Návrh haly v byte (+80 fotografií)

Správne zdobí interiér haly v byte - úloha nie je jednoduchá. Mnohí ľudia dôverujú tomuto procesu skúseným návrhárom, ktorých služby sú, úprimne povedané, nie lacné. Poznať niektoré princípy tvorby situácie a vybrať najvhodnejší štýl v duchu, je možné prísť s dizajnom sami a urobiť svoju myšlienku realitou. V našom článku sa pozrieme na to, ako môže byť moderný dizajn haly v byte a čo treba brať do úvahy pri registrácii.

Všeobecné pravidlá pre návrh haly

\ t

Pri plánovaní projektu haly je potrebné brať do úvahy želania všetkých členov rodiny a organizovať priestor takým spôsobom, aby tu mal každý svoj vlastný útulný kútik. Dôležitým bodom je aj výber štýlu, ktorý musí zodpovedať dizajnu iných miestností. Súhlasím, bude to smiešne vyzerať ako obývacia izba v klasickom štýle, v blízkosti minimalistickej kuchyne alebo chodby. V dizajne hál, napriek ich veľkosti a tvaru, existujú niektoré všeobecné pravidlá dizajnu, ktoré by sa mali dodržiavať, aby sa neskončila s nepohodlnou maškarnou miestnosťou.

Územné plánovanie

Rozdelenie priestoru na samostatné funkčné oblasti je hlavným pravidlom príslušného priestoru. Existuje mnoho spôsobov, ako vykonávať zónovanie - územia môžete oddeliť pomocou rôznych povrchových úprav stien, stropov a podláh. Niekedy túto úlohu hrá nábytok, napríklad pohovka môže izolovať oddychovú zónu z jedálenského priestoru alebo sa zavrie.posteľ na spanie V úlohe obmedzovačov sú kroky, pódiá, barové pulty, nie objemné oddiely. Osvetľovacie zariadenia môžu tiež hrať dôležitú úlohu pri zdôrazňovaní konkrétnej zóny. Pri rozdeľovaní územia haly na malé plochy je potrebné vziať do úvahy, že medzi všetkými prvkami musí byť nejaký druh prepojenia, ktoré spája všetky zóny dohromady.

Materiály na konečnú úpravu

\ t

Voľba spôsobov dokončenia povrchov interiéru je dostatočne veľká - to sa týka samotných materiálov a farieb. Pre steny, najobľúbenejší typ obkladu dnes je tapeta, pretože majú obrovské množstvo textúr a farieb. Môžu byť papierové, netkané, umývateľné, tekuté; často sa tu nachádzajú aj plátna, tapety s fotografickou tlačou a 3D efekt. Tapety pre maľovanie umožňujú ľahko odstrániť chyby, ktoré sa objavili v priebehu času, rovnako ako úplne zmeniť farebnú paletu miestnosti. Dekoratívne omietky, ktoré môžu byť hladké alebo majú zaujímavú textúru, sú tiež veľmi žiadané. Dobrým moderným riešením je kombinácia materiálov, keď sú v obývacej izbe kombinované rôzne listy tapiet, štuky s maľbou, tapety so štukovou alebo nástennou doskou a ďalšie možnosti.

Konštrukcia povrchu stropu vo veľkej miere závisí od rozmerov miestnosti. Pri izbách s nízkymi stropmi je lepšie zvoliť klasické biele, biele alebo maliarske alebo napínacie štruktúry. Ak je však,hala má vysoké steny, môžete použiť dizajn povrchu s sadrokartónové dosky, natiahnuté plátno, vytváranie úrovní. Tvarované stropy často hrajú dôležitú úlohu pri prideľovaní určitých oblastí.

Farebné riešenia

Na rozdiel od monochromatických dekorácií v interiéri minulého storočia môžu mať moderné sály najodvážnejšie farebné kombinácie. V tejto veci však stojí za zváženie umiestnenie miestnosti vzhľadom k svetovým stranám. Ak sú okná obývacej izby otočené na juh, bude dostatok prirodzeného jasného osvetlenia, takže môžete použiť bohaté, studené alebo tmavé farby - výber palety závisí od preferencií majiteľov a celkového konceptu dizajnu. V opačnom prípade, keď sa okná pozerajú na sever, je lepšie dávať prednosť ľahkým a teplým odtieňom, ktoré kompenzujú nedostatok svetla a dodávajú atmosfére útulnosť.

Kombinácia chladných tónov s teplými farbami čalúneného nábytku vyzerá skvele. Jedna z moderných dizajnérskych techník poskytuje tzv. „Kreslenie na bielom plátne“, keď sú stenové a stropné povrchy vyrobené banálnou bielou omietkou alebo farbou, proti ktorej sa usadzuje nábytok v rôznych farbách.

Na vytvorenie veľkolepého dizajnu je možné vybrať nábytok v jasných farbách a na dekoráciu elegantného, ​​svetlého interiéru sa uprednostňujú jemné pastelové farby. Voľba jednej alebo druhej možnosti závisí od životného štýlu všetkých členov rodiny, ich predispozície k hlučným stranám alebotiché tiché večery.

Nábytok a osvetlenie

\ t

Územie haly by nemalo byť silne preplnené nábytkom, aby zanechalo dostatok voľného priestoru. Štandardná sada nábytku zahŕňa prítomnosť pohovky, kresiel, konferenčného stolíka, políc, alebo modulárnych slúchadiel. Profesionálni dizajnéri sa vyhýbajú umiestňovaniu nábytku do obývacej izby pozdĺž stien, čo považuje za pamiatku minulosti. Je lepšie vybrať si jeden centrálny prvok (rekreačný priestor s pohovkou a TV alebo krbom), z ktorého sa začne všetky ďalšie zariadenia.

Miestnosť v byte, najmä ak nemá veľkú využiteľnú plochu, často neobsahuje jednu, ale niekoľko funkčných zón. K dispozícii môže byť stôl, bar, detský kútik alebo spálňa, atď. V tomto prípade môžete použiť objemné sadrokartónové alebo sklenené priečky.

Dôležitú úlohu zohráva aj výber a umiestnenie osvetlenia. Okrem klasických lustrov, ktoré zdobili takmer všetky haly posledných desaťročí, ponúka dnešný trh oveľa väčší výber štýlových pohodlných lámp. V obývacej izbe je lepšie usporiadať viacúrovňové osvetlenie, ktoré okrem stropných svietidiel dopĺňa aj nástenné svietidlá, stojanové lampy, ktoré zabezpečia lokálne osvetlenie určitých oblastí. Pre malú miestnosť by najlepšou voľbou boli vstavané stropné svietidlá a vysoké stropy môžu byť vybavené závesnými svietidlami v závislosti od štýlového riešenia.

Návrh malej a priechodnej haly

\ t

Po zvážení všeobecných pravidiel pre navrhovanie hál je potrebné zdôrazniť niektoré charakteristické znaky miestností s vlastným usporiadaním a veľkosťou.

Obývacia izba

Ak je plocha miestnosti veľmi malá, čo sa často nachádza v Chruščove, môžete ju skombinovať s kuchyňou, chodbou, balkónom alebo lodžiou. V tomto prípade sa zobrazí ďalšie miesto. Treba však poznamenať, že takáto prestavba bude vyžadovať prijatie príslušných dokumentov, ako aj značné finančné investície. Je lepšie sa vzdať umiestnenia objemných skriniek v malej miestnosti - nájdu si miesto vo výklenkoch chodby alebo v iných miestnostiach. Tu je najvhodnejší minimalistický dizajn s prítomnosťou transformujúceho nábytku a svetlých farieb dekorácie.

Vstupná hala

Izby s uličkami sú najťažšie navrhnuté. V tomto prípade by ste mali dávať pozor na podlahovú krytinu, ktorá bude vystavená neustálemu šliapaniu, takže môžete dať prednosť odolnému laminátu, keramickej dlažbe alebo samonivelačnej štruktúre a umiestniť koberce len na miesta odpočinku. Nábytok by nemal byť ani vo vstupnom priestore - najčastejšie sa jedná o interdisciplinárnu zónu. Vzhľadom k tomu, že budú dve alebo tri dvere, musíte si vybrať identické modely, uprednostňujúc posuvné konštrukcie, šetriace významnú oblasť.

Štýlyinteriéry

Posledné desaťročia sa stali módnym interiérovým dizajnom s dodržiavaním akéhokoľvek štýlu. Výber jedného z smerov, ktoré sú v modernom dizajne dosť veľa, by ste mali brať do úvahy veľkosť priestorov, osobné preferencie pre farebné riešenia a v neposlednom rade aj finančné možnosti, pretože niektoré štýly vyžadujú značné materiálne investície.

Návrh haly v štýle minimalizmu

Hala v štýle minimalizmu je výrazne odlišná od dekorácie a nábytku. Nadmerná výzdoba je tu nevhodná - dáva cestu k stručnosti a funkčnosti. Táto oblasť je skvelá pre haly všetkých veľkostí, čo svedčí o monochromatickej farebnej schéme (biela, béžová, popol, atď.), Dobrom osvetlení, minimálnom nábytku a maximálnom rozšírení priestoru tak na vizuálnej úrovni, ako aj na praktickej úrovni tým, že sa eliminujú vnútorné priečky. Ako dokončovacie materiály pre steny sú tekuté tapety alebo maľovanie, dekoratívne omietky a stenové panely z plastu, dreva. Je žiaduce zvoliť nábytok s lesklým povrchom, relevantné sú sklo a zrkadlové prvky.

Konštrukcia haly v štýle loftu

Obývacia izba v podkroví je veľká priestranná izba s vysokými stropmi a panoramatickými oknami. Najčastejšie sa spája so susednými miestnosťami a dá sa od nich oddeliť len sklenenými priečkami. K dispozícii sú také priestory ako jedáleň, oddychová zóna s veľkou pohovkou, barový pult,vstupná hala (v podkrovných apartmánoch nie je samostatný vstupný vestibul), šatňa, pracovný priestor, atď., preto je otázka priestorového zónovania veľmi dôležitá.

Farebná paleta kolíše v sivej, bielej, hnedej farbe a ich odtieňoch a monotónnosť je zriedená jasnými dekoratívnymi predmetmi, ako sú farebné pohovky, abstrakčné maľby, svetlé kryty časopisov atď. Prírodné betónové alebo tehlové steny sú vítané. , ako aj materiály, ktoré im napodobňujú (stenové panely, tapety, dekoratívne omietky). Komunikácia sa neskrýva, ale zámerne chváli, zdôrazňujúc štýl opustených továrenských slumov. Nábytok má pôsobivé tvary a stredobodom je pohovka s TV alebo krbom.

Konštrukcia haly Provence

\ t

Univerzálne svetlo Provence je vhodné pre každú miestnosť, ktorá ho mení na útulný tichý kútik. Konštrukcia haly v tomto smere bude vyžadovať prítomnosť dreveného nábytku (najlepšie umelo starnúceho), ohnisko, prírodné povrchové materiály (kameň, tehla, drevo), veľké okenné otvory, cez ktoré bude prúdiť slnečné svetlo. Prvky, ako sú: tapeta s veľkými kvetmi, ktorá je zladená s textilom, vintage rámy na stenách, dekoratívne vankúšiky, porcelánové figúrky, pomôže udržať farbu. Výhodné sú jemné pastelové tóny dekorácie.

Konštrukcia haly v retro štýle

\ t

Ak chcete vytvoriť sálu v retro štýle, musíteVyberte si konkrétnu éru a najtypickejšie pre jej interiérové ​​predmety. Častými prvkami sú textilné tapety s geometrickými vzormi, konferenčný stolík, starožitné vybavenie, čiernobiele rodinné fotogalérie na stenách, okrúhle koberce. V obývacej izbe, zdobené v 50. rokoch minulého storočia, kožený čalúnený nábytok je vhodný, v 60. rokoch svetlé závesy, koberce, obrusy s kvetinovými a geometrickými odtlačkami sa stali módnymi. Retro dizajn, pripomínajúci 70. roky, bude najviac výstižný, určite sa ho zúčastní príborník, konferenčný stolík a priestranná pohovka.

Interiérový dizajn haly v byte - foto

Aby sme sa lepšie oboznámili s rôznymi príkladmi dizajnérskych miestností v apartmánoch, pripravili sme fotogalériu, ktorá obsahuje obrázky najlepších dizajnérskych riešení. Dúfame, že vizuálny prehľad o interiéroch vám pomôže, aby bola sála vo vašom byte štýlová, útulná a čo najpohodlnejšia. Šťastné prezeranie!