Nástenné panely pre interiérové ​​dekorácie (85 fotografií) \ t

Nástenné dekorácie sú základným krokom v procese vytvárania krásneho interiéru. Medzi širokú škálu materiálov použitých v tejto úlohe, steny panely pre výzdobu interiéru zaberajú zvláštne miesto. Tento typ obloženia vám umožní premeniť akúkoľvek miestnosť v priebehu niekoľkých hodín a zároveň sa vyhnúť stavebnému prachu, nečistotám a chemickým zápachom, ktoré vždy sprevádzajú maľovanie, tapetovanie alebo použitie dekoratívnej omietky. Vysoká estetika a trvanlivosť panelov z nich robí veľmi atraktívny variant dizajnu a umožňuje stelesniť akékoľvek umelecké nápady v prostredí.

Čo sú stenové panely?

Panely na vnútornú výzdobu stien sú obkladovým materiálom, ktorý je obvykle pripevnený k latke z drevených alebo kovových lamiel. Prvky sú podľa schémy tŕňového žliabku spojené medzi sebou alebo sa prekrývajú. Tento typ inštalácie ľahko skryje pôvodné povrchové chyby - stena nemusí byť ani omietnutá, ale na oplátku budete musieť obetovať niekoľko centimetrov priestoru miestnosti. Niektoré typy dosiek sa lepia na podklad špeciálnymi adhéznymi kompozíciami.

Sortiment dekoratívnych nástenných panelov je veľmi široký: mnoho farieb, textúr, reliéfov, vrátane trojrozmerných 3D výkresov a vzorov. Správne zvolená verzia dáva interiéru moderný a originálny vzhľad, ktorý kladie dôraz na jednu alebo druhú časť.priestory. Najlepšie zo všetkého je, že panely vyzerajú v kombinácii s inými typmi povrchových úprav - tapetami doplnkovými v odtieňoch a textúre, monochromatickým sfarbením a murivom.

Typy stenových panelov, ich výhody a nevýhody

Na výrobu nástenných modulov sa aktívne využívajú moderné technológie a mnohé druhy surovín. Drevo, bambusové stonky, sadrovec, celulóza, korok, koža a tkanina patria k ekologicky šetrným náterom, ktoré môžu byť odporúčané na použitie v obývacích izbách - obývacia izba, spálňa alebo detská izba, ale polyuretánové (PVC) panely sú vhodnejšie na výzdobu chodby, kuchyne a kúpeľne ,

Drevené stenové panely zo zoskupeniasú vysoko cenené pre ich slušný vzhľad, trvanlivosť a vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti. Ako úplne prírodný materiál, drevo dobre prechádza vzduchom a vlhkosťou, poskytuje prirodzené vetranie a vytvára zdravé mikroklímu v interiéri. Nevýhodou takejto úpravy môže byť to, že vysoké náklady, ale mnohé výhody plne odôvodňujú všetky náklady.

Panely z MDFsú takmer rovnako dobré ako dosky a dokonca ich prekračujú, pretože sú odolnejšie voči vlhkosti a časom sa nedeformujú. Avšak krásny strih v tomto prípade nebude skutočný, ale získaný fazetovaním, ktoré trochu redukuje elitárnosť povrchovej úpravy. Z hľadiska ekológie sú jemné disperzné dosky absolútne bezpečné, pretože neobsahujú škodlivé živice.

Panely z drevotrieskových dosieksú dostupné z dôvodu nízkych nákladov a obrovského rozsahu vonkajších povlakov, ale odparujú sa škodlivé pre zdravotné formaldehydy. Drevotrieskové dosky sa veľmi obávajú vlhkosti, takže v bezprostrednej blízkosti stien môžu rýchlo napučať a stratiť estetiku.

Panely z DVPtenké a ľahké, líšia sa v nízkej cene. Ak je to potrebné, je veľmi ľahké rezať list stacionárnym nožom a obyčajné lepidlo bude stačiť na spojenie so stenou. Mastná strana tohto materiálu je hrubá, predná časť v prípade zdobenia stien je laminovaná filmom s nejakým druhom vzoru alebo textúry. Vláknité dosky sa rýchlo ohýbajú a namáčajú pri vysokej vlhkosti.

Sadrové doskymajú väčšiu hustotu a hmotnosť. Kvôli zvýšenej krehkosti práce s nimi by mali byť opatrní. Plastickosť sadry vám umožňuje vytvárať neobvyklé reliéfy a trojrozmerné 3D efekty. Ťažké bloky sú pripevnené na steny prevažne lepidlom, pretože akékoľvek iné prípravky môžu jednoducho zničiť integritu modulov.

Bambusové panelyharmonicky zapadajú do exotických smerov dizajnu - japonského, afrického, havajského, hoci nič nebráni tomu, aby sa z nich stal vrchol moderného minimalizmu. Spravidla sa tieto dosky skladajú zo sušených bambusových stoniek, ktoré sú prilepené k sebe a prilepené k textilnému základu. Prírodný materiál je inýhrúbka a odtiene a odolnosť, šetrnosť k životnému prostrediu a odolnosť voči vlhkosti z neho robia optimálny náter na steny v každej miestnosti.

Mäkké panelysa vyrábajú rovnakým spôsobom ako napríklad čelo postele. Obal sa položí na základňu sololitu alebo preglejky - tenká vrstva penovej gumy, polstrovaný polyester alebo plsť, ktorá sa potom oplášti látkou alebo kožou (niekedy koženkou).

Takéto riešenia vyzerajú v interiéri mimoriadne originálne a drahé. Mäkký sporák však obyčajne zdobí iba jednu plochu v miestnosti - priestor za posteľou alebo stenu nad pohovkou v obývacej izbe. Tento typ dekorácie vyzerá veľmi vhodne v salóniku kaviarne a na iných miestach večerného odpočinku.

Plastové (polyuretánové, vinylové, PVC) panelysú jedným z najlacnejších a najuniverzálnejších materiálov na obkladanie stien. Jednoduchosť kreslenia obrazu na prednej strane týchto dosiek poskytuje obrovský priestor pre realizáciu všetkých nápadov na dizajn. Plast je najviac odolný voči vlhkosti, teplotným zmenám a mechanickému poškodeniu, ale so všetkými pozitívnymi vlastnosťami môže vytvoriť skleníkový efekt v miestnostiach, čím zabraňuje normálnej cirkulácii vzduchu.

Typy vzorov stenových panelov

\ t

Podľa typu stavebných stenových panelov sú regály, dlažby a plechy. Prvé dva typy vyzerajú trochu monotónne, pretože sa skladajú z vymeniteľných blokov sadzieb, ktoré vyplňujúpovrch stien. Listy sú prezentované v širokej škále možností dizajnu, takže môžu byť dobrým doplnkom k najkrajším interiérom.

Koľajnicové panelysa skladajú z lamiel s dĺžkou 2 až 4 m, šírkou 12–30 cm a hrúbkou do 10–12 mm. Sú namontované na prepravke v systéme trnovej drážky a vyzerajú ako obyčajné drevené obklady stien (aj keď môžu byť vyrobené aj z iných materiálov).

Kachľové panelypripomínajú keramické obklady do kuchyne alebo kúpeľne. Častejšie sa jedná o štvorcové bloky s rozmermi od 30 do 100 cm, ktoré sú pripevnené na stenu lepidlom a medzi nimi zaklapnuté. S ich pomocou môžete vytvoriť monochromatické krytiny a všetky druhy šachov, dokončovacie práce v štýle patchwork, mozaiky.

Panely panelovmôžu byť vyrobené vo forme spojovacích prvkov (ako sú puzzle alebo tapety) alebo môžu byť jedným úplným obrazom. Rozmery týchto dosiek sú rôzne, takže si vždy môžete vybrať správnu veľkosť pre konkrétnu miestnosť.

Ako si vybrať stenové panely

Okrem estetických vlastností, ktoré sú zvyčajne rozhodujúcim faktorom pri nákupe dekoratívnych dosiek na stenu, je dôležité zohľadniť aj ich výkonové charakteristiky. Relevantnými parametrami sú najmä úroveň toxicity, horľavosti, horľavosti a tvorby dymu. Prírodné materiály sú najbezpečnejšie pre zdravie - drevo, bambus, sklo, omietky, ale s polyuretánom, vinylom amäkké konštrukcie by mali byť veľmi opatrné.

Ak dekorácia bude pozostávať z určitého počtu prvkov, je žiaduce kúpiť sadu jednej dávky alebo série, je možné s okrajom, ako v iných vydaniach, niekedy sa objavujú malé rozdiely v odtieňoch alebo vzoroch.

Povesť obchodu a výrobcu môže veľa povedať o kvalite výrobkov, takže nikdy neublíži prečítať si recenzie na internete alebo vziať do úvahy skúsenosti iných ľudí. Samotný materiál, pred jeho zakúpením, musí byť skontrolovaný, či neobsahuje triesky, škrabance, pľuzgiere a nečistoty. Spoje a spojovacie prvky by mali byť ideálne pre seba a obrázky na nich by mali zodpovedať líniám a farbám.

Nástenné panely pre dekoráciu interiéru - foto

Na tejto stránke sa nachádza súbor fotografií s príkladmi použitia rôznych typov dekoratívnych dosiek v interiéri. Početné obrázky vám pomôžu rozhodnúť, ktoré stenové panely pre dekoráciu interiéru sú vhodné pre konkrétnu miestnosť, či ich používať, a ak áno, ako. Prajeme Vám príjemné prezeranie a inšpiráciu pre realizáciu najkreatívnejších projektov!