Nástenné police: 62 originálnych nápadov

Hľadanie úložného priestoru je jednou z hlavných úloh, s ktorými sa ľudia stretávajú pri premýšľaní o dizajne a po ňom. Niekedy aj vo veľkej miestnosti bude nevhodné vyzerať ako ďalší objemný šatník, ale čo ak potrebujete umiestniť zbierku postavičiek alebo tucet kníh? Spása v tejto situácii - nástenné police, o ktorých sa dnes bude diskutovať.

Typy políc

Nástenné police, aj keď sú samy o sebe rozmanité, ale tiež sa líšia v mieste. Obvykle sú rozdelené do nasledujúcich typov:

Klasické nástenné police

Najjednoduchšia a najbežnejšia možnosť, ktorá je pripojená k plochej stene. Ale práve vďaka svojej jednoduchosti poskytujú široké pole pre fantáziu: police rôznych geometrických tvarov a veľkostí, usporiadané vo forme voštiny alebo vytvárajúce komplexné kompozície.

Takéto konštrukcie sa môžu stať jedinou doskou pribitou na stenu, alebo môžu byť siluetou stromu, v ktorom každá „vetva“ slúži ako miesto uskladnenia. Regály sú naklonené alebo asymetrické. V oceáne zaujímavých nápadov sú aj okrúhle, len v prípade neobvyklých čísel je potrebné premýšľať o každom momente vopred: umiestnenie, výplň, body podpory.

Police s rohovými stenami

Toto miesto je obyčajne prázdne, pretože jeho nepraktickosť, ale rohové police nielen obnoviť priestor, ale tiež pomôcť transformovať interiér. Zapínanie sa vykonáva na dvoch susediacichsusedných stien. V tomto prípade môže byť zapojený nielen vnútorný roh, ale aj vonkajší roh.

Variabilita dizajnu políc rohových stien závisí viac od materiálov a dekoru, ale aj toto riešenie vyzerá neobvykle. Najčastejšie sa police používajú na knihy alebo domáce potreby v kúpeľni, ako aj v miestnosti so špajzou.

Nástenné police

\ t

Ako už názov napovedá, tieto police nie sú pripevnené priamo na stenu, ale sú zavesené na lanách - na strop alebo trám. Tento dizajn nie je veľmi stabilný, takže sa používa na ukladanie kníh, a nie kryštálových váz. Ale vytvoriť originálne akcenty v miestnosti dokonale zapadá.

Môže byť inštalovaný ako jedna polica alebo niekoľko. Prvá možnosť je často vytvorená vo forme trojuholníka alebo zadajte poličku v kruhu. Hlavná vec je, aby sa ubezpečil, skladovanie je spoľahlivý.

Materiály pre nástenné police

Drevená doska pribitá na stenu je najjednoduchšia možnosť police, ktorá okamžite príde na myseľ. Ale pre moderný dizajn to nestačí. Výber materiálu, dokonca aj pre takýto jednoduchý výrobok, je dostatočne široký - rovnako ako ich schopnosti.

Drevo a deriváty

\ t

Aj keď je to zrejmý základ, nemal by sa okamžite zlikvidovať. Ťažké tvary a upevnenie pomôžu diverzifikovať drevenú stenu. Pre minimalizmus alebo podkrovie by bolo takéto rozhodnutie veľmi vhodné. A ak chcete vložiť prvok v klasickom interiéri, odporúča sa predbežné spracovanie amôže dokonca ozdobiť rezbou.

Ak chcete ušetriť na materiáli, môžete použiť MDF, drevotrieskové dosky alebo preglejky - krásne, jednoduché, praktické.

Kov

Kovové nástenné police však určite pritiahnu pozornosť a harmonicky sa zmestia do interiéru, najmä ak ide o high-tech technológiu, fúziu alebo ako alternatívu minimalizmus. Len pre ich inštaláciu bude potrebné špeciálne zručnosti.

Tento základ má vysoký výkon - trvanlivosť, spoľahlivosť, trvanlivosť. A predúprava ušetrí koróziu.

Plast

Lacný, kujný, všestranný materiál, ktorý môže vyzerať jednoducho alebo luxusne a napodobňovať prírodné možnosti, ale eliminuje ich nevýhody. Zvlášť, ak bude takáto polica na stene naplnená predmetmi, aby sa hostia nemohli bližšie pozrieť na jej detaily. Pre kúpeľňu - veľmi dobré riešenie!

Sklo alebo zrkadlo

Takýto rámec má značnú nevýhodu - krehkosť. Prudký náraz alebo úder môže poškodiť policu, ale to sa nestane pri skladovaní ľahkých predmetov. Stojí za zmienku, ako elegantne vyzerá sklo a aké očarujúce je zrkadlo? To dodá interiéru pocit beztiaže.

Aké sú druhy hôr?

Budete si musieť vybrať vlastný spôsob montáže police na stenu - z troch možností. Spoľahlivosť a mobilita dizajnu závisí od vášho rozhodnutia.

Nástenné police s upevnením

\ t

Inštalácia sa vykonáva pomocou hmoždiniek alebo kotiev na stenu. To poskytuje silnú fixáciu celého výrobku, zvyšuje jeho kapacitu a pevnosť. Ak majú police ukladať ťažké predmety, potom je tento typ dokonalý. Ale je tu veľký mínus - je veľmi ťažké ho rozobrať bez následkov na stenu alebo konštrukciu.

Odnímateľné nástenné police

\ t

Stredne pevné upevnenie pomocou svoriek a upevňovacích háčikov, ktoré sa ľahko vykonáva doma, na rozdiel od prvého typu. Ak je to potrebné, môžu byť demontované bez poškodenia police a potom nainštalujte novú.

Modulové nástenné police

\ t

V súlade s modernými trendmi vo funkčnosti a mobilite sa takéto nástenné police inštalujú na princípe expanzie: spodné vrstvy sa stávajú oporou hornej časti. Je vhodné pozrieť sa na rôzne kombinácie odtieňov alebo tvarov, ktoré sa navzájom dopĺňajú.

Vyberáme police pre interiérový štýl

Pri kvalitnej práci sa regály zmenia na plnohodnotný nábytok, ktorý, podobne ako akýkoľvek iný predmet, musí byť harmonicky zapracovaný do štýlu miestnosti.

Moderný štýl

Tu je všetko jednoduché a zároveň rozmanité: vhodné ako stručné výrobky z rôznych materiálov, ako aj celé súbory rôznych geometrických tvarov. Namiesto prázdnych dekorácií - koncepčná estetika. Prioritne - modulárne alebo mobilné typy nástenných políc.

Požadovanézamerajte sa na výzdobu stien: v prípade neutrálneho náteru môžete zadať svetlé vzory a na svetlej strane je lepšie robiť bez políc.

Klasický štýl

Obrátiť sa v klasickom štýle, najmä nefunguje. Drevené police na plochej stene, v extrémnych prípadoch - hranaté. Konzoly môžu byť uvedené do popredia, ak sú použité a vhodné pre dizajn.

Provence

Osvedčené majú aj podobné požiadavky. Opatrnejšie sa musí pristupovať len k ošetreniu podkladu. Najprv použite strom alebo jeho deriváty. Po druhé, zakryte ich bielou farbou a, ak je to možné, vytvorte efekt starožitného nábytku. Určitá nedbalosť v inštalácii dá kúzlo dizajnu, ale nesmieme zabúdať na jeho trvanlivosť.

Minimalizmus

Na úvod by sme chceli poznamenať, že s týmto štýlom je nepravdepodobné, že by bolo možné dať na otvorené police veľa „malých vecí“ - z tohto dôvodu je to minimalizmus. Aby sa zmestili mnohé predmety, odporúča sa, aby police s dverami boli skryté, čím sa skryje nesúlad s očami. Dobre vyzerajúce sklo alebo drevené povrchy - hladké, hladké, orientované vodorovne.

Loft

Najväčšia rozmanitosť nám ponúka pôvab milujúci slobodu. Zároveň nie je vôbec potrebné fanaticky prelínať dosky k dokonalosti - jednoduchá nedbanlivosť je celkom organicky kombinovaná s tehlovými stenami charakteristickými pre tento štýl.

Skvelá možnosť -police, zavesené na hrubom lane alebo uhlovom prevedení, ktoré je založené na zobrazenom potrubí. Vo všeobecnosti vám loft umožňuje zmeniť nevýhody priestoru na výhody a technické prvky na dekoratívne a estetické.

Police police

Okrem toho, že si môžete vybrať stenové police so zaujímavým dizajnom, môžu byť dodatočne zdobené pre väčší efekt. Aby sa predišlo rušeniu, uistite sa, že praktické plnenie výrobkov nebude v rozpore s detailmi.

Najjednoduchšou možnosťou, ktorá sa hodí na štandardné drevené police, je povrchová dekorácia. Tu môžete použiť všetky dostupné nástroje: šablóny, decoupage, dekoratívne pásky a pod. Toto riešenie bude dobre vyzerať na neutrálnych stenách, napríklad natretých bielou farbou.

V interiéri v štýle Provence je typické použitie textilných prvkov, tak prečo nie s nimi ozdobiť poličky niekoľkými krásnymi závesnými závesnými šatkami so vzormi? Útulné a praktické.

Romantickú náladu predstavia sviečky, jednotlivo alebo v skupinách. Je však možné experimentovať so svetelnými zdrojmi zadaním niektorých súčasných trendov. Napríklad nástenné police s osvetlením vyzerajú neobvykle osvetlenými svetlami, ktoré jemne osvetľujú časti, ktoré sa na nich nachádzajú.

Trubkové upevňovacie prvky na policiach možno použiť ako určitý druh „závesu“: napríklad na lampu,uteráky alebo girlandy. Jednoduchý úložný priestor sa s malým úsilím stáva elegantným interiérovým prvkom.

Nástenná polica na mieru

\ t

Zdá sa, že takýto jednoduchý produkt a toľko možností! Ale nie všetky z nich sa dajú ľahko implementovať samostatne a priznajme si, že aj pre jednoduchý pohľad sú potrebné určité zručnosti. Predtým, ako pristúpite k vytvoreniu police vlastnými rukami, oboznámte sa so základnými odporúčaniami, ktoré pomôžu začiatočníkom v nábytkárskom priemysle alebo skúsených remeselníkov.

Takže pred hlavným procesom je potrebné detailne premyslieť návrh a urobiť náčrtok. Určite si pre seba účel inštalácie police, zamýšľané veci, ktoré majú byť na nej uložené, umiestnenie, tvar a veľkosť.

Po vyhodnotení zaťaženia vyberte materiál a spôsob montáže. Po vykonaní tohto označenia na povrchu základne a tiež pri rezaní materiálu.

Získané moduly sa zmontujú, vykoná sa opakované meranie, ktoré sa porovnáva so značkami upevňovacích prvkov. Ďalej je dokončovanie prvkov, menovite - brúsenie, uťahovanie a maľovanie, ak je to potrebné.

Upevňovacie prvky sú upevnené na povrchu steny a na polici, po ktorej sú diely upevnené a tiež upravené na úroveň dokončovacieho upevnenia.

Nástenné police - foto

Okrem uvedených možností vám predstavujeme ďalších 30 fotografií s nápadmi na nástenné police, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sazaujímavé riešenie. Inšpirácie a krásne interiéry!

Video: Police na stene - nezvyčajné nápady na dizajn