Nástenné sušičky: typy a nápady

Nástenné sušičky odevov sú dnes považované za najpohodlnejšie konštrukcie, ktoré môžu poskytovať vysoko kvalitné sušenie mokrého oblečenia. Sú krásne a funkčné a kompaktné rozmery umožňujú umiestniť ich v podmienkach malých úzkych miestností, ktoré sú často vybavené malými apartmánmi. Takéto výrobky majú veľký modelový rad, kde si môžete vybrať najvhodnejší dizajn pre umiestnenie, kvalitu a cenu. Ďalej uvažujeme o tom, čo sú moderné nástenné sušičky a čo je potrebné brať do úvahy pri nákupe.

Vlastnosti stenových sušičiek

Veľký dopyt po takýchto stavbách je spôsobený veľkým množstvom ich pozitívnych vlastností, medzi ktorými by som chcel vyzdvihnúť ich dekoratívny účinok. Výrobky vyzerajú v interiéri sú oveľa krajšie a krajšie ako obyčajné prepadnuté šnúry na prádlo. Sú kompaktné a perfektne zapadajú do miestností akejkoľvek veľkosti. Za zmienku stojí aj výhody, ako napríklad:

- Funkčnosť - sušičky na steny majú širokú škálu modelov. Môžu byť zložené do malých konštrukcií a slúžiť ako sušičky uterákov alebo získať rozmery, ktoré sa zmenia na plnohodnotné zariadenia, ktoré vám umožnia zavesiť veľa oblečenia. Niektoré výrobky sú vybavené funkciou opätovného ohrevu, ktorá umožňuje rýchle schnutie;

- Spoľahlivosť - na rozdiel od podlahových konštrukcií sa konštrukcie nemôžu pohybovať, prevrátiť a bielizeň sa drží v pokojistate;

- Jednoduchá inštalácia a údržba - ak sa budete riadiť pokynmi výrobcu, inštalácia nástennej sušičky bude trvať krátky čas;

- Trvanie prevádzky - väčšina konštrukcií je vyrobená z odolných materiálov, takže ak sa použijú správne, vydržia dlho.

Okrem uvedených výhod stojí za zmienku, že rôzne modely vám umožňujú vybrať si produkt, ktorý je cenovo najdostupnejší. Nástenné sušičky môžu byť vybavené podľa vlastného uváženia, napríklad na nich zavesené vešiaky na šaty, kompaktné prevedenia so závesom, ktoré slúžia na sušenie malých predmetov (ponožky, bielizeň atď.).

Druhy nástenných sušičiek odevov

\ t

Na dnešnom trhu môžete nájsť širokú škálu sušičiek na stenu - od primitívnych konštrukcií lana až po výrobky so zabudovaným kúrením, osvetlením atď. Mnohé modely majú automatický systém napínania držiakov, čo je veľmi pohodlné. Tiež návrhy môžu mať ďalšie prvky: háčiky, svorky, posuvné police.

Posuvná sušička

Pohodlný kompaktný model s pomocou jednoduchých manipulácií sa môže zmeniť na priestranný dizajn. Ľahko sa pohybuje a posúva na požadovanú šírku. Pri montáži sa najčastejšie používa ako držiak na uteráky. Posuvná sušiareň má veľký počet šnúrok, čo vám umožní zavesiť dosť veľa umytej bielizne.

Skladaciesušička

Štruktúrne sa takýto výrobok skladá z dvoch upevňovacích panelov a lán. Počas inštalácie je jeden panel pripevnený k stene a druhý ťahá laná, ktoré sú na ňom umiestnené podľa princípu konštrukcie pásky a je namontovaný na protiľahlom povrchu. Ak sa sušička nepoužíva, mobilný panel sa vyberie zo steny a medzitým sa laná navinú a ukryjú v útrobách prvého. Ďalšou výhodou je možnosť zloženia sušičky na dĺžku a šírku. To je jeden z najviac rozpočtových možností, môže vydržať až 7 kg oblečenia.

Skladacia sušička

Skladacia sušička - univerzálna možnosť, ktorá bude vynikajúcim nástrojom pre moderný úzky interiér kúpeľne alebo balkón. Jeho dizajn je pomerne jednoduchý, ale veľmi pohodlný - keď nie je potrebné sušenie, produkt jednoducho stúpa a spája sa so stenou. V rozloženej forme je tiež malá a bielizeň je umiestnená v kaskádach, čo zaručuje rýchle schnutie. Môžu byť rôznych farieb a často v interiéri vykonávajú dekoratívnu funkciu.

Nástenná sušička Liana

Nástenná sušička „Liana“ je obzvlášť kompaktná a funkčná. Jeho hlavnou výhodou je inštalácia v blízkosti stropu, ktorá umožňuje maximalizovať priestor. Vďaka pohodlnému systému zdvíhania a spúšťania lamiel do požadovanej výšky nie je vôbec ťažké zavesiť a odstrániť bielizeň. Môžete nastaviť prúžkyv rôznych výškach, čo umožní rýchlejšie schnutie. Rozmery konštrukcie môžu byť až 2 m, čo sa týka dĺžky aj šírky.

Stacionárny elektrický sušič

\ t

Tento typ sušičky nemá funkciu skladania - konštrukcia je namontovaná na stenu a je vždy v rozloženom stave. Majú kompaktné rozmery a sú vybavené vykurovaním. Teplota neprekračuje + 60 °, čo je dosť pre vysoko kvalitné sušenie. Najčastejšie sa inštalujú v kúpeľni. Používa sa na sušenie uterákov po úprave vody, ako aj dodatočný zdroj vykurovania miestností. Nákupom takejto sušičky sa musíte postarať o dostupnosť zásuviek a dobrú ventiláciu. Existujú aj modely s dotykovými senzormi.

Výrobné materiály

\ t

Výber nástenného sušiča zohráva dôležitú úlohu z hľadiska praktickosti, trvanlivosti a estetickej hodnoty výrobku. Na výrobu konštrukcií z materiálov ako je oceľ, hliník, plast, drevo a lano.

Sušiče stien z nehrdzavejúcej ocele majú najčastejšie chrómovaný povlak, ktorý dáva výrobku mimoriadnu príťažlivosť a modernosť. Medzi hlavné výhody oceľových sušičiek patrí: vysoká pevnosť (ktorá ovplyvňuje dlhú životnosť), odolnosť voči koróznym procesom a krásny lesk. Ak chcete navrhnúť na dlhú dobu zachoval svoj pôvodný vzhľad, malo by to byť pravidelneutrite špeciálnymi prostriedkami.

Samotná konštrukcia hliníkovej steny je ľahká a ľahko sa inštaluje, ale môže časom oxidovať, čo má za následok nepríjemné vzhľady zažltnutých škvŕn na bielizni.

Výrobky z plastov sú výrazne lacnejšie ako oceľ alebo hliník, a preto sú najviac nakúpené. Moderný materiál je odolný voči korózii, má širokú paletu farieb, nízku hmotnosť a nevytvára škvrny na oblečení. Nevýhodou je nízka pevnosť materiálu.

Drevo je krásna, spoľahlivá surovina, z ktorej sa vyrábajú atraktívne sušičky. Drevo však netoleruje vlhkosť, takže je dodatočne ošetrené ochrannými prostriedkami na farby a laky.

Konśtrukcie na suśenie odevov z lán sú najrozpočtovejśím variantom, ktorý sa líśi svojou primitívnosiou, ale napriek tomu je skôr pożadovaný. V tomto prípade musíte dávať pozor na silu nosičov - je lepšie zvoliť si sušičku so syntetickými lanami, ktoré sú praktickejšie, nie sú náchylné k treniu a tvorbe plesní.

Existuje niekoľko kombinovaných možností, ktoré vám umožnia zakúpiť si trvanlivú stavbu za prijateľnú cenu, napríklad s dreveným rámom a oceľovými lamelami alebo s kovovou základňou a plastovými priečkami.

Výber nástenného sušiča odevu

\ t

Pri výbere sušičky na stenu zvážte veľkosť miestnosti. Za úzku miestnosť stojí za to kúpiť malú stavbu,napríklad pol metra široký. Pri priestranných izbách si môžete vybrať praktickejší model o šírke 1 m alebo viac.

Najlepší materiál na trvalé používanie je oceľ. Samozrejme, že cena sušičky bude oveľa drahšia ako plast, ale bude trvať oveľa dlhšie a bude poskytovať vysoko kvalitné sušenie. Úlohu zohráva kvalita steny, kde bude konštrukcia inštalovaná. Pre inštaláciu výkonnej sušičky je nutné, aby bola stena vyrobená z odolnej tehly alebo betónu. Prednosť by mali mať modely s veľkou vzdialenosťou medzi lamelami, takže bielizeň schne rýchlejšie, ale pred nákupom je potrebné odhadnúť veľkosť miestnosti, aby bolo možné pochopiť, aká priestranná môže byť sušička nainštalovaná.

Pri výbere dizajnu je potrebné ho dôkladne skontrolovať - ​​nie je možné získať kovové výrobky, ktoré majú dokonca mikroskopické škrabance, pretože sa objaví hrdza.

Je lepšie uprednostniť osvedčených výrobcov, ktorých výrobky sú veľmi obľúbené, ako sú sušičky talianskej spoločnosti Gimi, ktorá vedie v tomto odvetví, alebo výrobky nemeckej značky Leifheit, ktoré nie sú horšie ako ich vysoká výkonnosť.