Návrh jednoizbového bytu o rozlohe 30 m2. (60 fotografií)

Byt tridsať "štvorcov" je spoločná možnosť bývania pre jedného alebo dvoch ľudí. Takáto kompaktná plocha má niekoľko výhod, od cenovo dostupných cien až po pohodlie v domácnosti: všetko, čo potrebujete, je po ruke. Profesionálny dizajn jednoizbového bytu o rozlohe 30 metrov štvorcových, ktorého príklady sú zozbierané v tomto článku, pomôže zariadiť útulné a krásne hniezdo.

Plánovanie a územné plánovanie

Na prvý pohľad sa môže zdať, že miestnosť s rozmermi 6x5 metrov sa nedá rozdeliť na plnohodnotnú kuchyňu, obývaciu izbu a spálňu, pretože v kúpeľni a chodbe sa nachádza niekoľko ďalších štvorcov a na nábytok zostalo len veľmi málo miesta. Ako vyriešiť túto ťažkú ​​úlohu žiť v byte bolo pohodlné? Odpoveď je jednoduchá: musíte dodržiavať minimalizmus a venovať väčšiu pozornosť vertikálnym rovinám.

V súčasnosti je štúdio skutočnou voľbou pre plánovanie jednoizbového bytu. Jeho hlavnou charakteristickou črtou je absencia vnútorných priečok, vďaka čomu miestnosť vyzerá priestrannejšie a ľahšie. Na druhú stranu, nie každý má rád, keď každý roh bytu zostáva otvorený. V tomto prípade môžete hľadať kompromisy pomocou rôznych druhov obrazoviek alebo rozmerového nábytku.

Byt môže byť rozdelený do samostatných funkčných priestorov všetkými druhmi priečok - záclony a rolety, sklo, drevo, bambusové dosky, sadrokartónové alebo drevotrieskové dosky, atď., Ale s celkovou plochou 30 m2. nezneužívať ichstačí chrániť len jednu časť (spravidla spálňu).

So štandardným usporiadaním stojí za zváženie možnosť demontáže vnútorných stien medzi kuchyňou, chodbou a izbou. Tým sa pridá ešte viac priestoru a byt sa stane priestrannejším. Často sú lodžie používané na rozšírenie bývania - tam si môžete vybaviť malú kanceláriu, dať ďalšiu postieľku alebo kompaktný jedálenský stôl.

Varianty organizácie vesmíru

\ t

Vytvorte príjemnú atmosféru v byte 30 m2. pomocné techniky, ktoré sa používajú pri navrhovaní malých priestorov. Ich hlavným cieľom je správne distribuovať voľné merače, zariadiť potrebné domáce potreby a poskytnúť bývaniu estetický vzhľad.

Niche

Ak pôvodne usporiadanie miestnosti neposkytuje kútik, môžete si ho zorganizovať sami. Táto možnosť je ideálna pre spálňu - stačí umiestniť šatníkovú skriňu, otvoriť otvorenú časť alebo namontovať priehľadnú priehradku a k dispozícii je útulný priestor na spanie.

Pódium

Hladina podlahy zvýšená o 50-60 cm zároveň plní niekoľko funkcií: tvorí dodatočný úložný priestor, priestory v priestore a slúži ako základňa na zdobenie samostatnej mini miestnosti. Vo vnútri takého druhu „scény“ môžete skryť nielen zásuvky s topánkami, oblečením, posteľnou bielizňou, hračkami, ale aj plnohodnotnú sklopnú posteľ. top"Podlaha" je často ponechaná do spálne, detskej izby alebo kancelárie.

Štruktúry budov

Kaskádové usporiadanie nábytku nikoho neprekvapuje v detských izbách, ale veľmi zriedka sa používa v dizajne pre dospelých a v skutočnosti pre jednoizbové apartmány dokonale zapadá - tak, „mezanín“ nad chodbou alebo obývacou izbou sa môže stať veľmi útulným miestom na spanie a čítanie a boxy na schody budú užitočné na ukladanie mnohých vecí.

Interiérový štýl

S dizajnom jednoizbového bytu o rozlohe 30 m2. Výber štýlových riešení je trochu obmedzený. Farebné dedinské a etnické motívy, pompézna klasika, baroko a impérium v ​​kompaktnej miestnosti budú úplne nevhodné. Pre všetky tieto oblasti sa vyznačuje množstvom výzdoby, bohatstvom textúr, nezabudnuteľným nábytkom a svetlými textíliami - to všetko vyzerá skvele v súkromných domoch, ale môže premeniť malý byt na sklad alebo múzeum.

Z toho vyplýva, že pri návrhu odnushky je lepšie uprednostniť moderný minimalizmus. Pre tých, ktorí majú radi škvrny prírodných materiálov, môžete poradiť v škandinávskom a japonskom štýle, rovnako ako svetlo Provence. Znalci inovácií zapadajú do funkčných high-tech alebo futurizmu a kreatívne osobnosti milujúce slobodu určite ocenia interiér v štýle loftu a grunge.

Farebné riešenia

Aby malá miestnosť vyzerala harmonicky, je potrebnápostupujte podľa dvoch jednoduchých pravidiel - nepoužívajte viac ako 2-3 primárne farby a vyberte tie najľahšie, neutrálne tóny. Môžete pridať jasné ťahy s pomocou dekor a textilu - veci, ktoré sú veľmi ľahko nahradiť, keď chcete aktualizovať interiér alebo vyzdobiť byt pre dovolenku.

Ako skúsený dizajnér preferuje väčšina skúsených dizajnérov bielu farbu. Táto farba je nevyhnutná pre výzdobu stropu a stien a nedávno sa stala populárnou pri maľovaní nábytku. Hladké snehovo biele súpravy, skrinky a stojany dokonale zapadajú do každého interiéru, zapĺňajú ho svetlom a ľahkosťou.

Pre povrchy, ktoré sa rýchlo zašpinia, sa zvyčajne volia praktickejšie farby. Táto skupina zahŕňa černošedú a béžovo-hnedú gama, odtiene dreva. Je lepšie, ak textúra zostáva monotónna, bez ostrých kontrastov, výtlačkov alebo veľkých výkresov. Tmavo bohaté farby sú vhodné pre malé akcenty - môžu to byť úzke čiary na okrajoch čiel nábytku, rámy, figúrky.

Ak zvolený štýl umožňuje, v kuchyni alebo v priestore pre hostí môžete dať jeden veľký objekt, ktorý pritiahne pozornosť všetkých - napríklad červenú retro chladničku alebo modrú velúrovú pohovku.

Pri výbere medzi pokojnými achromatickými tónmi a jasnými farbami je potrebné zamerať sa v prvom rade na vlastné preferencie. Takže teplé farby (žltá, oranžová, šarlátová) môžu byt viac slnečné a útulné a chladnévody vytvoria atmosféru pokoja a pokojného odpočinku.

Návrh jednoizbového bytu 30 m2. - foto

Vo fotogalérii prezentovanej na našich webových stránkach sa môžete pozrieť na rôzne možnosti dizajnu pre jednoizbový byt s rozlohou 30 m2. S príkladmi dokončených konštrukčných prác bude jednoduchšie vytvoriť si vlastnú koncepciu opravy: vyberte si štýl interiéru, typ povrchovej úpravy, spôsoby umiestnenia nábytku a vybavenia. Inovatívne riešenia a moderné metódy organizovania priestorov pomôžu zariadiť domov s maximálnym komfortom tak, aby v ňom bolo vždy ľahké a príjemné.