect Bureau vytvoril jedinečný interiér, ktorý odráža lásku k umeniu jeho majiteľa.

Je zvláštne, že pôvodne bol projekt koncipovaný na prenajímanie, ale majiteľovi sa časom páčilo, že sa rozhodol opustiť útulný štúdiový byt pre seba. A to nie je prekvapujúce: kryt vyzerá priestranne a štýlovo vďaka dobrým dizajnovým nápadom.

Predovšetkým autor urobil úplnú prestavbu. Predtým tu bolo až päť izieb: vstupná hala, obývacia izba - spálňa, kuchyňa, kúpeľňa a WC. Ako výsledok, kúpeľňa v kombinácii, vytvoril priečku medzi chodbou a spálňou s priestrannou skriňou. Nedostatok krídlových dverí, ako aj ich nahradenie posuvnými dverami, ušetril priestor.

Byt má pomerne nízke stropy, takže som muselstarostlivo vyberte osvetlenie. Dva lustre, svietniky a stojací lampa - malá miestnosť vyžaduje jednoduché riešenia.

4. Interiér malého bytu v modernom štýle

Funkčné umiestnenie hlavných zón, ako aj diskrétny dizajn, môže zázračne pracovať s priestorom, čo dokazuje tento príklad architekt Ksenia Bobrikova.

Zariadenie má rozlohu 38,8 m2. Nachádza sa v Moskve a bol koncipovaný ako apartmán pre klientov a priateľov mladého majiteľa. Pôvodne boli priestory príliš úzke, ale po prestavbe boli transformované. Objavila sa priestranná obývacia izba, kuchyňa v kombinácii s jedálňou, pracovným priestorom, kúpeľňou, predsieňou. Tento výsledok bol dosiahnutý vďaka demontáži priečok a vytvoreniu pocitu otvoreného priestoru.

Prevažne ľahká povrchová úprava a rovnováha lesklých povrchov pomohli rozšíriť priestor a vyplnili ho rôznymi detailmi.

5. Návrh malého bytu z priestoru pre život

V tomto projekte je neobvyklé, že ide o dvojizbový byt o výmere 43 m2. premenil na trojizbový a nie naopak.

Majitelia domov sú matka a dcéra, čo určite ovplyvnilo charakter dizajnu. Interiér sa ukázal byť jemným a vzdušným, hlavne vďaka pastelovým farbám. Svetlá paleta je však bohato zdobená jasnými akcentmi na jednej zo stien, ktorá je v rozpore s pravidlom „menej priestoru -menej detailov.

Dispozícia obsahuje dve spálne, ako aj obývaciu miestnosť pre spoločný odpočinok.

6. Malý apartmán v klasickom štýle

Dokonca aj klasický štýl bude vyzerať krásne na ploche 28,8 metrov štvorcových, ak si dôkladne premyslíte dizajn. Ruská dizajnérka Marina Dadiani priniesla do tohto bytu luxus a priestor bez toho, aby sa bála pracovať s malým priestorom.

Hlavnou výhodou, ktorá uľahčila prácu, bola štvorcová geometria obydlia, v ktorej boli zóny spálne a kuchyne kombinované s obývacou izbou identifikované pomocou zón. Posteľ sa nachádza v malom výklenku, ktorý je oddelený od zvyšku priestoru mohutnými závesmi a vytvára útulnú izolovanú atmosféru vo vnútri.

Po prestavbe sa nám podarilo nájsť miesto pre šatník na chodbe, technická miestnosť a skladovací systém.

7. Návrh interiéru malého bytu 32 m2

Projekt bol vyvinutý dizajnérom Tatianou Pichuginou. Mala špecifickú úlohu: premeniť malý byt o 32 m2. v útulnom švédskom byte.

Zmena usporiadania zahŕňala rozdelenie haly na dve zóny: pre rekreáciu a hostí. V kuchyni bolo možné „umiestniť späť“ dodatočné štvorcové metre pomocou umiestnenia nábytku: všetky predmety sa presunuli na stenu a uvoľnili priestor pre voľný pohyb.

SamozrejmeVýznamnú úlohu zohrali biele steny a svetlý dekor. Tehla dekorácie na jednej strane dal miestnosti trochu romantickú náladu, ktorá zodpovedá slnečné a námorné Odessa - mesto, kde sa nachádzajú tieto byty.

8. Návrh malého bytu Iriny Krasheninnikovej

Ide o dvojizbový apartmán s rozlohou 38 m2. bol navrhnutý pre 65-ročnú milenku, ale dizajn má niečo, čo kreslí ľudí všetkých vekových kategórií.

Pôvodné usporiadanie malo značné nedostatky: malú kuchyňu, samostatnú kúpeľňu a žiadny úložný priestor. Jednoduché, ale efektívne riešenia transformovali bývanie. Takže zmena umiestnenia vchodu do kuchyne - umožnila voľný výklenok pre chladničku. V chodbe "kýlu" sa nachádzali dvere, ktoré viedli do obývačky a šatne. Kúpeľňa spojená do jednej miestnosti.

Interiér mierne odráža exteriér starej budovy z roku 1970, v ktorej sa nachádza byt. A tam, a tam sú prvky modernizmu, rovnako ako sivá farebná schéma. Priestor je vyplnený svetlom a vzduchom, vďaka veľkým oknám, lesklým povrchom a kompetentnému usporiadaniu.

9. Návrh malého bytu v Moskve

Follow Beauty Interior štúdio vsadilo na originalitu a nestratilo: vbyt si nevšimne, že je to malá. A hoci autori projektu dúfali, že takéto riešenie osloví viac ako mladé dievča (byt bol prenajatý), nakoniec sa tu usadil muž stredného veku.

Kedysi to bola obyčajná odnushka, ale dizajnéri „pridali“ ďalšiu miestnosť. Preto sa spálňa objavila na mieste samostatnej kuchyne, ktorá čiastočne zaberala chodbu.

Eklekticizmus v ideálnom prípade zodpovedal požiadavke vytvoriť veľkolepý vzhľad bytu - ďalší dôkaz, že by ste sa nemali báť jasných farieb a detailov ani v malom byte.

10. Malý byt v Granatny Lane, Moskva

Jedná sa o bývanie 38 m2. určené aj na prenájom. Zákazníci prezentovali návrhárovi projektu Julia Golavskaya veľa požiadaviek na farby a rozloženie, čo odrážalo ich vkus. A aj keď zvyčajne takéto byty "s charakterom" zriedka nájdu nájomníci, s týmto bytom všetko dopadlo inak.

Interiér je vyrobený vo svetlomodrej farbe so vzorovanou tapetou, pohovkou a dverami. Mimochodom, dizajnér zvýšil svoju výšku, aby zdôraznil 3,5-metrové stropy.

Kuchyňa sa nachádza vo výklenku pri okne - takže nezaberá veľa miesta. Dva vchody vedú do spálne, ktorá dodáva pocit slobody a priestrannosti.

Video: Navrhnite malý byt - nápadyinteriéry