Nástenné záves na kľúč pre chodbu: 70 fotografických nápadov

Stáva sa, že nemôžete nájsť kľúče priamo pred výjazdom? Je to veľmi nepríjemná situácia. Štýlový a bezpochyby užitočný držiak na stenu vám pomôže ho opraviť. Keď si vyzdvihnete alebo urobíte gazdiná vlastnými rukami, budete na tieto zanedbateľné, ale nepríjemné každodenné problémy navždy zabudnúť.

Výber domácnosti pre chodbu

Podmienečne držiaky na kľúče možno rozdeliť do dvoch typov: otvorené a zatvorené. Uzavreté vo forme krabíc alebo skríň, ktoré sú skryté kľúče. Sú platformou s držiakmi na kľúče. Na základe materiálov použitých na vytvorenie kľúčov možno rozlíšiť nasledujúce skupiny:

Štýlové kovové držiaky na kľúče vyzerajú skvele v interiéroch zdobených v podkroví alebo high-tech štýle. Skvelé riešenie pre uloženie rôznych kľúčov a malých doplnkov. Krásne kovové držiaky na kľúče vytvárajú reprezentatívny obraz chodby.

Držiaky na drevené kľúče sú veľmi populárne - neobvyklý doplnok, ktorý zdôrazní dobrý vkus majiteľa bytu. Krásne drevo, zdobené rezbami alebo svetlými farbami, pomôže nielen ozdobiť chodbu, ale aj pohodlne umiestniť kľúče.

Chcete, aby bola chodba špeciálna? Potom by ste mali vybrať kľúč-dom z kože. Tieto doplnky sú väčšinou malé, čo je veľmi dôležité pre majiteľov malých chodieb. Vynikajúci a sofistikovaný prvok doplnený drevenými alebo kovovými vložkami,bude vyhovovať každému interiéru.

Uskutočňovanie kľúčov pre domácnosti

Myslíte si, že je veľmi ťažké urobiť gazdiná na chodbe? Nič také! Ide o pomerne jednoduchú a zaujímavú aktivitu. Na to potrebujete len málo času a úsilia. Okrem toho ušetríte veľa peňazí, pretože materiály sú pomerne prístupné a mnohé z nich nájdete vo vašom byte.

Ak sa prvýkrát stretávate s tvorbou interiéru, skúste urobiť najjednoduchšiu a najprístupnejšiu možnosť - otvoreného kľúčového správcu. Takéto domáce dekor môže byť vyrobený z akéhokoľvek základu, hlavná vec je, že to môže byť pevné háčiky alebo iné držiaky. Remeslá vyrobené z dreva, malých dosiek alebo hrubých konárov, konštrukcie z drôtu a plastov - to všetko je vhodné na to, aby sa gazdiná dali vlastnými rukami.

Prilákať deti k tvorivosti, čo im umožní zaujať zaujímavú prácu a naučiť ich objednávať. Ak ozdobíte každý kľúč jedinečným príveskom, ktorý si vytvoríte aj vlastnými rukami, celý dizajn kľúčového brankára dostane skutočne farebný vzhľad.

Ak si myslíte, že ste zručný remeselník, potom sa pokúste vytvoriť uzavretý držiak kľúča na stenu. Proces bude trvať trochu viac času a úsilia, ale výsledok bude vyzerať naozaj krásne a tajomné. Na vonkajšej strane takejto skrinky si môžete dať fotografiu alebo roztomilý obrázok, ozdobiť ju starožitnými kľúčmi alebo hodinkami, čo dodá celej štruktúre ešte šarm.

Voliteľne zatvorenékľúčoví chovatelia môžu byť organizátorom, skryť užitočné veci v sebe.

Kľúčenka so vzorom pre chodbu vlastnými rukami

Poďme sa s vami ponoriť do procesu vyšívania a vytvoriť jednoduchý, ale neobvyklý a jedinečný držiak farebného kľúča. Na to je potrebné pripraviť:

- Základ - môžete si vziať dosku z drevovláknitej dosky alebo dreva;
- Nádoby na hrnce - rozdeliť na dve časti;
- Tmel a nástroje na jeho aplikáciu - môže to byť stierka alebo kefa;
- Farby - vhodné akrylové alebo kvaš;
- Číry lak;
- Lepidlo PVA Glue a Moment - okamžité lepidlo môže byť nahradené tekutým klincom;
- Háčiky na kľúče.

Poďme do práce. Aby ste pracovisko udržali v čistote, zakryte ho plastom alebo papierom.

1. Vezmite pripravenú základňu. Dajte mu ľubovoľný tvar. Aplikujte omietku, jej vrstva by mala byť dosť tenká - 0,5-1 cm.

2. Kým tmel nie je suchý, môžete vzor označiť prstom alebo tenkou tyčinkou.

3. Zamerajte sa na ozdobu zafarbením čiar. Počkajte, až sa farba a tmel úplne vysušia, a potom základ potrite lakom.

4. Voliteľne môžete maľovať hrnce alebo ich ozdobiť iným spôsobom.

5. Pomocou lepidla Moment alebo tekutých nechtov prilepte polovice hrnca k základni. Keď sú všetky prvky suché, položte základňu do rámu a pokračujte v inštalácii háčikov.

6. V závislosti od vybraných háčikov, lepidla alebopriskrutkujte ich k základni. Teraz je váš kľúčový dom úplne pripravený.

Po dokončení všetkých krokov dostanete originálnu a užitočnú gazdiná, ktorá bude nádhernou výzdobou vašej chodby.

Kľúčový prípad drevenej píly vlastnými rukami

Chceli by ste pre vašu chodbu štýlovú a zaujímavú gazdiná? Povieme vám, ako urobiť gazdiná z rezaného dreva, ktoré je ideálne pre interiér v rustikálnom alebo škandinávskom štýle.

Budete potrebovať tieto materiály:

- Rez dreva - môžete zvoliť požadovaný typ stromu a určiť priemer;
- Škvrny na báze vody alebo alkoholu;
- Brúsny papier - je lepšie zvoliť si jemné alebo stredne zrnité, pretože hrubý bude poškodzovať vzor dreva;
- Lak - transparentný akryl;
- Kefa - zo syntetických materiálov;
- Háčiky - urobia sa akékoľvek variácie, ktoré môžu byť upevnené skrutkami alebo lepidlom.

Ak sa vám páči práca s drevom, potom je pre vás tento kľúčový správca ideálnou voľbou. Môžete si vybrať absolútne akékoľvek drevo, borovicu, javor alebo akáciu.

1. Pílu opracujte brúseným papierom, najskôr stredne zrnitým a potom jemnejším. Tým sa odstránia rôzne nepravidelnosti a poškodenia píly. Aby nedošlo k poškodeniu dreva vzor, ​​jemne a presne vykonávať brúsny papier pozdĺž vlákna. Potom odstráňte prach, ktorý sa objavil a pozrite sa na povrch stromu, vlákna vystúpia a uvidíte obrázok. Počkajteúplné vysušenie obrobku.

2. Ďalšou fázou je zafarbenie rezu píly. Ak narazíte na drevo prvýkrát, potom sa voda škvrna. To vám ušetrí od mnohých chýb, pretože oveľa dlhšie schne a budete mať možnosť vymazať nevzhľadné miesta a odstrániť kvapky. Potrebujete podstielku pozdĺž vlákien stromu, pomocou širokej kefy syntetického. Ak chcete získať jednotný vzor, ​​musíte zabiť niekoľkokrát. Každá vrstva musí byť suchá skôr, ako prejdete na ďalšiu.

3. Ak si želáte, môžete ľubovoľný výkres preniesť na prázdny. Za týmto účelom pripravte zrkadlový výtlačok obrázka. Zakryte list vzorom a dreveným lakom (akryl), potom ich pripojte. Papier vyhladte pozdĺž rezu a nechajte ho asi 3 hodiny.

4. Teraz opatrne rolujte papier a začnite ho otáčať. Úplne odstráňte papier a vyčistite povrch zvyškov.

5. Na upevnenie na stenu môžete použiť slučku hrubého vlákna alebo kúpiť špeciálne náradie.

To je všetko, váš nový kľúč na stenu z drevenej píly je pripravený. Podobne môžete pripraviť niekoľko malých rezov naraz a potom ich pripevniť k základni.

Kľúčový prípad rámu Urob si sám

Mnohí z nich vo svojom dome nájdu zastaralý rámec pre obrázok alebo fotografiu, ale neponáhľajú ho vyhodiť. Robia vynikajúce držiaky na stenu, ktoré môžu dať krásu a istotumiesto pre vaše kľúče.

V závislosti od vašej myšlienky sa materiály budú líšiť a pre náš príklad bude potrebné:

- Rám - vhodný rám pre obrázok alebo fotografiu ľubovoľnej veľkosti a tvaru.
- Preglejka - vyzdvihnúť alebo pripraviť kus, aby sa zmestili na rám.
- Základný náter a farba - akrylátový.
- Štetec široký, vyrobený zo syntetických materiálov.
- Brúsny papier - jemné a stredné zrno. Môže byť nahradená abrazívnou špongiou.
- Karta Decoupage - vyberte požadovaný vzor, ​​ale uistite sa, že sa zmestí do veľkosti.
- Háčiky - na nich budú umiestnené vaše kľúče. Môžu byť nahradené malými skrutkami, to všetko závisí od vašej koncepcie.
- Náradie - skrutkovač Phillips, vŕtačka a skladačka.

Pred začatím práce zmerajte vnútorné rozmery rámu, potom od nich pripravte kus preglejky. Preglejku zakryte akrylovým základným náterom a potom ju natrite. Maľovanie môže byť nahradené napr. Nálepkou z pytloviny alebo kriedovým vzorom. Ak ste použili základný náter, potom ho musíte obrúsiť - najskôr stredným a potom jemnozrnným smirkovým papierom.

Naneste lepidlo na preglejku, potom umiestnite navlhčenú decoupage kartu na vrch a dobre vyhladite, aby ste odstránili bubliny. Potom môžete rám vyfarbiť akrylovou farbou alebo škvrnou. Keď je celý výrobok pripravený a suchý, pre väčšiu pevnosť ho natrite akrylovým lakom a nechajte ho znovu uschnúť. Hotovú preglejku vložte do rámu, zaskrutkujte háčiky a držiaky na stenu.

Voliteľne môžetepridajte značky s nápismi alebo číslami - tento prístup uľahčí prácu s kľúčmi.

Kľúč na stenu pre chodbu - foto

Naša fotogaléria obsahuje mnoho užitočných a zábavných nápadov, ktoré pomôžu určiť, ktorý kľúčový dom je vhodný pre vašu chodbu. Či to bude otvorený alebo uzavretý výrobok z kovu alebo dreva, je len na vás. Prajeme vám inšpiráciu a úspech vo všetkých vašich snahách!