Nábytok z paliet: 60 krásnych nápadov

Domáce predmety majú jedinečnú estetiku a vytvárajú atmosféru pohodlia v interiéri. Preto aj v ére špičkovej technológie si môžete dovoliť, aby ste si predstavili fantáziu tým, že napíšete jednoduchý, ale originálny súbor, ktorý urobíte sami. Nábytok vyrobený z paliet je široká škála rôznych predmetov, ktoré pri správnej povrchovej úprave vyzerajú ako neobvyklé dizajnérske výrobky. Najzaujímavejšie a praktické nápady sú v našom materiáli!

Výhody a príležitosti

Palety sú špeciálne podpery, ktoré sa používajú na prepravu tovaru a nazývajú sa aj palety. Sú vyrobené z vysokokvalitného dreva, ale vďaka vysokému zaťaženiu majú obmedzenú životnosť - nie viac ako 1-2 cykly prepravy.

Použité palety sa odosielajú na recykláciu, ale väčšina z nich sa jednoducho vyhodí na skládky, napriek tomu, že tieto stavby sú vo výbornom stave. Trvanlivosť, šetrnosť k životnému prostrediu a nízke náklady na materiál priťahovali dizajnérov, ktorí začali nový trend - vytváranie kusov nábytku z rozpočtového základu. Palety sú niekoľkokrát lacnejšie, napríklad borovica, a hľadanie veľkoobchodníka nebude trvať tak dlho.

Ďalšou výhodou paliet je, že výroba nevyžaduje osobitné zručnosti, pretože samotné sú hotové montážne predmety s vhodnými rozmermi pre domácnosť. Samozrejme, že jednoduché položenie paliet a ich zakrytie matracom nestačí - niektoré prípravné práce sú stále potrebné.

Paletylíšia sa veľkosťou a typom konštrukcie, čo ovplyvní rozmery hotového objektu, ako aj jeho vizuálny vzhľad. Palety sú buď jednoduché alebo dvojité, s dvoma alebo štyrmi priechodmi. Europalety sú monostabilné produkty so štyrmi behmi, ktoré sú najbežnejšie. Tento typ je považovaný za najlepšiu voľbu pre vytvorenie nábytku, vzhľadom na jeho vysokú pevnosť a pohodlnú montáž.

Praktickosť a lacnosť materiálu je nepochybná, ale vizuálna zložka môže zmiasť skeptických ľudí. Zapadne domáci predmet takéhoto pôvodu do moderného interiéru, nevyzerá to príliš jednoducho?

Nábytok vyrobený z paliet dokonale ozdobí miestnosť v vidieckom štýle alebo Provensálsku - tu je použitie hrubých foriem s provinčným šarmom považované za dôležitú požiadavku. Tiež sa hodí do rámca škandinávskeho smeru, ktorý je pre všetkých prirodzený.

V luxusnej klasike bude takéto rozhodnutie vyzerať na mieste, ako v high-tech, kde dominujú lesklé hladké povrchy. V závislosti od zloženia interiéru je nezvyčajný nábytok vhodný pre „súčasných“, ak sa zameriava na prirodzenosť.

Charakteristiky prípravy materiálu

Drevené palety sú vhodné na rôzne povrchové úpravy: môžu byť upevnené, potiahnuté textilom, natreté, kombinované s inými materiálmi a príslušenstvom. Tieto procesy však predchádza štádium prípravy nadácie. Na začiatku sú palety očistené od nečistôt aprach. V niektorých prípadoch stačí ponechať konštrukciu v jej pôvodnej podobe - napríklad na skladanie nábytku.

Pre možnosti, pri ktorých sú palety potrebné len ako zdroj surovín, je potrebné ich rozobrať do samostatných dosiek a potom ich triediť podľa veľkosti. Nie je to tak jednoduché realizovať: pevnosť, vďaka ktorej je výrobok tak cenený, je vďaka svojej robustnej montáži. Aby nedošlo k poškodeniu dreva, odporúča sa odstrániť klince sekerou tesára a kladivom.

Ďalšou dôležitou fázou prípravy je mletie, ktoré je vhodnejšie vykonávať so špeciálnou brúskou. Aby sa ušetril čas, môžu sa spracovať len tie strany konštrukcie, ktoré sú v priamom kontakte s telom. Na ochranu povrchu pred negatívnymi účinkami vlhkosti je možné pokryť vrstvou primeru s vodou odpudzujúcim účinkom.

Nápady na nábytok z paliet - foto

Na prvý pohľad sa môže zdať, že palety v dôsledku svojho štvorcového tvaru a hrubej textúry môžu slúžiť ako základ pre vytvorenie obmedzeného počtu výrobkov z nábytku, ale nie je to tak. Zozbierali sme najobľúbenejšie možnosti, z ktorých každý jasne ilustruje.

Stoly paliet

Stoly sa najčastejšie vyrábajú z paliet, čo nie je prekvapujúce, pretože palety sa dajú vizuálne použiť ako malý stôl bez akéhokoľvek spracovania. Ale budú vyzerať oveľa lepšie, ak sú napríklad natreté na bielo, v kombinácii s ostatnými alebo potiahnuté sklom.

Ak umiestnite priateľadve palety na sebe, štyri valce na spodku - budete mať mobilný konferenčný stolík, ktorý bude zdobiť modernú obývaciu izbu. Palety vo vertikálnej polohe môžu tvoriť druh nôh pre pult. Týmto spôsobom si môžete navrhnúť vlastný terasu.

Dvojvrstvovú základňu možno kombinovať so štýlovými dizajnérskymi nohami - a potom nikto nedokáže odhadnúť pôvod domáceho nábytku. Plnohodnotný jedálenský stôl dopadne, ak skombinujete niekoľko paliet a vyberiete ich na princípe chrbtice.

Z takéhoto materiálu príde pohodlné pracovisko. Vzdialenosť medzi doskami je vhodná na skladovanie kancelárskych potrieb a iných drobností v domácnosti, ktoré je možné umiestniť do špeciálne pripravených zásuviek.

Použitie skla alebo obrusov minimalizuje kontakt s drsným povrchom. Ak chcete napísať tabuľku paliet v Provence, môžete ju zakryť tenkou vrstvou farby, čím sa textúra "leskne" podlahou.

Sedačky a kreslá z paliet

\ t

Konferenčný stolík vyrobený z paliet bude harmonicky dopĺňať pohovku z rovnakej základne. Prirodzene, palety v tomto prípade slúžia ako rámová konštrukcia, na ktorej budú umiestnené pohodlné vankúše. Môžu to byť plnohodnotné komponenty bežnej pohovky alebo vankúše vyrobené vlastnými rukami - taký kus nábytku sa stane jedinečným objektom vášho domova.

Pohovky odPaleta sa líši veľkosťou a tvarom: malé pohovky v malých veľkostiach, široké alebo uhlové modely inštalované pozdĺž steny. Výhodou takýchto konštrukcií je prítomnosť priestoru medzi doskami, ktorý je vhodný pre montáž krabíc - ideálne riešenie pre kuchyňu.

Paletová súprava je cenovo dostupnejšia verzia modulárnych konštrukcií. Ak bloky nepripojíte k sebe, môžete kedykoľvek zmeniť konfiguráciu pohovky alebo ju presunúť do inej miestnosti.

Môžete si predstaviť predstavivosť premýšľaním nad lakťovými opierkami nábytku. Môžu byť úplne chýbajúce alebo sú súčasťou rámca. Populárne sú odnímateľné nárazníky, ktoré prípadne zvyšujú počet sedadiel.

Paletová posteľ

Dobré lôžko je prísľubom zdravého spánku a, ako je známe, jeho blahobyt závisí od neho počas bdelosti. Palety sú vhodné na vytváranie takých zdanlivo vážnych konštrukcií, ktorých kvalita prináša zvýšené požiadavky. Ukazuje sa, silný, ekologický rám, s efektom vetrania, ako nie všetky zakúpené modely majú.

Na vytvorenie takéhoto lôžka je potrebné skombinovať niekoľko paliet. Ich počet závisí od požadovanej veľkosti nábytku a jeho výšky. Na vrchu rámu, ktorý je vybavený ďalšími úložnými priestormi, leží matrac.

Pre interiér v podkroví a vidieckom štýle bude vyzerať taký detail, ako hlava postele paletypôvodný "zvýraznenie" miestnosti. Môže byť ponechaný v pôvodnej forme alebo pokrytý látkou. Horizontálne dosky sú vhodné pre drobné domácnosti.

Matrac vyzerá minimalisticky a ponecháva voľný priestor na plošine. Diverzifikovať dizajn pomôže samo-vyrobené strany, ktoré pohodlne tvar postele.

Na základe rovnakého princípu sú vytvorené stoličky, iba obyčajne sú obmedzené na jednu jednotku. Palety s drevenými nohami a chrbtom - cenovo dostupná možnosť pre vonkajšie lavičky.

Police, komody a regály paliet

\ t

Pomocou palety môžete vybaviť celú miestnosť vytvorením kompletných komôr alebo praktických políc. V retro interiéri sú zaujímavé monostabilné výrobky, ktoré vyzerajú ako originálne drevené „vrecká“. Môžu slúžiť aj ako základňa pre knižnicu, ktorá preukazuje domácu knižnicu vlastníkov.

Na chodbe na tomto dizajne paliet môžete ukladať topánky av kuchyni - riad alebo príbory. V tomto prípade rustikálny charakter zdôraznil obrúsky a uteráky. Hlboké palety nad sebou tvoria pohodlné police, ktoré sa zmestia do obývačky. Ak ich usporiadate so zatvorenými dverami a vymaľte, hotové výrobky budú vyzerať ako zakúpené modely.

Video: Paletový nábytok na mieru