Nábytok pre malú kuchyňu: 70 fotografických nápadov

V súčasnosti nebudete nikoho prekvapovať štýlovými malými projektmi - pomocou premysleného dizajnu môžete premeniť obydlie akejkoľvek veľkosti racionálnym usporiadaním každého štvorcového metra. A ak je v obývacej izbe vyriešiť problém, stačí zvoliť mierku, a na chodbe použiť efekt zrkadiel, nábytok pre malú kuchyňu je hlavnou spásou.

Kľúčové vlastnosti

Predtým, ako pristúpime k výberu a umiestneniu náhlavnej súpravy, je potrebné pochopiť špecifiká priestoru, ako aj požiadavky, ktoré navrhuje.

Faktom je, že nábytok plne definuje kuchynský priestor. Bez príslušného predmetu bude funkčný. To nie je prípad, keď môžete darovať nejaký prvok pre priestor, pri zachovaní pohodlia. Počas varenia musíte súčasne vykonávať niekoľko procesov spojených s vysokými teplotami, vlhkosťou a ostrými predmetmi. Na tom, ako racionálne organizované oblasti závisí predovšetkým bezpečnosť hostiteľov.

Preto je hlavnou úlohou tvorcov projektu: čo najkompaktnejšie, tak prakticky, ako aj vizuálne, umiestniť potrebný nábytok, ktorý bude zodpovedať frekvencii jeho využívania a počtu obyvateľov.

Trh s nábytkom dnes ponúka rôzne riešenia pre malé kuchyne: s integrovanými spotrebičmi, modulárnymi zariadeniami alebo transformujúcimi objektmi. plechovkaVyberte si vhodný model, ale návrhári odporúčajú kúpu náhlavných súprav vyrobených na zákazku - potom to bude brať do úvahy vlastnosti vášho rozloženia.

V dome s malou kuchynkou je zriedka možné nájsť samostatnú miestnosť na stolovanie, preto je potrebné skombinovať pracovnú plochu s jedálňou a pomocou dizajnu a sfarbenia nakresliť kompozičnú jednotu.

Nábytok a farba nábytku: ako si vybrať

Nábytok je súčasťou interiéru, ktorý by mal vytvoriť príjemný vizuálny obraz. Niektoré riešenia môžu priniesť zmätok, iné naopak - priestor a pohodlie, ktoré vyžaduje miniatúrnu kuchyňu.

Na odvrátenie pozornosti od nedostatkov v miestnosti by sa mali vybrať náhlavné súpravy, aby zodpovedali farbe stien, čo by malo byť čo najľahšie. Štruktúry tak vyzerajú menej objemne a tvoria monolitickú rovinu s priečkou.

Biela bola a stále je univerzálnou farbou, hoci niektorí majitelia majú obavy o čistotu takýchto náterov. Aby sa všetky druhy kontaminácie neprejavili tak rýchlo, je potrebné vybrať materiál, ktorý nedrží častice nečistôt.

Predmety z pastelových odtieňov alebo tie, ktoré tvoria textúru materiálu, sa hodia na bielom pozadí: teplé drevo, studený kov alebo hlboký kameň. Jasné farby je potrebné používať veľmi opatrne, prelínať sa v jednotlivých detailoch - slúžia ako umelecké akcenty.

Dizajnérske projekty sú postavené na určitom štýle, ktorý zodpovedá potrebámvyzdvihnutie a nábytok. V ideálnom prípade sa minimalistická suita zmestí do malej kuchyne - s uzavretými fasádami a funkčným obsahom.

Vysokú úroveň pohodlia zabezpečuje vysokokvalitný nábytok, ktorý je ergonomický a moderný. Klasické modely sú zároveň obdarené nadmernou dekorativitou, ktorá rozdrví priestor. Aby sme sa vyhli tomuto pocitu, je lepšie obrátiť sa na modernú a zdržanlivejšiu interpretáciu smeru.

Dizajnéri často odporúčajú zapísať návrhy s lesklými povrchmi, ktoré, podobne ako zrkadlá, rozširujú interiér. V malej miestnosti sa však môže javiť ako príliš formálny a vyvíjať tlak na obyvateľov.

V kuchyni s kompaktným nábytkovým výplňou pomôžu svetlé farebné detaily a výzdoba diverzifikovať obraz, ale zároveň sa odporúča minimalizovať ich obsah.

Interiér s vysokým "detailom" je vhodný v prípadoch, keď nie je potrebné zakryť skromné ​​rozmery miestnosti. Takéto riešenie bude vyzerať útulne a doma.

Nábytok pre kuchynský pracovný priestor

Toto je základná kuchynská linka, ktorá sa používa na varenie, ako aj na skladovanie potravín alebo domácich spotrebičov. Skladá sa zo všetkých zásuviek, skriniek, políc a pracovných plôch, ktoré musia byť umiestnené čo najkompaktnejšie.

Treba mať na pamäti, že varná plocha zahŕňa aj domáce spotrebiče, pre ktoré musíte prideliť dostatok miesta.Návrhy s vstavanými zariadeniami sú preto veľmi obľúbené - môžu byť skryté za skladovými fasádami.

Ak horizontálna oblasť nedovoľuje silne sa rozvinúť, môžete použiť výšku stien a kúpiť náhlavné súpravy až po strop. V skrinkách na horných úrovniach, kde je ťažké sa dostať, si zvyčajne ukladajú predmety poslednej potreby. Navyše, takýto krok vizuálne zvýši kuchyňu.

Na úsporu miesta sa zvyčajne odporúča vymeniť skrinky za otvorené police, ale toto nie je veľmi racionálne riešenie. Po prvé, nie všetky doplnky pre domácnosť majú estetický dizajn, ktorý sa dá predviesť. Po druhé, prítomnosť fasád ich chráni pred prachom. Je však lepšie zastaviť výber na skrinkách s výklopnými alebo zdvíhacími dverami a na nižšej úrovni by ste ich mali nahradiť zásuvkami.

Výsuvné konštrukcie sú vynikajúcim základom pre inštaláciu pomocného hardvéru. Napríklad roll-out koše, kontajnery a mriežky uľahčujú prístup k nádobám a organizátori vám pomôžu krásne umiestniť obsah krabíc. Sieťový karusel, ktorý vám umožní používať celý objem stojana, bude skutočnou spásou pre rohové kuchyne.

Nábytok pre jedálenský kút v kuchyni

\ t

Kompaktné nastavenie pracovnej plochy nájdete miesto na stolovanie. Moderný dizajn pre ňu pripravila aj niekoľko ziskových riešení.

Najjednoduchším spôsobom je kúpiť konferenčný stolík a niekoľko stoličiek ich umiestnenímvedľa okna - obdivovať výhľad počas ranného jedla. Stôl je prednostne guľatý alebo oválny, pretože rohy pravouhlých modelov nevyzerajú vo všetkých interiéroch krásne.

Voľný parapet sa môže transformovať na malý stôl, čím sa využíva nevyužitá zóna. Ak jedlo nie je konzumované v kuchyni tak často, je lepšie kúpiť súpravu so skladacím alebo výsuvným stojanom.

Najlepšia možnosť sa považuje za barový pult, ktorý nezaberá veľa miesta, možno ho kombinovať s kuchyňou alebo umiestniť samostatne.

Okrem štandardných stoličiek sa odporúča venovať pozornosť aj rohovým pohovkám so vstavanými zásuvkami. Sú pohodlné a poskytujú viac miest.

Ako zariadiť nábytok: možnosti usporiadania

Usporiadanie predmetov je postavené okolo trojuholníka medzi hlavnými pracovnými modulmi: chladničkou, umývadlom a sporákom, ktoré by mali byť od seba vzdialené jeden až dva metre. Takáto sekvencia sa považuje za najoptimálnejšiu, ale nie jedinú možnú. Akékoľvek odchýlky ovplyvňujú rýchlosť počas varenia.

Okrem toho by tieto moduly mali byť ideálne oddelené pracovnými plochami. Ak to nie je možné, je lepšie zostať v blízkosti umývadla a varnej dosky, než umiestniť chladničku vedľa poslednej.

Venujte pozornosť vzdialenosti medziotvorené dvere skrine a paralelné konštrukcie. V ideálnom prípade by nemala byť menšia ako 80 cm, ale povolené sú indikátory 40 cm, pretože nie všetky priestory si môžu dovoliť viac.

Nábytok je ovplyvnený geometriou kuchyne, v závislosti od toho, ktorý z nich má niekoľko dispozícií:

Lineárny.Kuchynská linka je pozdĺž jednej steny a druhá je najčastejšie používaná pre jedálenský kút. Optimálny pohľad na úzku miestnosť.

v tvare L.Kuchynský nábytok je inštalovaný pozdĺž dvoch kolmých stien, čím sa aktivuje neaktívny roh. Najekonomickejšie a najkompaktnejšie riešenie pre malé domácnosti. Ale vybrať súbor pre takéto usporiadanie je ťažšie.

.Súprava pokrýva naraz tri steny. Mnohí veria, že toto je možnosť len pre priestranné izby, ale poskytuje viac pracovného priestoru. Napríklad okenný parapet vedľa okna môže byť transformovaný do stola. V štúdiovom byte sa jedna strana môže stať barovým pultom, ktorý kombinuje úlohu oddielu.

Stále existujú ostrovné kuchyne, ale tie sa nerealizujú v malých. Vyššie uvedené typy plánovania sú dostatočné na pohodlné umiestnenie objektov.

Nábytok pre malú kuchyňu - foto

V tejto zbierke fotiek sme sa snažili zbierať ešte viac možností na kompetentné vybavenie malej kuchyne, ktorá tento priestor úplne premieňa. Krásne interiéry a inšpirujúce nápady!

Video: Krásny nábytok pre malú kuchyňu