Návrh dvojizbového bytu (70 fotografií)

Malé dvojizbové apartmány - klasická možnosť bývania pre jednotlivcov a rodiny 2-3 osôb. Napriek kompaktnému priestoru môžu byť celkom pohodlné. Človek má len správne distribuovať štvorcové metre funkčnosti a starostlivo navrhnúť interiér. Ak chcete vytvoriť praktický a krásny dizajn dvojizbového bytu, pomôžu vám fotografické príklady z tohto článku.

Vlastnosti modernej opravy

V predchádzajúcich desaťročiach bola identita usporiadania a dizajnu typickej „dvojizbovej“ tak nápadná, že na tejto podobnosti bol postavený aj dej populárnej novoročnej komédie „Ironia of Fate“. Vďaka širokému výberu materiálov, nábytku a doplnkov sa situácia zmenila k lepšiemu. Plánovanie novej rekonštrukcie dvojizbového bytu, majitelia môžu ukázať svoje individuálne preferencie a umelecké nadanie alebo objednať exkluzívny projekt od profesionálov.

Rovnako ako iné oblasti súvisiace s estetikou, aj interiérový dizajn podlieha móde. Tak napríklad dva tisíce rokov boli poznačené rozsiahlymi európskymi renováciami s rozsiahlym používaním sadrokartónu, všetkými druhmi dekoratívnych omietok a lacným nábytkom z drevotrieskovej dosky. Neskôr sa stali populárnejšími oblúky s kamennou výzdobou, zakrivené stropy, svetlá strečová fólia zrkadlovej textúry, neónové stuhy a ďalšie pútavé prvky. Na vytvorenie moderného dizajnu týchto zastaraných techník by sa malo upustiť.

Nedávneglobálne trendy v dizajne interiéru naznačujú jednoduchosť a stručnosť. Elegantné geometrické tvary, nenápadné farby, absencia zbytočných detailov - to všetko sa dokonale hodí pre malé dvojizbové byty. Veľká pozornosť je venovaná kombinácii textúr a odtieňov, ako aj osvetlenia. Všeobecne platí, že situácia by mala zanechať dojem priestrannosti, ľahkosti a pohodlia.

Územné možnosti bytu

Niekedy je ťažké umiestniť všetko potrebné na bývanie v dvoch izbách. Platí to najmä pre rodiny s deťmi, kde každý potrebuje prideliť osobný priestor a okrem toho nájsť aj miesto na uloženie mnohých vecí. V takýchto prípadoch je optimalizácia jednoducho potrebná, zameraná na efektívne využitie každého štvorcového metra.

Sanácia - riešenie, ktoré môže dramaticky zmeniť štandardný byt. Ak je možné rozobrať jeden alebo viac vnútorných priečok - to je veľký úspech. Po odstránení nepočujúcich stien ich môžete nahradiť priehľadnými sklenenými alebo plastovými panelmi od podlahy až k stropu, ktoré sa oddeľujú na princípe dvierok - takto bude mať dom viac svetla a vzduchu.

S funkciou oddeľovača medzi kuchyňou a obývacou izbou sa barový pult, ktorý súčasne slúži ako jedálenský stôl, ľahko vyrovná; jedálenský kút so stolom a stoličkami; veľká pohovka alebo šatníková skriňa. Kombinácia týchto miestností ako obývacej izby a lodžie, kúpeľne a časti chodby, kuchyne a špajze umožňuje zvýšiť užitočnosťoblasti, takže byt sa objaví viac priestoru.

Hoci štúdiá bez štúdií sú v poslednej dobe čoraz populárnejšie, pre mnohých je otázka individuálneho priestoru, ktorý je uzavretý pred zvedavými očami, relevantný. Na rozlíšenie medzi dvoma miestnosťami do menších zón stojí za to použiť nábytkové prvky - vysoký stojan alebo vstavaná skriňa s priechodom v strede môže dobre nahradiť inú vnútornú stenu.

Kuchynská výzdoba

\ t

Kuchyňa v dvojizbovom apartmáne sa zvyčajne neodlišuje veľkými zábermi. Na základe toho by ste sa mali riadiť návrhovými odporúčaniami pre kompaktné miestnosti: nepoužívajte viac ako 2-3 primárne farby, dávajte prednosť svetlu a neutrálnemu gama, vyberte si najjednoduchší, ale zároveň funkčný nábytok a spotrebiče.

Je veľmi dôležité šetriť na konečnej úprave - čím sú materiály lepšie, tým dlhšie budú trvať. Vo varnej zóne budú vhodné dlaždice a porcelánové kameniny, umelý kameň, výrobky z dreva a nerezová oceľ. Je žiaduce, aby sa dizajn kuchyne zhodoval so štýlom koncepcie bytu ako celku.

Interiér obývacej izby

Vzhľadom na minimálny počet izieb sa obývacia izba v dvojizbovom apartmáne môže používať súčasne ako dodatočná spálňa, pracovňa a niekedy aj jedáleň. Vo svojom dizajne je potrebné sledovať rovnováhu odtieňov a línií. Odporúča sa vyhnúť sa ostrým kontrastom a príliš veľasvetlé riešenia a výrazný horizontálny čalúnený nábytok na vyváženie zvislých záhybov záclon.

Špeciálne kúzlo malej obývačky poskytuje správne osvetlenie. V popoludňajších hodinách by táto miestnosť mala poskytovať neobmedzený prístup k slnečnému žiareniu a vo večerných nástenných svietidlách, skrytých diódových stužkách, reflektoroch na stropných a nábytkových policiach a samozrejme luxusnom lustre v centre pomôže vytvoriť útulnú atmosféru.

Interiér spálne

Menšia miestnosť je často pridelená na spálňu v byte s dvoma spálňami. Je to celkom rozumné riešenie, pretože posteľ a skriňa sa zmestí aj na 8 - 9 m2 a voľný priestor nie je skutočne potrebný na pohodlný pohyb.

Byť v malej spálni bolo príjemné, je lepšie ju usporiadať v pokojnej palete. Ideálne pastelové farby, béžová, krémová, biela. Čím menej miesta v miestnosti, tým ľahšie by mal vyzerať ako nábytok a dekorácia - nadmerná náročnosť a množstvo dekorov preťaží interiér.

Detský kútik

V dvojizbovom byte nie je vždy možné vybaviť plnohodnotnú detskú škôlku, preto je na umiestnenie detskej postieľky a detského stola v obývacej izbe alebo spálni vyčlenená samostatná zóna. Najlepšie je vybaviť ho v blízkosti okna tak, aby bolo možné použiť prirodzené svetlo na hry a aktivity.

Dizajn detského kútika by mal byť čo najpohodlnejší a najjemnejší. Teplé preferenciepastel a jar-leto odtiene, prírodné materiály (drevo, prírodné textílie, jednoduché papierové tapety), a pri výbere povrchových úprav, vziať do úvahy, aké ľahké bude ich čistenie z detských kresieb alebo nahradiť poškodené miesta.

Návrh dvojizbového bytu - foto

V nižšie uvedenej fotogalérii nájdete veľkú zbierku zaujímavých príkladov toho, čo môže byť návrh dvojizbového bytu. Ponúkame vám množstvo hotových riešení a projektov, ktoré vám pomôžu pri výbere bývania. Zároveň pri realizácii plánov do reality je vždy miesto pre kreatívne nápady a kreatívne nápady, s ktorými Váš byt nájde jedinečnú individualitu a šarm.