Nábytok do kuchyne (75 fotografií): nápady, ako si vybrať

Moderný kuchynský nábytok je plný svojej rôznorodosti a je často dosť ťažké urobiť správnu voľbu. Na tom, ako ergonomický a vysoko kvalitný nábytok bude, jeho životnosť, ako aj pohodlie varenia, pohodlný pobyt v jedálenskom priestore do značnej miery závisí. V našom článku sa pozrieme na základné parametre, ktorým je potrebné venovať pozornosť pri výbere nábytku do kuchyne a fotogaléria ukáže najlepšie príklady hotového nábytku.

Aký nábytok je potrebný v kuchyni

Vzhľadom na úlohu výberu nábytku do kuchyne je potrebné určiť, čo je pre konkrétnu rodinu nevyhnutné, aby sa nezískalo nepotrebné vybavenie. Ak rodina vzala veľa a variť, budete potrebovať kvalitné usporiadanie pracovnej plochy: nákup priestrannej multifunkčnej kuchyne s množstvom políc, zásuviek a nočných stolíkov, rovnako ako priestory pre umiestnenie rôznych spotrebičov.

Pre bakalársky kláštor si môžete vybrať nábytok, ktorý je menej objemný, v minimalistickom smere, kde budú najpodstatnejšie priestory so stolom, nočným stolíkom na riad a zásuvkami na rôzne drobnosti.

V niektorých rodinách hrá kuchyňa úlohu nielen priestorov, kde sa pripravujú všetky druhy majstrovských diel kulinárskych majstrov, ale aj oblastí pre rodinné alebo priateľské posedenia. V tomto prípade sa musíte pokúsiť prideliť dostatok priestoru na usporiadanie jedálenského priestoru s priestranným stolom a posedením. Môžete dokoncanainštalovať malú rozkladaciu pohovku, ktorá bude skvelým miestom na spanie pre neskorého hosťa. Je lepšie oddeliť jedálenský kút od pracovného priestoru pomocou rôznych zónových metód (líšiacich sa výzdobou stien, podlahy, tvaru stropu, osvetlenia a iných vecí).

Barový pult je častým predmetom moderných kuchynských interiérov. Móda pre nás k nám neprišla tak dávno, ale rýchlo získala popularitu. V závislosti od veľkosti a tvaru kuchynskej miestnosti môže byť dobrým prvkom priestorového zónovania, kombinovať pracovné a jedálenské ostrovčeky, alebo dokonca nahradiť stôl na jedenie.

Výber nábytku v závislosti od dispozície

Veľkosť miestnosti, ako aj jej usporiadanie, zohráva rozhodujúcu úlohu pri zariaďovaní priestoru kuchyne. Pred nákupom nábytku, mali by ste okamžite vziať do úvahy prítomnosť okien, výklenkov, umiestnenie dverí. Často v moderných interiéroch je tendencia kombinovať kuchyňu s obývacou izbou, čo dáva oveľa viac príležitostí na ubytovanie všetkého potrebného nábytku.

Nábytok pre pracovný priestor

\ t

V závislosti od vlastností miestnosti si môžete vybrať náhlavnú súpravu, ktorá svojím tvarom najlepšie zapadne do situácie. Moderný sortiment ponúka rôzne možnosti nábytku: s jasnými líniami alebo hladkými krivkami, vysokými podstavcami pod stropom alebo kompaktnými skladovacími systémami. Medzi rôznymi typmi môže rozlíšiť hlavné typy náhlavnej súpravy,ktoré sú optimálne vhodné pre jednu alebo druhú z podmienok miestnosti, a to:

Jeden rad je dobrou voľbou pre malé miestnosti, kde pracovná stena so skrinkami a spotrebičmi zaberá priestor pozdĺž jednej zo stien. Spravidla sa v centrálnej časti nachádza sporák, z ktorého vrchy na oboch stranách vedú do umývadla a chladničky. Do nábytku je možné zabudovať práčku, mikrovlnnú rúru a ďalšie vybavenie;

Dvojradový - je umiestnenie pracovných plôch, skríň a zariadení pozdĺž dvoch rovnobežných stien. Takéto prostredie sa nachádza v priestranných dlhých (obdĺžnikových) kuchyniach. Treba poznamenať, že optimálna vzdialenosť medzi radmi by mala byť aspoň 1,2 m, čo zabezpečí ľahký pohyb počas varenia;

U-tvarovaný - podobný dvojradovému, ale má inú koncovú stranu, ktorá spája stranu. Ide o najkomplexnejší typ usporiadania všetkých potrebných kusov nábytku a vybavenia, typického pre priestranné kuchyne;

L-tvar - tiež sa nazýva uhlový. Táto sada je ideálna pre malé kuchyne, čo vám umožní efektívne využívať dve steny a prázdnu oblasť uhla medzi nimi. Tu si môžete usporiadať priestranný úložný priestor, nastaviť rohové umývadlo, posuvné, otočné zásuvky.

Ďalším typom usporiadania kuchynského nábytku je ostrov. Je vhodný do veľkých priestranných kuchýň súkromných domov alebo štúdiových apartmánov, pretože si vyžaduje dostupnosť primeraného priestoru. Okrem toho je táto myšlienka na skladeslúchadlá s úložnými systémami a zariadeniami, samostatný "ostrov", ktorý možno použiť na rôzne účely. Tu umiestnia varnú dosku, umývadlo alebo kombinujú pracovný priestor s jedálenským kútom.

Nábytok pre jedálenský kút

\ t

Pri výbere náhlavnej súpravy v rovnakom čase je potrebné uvažovať o usporiadaní jedálenského priestoru. V apartmánovom štúdiu sa môže nachádzať v obývacej izbe av ostatných prípadoch je potrebné ju správne umiestniť do kuchyne. V každom prípade by mal nábytok pre jedálenský kút (stôl a stoličky) zodpovedať štýlu a farbe celkového dizajnu.

Ak je náhlavná súprava lineárna, môže hladko vtekať do jedálenského stola (bar) pri okienku alebo jedálenský priestor je umiestnený pozdĺž protiľahlej steny, čo ho označuje akýmkoľvek spôsobom. V dvojradových kuchyniach sa jedálenský stôl najčastejšie koná pri okne, v slúchadlách v tvare písmena U môže byť stôl jednou zo strán, atď. Existuje niekoľko možností ubytovania, hlavná vec je umiestniť nábytok tak, aby varenie nerušilo jeho príjem.

Pre malé kuchyne bude dobrým pomocníkom transformačný jedálenský stôl, ktorého povrch, keď sa zloží, zaberá malý priestor a keď sa rozloží, stane sa priestranným stolom pre veľkú spoločnosť. Môžete tiež vytvoriť vlastnú vstavanú povrchovú kuchyňu, ktorá sa v prípade potreby ľahko rozšíri.

Výrobné materiály

\ t

Vo výrobeModerný nábytok, vrátane kuchyne, využíva rôzne materiály, ako sú drevo, MDF, drevotrieskové dosky, sklo, kov a niekedy aj plast. Keď už hovoríme o materiáli, z ktorého je lepšie kúpiť si headset a skupinu na večeru, stojí za zváženie ich jednotlivých prvkov.

Rám

Vnútorná "kostra" kuchynskej steny môže byť vyrobená z dreva, ale stojí za to zvážiť, že materiál sa bojí podmienok vysokej vlhkosti a vysokých teplôt, a preto si bude vyžadovať zvláštne zaobchádzanie. Tiež vysoké náklady na drevo nie sú v prospech dreva, preto je rámec často vyrobený z viac nenáročných drevotrieskových dosiek a MDF, ktorých náklady sú oveľa demokratickejšie. Aj keď, ak hovoríme o bohatom klasickom dizajne kuchynského nábytku, drevo tu bude najvhodnejšou voľbou.

Fasády

Pri navrhovaní fasád sa používa omnoho viac materiálov. Okrem uvažovaných drevených, MDF a drevotrieskových povrchov sa môžete stretnúť s rovinou z plastu, skla a kovu. MDF dosky môžu byť potiahnuté špeciálnym smaltom, ktorý dáva výrobku trvanlivosť alebo PVC fóliu - ekonomickejšiu, ale nepraktickú možnosť. Niekedy sú drevotrieskové dosky omietnuté plastom, ktorého kvalita závisí od spôsobu spracovania. Má spravidla vysokú odolnosť voči vlhkosti, ultrafialovému žiareniu a tiež má rozsiahlu farebnú paletu. Za najkratší, a teda najlacnejší typ povlaku sa považuje laminovaná drevotriesková doska, ktorá platí pre dočasné použitie.

Osobitnú ľahkosť kuchynského nábytku dodajú sklenené prvky, ktoré boli dlhé roky udržiavané na vysokej úrovni. Často je tu kombinácia hliníkových profilov s plastmi, sklom, drevenými vložkami.

Tabuľka

Voľba stolového materiálu je samostatnou otázkou, pretože tu prebieha väčšina kuchynských procesov, preto je povrch neustále vystavovaný mechanickému namáhaniu, vlhkosti a nečistotám. Ideálne sa dá nazvať kamenná doska, ktorá ľahko vydrží všetky kuchynské postupy. Kameň nie je ovplyvnený všetkými vyššie uvedenými negatívnymi faktormi, má dlhú životnosť a vynikajúce estetické vlastnosti. Vysoká cena takéhoto nábytku však obmedzuje jeho spotrebiteľský dopyt. Náhradou môže byť umelý kameň, ktorý má rovnaké praktické vlastnosti, ale je oveľa lacnejší.

Pracovná doska z nehrdzavejúcej ocele s dlhou životnosťou môže byť vynikajúcim nástrojom pre moderné kuchyne. Na trhu sa nachádzajú aj stoly zo skla a prírodného dreva, ktoré majú mimoriadnu príťažlivosť, ale vyžadujú veľmi opatrné zaobchádzanie. Najlepšia kombinácia ceny a kvality je laminovaná doska stola, vyrobená z drevotrieskovej dosky a potiahnutá plastom. Kryt má vysokú odolnosť voči akémukoľvek nárazu a širokej škále vzorov, vrátane tých, ktoré napodobňujú kameň, drevo atď.

Farba kuchynského nábytku

Moderné kuchynské súpravy majú veľkú paletu farebných paliet, čo naznačuje najvýraznejšie a nepredstaviteľné možnosti. Ak sa pri nákupe nábytku uvažuje vo fáze opravy priestorov, jeho farbu je možné zvoliť podľa všeobecného farebného konceptu nástennej, stropnej a podlahovej dekorácie. Môžete tiež prísť s harmonickou kombináciou dvoch alebo troch farieb v interiéri. Voľba palety závisí od osobných preferencií vlastníkov, ale stojí za to zvážiť, že tmavý nábytok bude vizuálne váhu a zmenší priestor, takže pre výzdobu malých miestností je lepšie dať prednosť svetlým odtieňom. Nadobudnutie nábytkových prvkov v farebných tónoch, ktoré dodajú dotyk extravagancie, je typické pre veľké kuchyne, zatiaľ čo pre malé veľkosti je lepšie uprednostniť svetlejšie odtiene zelenej, modrej, broskyňovej atď.

Podľa psychológov môže jedna alebo iná farba výrazne ovplyvniť chuť k jedlu. Farby zrelého ovocia, ako je oranžová, zelená, žltá, zostávajú uprednostňované v kuchyni, a mali by ste byť veľmi opatrní s červenými, fialovými, močiarnymi kvetmi, pretože prispievajú k zníženiu chuti do jedla (hoci pre ľudí trpiacich nadmernou váhou môže byť táto možnosť najpriaznivejšou ).

Štýlový nábytok do kuchyne

Na záver povedzme niekoľko slov o štýloch, pretože nábytok je jedným z hlavných prvkov tvoriacich celkový dizajn. Pre klasickú kuchyňu zvláštne použitie prírodných materiálov svetloodtiene. Bude to vyzerať skvelé drevené zaoblené fasády s rezbou, mletými prvkami, pozlátením a ďalšími pochúťkami. Kovanie je vyrobené z drahých materiálov (mosadz, keramika, bronz) a doska je vyrobená z prírodného alebo umelého kameňa.

Kuchynský nábytok v modernom štýle je zjednodušený. Neexistujú žiadne prebytky a uprednostňujú sa povrchy, ktoré sa ľahko čistia od nečistôt. Súprava je spravidla umiestnená pozdĺž stien, aby zanechala čo najviac voľného priestoru a samozrejme sa nedá robiť v atmosfére bez baru.

Moderný minimalizmus v kuchyni je prítomnosť len tých najnutnejších kusov nábytku, vstavaných spotrebičov, čírych línií fasád (sklenené dvere s vnútorným obsahom skriniek tu nie sú vítané), bielej alebo béžovej palety.

V štýle Provence by mal byť kuchynský nábytok vyrobený z dreva alebo v extrémnych prípadoch MDF. Okrem toho sa uprednostňujú polo-antické povrchy, ktoré majú odreniny, praskliny (môžu byť umelo vyrobené). Kované predmety, prútené stoličky a stoličky, otvorené police náhlavnej súpravy s ozdobnými riadmi a rukoväte pre skrinky z medi a železa sú vhodné tu.

Loftový kuchynský nábytok je vyrobený z dreva, skla a kovu. Najčastejšie je náhlavná súprava iba spodnou vrstvou a vrchná časť je nahradená otvorenými policami, ktoré zostávajú z polovice prázdne a vykonávajú dekoratívnu funkciu.

Nábytok do kuchyne - foto

Ďalšie možnosti kuchynského nábytku nájdete v našej fotogalérii. Tu sú zhromažďované rôzne možnosti pre slúchadlá a jedálenské prvky situácie, ktorá bude dávať veľa tipov a inšpirácií. Šťastné prezeranie!