Návrh kúpeľne 2018: moderné nápady (85 fotografií)

Kúpeľňa nie je najjednoduchší priestor na opravy. Má svoje vlastné klimatické prostredie, ako aj funkčnú špecifickosť, schopnosti a obmedzenia. Napriek tomu, že v tomto priestore trávime nie tak veľa času ako v obývačke alebo spálni, bez modernej reality to jednoducho nie je možné. Práve v kúpeľni máme možnosť vykonať všetky potrebné hygienické postupy, úplne odísť do dôchodku a relaxovať. Preto je dôležité, aby bol útulný, atraktívny a praktický. Ako transformovať transformáciu v súlade s modernými trendmi v oblasti dizajnu - prečítajte si náš článok.

Vlastnosti dizajnu

V súčasnosti sa sanitárne zariadenia odlišujú nielen v oddelenej alebo koexistencii sanitárnych zariadení, ale aj v mnohých iných prípadoch. Okrem tradičného súboru inštalatérskych prác môže byť táto oblasť domova vybavená práčkou, spotrebičmi na sušenie odevov, skrinkami a policami na kozmetiku, sprchu, toaletné potreby, koše a stoličky. Výška funkčného zaťaženia závisí výlučne od oblasti, potrieb majiteľov domov, ako aj od ich ochoty vynaložiť finančné prostriedky na organizáciu doplnkového vybavenia.

Okrem skutočnosti, že miestnosť musí byť v súlade so všetkými praktickými úlohami, ktoré jej boli pridelené, zostáva estetický obraz mimoriadne dôležitý. Za holistickú inkarnáciuprojekt kúpeľne v roku 2018, dizajnéri odporúčajú dodržiavať tieto pozície:

- Priestor by mal byť vybavený priestrannosťou, dobrým osvetlením a zabezpečením jeho ergonomického usporiadania;

- Potreba priestoru je uspokojená správnym výberom palety farieb, použitím lesklých a zrkadlových povrchov;

- Koncepčný návrh, vzťah medzi všetkými detailmi, jasnosť línií a kontrast farieb vytvorí harmonický dizajn;

- Snažte sa minimalizovať dekoratívne prvky, ponechávajúc len tie organické, pretože prítomnosť vo vnútri objektu musí byť odôvodnená;

- Vlhké prostredie určuje potrebu obloženia materiálov v kúpeľni, ktoré sú odolné voči účinkom kvapalín;

- Čerstvosť, minimalizmus, originalita av niektorých prípadoch dokonca odvážnosť - hlavné trendy nadchádzajúcej sezóny;

- Zároveň nezabudnite, že v túžbe držať krok s novými myšlienkami a zámermi je dôležité, aby ste sa nestratili. Vyberte si presne štýl, ktorý sa vám páči, a začnite od všeobecného vektora, pridajte módne akcenty.

Farebné riešenia v roku 2018

Nie je žiadnym tajomstvom, že farba má významný vplyv na náladu osoby. Módne trendy v roku 2018 sú zamerané na dosiahnutie maximálneho pohodlia pri pobyte v kúpeľni.

Biela kúpeľňa

Popularita škandinávskeho trendu v interiérovom dizajne sa zmenila na nepostrádateľnúnástroj na transformáciu bývania. A to nie je prekvapujúce, pretože je to základné, a preto úplne univerzálne, pokiaľ ide o kombinácie s inými odtieňmi. Okrem toho, najľahší tón čo najviac realizuje túžbu po slobode, priestrannosti, čistote a svetle.

Červená kúpeľňa

Nie je najbežnejším riešením navrhovania tejto časti domu. Červená farba v tandeme s bielou a čiernou však dáva neuveriteľnú energiu. Aktívny a niekedy aj agresívny účinok tónu je ľahko zmierniteľný drevenými a béžovými tónmi. Ideálny pre svetlých, kreatívnych ľudí, ktorí sa chcú vyjadriť.

Šedá kúpeľňa

Gray bude uprednostňovaný konzervatívnymi a praktickými ľuďmi s dobrým vkusom, ktorí chcú vytvoriť základňu na dlhú dobu. Použitie tejto farby vám umožňuje dosiahnuť vynikajúce výsledky bez zbytočného úsilia. Gamma zabezpečila stav ukazovateľa krásneho zmyslu pre štýl, a tiež sa stala stelesnením elegancie a elegantnej nečinnosti.

Žltá kúpeľňa

Ak chcete do svojho života priniesť jasné farby a pozitíva, zastavte sa na žltom. Dokonca aj mierny ručník prízvuk bude veľmi pozitívny dojem. Môžete ísť dopredu a maľovať veselým tieňom prízvuk steny alebo vonku vane. Tyrkysová, béžová, čierna, biela, olivová sa v tomto prípade stane úspešnou pomocnou stupnicou.

Modrá kúpeľňa

Čerstvé, morské farby - jeden z najvhodnejších pre kúpeľňu v roku 2018. Majte na pamäti, že modrá v kombinácii s bielou, čiernou, sivou poskytuje efekt chladenia. Pri vystavení teplu používajte krémové, pieskové, hnedé a zlaté bankovky v hojnom množstve.

Povrchová úprava kúpeľne

Špecifickosť mikroklímy tejto časti domu svedčí o tom, že na jej čelenie stojí za to sa zdržiavať na vysoko kvalitných povrchoch odolných voči vlhkosti. Krásne a spoľahlivé materiály potešia majiteľov s ich vzhľadom na dlhú dobu.

Pohlavie

Ako podlahové krytiny používajú dizajnéri najčastejšie porcelánový kameň, mramor, travertín, keramiku a mozaiku. Niekedy nájdete variácie parkiet, ale v tomto prípade by mala byť lietadlo starostlivo chránená pred vlhkosťou a tekutinami. Možnosť kompromisu - dosky s imitáciou dreva.

Vyberte povrchy odolné voči opotrebeniu a nekĺzavé. S ohľadom na vzhľad je potrebné stavať na holistickom dizajne projektu. Nákup výrobkov z rovnakej zbierky alebo orezanie podlahy a stien s rovnakým výrobkom. Ale aj keď použijete úplne iné materiály pre všetky lietadlá v miestnosti, nezabudnite zvážiť kompatibilitu farieb a textúr.

Steny

Steny v kúpeľni sú spravidla obložené dlažbou. Medzi najobľúbenejšie modifikácie tohto materiálu označujemetieto:

Porcelánový kameninový tovar a keramika sú absolútnymi predajcami a obľúbenými dizajnérmi. Široká škála výberu textúry, farby, veľkosti, ako aj vysokej úrovne odolnosti voči vlhkosti robia z tejto dlaždice univerzálne riešenie pre dokončenie priestoru s vlhkým prostredím.

Stone - nemá žiadne prevádzkové podmienky, je to spoľahlivý a veľmi trvanlivý spôsob, ako pokryť steny. Jednoduchý odchod a nemennosť vzhľadu - jedna z nesporných výhod kamenných výrobkov. Vyzerá to veľmi drahé a monumentálne.

Mozaika je doplnkovým dekoratívnym prvkom, ale niekedy sa používa ako základný materiál pre steny. Neuveriteľne krásny, textúrovaný a zaujímavý obraz kachľových výrobkov. Sklenená mozaika bude vynikajúcou cestou k sprchovému kútiku.

Prasiatka je obdĺžnikového tvaru, objem a textúra sa podobajú murivu. Vyznačuje sa odolnosťou voči vlhkosti, chemickými činidlami, jednoduchou údržbou, kompatibilitou s akoukoľvek textúrou, modernitou a relevanciou.

Sklenená dlažba - prináša jedinečnosť, vzdušnosť do interiéru kúpeľne, vizuálne rozširuje hranice priestoru. Na hladkom povrchu nie sú prakticky žiadne póry, takže materiál je veľmi hygienický, nezhromažďuje silne odstrániteľné nečistoty a odolnosť proti tvorbe plesní umožňuje použitie skla aj v operačných sálach.

Mramor - známy od staroveku, znakom luxusu a bohatstva. S neuveriteľnou vizuálnou príťažlivosťou je to inéodolnosť voči opotrebeniu, trvanlivosť, odolnosť voči extrémnym teplotám.

Strop

Pokiaľ ide o dokončenie stropu v kúpeľni, je oveľa ľahšie sa s ním zaobchádzať ako s inými povrchmi. Dokonca biely strop je presne to, čo potrebujete. Snažte sa nepreťažiť už malé rozmery miestnosti komplexnými štruktúrami. Je možné použiť sklopné konštrukcie, ale uľahčiť ich montáž pomocou vlhko odolných sadrokartónov.

Pre niektoré štýlové trendy je veľmi dôležité použitie drevených trámov. Atraktívna možnosť, ale v tomto prípade má zmysel sa postarať o minimalizáciu účinku pary a vlhkosti na materiál.

Nábytok a inštalatérske práce

\ t

Kompetentný a moderný kúpeľňový dizajn v roku 2018 znamená ergonomické, ako aj vysoko kvalitné inštalatérske a nábytkárske práce. V tradičnom slova zmysle, pre kombinovanú kúpeľňu stačí nainštalovať umývadlo, WC, vaňu alebo sprchovací kút. Medzi ďalšie atribúty patrí bidet a druhé umývadlo.

Pri výbere zariadení treba v prvom rade venovať pozornosť ich ukazovateľom kvality. Najlepším riešením pre moderné štýly budú rovné línie produktov, ale ak chcete získať originálny výsledok, pozrite sa na príslušné výrobky so zložitými tvarmi. Vzhľadom k tomu, že kúpeľ je svojou veľkosťou centrálnym „charakterom“ v interiéri, hlavná stávka môže byť na túto tému. Vyberte zakrivené alebo zaoblenézariadenia. Ročník výkon na ohýbaných nohách je schopný urobiť kapacitu skutočným vrcholom celého dizajnu.

Okrem svojej konfigurácie môžu inštalatérske armatúry vyniknúť oproti všeobecným a farebným riešeniam, ktoré nie sú pre ne štandardné. Mnohí výrobcovia ponúkajú k nákupu inštalatérske, napríklad, čierne, červené, žlté tóny.

Kozmetika, chemikálie pre domácnosť, kúpacie plášte, uteráky a posteľná bielizeň na umývanie - všetko toto príslušenstvo určuje potrebu skladovacích systémov. Na tieto účely je kúpeľňa vybavená skrinkami pod umývadlom alebo samostatnými možnosťami, bočnými stolíkmi, prútenými košíkami. Nábytok by mal byť priestranný a praktický, ale nezaberá veľké množstvo priestoru. Zastavte na otvorených policiach, skrinkách so sklenenými alebo zrkadlovými dverami. Pokiaľ ide o tvar a farbu, mali by sa tiež prekrývať s celkovým konceptom dizajnu.

Osvetlenie a dekorácia

V bežnom roku, ako predtým, si každá miestnosť vyžaduje dobré osvetlenie. Jedno stropné svietidlo neposkytuje dostatok svetla pre rôzne zóny. Na závesnú konštrukciu je potrebné nainštalovať niekoľko stropných svietidiel alebo priestor vybaviť miestnymi nástennými spotrebičmi v blízkosti umývadla a sprchy, vane. Okolo obvodu môžete tiež umiestniť osvetlenie pásky.

Okrem hlavného funkčného zaťaženia dizajn zdobia aj netradičné svietidlá. Vyberte si položku, ktorá nasleduje za všeobecnýmvektorová stylistika, alebo s ňou kontrastuje. Napríklad v elegantnom modernom interiéri, ozdobené a fantastické zdroje svetla niekedy vyzerajú veľmi zaujímavo.

Na zdobenie kúpeľňového priestoru je vhodné odkazovať na tieto prvky: atraktívne háčiky na uteráky, textílie vo forme textúrovaných rohoží a uterákov, kvety v kvetináčoch a vázach, rámy na zrkadlá a dokonca obrazy, svetelné závesy. Zdobenie by malo zostať v pozadí a jemne dopĺňať základné predmety miestnosti.

Interiér malej kúpeľne 2018

Nie je toľko spôsobov, ako premeniť malú kúpeľňu. Je nepravdepodobné, že bude možné vytvoriť neuveriteľný exkluzívny dizajn na ploche 4 m2. Avšak aj taký malý priestor môže byť upravený a trochu opraviť jeho vnímanie.

Pozrite si minimalistickú verziu, osvojte si svetlú paletu a začnite s opravou. Samozrejme, že neutrálne odtiene môžu dopĺňať farebné akcenty, ktoré diverzifikujú bielu, béžovú alebo sivú monochromatickú farbu: drevené, žlté, modré, stlmené červené tóny spôsobia, že interiér bude matný. Používajte zrkadlo, sklo, lesklé povrchy - vizuálne zväčšia veľkosť miestnosti.

Ak máte k dispozícii miestnosť s nepravidelným tvarom alebo mimoriadne malú plochu, sprchovací kút s rozmermi 80x80 pomôže ušetriť miesto. Ale ak vyláska sa ponoriť do kúpeľa, nepopierajte si potešenie. Nainštalujte nadrozmernú kapacitu po obvode steny.

Kúpeľňový dizajn 2018 - fotografie

Každý z nás má vlastné názory na to, ako by mala kúpeľňa vyzerať. Snažili sme sa prezentovať rôzne spôsoby, ako navrhnúť malé a stredne veľké kúpeľne s ohľadom na možné preferencie z hľadiska farby a štýlu. Dúfame, že budete môcť nájsť možnosť, ktorá spĺňa vaše očakávania a ktorá vás inšpiruje k renovácii vlastných priestorov. Šťastné prezeranie!