Návrh kuchyne v kombinácii s obývacou izbou (85 fotografií)

Kuchyne s otvoreným plánom sa stali pomerne módnymi v poslednej dobe, takže vyzerajú veľmi moderne a slušne. Najčastejšie sa takýto interiér nachádza v štúdiových apartmánoch, ale vo všeobecnosti môže byť kombinácia varenia a rekreácie skvelým riešením pre súkromné ​​domy aj apartmány. Fotografie a odporúčania uvedené na tejto stránke vám pomôžu vybrať si krásny dizajn kuchyne v kombinácii s obývacou izbou!

Kuchyňa v kombinácii s obývacou izbou: výhody a nevýhody

Absencia prázdnej steny medzi kuchyňou a obývacou izbou naznačuje úplne iný koncept usporiadania obytného priestoru ako v prípade oddelených miestností. Dôležitú úlohu tu zohráva otázka psychologického pohodlia. Otvorený plán teda s väčšou pravdepodobnosťou uprednostňuje spoločenské extroverty, pre ktorých je dôležitý neustály kontakt s ostatnými a nie je vyjadrená potreba súkromia.

Na jednej strane je formát štúdia pohodlný: miestnosť sa javí jasnejšia a priestrannejšia, všetko je viditeľné a vo všeobecnosti je výzdoba celkom príjemná. Napríklad varením môžete chatovať s rodinou a priateľmi, starať sa o deti alebo sledovať televíziu.

V tejto verzii však existujú určité nevýhody. Otvorená kuchyňa môže byť zdrojom zápachu, pary, hluku z vody a pracujúcich domácich spotrebičov. To všetko neprispieva k úplnému odpočinku v obývacej izbe, ale dobre premyslená zóna spolu s používaním moderných technológií na kontrolu klímy ľahko vyriešia vzniknuté problémy.

Územné možnosti kuchyne a obývacej izby

Kombinácia kuchyne a obývačky do spoločného priestoru si vyžaduje racionálny prístup k usporiadaniu a výberu materiálov na konečnú úpravu, nábytku a textilu. V prvom rade je dôležité predvídať všetky druhy každodenných nuancií, v druhom - starať sa o krásny dizajn, aby sa s rôznymi funkciami tieto zóny navzájom harmonicky spájali.

Povrchová úprava

Vzhľadom k praktickým vlastnostiam, pre dokončenie kuchynskej linky, mali by ste používať materiály odolné voči vlhkosti a teplu: keramické obklady alebo porcelánové dlaždice, tvrdené sklo, umelý kameň, umývateľné tapety, strešné stropy z PVC fólie. Aby však nedošlo k porušeniu jedného súboru, musia byť v rovnakej farebnej schéme alebo sa musia aspoň prekrývať s hosťovskou stranou miestnosti. V rekreačnej oblasti budú vhodné drevené povrchy, koberec, laminát, dekoratívne omietky, drahé druhy stien. Rozdiel v samotných textúrach teda vizuálne oddelí miestnosť a jasne vymedzí hranice.

Priečky

\ t

Na zonáciu kuchyne a obývačky sa často používajú rôzne priečky. Ide o kompromisnú možnosť, ktorá čiastočne rieši problém izolácie. Posuvné sklenené panely, preglejky a bambusové zásteny, vysoké skrine, regály, sadrokartónové konštrukcie, dokonca aj guľové záclony alebo hrubé syntetické materiály môžu hrať úlohu bariéry. Tento zoznam môže byť doplnený o stĺpiky, oblúkové otvory a ďalšie polovice uzavretéprvky.

Pódium

Ak to dovoľuje výška stropov a chcete diverzifikovať geometriu priestoru, kuchynský priestor sa dá „zdvihnúť“ s malou výškou. Táto technika je vhodná pre jedáleň, ktorá sa nachádza vo výklenku alebo v blízkosti zálivového okna.

Nábytok

\ t

Veľký ostrovný stôl alebo úzky barový pult dokonale zvládajú zonáciu kuchyne a obývačky. Na jednej strane je povrch vysokej stoličky ideálny na varenie (nie je nutné ohýbať sa), na druhej strane slúži ako kompletný stôl. To šetrí priestor a je v každodennom živote celkom pohodlné.

Návrh kuchyne a obývačky v malom byte

Rekonštrukcia malého bytu s následnou kombináciou kuchyne a obývacej izby môže úplne zmeniť bývanie, urobiť ho pohodlnejším a štýlovým. Keďže je však celková plocha stále obmedzená, je potrebné, aby sme sa v danej situácii riadili zmyslom pre proporcie a podľa možnosti „uľahčili“ návrh.

Farby

Ako viete, nízko-tónové svetelné tóny vizuálne rozširujú priestor, zatiaľ čo tmavé a sýte farby ho znižujú. To znamená, že mliečne biele, sivé, béžové a mäkké pastelové farby budú najlepším riešením pre malú kuchynskú obývaciu izbu. Je však potrebné vyhnúť sa ostrým farebným kontrastom, rôznorodosti a nadmernému jasu v detailoch.

Textúry

Prehĺbenie perspektívy v malej miestnosti pomôže hladkoreflexné povrchy. Môže byť leštený na lesklý kameň svetlých odtieňov (alebo umelý analóg), lesklé dlaždice, fasády kuchynských súprav, lakované alebo laminované PVC fólií, chrómovým vybavením a doplnkami.

Ale aj tu je dôležité, aby ste to nepreháňali, takže takto upravená obývacia izba v kuchyni a obývačke sa nezmení na zrkadlové bludisko.

Pomery

Objem a tvar každého predmetu, najmä veľkého nábytku, výrazne ovplyvňujú interiér kompaktného štúdia. Takže, ak potrebujete vizuálne zdvihnúť strop, mali by ste sa zamerať na vertikálne prvky: vysoké úzke skrine, vzorované okraje a kresby, dekoratívne stĺpy, kovové rúrky, plné závesy. Horizontálny objem miestnosti bude daný tapetami s realistickou perspektívou, predĺženými pohovkami, stolmi, široko otvorenými policami.

Stylistické rozhodnutia

Pri navrhovaní kuchyne v kombinácii s obývacou izbou to vyzeralo holisticky - pred začatím práce sa oplatí rozhodnúť, v akom štýle sa bude vykonávať. V budúcnosti bude záležať na výbere všetkých prvkov, od dekorácie a konečnej úpravy. Pre štúdio, ak vezmeme do úvahy jeho špecifickosť, sú vhodnejšie neutrálne smery s dôrazom na funkčnosť a ergonómiu.

Obývacia izba v klasickom štýle

Tichý luxus klasického štýlu - najlepšie riešenie pre chaty a luxusné apartmány. V takejto miestnosti by mala byťexistujú drahé materiály (kameň, drevo, sadrokartónové výlisky, vynikajúca keramika, nábytok s koženým čalúnením), dostatok priestoru a prirodzené svetlo. Povinné podmienky - veľké okná (najmenej jeden) a vysoký strop. Pri nákupe zariadenia sa odporúča dávať prednosť retro-kolekciám v súlade so základnou farebnou schémou (krémovo biela alebo ušľachtilá hnedá).

Obývacia izba v modernom štýle

Interiér najmodernejších štúdií odráža rytmus života v metropole: žiadne ďalšie detaily, všetko na svojom mieste a minimálne úsilie o domáce práce. V takomto prostredí prevládajú achromatické farby, oceľ, hladké, hladké povrchy bez výčnelkov, dekoru a príslušenstva, spotrebičov s dotykovým ovládaním. Táto elegantná kuchynská obývacia izba je ideálna pre zaneprázdnených ľudí, ktorí si cenia svoj čas.

Kuchyňa a obývacia izba v štýle Provence

Romantická nálada francúzskej provincie bude najvhodnejšia v vidieckom dome. Tu môže byť kuchyňa v kombinácii s obývacou izbou vybavená vynikajúcou chuťou a veľkou predstavivosťou. Varná zóna bude teda ozdobená štylizovaným krbom alebo kapotou v podobe bieleného komína, vintage setu, drevených trámov na strope; hosťovská izba je mäkká pohovka a kreslá s roztomilým kvetinovým čalúnením, ale centrálna časť celého súboru musí byť obsadená veľkým jedálenským stolom, pokrytým krásnym obrusom, za ktorým sa často schádza celá rodina.

Kuchyňa v škandinávskom štýle

Pre malé miestnosti je ideálne množstvo prirodzeného svetla, ktoré je obklopené bielou varou, rozptýlené šedo-modrými detailmi a svetlým drevom. V kuchyni, taký dizajn bude vždy vyzerať ľahko, chladno a nenápadne, a v obývacej izbe, domáce doplnky, ako sú etnické koberce, vankúše a dekoratívne krb pomôže zmierniť škandinávsky zima.

Kuchynská kuchyňa v štýle podkrovia

Tento štýl je ľahko rozpoznateľný holými tehlovými stenami, otvorenou komunikáciou, množstvom kovových a hrubo opracovaných drevených povrchov. V obývacej izbe môže byť pohovka so zámerne opotrebovaným čalúnením z čokoládovej farby, namiesto pufs, drevených krabíc. Jedálenský stôl rýchlo vyrobený z dosiek bude vybavený plastovými stoličkami. Takáto nedbanlivosť dáva loftu voľný, neformálny, ale nezabudnuteľný vzhľad.

Tipy a triky

Aby sa pobyt v kuchyni a obývačke stal čo najpríjemnejším a najpohodlnejším pre celú rodinu, mali by sa pred začiatkom renovácie premyslieť rôzne drobnosti v domácnosti. Sotva je možné predvídať úplne všetky situácie, ale niektoré dôležité body sú dosť ovládateľné.

Hluk

Vzhľadom na nedostatok pevných priečok je nepravdepodobné, že by sa dalo vyhnúť dvojitému zaťaženiu zvuku. A ak sa môžete zladiť s televízorom alebo hudobným centrom, ktoré funguje v obývačke (niekedy sa vám to páči), potomnezmyselné bzučanie kuchynských spotrebičov môže pneumatiky. Aby sa tomu zabránilo, odporúča sa kúpiť zariadenie s minimálnou úrovňou decibelov. To platí najmä pre chladničku a kapotu.

Osvetlenie

Pri kombinovaní kuchyne a obývacej izby sa rieši problém s prirodzeným svetlom: stačí jeden otvor v okne, takže druhý sa môže ukryť za kuchynským setom alebo úplne zazátkovaný.

Je však veľmi dôležité poskytovať vysokokvalitné umelé osvetlenie. Nemalo by to byť rovnaké - pre odpočinok stačí mať stropný luster a niekoľko tlmených svietidiel v teplom bielom spektre, ale v kuchyni, na pracovných plochách pracovných dosiek a pokiaľ možno, police by mali byť vybavené jasným bodovým svetlom.

Jeden veľký luster alebo niekoľko závesných svietidiel sú zvyčajne zavesené nad jedálenským priestorom.

Vôňa

V obývačke nie je vždy vhodná aróma jedál, ktoré sa počas varenia rozprestierajú, čo znamená, že v otvorenej kuchyni nemôžete bez silnej kukly robiť. Je lepšie vybrať si textílie, vrátane tých, ktoré sú pre rekreačnú oblasť, ktorá je hladká syntetická, a nie fleecy, takže absorbuje menej vlhkosti a pachov.

Dizajn kuchyne a obývačky - foto

Chcete vidieť ešte viac možností dizajnu pre kuchyňu v kombinácii s obývacou izbou? Ponúkame Vám výber fotografií, ktoré ilustrujú množstvo zaujímavých nápadov na dizajn kuchyne a obývačky.

Pomocou obrázkov môžete získať dobrú predstavu o tom, akorôzne materiály na konečnú úpravu, nábytok, spotrebiče, dekoračné predmety vyzerajú v interiéri otvorených štúdií. To všetko bude samozrejme užitočné pre tých, ktorí chcú kombinovanú kuchyňu vybaviť tak pohodlne a esteticky, ako je to len možné!

Videá: Kuchyňa - obývacia izba - Nápady interiéru