Myrtle tree (50 fotografií): pestovanie a starostlivosť

Najlepšie rastliny sú izbové rastliny. Osviežujú interiér, robia ho živším a živým. Okrem týchto zrejmých výhod má myrtový strom aj prirodzenú dezinfekčnú vlastnosť a je vhodný pre akýkoľvek dizajn. Takže ak sa rozhodnete pre tento okrasný ker, má zmysel ho lepšie spoznať.

Kľúčové vlastnosti

Myrta je rodom zalesnenej vegetácie v Stredozemnom mori. Je to stálezelený reprezentant flóry, ktorý vyžaruje esenciálny olej s príjemnou vôňou. Dokonca aj v staroveku, na základe myrty, kadidlo bolo vyrobené, a klinček strom, dokonca aj dnes, sa používa na výrobu korenia.

Doma spravidla pestuje kompaktný alebo obyčajný myrty. Iné druhy v takýchto podmienkach dobre neprežijú.

Spoločný názor sa vyznačuje hustou a krásnou korunou, ktorá sa dá vytvoriť rôznymi spôsobmi, a dreveným kmeňom. Maximálna výška, ktorú možno dosiahnuť doma, je 2 m, a prvé kvitnutie nastáva po 3 rokoch od prvého dňa života. Tvar listov pripomína vajíčko, má tmavozelený odtieň a dĺžku 4-6 cm, kvetenstvo je malé, sú biele alebo ružové púčiky.

Kompaktná odroda, ako názov napovedá, má miniatúrne rozmery a zúžené listy. Po odkvitnutí sa na ňom tvoria drobné čierne bobule.

Myrta ešte nemala čas plne sa prispôsobiť biotopu vštyri steny, ale v porovnaní s inými izbovými rastlinami žije pomerne dlho. Aby vás zelený mini-ker potešil čo najdlhšie, je dôležité zoznámiť sa s jeho vlastnosťami a hlavnými jemnosťami starostlivosti oň.

Umiestnenie a osvetlenie

\ t

V prvom rade by ste mali venovať osobitnú pozornosť zvláštnosti tejto rastliny - zimný čas sa vždy zhoduje s dobou odpočinku a musí sa bezchybne dodržiavať. Na základe toho sa umiestnenie myrty môže líšiť v závislosti od ročného obdobia, ako aj teplotných podmienok v miestnosti.

V lete je najlepšie umiestniť ho napríklad do záhrady, ktorá sa veľmi organicky zmestí do zloženia kameňov. Myrtle potrebuje lúče slnka, ale na druhej strane, ak je prirodzené svetlo veľmi agresívne, usporiadajte naň svetlý tieň. So správnym prístupom vás zástupca flóry urobí šťastným so sviežim kvitnutím.

Ak chcete nechať dekoratívny strom doma, potom je logické umiestniť ho na parapet. Neodporúča sa dať hrniec na okno smerom na sever, kde kvitnutie je dosť vzácne, a tiež na južnej strane, kde silné lúče svetla môžu negatívne ovplyvniť zeleň.

Stupeň osvetlenia ovplyvňuje aj dobu odpočinku. Dokonca aj v tomto období je lepšie umiestniť rastlinu do časti miestnosti, kde je dostatok prirodzeného svetla. Ak myrtka dostane potrebné teplo, potom čas odpočinku bude približne 45 dní a na chladných a tmavých miestach okolo 90 dní.

Zvážte aj skutočnosť, že je potrebné pohybovať myrtovým stromom z miest, ktoré sa starostlivo a postupne starostlivo líšia. Niekoľko dní ho posuňte bližšie k oknu.

Starostlivosť o myrty

\ t

Udržiavajte pôdu v hrnci v stave miernej vlhkosti, nedovoľte vytvorenie suchej šupky. Tieto pravidlá platia pre každú sezónu, ale úroveň vlhkosti v teréne si vyžaduje zvláštnu pozornosť v lete. Akonáhle si všimnete, že na hornej vrstve sa vytvára suchosť, okamžite zabezpečte hojné zavlažovanie. V zime môže byť pôda napojená oveľa menej často, ale voda by mala byť teplá a výhodne mäkká bez akýchkoľvek nečistôt.

Myrta nevyžaduje vysokú vlhkosť v atmosfére a suchý vzduch nie je vôbec žiaduci. Dbajte na to obzvlášť starostlivo počas vykurovania a životnosti batérie, ako aj v horúcom lete. V teplých ročných obdobiach by mala byť rastlina pravidelne striekaná, ale v zime je lepšie to nerobiť.

V letnom a jarnom období teplota vzduchu v miestnosti ako celku prispieva k blahu myrty. Myrtle sa však cítia najpohodlnejšie v trochu chladnom prostredí. Poskytnite mu režim medzi +17 a + 21C.

Ochranné známky do + 8 ... + 10C pomôžu obnoviť okrasnú rastlinu. Ak poskytnete teplotu + 5 ... + 6 ° C, strom prežije a s náležitou starostlivosťou sa s ním nestane nič zlé. Negatívny vplyv v chladnom období môže byť vyšší ako + 10C -v takýchto podmienkach sa lístie sprchuje.

Krmenie a rezanie

Počas obdobia aktivity si myrta vyžaduje pravidelné kŕmenie. Pridajte hnojivo každý týždeň od začiatku jari do jesene. Pre malú a upravenú rastlinu si kúpte špeciálne krmivo s dusíkom na dekoratívnu vegetáciu. Ak máte sen o svieži ker, použite obvyklé fosforové prísady pre izbové rastliny, ktoré kvitnú.

V štádiu akvizície stromu myrty sa rozhodnite, ako chcete, aby bol v budúcnosti. Ak strom nie je prerezaný vôbec, dostanete trojuholníkový tvar. Rezanie hornej spôsobuje rastlina Bush. Sloboda od bočných výhonkov vytvára luxusnú, objemnú korunu.

Akákoľvek konfigurácia nezasahuje do krásneho kvitnutia. Môže byť nastavený len týmto spôsobom: ak vás unesie štipka, bude to menej hojné, ale lístie zvýši dodatočnú hmotnosť.

Vo všeobecnosti je tvar koruny veľkým poľom pre experimentovanie. V tomto prípade mladá rastlina ešte nie je schopná udržať mohutnú korunu. Avšak, po niekoľkých rokoch s náležitou starostlivosťou, určite vás poteší svieža zeleň.

Rozmnožovanie a presádzanie myrty

\ t

Rozmnožovanie myrty môže nastať niekoľkými spôsobmi - rozmnožovaním semien a štepením. Semená nie sú pre začiatočníkov najspoľahlivejším a najúčinnejším spôsobom, lepšie vyskúšajte druhú. Klíčenie odrezkov je jednoduchšiepozorovať, a zároveň prvé kvety sa objaví skôr na 1 rok.

Odrezky sa teda prerezávajú v polovici leta alebo v posledných zimných dňoch. Časť rastliny na separáciu by mala byť v strede koruny alebo pod ňou. Zoberte vetvičky s dĺžkou 7–10 cm, odrežte alebo odtrhnite hlavnú časť listov a skráťte zvyšok listov; ak je list malý, potom odstráňte tretinu dĺžky.

Aby bol budúci strom lepšie zakorenený, spracujte ho s roztokom heteroauxínu alebo koreňa. Potom pôda v granulovanom piesku zmiešanom s pôdou s humusom listov. Vyberte si plytký hrniec, ale široký.

Teplota pre úspešný vývoj by mala byť v intervale + 17 ... + 21 ° C, čo najviac zodpovedá údajom o miestnosti v zimnom období. Snažte sa tiež chrániť baktérie pred veľkým množstvom svetla. Obal rastliny s priehľadnou plastovou fľašou, znížiť na polovicu, alebo v pohári, taška. Ale nezabudnite na vzduch mladých stromov, ktoré by v žiadnom prípade nemali byť predmetom hnilobných procesov.

Koreňový systém sa vyvinie na optimálnu úroveň za mesiac alebo o niečo rýchlejšie. Keď si všimnete, že myrta je pripravená nájsť si svoj vlastný „dom“, vložte ho do hrnca na izbové rastliny s priemerom 6–8 cm.

Každoročne nahradiť mladú myrtu. Zmena miesta bydliska dospelej rastliny je len podľa potreby. V procese transplantácie sledovať umiestnenie kmeňa, jeho základňa by mala byť nad úrovňou zeme.

Vyberte si hrniec, ktorý nie je príliš veľký,To je časté opomenutie neskúsených kvetinárstva. Predpokladajme, že trojročná továreň má dostatočnú kapacitu v nádrži s priemerom 10–12 cm.

Čerstvá pôda sa môže kúpiť v špecializovanom predajnom mieste.

Choroby a škodcovia

Hlavné problémy, s ktorými sa môžete stretnúť pri pestovaní tohto kríka, súvisia so stupňom vlhkosti vzduchu a teplotnými podmienkami. Ak je v zime situácia príliš horúca a suchá, zistíte, že zázračná rastlina sa zmení na žltú a zanechá listy. Okrem toho sú roztoče pavúkov často zapálené v podobnej atmosfére.

Tiež si všimnite: strom myrty tvorí esenciálny olej, ale nevypúšťa decht. Takéto kvapaliny signalizujú, že zelený obyvateľ domu je zasiahnutý štítom. Hmyz nie je tak ľahké si všimnúť, pretože sa prakticky nepohybujú, ale môžete nájsť malé tmavé výrastky s voskovou vrstvou, ktorá parazituje.

Ak narazíte na tento problém, okamžite premiestnite nádobu od zvyšku vegetácie a začnite liečbu. Môžete sa zbaviť škodcov pomocou mydlového roztoku so zahrnutím alkoholu alebo špeciálnych prostriedkov z obchodu. Vykonajte postup v intervaloch 5 až 10 dní. Nezabudnite zakryť zem tak, aby látky, ktoré majú byť spracované, nespadali na pôdu.

Myrta - foto

Minimalistický myrty strom vyzerá sviežo a nenápadne. Ak ste nemali čas rozhodnúť o tom, aký druh výberu alebo čotvar už získal strom - vitajte na našom výbere fotografií. Tu nájdete množstvo krásnych riešení. Šťastné prezeranie!