Návrh chodby 2018 (+80 fotografií)

Všetci chceme vidieť každý kút našej domácnosti krásny a praktický. Ak vezmeme do úvahy, z hľadiska opravy, taký výnimočný priestor ako chodba, potom jej organizácia vyžaduje veľmi opatrný prístup. Nielen preto, že je vystavený znečisteniu a iným nákladom, ale hlavne preto, že je to táto zóna, ktorá nás sprevádza pri vstupe a vstupe do miestnosti a vytvára prvý dojem. Preto by mala byť sála elegantná, estetická a funkčná, ako aj v súlade s aktuálnymi trendmi a štýlom ostatných častí domu.

Vlastnosti dizajnu

Moderný dizajn miestností pre akýkoľvek účel znamená pomerne jednoduché zásady - pohodlie a jednoduchosť budú hlavnými prioritami v roku 2018. Pre mnohých majiteľov bytov sovietskeho usporiadania, jednoduché geometrické tvary, opustenie bohatého luxusu a použitie motívov minimalizmu, ktoré prinesú modernú poznámku do akéhokoľvek interiéru, sa stanú nepochybnou výhodou. Takmer vo všetkých prípadoch má vstupná hala malú plochu, niekedy „odmeňovanie“ majiteľa jeho nepravidelným tvarom, navyše takmer vždy neexistuje žiadny zdroj prirodzeného svetla. Tieto vlastnosti a obmedzenia robia výber každého konštrukčného prvku zodpovednou úlohou.

Táto časť obydlia je akýmsi prechodným pásmom z hlučnej ulice s nadmerným rytmom do obytných miestností, s pohodlím a atmosférou relaxácie. Pre ľudí, ktorí sa prvýkrát stretnús dizajnom malého štvorca sa môže zdať, že malý priestor je omnoho jednoduchšie ako priestrannejší, ale to je len na jednej strane. Chodba vás obmedzuje pri rozhodovaní, preto by ste sa mali snažiť vytvoriť čo najpraktickejšie a najpríjemnejšie prostredie, ktoré zohľadní želania domácnosti a parametre konkrétnej miestnosti.

Odporúčania dizajnérov pre súčasný rok 2018 naznačujú, že pri plánovaní chodby by sa mali starostlivo dodržiavať zásady pohodlného minimalizmu. Je potrebné zdržať sa zbytočných prvkov, pričom sa zameriavame na potrebné interiérové ​​predmety, v tomto prípade aj skromná plocha poteší majiteľa nielen svojou funkčnosťou, ale aj nádhernou exkluzívnou atmosférou.

Farebné riešenia v roku 2018

Špecifickosť chodby s jej malými rozmermi si vyžaduje zodpovedný prístup k výberu farieb. Pre takúto zónu by najúspešnejším riešením bolo použitie základných odtieňov ako základu s použitím jasných farebných škvŕn.

Biela vstupná hala

Biele spektrum je ukazovateľom čistoty a presnosti. Toto je najpriaznivejší tón pre vizuálne rozšírenie hraníc priestoru. Spolu so správnym osvetlením a veľkými zrkadlami biely úplne eliminuje efekt drvenia stien a dodáva pocit slobody a pružnosti.

Béžová chodba

Ak niechcú sa obklopiť studenou paletou, ale zároveň si vychutnajte skvelý vzduch a čerstvý výsledok, zastavte sa na béžovej. Teplé farby obaľujú a upokojujú obyvateľov a hostí. Pomocou drevených tónov a zelení vytvoríte atmosféru príležitostnej prirodzenosti a mäkkých línií, ktoré vždy vyzerajú veľmi štýlovo.

Šedý vchod

Trendová farba grafitu v roku 2018 aktualizuje sivú s novou silou. Studený tmavý odtieň riedený bielou, drevenou, zelenou, červenou a béžovou farbou. Tento tón je celkom dôkladný a vážny, preto je ľahké vnímať neobmedzené a niekedy aj vtipné detaily vo forme obrazu s mačkou, veselým kobercom na prahu, ako aj rastlinou padajúcou na zem.

Žltá chodba

Farba slnka je plná životodarnej energie. Je pekné, keď vstúpite do kláštora, okamžite pocítite svetlo a teplo. Tento rok sa odvážne potešte s citrónovými a horčicovými odtieňmi, girlandami, širokými zrkadlami a krásnymi rastlinami.

Červená vstupná hala

Červené tóny vracajú svoje vedúce pozície. Ozdobte chodbu stlmenou terakotovou alebo lesklou klasickou červenou farbou, a prekročíte všetky vaše očakávania - predtým nevídaná chodba sa stane pikantným dokončením dizajnu Vášho bytu.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Pre kompetentný prístup k výberu materiálov na konečnú úpravu by sa mala celá sumavlastnosti konkrétnej miestnosti: jej priestor, ako aj umiestnenie všetkých dverí. Hlavnými faktormi pri výbere materiálov sú: periodické upchávanie povrchov, mechanické zaťaženie, ako aj teplotné zmeny, ktoré sa prejavujú v domácnostiach, pretože nemajú nárazník vo forme vchodu.

Paul

Jednou z najlepších možností na dokončenie podlahy v chodbe budú dlažby. Vo väčšine prípadov je najvhodnejšia porcelánová dlažba. Je to keramický výrobok, ktorého pevnosť sa dosahuje vďaka rôznym prísadám. Inštalácia a náklady na materiál budú stáť viac ako napríklad linoleum, ale tieto náklady budú splácané, pretože sú investíciami po mnoho rokov - keramická alebo porcelánová dlažba je jednou z najdlhších možností pre dekoráciu podláh.

Steny

Na rozdiel od podlahových krytín majú steny oveľa menší vplyv negatívnych faktorov a zaťaženia. Avšak, výber dokončovacích materiálov a tu by mala brať do úvahy množstvo funkcií. Použitie určitých typov tapiet nebude vhodné, pretože papierové tapety rýchlo strácajú svoj pôvodný vzhľad a nedajú sa čistiť a ich textilné náprotivky sú oveľa drahšie a pri starostlivosti o ne sa budete musieť vzdať detergentov.

Na základe pozorovacích údajov možno dospieť k záveru, že praktický a vhodný materiálpre chodbu v roku 2018 možno použiť umývateľné, tekuté tapety, niektoré typy nástenných panelov a farby, murivo a dekoratívne omietky.

Strop

Na dekoráciu stropu by ste mali vybrať najuniverzálnejšie a najjednoduchšie dokončovacie materiály. Vzhľadom k tvaru, rovnako ako priestor chodby, aby sa štruktúry s niekoľkými úrovňami a svetlé farby by nebolo vždy vhodné.

Na prvý pohľad snehobiely plátno nevyzerá ako veľmi kreatívna možnosť dizajnu, ale jeho použitie opticky zvýši objem a zmestí všetky vybrané obklady stien a stropov, a zostane moderné a štýlové po dlhú dobu. Originálne svietidlá vám pomôžu tenké čiernobiele.

Nábytok do predsiene

\ t

Nie všetky byty majú priestrannú vstupnú halu. Na základe toho nie je vybavenie nábytku jednoduchou úlohou, najmä vzhľadom na skutočnosť, že rozhodnutia musia byť kombinované s potrebami rodiny. Usporiadanie typických bytov spravidla predpokladá malú chodbu, ktorá je tiež obmedzená vnútornými dverami alebo má nesprávnu konfiguráciu.

Vstavaná skriňa na vrchné odevy a obuv, ako aj šatníkové predmety a doplnky, ktoré máte prístup každý deň, sú ideálne na umiestnenie v úzkych priestoroch. V prípade, že priestor neumožňuje inštalovať ani malú vstavanú skriňu, môžete si to urobiť bezsystém nástenných háčikov, ako aj poličku na topánky, ktoré sa pod nimi dajú úspešne nainštalovať. Tento prístup by mal tiež brať do úvahy aspekt kontaktu medzi oblečením a povrchom stien, takže by ste sa mali uchýliť k vhodným materiálom na konečnú úpravu.

Ak je však vaša chodba dostatočne veľká, musíte využiť túto jedinečnú príležitosť. Priestranné priestory dokážu pojať nielen úložný priestor na vrchné oblečenie, obuv a doplnky, ale aj ďalšie regály na rôzne účely, podľa vašich potrieb a preferencií.

Dekor a textil

\ t

Obmedzený priestor a nedostatok okien nám hovorí, že bez veľkého počtu lámp, rovnako ako ich správne umiestnenie v modernej chodbe, jednoducho nemôžete urobiť. Pred odchodom z domu musí každý človek starostlivo zvážiť ich obraz. Jediný malý luster alebo nástenná lampa teda nemusí stačiť.

Nainštalujte niekoľko stropných svetelných zdrojov alebo umiestnite pár svietnikov priamo pred zrkadlá. Vďaka takýmto činnostiam budete opticky zväčšovať veľkosť priestoru, a ak okrem inštalácie veľkých zrkadiel, potom tento efekt zvýšite, pretože svetlo sa navyše odrazí.

Vzhľadom na to, že vstupná hala je malá miestnosť s veľkým funkčným zaťažením, nie je veľký priestor na dekoratívne manévre. V mnohých prípadoch je najlepšie obmedziť sa na krásnerastliny, rámy, originálne textúry a vzor na koberci, stoličky alebo bankety. Zaujímavou technikou je prilepenie na stenu s aplikáciou podobnou stromu, a potom umiestnite háčiky na veci tak, akoby viseli z vetiev imaginárnej rastliny.

Interiér malej chodby 2018

Na priestrannú vstupnú halu, ktorá má tiež správny tvar, možno zablahoželať len niekoľkým vlastníkom bytov. Koridor je spravidla veľmi malý priestor ohraničený dverami priľahlých miestností. Táto miestnosť je zároveň prvým miestom, kde každý prichádza, vytvára prvý dojem o atmosfére celého obydlia a jeho obyvateľov. To je dôvod, prečo si uvažovaná časť domu zaslúži dôstojné usporiadanie.

Systematizáciou všetkých aspektov, o ktorých sa diskutovalo v predchádzajúcich častiach, možno rozlíšiť tieto riešenia pre návrh malej chodby:

- Ľahké a ľahké povrchy;
- V prostredí je žiaduca prevaha minimalistických trendov;
- Používanie vstavaných úložných systémov;
- Použitie lesklých a zrkadlových povrchov namiesto matného;
- V niektorých prípadoch by najlepším riešením bolo umiestniť minimálnu sadu háčikov na odevy a malú poličku na topánky. Za iných okolností by mala byť šatníková skriňa premiestnená do iných obytných miestností, aby sa uvoľnila už aj tak malá chodba.

Dizajn chodby 2018 -foto

Pozývame vás, aby ste sa zoznámili so skutočnými projektmi chodieb, ktoré sú vytvorené pre priestory rôznych veľkostí. V ich výzdobe boli zohľadnené najnovšie trendy v oblasti interiérového dizajnu v roku 2018. Iste, elegantné a praktické riešenia vás môžu inšpirovať k vašim vlastným návrhárom!