Návrh kúpeľne v Chruščove (70 fotografií) \ t

Obyvatelia bytov postavených v 50. - 60. rokoch často musia čeliť stiesneným podmienkam. Existujú však hmatateľné výhody v tomto: najprv bude potrebné malé množstvo materiálu na opravu; po druhé - všetky veci môžu byť umiestnené po ruke; v tretej - ľahšie sa čistí kompaktná miestnosť. Okrem toho sa malá miestnosť zahrieva rýchlejšie. Všetky tieto výhody plne súvisia s kúpeľňou a usporiadanie kúpeľňového priestoru s pohodlím a útulnosťou je otázkou niekoľkých dní. O tom, ako správne zariadiť kúpeľňu v Chruščove, prečítajte si tento článok!

Sanácia kúpeľne v Chruščove

Snáď jedinou príležitosťou na skutočné rozšírenie priestoru kúpeľne v sovietskym byte je odstrániť priečku a spojiť ju s toaletou, špajzou alebo časťou chodby.

Vzhľadom na to, že vo výškových budovách môžu mať takéto zmeny vplyv na bývanie susedov alebo na výstavbu ako celok, zákon ukladá vlastníkom povinnosť koordinovať budúce prestavby, ako aj akékoľvek presídľovanie alebo zvyšovanie počtu sanitárnych zariadení v službách verejnej architektúry. Zoznam potrebných dokumentov a názov orgánov v konkrétnej lokalite možno získať od advokáta alebo v najbližšom bytovom úrade.

Stojí za zmienku, že samostatná kúpeľňa je pohodlnejšia v každodennom živote, najmä ak v byte žije viac ako jedna osoba. Za prestavbu sa považuje aj výstavba múru a vytvorenie samostatného vchodu do WC. Robiť bez byrokratických dohovorov ašetriť zdroje - kombinovaná miestnosť môže byť jednoducho rozdelená do zón pomocou čiastočného oddielu alebo obrazovky.

Výber vnútorného štýlu

Zdá sa, aký štýl môžeme hovoriť o niektorých 2,5-3 metroch štvorcových? A po tom všetkom, konzistencia všetkých detailov v jednom súbore bude kúpeľňový interiér v Chruščove skutočne pohodlný a estetický.

Kúpeľňa v modernom štýle

Vlastná jednoduchosť v modernom štýle a funkčnosti je najvhodnejšia na usporiadanie malej kúpeľne. Kombinácia diskrétnych monochromatických povrchov, zrkadlových a matných textúr, použitia inovatívnych materiálov a pohodlnej sanitárnej keramiky premení bývalú sovietsku kúpeľňu na komfortné kúpele.

Kúpeľňa v klasickom štýle

Dizajn kúpeľa Chruščov v klasickom štýle je ideálnou voľbou pre znalcov luxusu. Jasná teplá paleta dodá miestnosti špeciálnu jemnú žiaru a zlaté a béžové akcenty na krémovom pozadí dodajú pocit vznešenej harmónie.

Kúpeľňa v štýle Provence

Na jar jemný Provence, bezpochyby, ako romantické povahy. Tento štýl sa vyznačuje jemnými pastelovými odtieňmi, malými kvetinovými vzormi, vintage nábytkom. Vo všeobecnosti vytvára pocit vzdušnosti a rustikálnej jednoduchosti.

Kúpeľňa v štýle minimalizmu

Akromatické farby, číre línie, elegantné tvary a nedostatok dekorácie odlišujú minimalistický štýl odzvyšok. S takýmto interiérom bude kúpeľňa v Chruščove vždy čistá a priestranná.

Kúpeľňa v škandinávskom štýle

Severoeurópsky dizajn je zimné farby a prírodné textúry. Z použitých farieb biela, priehľadná ľad, kameň šedá, tmavo modrá, čierna, bielené drevo.

V škandinávskej kúpeľni vyzerá krásna patchwork s etnickými vzormi, monochromatickými kosoštvorcami a inými geometrickými vzormi.

Farebné riešenia pre kúpeľňu v Chruščove

Aby nedošlo k preťaženiu interiéru, mala by byť kúpeľňa navrhnutá v jasnej farebnej schéme, ktorá by nemala obsahovať viac ako 2-3 farby. Achromatická biela, šedá a čierna - ľahko sa mieša medzi sebou a všetkými ostatnými odtieňmi a špeciálny farebný kruh Itteny, ktorý často používajú dizajnéri, pomôže harmonicky vyzdvihnúť jasné farby.

Biela kúpeľňa

Biela farba je základným atribútom každej kúpeľne, a má zdobené kúpeľňa v Chruščova izbe v tejto farbe, môžete vizuálne zväčšiť jeho priestor. Biela vyzerá perfektne ako sama, bez škvŕn a ako hlavný podklad pre tmavšie a sýtejšie detaily.

Kúpeľňa v pastelových farbách

Pastely sa nazývajú veľmi svetlé farby, ako keby sa do nádoby bielej farby pridalo niekoľko kvapiek pigmentu. Jemná levanduľa, krémová, mäta, transparentná modrá a kvetovo ružová farba v malej kúpeľni vytvorí jemnú,relaxačná atmosféra.

Šedá kúpeľňa

Okrem skutočnosti, že sivá je veľmi pokojná a všestranná, je tiež praktická. Táto povrchová úprava nie je takmer viditeľná kvapka kondenzátu, prachu alebo tmavých plôch.

Biele inštalatérske práce, ako aj rôzne zelené, červené alebo žlté prvky pomôžu dodať tomuto monochromatickému farebnému odtieňu jas a teplé tóny.

Béžová kúpeľňa

Ľahké tóny kávy s mliekom sa veľmi často používajú pri interiéri kúpeľní v domoch v Chruščove. Biely keramický povrch, zrkadlá a kovové kovanie (najmä zlato) vyzerajú vo svojom okolí dobre.

Na dosiahnutie béžovej farebnej hĺbky sa kombinuje s čokoládovo-hnedými akcentmi.

Modrá kúpeľňa

Farba vody a neba je jedným z najúspešnejších riešení pre malú kúpeľňu s rozlohou 2-3 m2. V interiéri je žiaduce riediť túto farbu bielou farbou alebo kombinovať transparentný odtieň s viac nasýteným. Modrá kúpeľňa v Chruščove sa stane skutočne rajom, kde si môžete oddýchnuť po náročnom pracovnom dni.

Dokončenie kúpeľne v Chruščove

Pri výbere kúpeľňovej úpravy je lepšie uprednostniť materiály odolné voči vlhkosti a životnému prostrediu. Ich vysoká cena sa vyplatí s dlhou životnosťou, estetickým vzhľadom a bezpečnosťou pre zdravie, zatiaľ čo lacné náhrady môžu vyžadovať výmenu za rok alebo dva.

Pohlavie

Pred pokládkouhorná vrstva obkladu, podlaha kúpeľne v Chruščove musí byť pokrytá hydroizolačnou vrstvou a na vrchole je žiaduce položiť vykurovacie rohože na vrstvu piesku. To zaistí pohodlnú teplotu kedykoľvek, bez ohľadu na situáciu vykurovania.

Je lepšie, aby bol povrch podlahy svetlý a pevný. Z materiálov sa hodí dlažba (štvorcový alebo šesťuholníkový, veľký alebo stredný rozmer), žula, betón alebo polymérové ​​zloženie (samonivelačná podlaha).

Sokly môžu byť použité keramické a plastové - nebudú deformované ako drevo, ani nebudú pokryté hrdzou, ako je kov.

Steny

Najjednoduchší spôsob, ako ozdobiť steny v kúpeľni, je maľovať ich. Na tento účel je vhodný pre emulzie odolné voči vlhkosti - vodná disperzia akryl a latex. V ich zložení by mali byť antibakteriálne látky, ktoré zabraňujú tvorbe plesní. Ak chcete sa zbaviť malých prasklín na omietky a získať krásnu textúru, steny môžu byť vložené cez sklo tapetu, ktorá pevne drží a udržiavať úľavu aj pod 10-15 vrstiev farby.

Nasledujúce odrody budú vyhovovať keramickým obkladačkám pre kúpeľňu v Chruščove:

1. Veľký, ľahký a monofónny, štvorcový alebo obdĺžnikový tvar. Je žiaduce kombinovať ho s viac nasýtenými fragmentmi alebo vzorovanými okrajmi.
2. Biela, pod silikátovým murivom. Táto dlažba bude najlepším riešením pre interiér kúpeľne v škandinávskom štýle alebo v štýle podkrovia. Od nejMôžete revet nejaké depresie, jedna alebo dve priľahlé steny, a nechajte zvyšok hladko maľované.
3. Mozaikové dlaždice. V malej kúpeľni miniatúrne dúhové pixely budú vyzerať veľmi sviežo a neobvykle. Často pokrývajú nielen steny, ale aj bočný povrch kúpeľa.

Menej bežné, ale aj celkom prijateľné možnosti na dokončenie kúpeľne v Chruščove sú plastové panely, umývateľné vinylové tapety, kamenná dyha, polymér dekoratívny kameň. Vložky do úzkych zrkadiel (samolepky) pomôžu dosiahnuť veľmi zaujímavý efekt.

Strop

Najlepšou technikou na vizuálne zväčšenie výšky každej miestnosti je lesklá biela strečová fólia. Ale aj pre kúpeľňu v Chruščove, obvyklé maľovanie v bielej farbe, sklolaminát, roštové stropné alebo závesné plastové konštrukcie sú perfektné.

Vo všeobecnosti by mal byť strop v malej kúpeľni len obyčajný a jasný, bez výrazných kontrastov alebo previslých prvkov.

Sedenie nábytku, vybavenia a príslušenstva

Dokonca aj v najmenšom priestore sa všetko, čo potrebujete, zmestí, ak ste šikovný a odkloňte sa od zastaraných myšlienok o interiéri kúpeľne. Našťastie je na trhu k dispozícii obrovský výber klampiarstva, nábytku, doplnkov a ďalších užitočných výrobkov rôznych tvarov a veľkostí.

Kúpeľ

Ak štandardný oválny kúpeľ zaberá príliš veľa miesta v kúpeľni Chruščovova kúpeľa, dá sa vymeniť.Dokonalým riešením by bol pravouhlý model, hranatý, v tvare slzy alebo asymetrický, s komplexnými ohybmi, v ktorých je jeden okraj úzky a druhý široký.

Pravé uhly a priamky sú dobré, pretože medzi kúpeľňou a stenou nie je žiadna medzera, takže priestor sa používa čo najefektívnejšie a z hľadiska čistenia je vhodný.

Sprchový kút

Súčasne umiestnite na 2-3 m2. Vaňa a sprchovací kút je sotva realistické, ale ak do boxu pridáte hlboký podnos, získate dobrú kapacitu na kúpanie. Box sám o sebe je žiaduce vybrať roh alebo jasný obdĺžnikový tvar, 2 metre alebo viac na výšku (v závislosti na výške užívateľov).

Vzhľadom na to, že v kúpeľni v Chruščove je trochu voľného miesta, stojí za to uprednostniť modely s posuvnými, nie sklopnými dverami.

Umývadlo a WC

Aby sa ušetrilo miesto, urobia to kompaktné stropné a závesné umývadlá - obdĺžnikové alebo rohové. Môžu byť umiestnené na vrchu nočného stolíka, práčky alebo dokonca nad vaňou.

WC je tiež lepšie vybrať si malú, s úzkou cisternou a bočným splachovacím tlačidlom. Ak je to možné, samotná nádrž by sa skryla v každom výklenku, stene alebo puzdre na ceruzku.

Podložka

V malej kúpeľni je vždy priestor na čistú práčku na bočné nakladanie. Taký model sa zmestí pod drez, do výklenku za toaletnou misou, na spodnú poličku skrinky alebo podohrievač vody.

Ak žiadna z týchto možností nie je vhodná, môžete si kúpiť závesný stroj - vyzerá to ako objemné nástenné hodiny a je namontovaný na ľubovoľnom voľnom priestranstve, dokonca aj pod stropom.

Skrinky a police

Miesto skladovania chemikálií pre domácnosť, kozmetiky, hygienických prístrojov a čistých uterákov by malo byť poskytnuté vo fáze plánovania opravy.

Aby sa priestor už tak malej miestnosti nezdal neprehľadný, je žiaduce skryť všetky tieto veci za nepriehľadnými fasádami. Ak urobíte dvere monotónne, bez držadiel a vo farbe stien, dizajn kúpeľne v Chruščove bude vyzerať veľmi štýlovo a zrkadlové plochy mu dodávajú objem.

Pod skrinkami a úzkymi nádobami je potrebné maximálne využiť vertikálny priestor, rohy a priestor nad vstupnými dverami.

Správne osvetlenie v kúpeľni

Najlepšou možnosťou na osvetlenie kúpeľne v Chruščove sú bodkované diódy s diódami na strope. Kompaktné svietidlá môžu byť zavesené nad zrkadlom alebo na oboch stranách.

Ďalším zaujímavým spôsobom, ako vybrať zrkadlo, je umiestniť okolo obvodu flexibilnú svetelnú stuhu. Rovnaká technika je vhodná pre strop a podlahu.

Aby ste predišli skratom, je lepšie zveriť káble a osvetľovacie zariadenia kvalifikovaným odborníkom a počas prevádzky sa uistite, že elektrická komunikácia nedostáva vodu.

Je nebezpečné používať v kúpeľniobyčajné žiarovky - sú veľmi horúce a od najmenšieho poklesu môžu prasknúť, rozptyľovať iskry vo všetkých smeroch. Ale s LED osvetlením žiadne problémy.

Návrh kúpeľní v Chruščove - foto

Nižšie je uvedený výber fotografií s príkladmi, ako môže vyzerať nová rekonštrukcia kúpeľne v Chruščove. Je ťažké uveriť, že v mieste týchto neuveriteľne krásnych, moderných a funkčných interiérov sa nachádzali nevzhľadné sovietske kúpeľne.

Tu nájdete nezvyčajné dizajnové riešenia, nové nápady, ako aj inšpiratívne obrazy, ktoré pomôžu zmeniť vašu kúpeľňu na útulný ostrov mieru a relaxácie.

Video: Kúpeľňa v Chruščove - nápady na dizajn