Nápady Design Spálne 12 m². (60+ fotografií)

Mnohí snívajú o pohodlnej spálni, v ktorej by človek mohol získať silu na nadchádzajúci deň a vždy „vstať z pravej nohy“. Ale v podmienkach malovýroby je potrebné umiestniť všetky potrebné veci do dosť skromného priestoru, pripomínajúceho estetiku na poslednú chvíľu. Budeme sa snažiť rozptýliť mýtus o zbytočnosti malých miestností, hovoriť o rôznych možnostiach a tajomstve spálne design 12 m².

Výber interiéru

\ t

Moderný dizajn predpokladá modifikáciu striktných kanonických štýlov tak, aby vyhovovali potrebám priestoru pri zachovaní hlavných charakteristických znakov, formulovaní princípov a obrazu. Hlavná vec je fantázia, rovnako ako pochopenie toho, čo je vhodné pre miestnosť, konkrétne vo vašej situácii.

Spálňa 12 m2. v modernom štýle

Najobľúbenejšia možnosť, ktorá spĺňa potreby času: menej detailov a „krása pre krásu“, viac funkcií, pohodlie. Spálňa 12 m² v modernom štýle sa dá naplniť minimálnym súborom objektov, tvoriacich estetiku prostredníctvom línií, svetla, priestoru alebo materiálov.

V takomto interiéri sa často používa modulárny nábytok, ktorý vám umožňuje vytvoriť si vlastné originálne návrhy, ktoré sú prispôsobené dizajnu. Pre spálňu, ktorá by mala byť miestom odpočinku a odpočinku, je toto riešenie dobré, pretože na to pomáha vytvárať vhodné podmienky.

Spálňa 12 m2. v klasickom štýle

Ak dávate prednosťklasiky, môže byť tiež zadaný v priestore 12 m2. Ale pre to je lepšie obetovať množstvo kvôli kvalite: umiestniť veľkú manželskú posteľ s vyrezávaným chrbtom a vzorovanými textíliami, malú drevenú komodu, nočné stolíky a tiež ozdobiť interiér malbami, rafinovanými lampami a svetelnými závesmi.

Je to harmonická kombinácia detailov, ktorá vytvára ucelenú kompozíciu, ktorá môže v tradičnom výklade priniesť pocit pohodlia a pohodlia.

Spálňa 12 m2. Provence štýl

\ t

Provence k nám prišla z francúzskych dedín a okamžite získala lásku vďaka svojmu jednoduchému šarmu. Tento štýl je schopný vytvoriť jemnú atmosféru, evokujúc asociácie s pokojným rytmom života provincie - nie je ideálny pre spálňu s rozlohou 12 metrov štvorcových? Nie je veľa dizajnérskych pravidiel: pastelové farby, motívy kvetov, starožitný nábytok, hlavne prírodné materiály a rôzne dekorácie.

Ale napriek svojej zdanlivej jednoduchosti je to dosť pracná možnosť. Ak nechcete míňať veľa peňazí na starožitné predmety, budete musieť prejsť okolo blší trh, rovnako ako pripojiť trochu zručnosti, ďalšie zdobenie alebo starnutie nábytku. Ale výsledok stojí za všetko úsilie!

Spálňa 12 m2. v štýle loftu

Módne riešenie, ktoré prináša do vnútra trochu brutality a odvahy. Ale toto nie je jednostranný štýl! So správnou dekoráciou, môžete, a naopak - dať spálni pohodlnejšie, rovnako ako teplý vzhľad.

Loft milujekontrastuje ako kombinácia historických predmetov s modernými spotrebičmi, rámovými skrinkami s luxusnými posteľami, vedúcimi vpred v elektroinštalácii s umeleckými dielami. Náhodné objekty tu dávajú zmysel a variabilita zaplnenia priestoru z holých tehlových stien umožňuje, aby sa fantázia potulovala aj na ploche 12 m2.

Spálňa 12 m2. Škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl, ktorý v krajinách SNŠ získava čoraz väčšiu popularitu, tiež stráca pôdu. Napriek svojmu „krutému“ pôvodu, ako aj skromnému množstvu nástrojov pre výraznosť, vyzerá veľmi pohodlne, svetlo a priestranne, a tieto vlastnosti prenáša do malého priestoru.

Najlepšia možnosť: prevažne biela povrchová úprava v strede kompozície - malá posteľ so závojom z prírodných textílií, minimálny súbor dreveného nábytku, rastlín a kontrastných detailov.

Farebná paleta v spálni je 12 m2.

Pri výbere farebnej schémy miestnosti je potrebné vychádzať z niekoľkých aspektov. Po prvé, aký štýl ste si vybrali? Napríklad, podkrovie bude diktovať biele alebo tehlové steny, a Provence - pastelové palety.

Po druhé, aký účinok chcete dosiahnuť? Pre návrh spální 12 m2. najvhodnejšie sú svetlé odtiene, ktoré vizuálne pridajú niekoľko „štvorcov“ alebo aspoň umožnia ich zachovanie. Pokojné farby by mali byť uprednostňované aj z praktických dôvodov - vytvoria upokojujúceatmosféra, ktorá podporuje dobrý spánok.

To však neznamená, že by sa mal báť hlbšieho rozsahu. Temná paleta prinesie zmysel pre odlúčenie do priestoru, ktorý tiež vyzerá útulne. V tomto prípade je lepšie zamerať sa na prírodné odtiene.

Po tretie, kam idú okná v miestnosti? Ak tu slnko vyzerá len zriedka, potom teplé odtiene pomôžu kompenzovať jeho nedostatok a studená rovnováha „teploty“ v miestnosti.

Povrchová úprava 12-metrovej spálne

\ t

Pri výbere cieľa by sa malo chápať, že nejde o kľúčový prvok interiéru, ale o druh rámca, do ktorého sa má vložiť určité zloženie. Aby sa zachovala rovnováha medzi nudným a farebným dizajnom, bez toho, aby sme sa dostali do týchto extrémov, je potrebné dodržiavať jednoduchý princíp: jasné akcenty môžu vytvoriť len niekoľko prvkov, ale nie všetky. Napríklad silne zdobený nábytok je vyvážený tlmeným povrchom a naopak.

Pohlavie

Spálňa je miestom, kde by sa človek mal cítiť čo najpohodlnejšie. A laminát sa s touto funkciou dokonale vyrovná. Čím prirodzenejší je povrch, tým lepšie, pretože na ňom je často potrebné chodiť naboso. Podlaha v spálni je 12 m2. by mali byť čo najľahšie, ale nie ľahšie ako steny.

Steny

Na výzdobu stien v spálni 12 m2. Tradičné papierové, netkané alebo textilné tapety, ktoré sú priedušné a šetrné k životnému prostrediu.

Tapety na jednej zo stien budú tiež vyzerať harmonicky - zvyčajne na ktoré je posteľ pripevnená. Zároveň by ostatné strany mali byť zdobené neutrálne, „dávať“ všetku pozornosť centrálnemu vzoru.

Dobre zapadne do interiéru a len steny natreté svetlými farbami. Ale tu by ste mali prevziať zodpovedný prístup k predbežnej príprave povrchu - mal by byť dokonale hladký.

Strop

Pre malé priestory bude robiť pravidelný svetelný strop. Všimnite si, že závesné a iné typy sa používajú pre moderný štýl; zatiaľ čo Provence, Loft a Škandinávska láska jednoduchosť a prirodzenosť.

Dekor a textílie do spálne 12 m2.

Vyplnenie interiéru detailom závisí od zvoleného štýlu. S moderným štýlom je lepšie dostať sa s minimálnou výzdobou, preferujúc súčasné umelecké diela, fotografie, ale aj krásne praktické predmety. Provence zahŕňa farebné maľované figúrky, vzorované textílie a vinobranie. Pre podkrovie sa hodia predmety moderného umenia.

Ak sa pozrieme na štylistické pravidlá, potom v spálni 12 m2. Je lepšie obmedziť sa len na požadovanú množinu položiek - to vám ušetrí priestor vytvorením pohodlného spiaceho prostredia. Ak má mať miestnosť pracovnú plochu, je lepšie ju vizuálne oddeliť od odpočívadla.

Záclony vás môžu nielen skryť pred prebytočnými očami a ozdobiť priestor, ale aj vizuálne zvýšiť výšku stien.: stačí namontovať stropnú rímsu a roztiahnuť látku na podlahu. Spálňa potrebuje zatemňovací záves alebo kombináciu svetlého tylu so žalúziami.

Ako zariadiť nábytok?

Na usporiadanie nábytku v spálni 12 m2. ovplyvňuje rozloženie, počet ľudí, ktorí v ňom žijú, a funkcie, ktoré musí vykonávať. Je miestnosť len miestom na oddych alebo si vyžaduje prítomnosť pracovného priestoru, úložiska a TV priestoru? Samozrejme, najlepšou možnosťou je jedna veľká posteľ, nočné stolíky a malý šatník. Ale nezabudnite, že v malej spálni často hrá niekoľko rolí.

V miestnosti s obdĺžnikovou geometriou by toto zloženie vyzeralo dokonale: posteľ je bližšie k oknu a vedľa dverí je skriňa. Interiér vyzerá symetricky a vyvážene.

Pri štvorcovej geometrii - posteľ by mala byť umiestnená v strede a pripevnená k stene. Naproti: zvyšok nábytku, vrátane šatníka, úzkeho pracoviska alebo poličky s TV.

V obidvoch prípadoch je možné pri obidvoch prípadoch umiestniť stoličku, malý stôl a stoličku bližšie k oknu pri zachovaní priestoru na začiatku miestnosti.

Dizajnová spálňa 12 m2. s balkónom

Ak je v 12-metrovej spálni lodžia - považujte sa za šťastie! Spojením s miestnosťou môžete zväčšiť využiteľnú plochu tým, že sa rozdelí do zón.

Demontáž oddielu a vytvorenie výsledného priestoru v jednom štýle ho môžete použiť ako pracovný priestor,miesta uskladnenia alebo odpočinku. Nedostatok steny zvýši množstvo prirodzeného svetla v interiéri.

Je dôležité dodržiavať všetky prípravné opatrenia - v prípade potreby zahriať balkón a zmeniť okná.

Dizajnová spálňa 12 m2. v Chruščove

Ak je vaša malá spálňa 12 m2. sa nachádza v Chruščove, môžete očakávať, že podmienky sú ešte horšie: nízke stropy, malé okná a nepohodlné rozloženie. Tento priestor si vyžaduje zvláštny prístup.

Parapet sa môže použiť ako pracovisko, ktoré ho predtým zvýšilo. Okno je vhodné na umiestnenie postele, čím sa uvoľní priestor pre iné predmety. Zároveň je lepšie dávať prednosť trochu pozemného nábytku - to bude vizuálne zvýšiť strop.

Stále častejšie používatelia používajú postele na malom móle, ktorý zohráva úlohu skladovania vecí alebo oblečenia. Úplne radikálna možnosť - nábytok-transformátor. To zbavuje spálňu tradičného komfortu, ale dáva jej ďalšie funkcie. V každom prípade, Chruščov - to nie je veta.

Osvetlenie

V spálni 12 m2. Môžete použiť niekoľko úrovní osvetlenia: lustre, stojace lampy a lampy na nočných stolíkoch. Ak má miestnosť pracovnú plochu, na stôl by mal byť umiestnený ďalší svetelný zdroj.

Neodporúča sa „rozdrviť“ priestor reflektormi. V miestnosti určenej na spanie sa takéto svetlo nehrádôležitú úlohu, ale skôr slúži ako súčasť pohodlia a pohodlia.

Spálňa interiéru 12 sq. M. - foto

Dokonca aj spálňa s rozlohou 12 m2. môže vyzerať štýlovo a útulne. Aby sme vás o tom inšpirovali novými inšpirujúcimi nápadmi, urobili sme výber fotografií s krásnymi nápadmi na interiér. Šťastné prezeranie!

Video: Spálňa 12 m² - interiérové ​​nápady