Murárske tapety: 75 fotografických nápadov

Vzhľad loftu alebo iných štýlov, ktoré nesúvisia s priemyselnou romantikou, majú reliéfne reliéfne povrchy obrovskú popularitu v interiéri. Izby s „holými“ stenami majú mimoriadny komfort a sú plátnom na realizáciu neštandardných nápadov. Nie je však vždy možné dosiahnuť počiatočné pokrytie. V takýchto situáciách môžete použiť tapetu pod murivo, čo pomôže vytvoriť požadovaný efekt.

Vlastnosti tapety s tehlovým vzorom

Murivo sa zdá byť spoľahlivé a štýlové, ale tento typ povrchovej úpravy je pomerne ťažké realizovať. Autentická stavba, ak je cieľom zachovať ju, by mala vyzerať úhľadne, čo sa zriedka nachádza v starých domoch. Pri pokládke ďalšej murovanej priečky sa odoberajú vzácne centimetre plochy. Okrem toho samotný proces inštalácie zaberie veľa času, zanecháva odpad za sebou a vyžaduje určité zručnosti.

Našťastie existuje cenovo dostupná alternatíva - tapeta, ktorá sa vďaka modernej technológii dá aplikovať komplexnou krajinou, nehovoriac o jednoduchej štruktúre tehál. Tento typ povrchovej úpravy má množstvo výhod a odstraňuje nevýhody iných možností.

- Lepenie môže dokonca urobiť začiatočníka v stavebníctve niekoľko dní bez toho, aby sa znečistila opravovaná miestnosť;
- Môžete nájsť cenovo dostupný tovar, a ak chcete, môžete ľahko aktualizovať dizajn, ktorý sa nedá povedať o murive;
- Existujúnátery, ktoré sa môžu umyť a čistiť, nechať vo vzduchu, ale nehromadí prach;
- Môže sa použiť na ozdobenie ľahkých konštrukcií ľubovoľného tvaru;
- Tapety majú širokú škálu farieb a textúr, čo vám umožňuje simulovať rôzne typy spojok;
- Na rozdiel od plastových panelov majú vysoký stupeň detailov a najlepšiu kvalitu.

Takýto povlak má nevýhodu a spočíva v jednoduchej skutočnosti, že nejde o skutočné murivo. Nezáleží na tom, ako spoľahlivo web nevedie všetky nerovnosti blokov, nemôžete skryť umelý pôvod ani od neskúsených divákov.

Vyhladenie tejto funkcie je možné bez zaostrenia na stenu. Na tento účel sa odporúča použiť čalúnenie na jednej alebo viacerých stranách. Jeho farba by sa mala zhodovať s ostatnými odtieňmi miestnosti a jemne ich zastierať hrubou textúrou. Ak je to možné, neposielajte naň umelé osvetlenie, pretože to bude len zdôrazňovať "dvojrozmerný" povrch.

Typy tapiet

Predtým, ako pristúpite k návrhu dizajnu, mali by ste sa rozhodnúť pre materiál. Rozsah tapety je široká, ale nie všetky odrody vám umožní napodobniť položenie. Medzi vhodné možnosti patria:

Papierové tapety . Tradičný a cenovo dostupný pohľad, prezentovaný v rôznych farbách, ktoré sa ľahko lepia. Je úplne bezpečný pre zdravie, ale s nízkou pravdepodobnosťou bude schopný slúžiť viac ako päť rokov. Papierové tapety sú citlivé na vlhkosť, vysokéteploty, mechanické namáhanie, ktoré obmedzuje rozsah aplikácie náteru. Okrem toho sa zriedka vyrábajú s vyčnievajúcou textúrou, ktorá ich robí tak, že vyzerajú plocho a neuveriteľne.

Netkané tapety.Vysoká cena je odôvodnená vynikajúcimi materiálovými vlastnosťami. Nezhoršujú sa v podmienkach silnej mikroklímy priestoru, skrývajú nedokonalosti steny a tiež umožňujú pravidelnú maľbu. Textúra povrchu vyzerá realistickejšie, ale akumuluje prach. Pri pravidelnom čistení môže trvať viac ako desať rokov.

Vinyl tapety.Ľahko sa o ne starajú a vysoká hustota základne varuje pred akýmkoľvek druhom nárazu. Vizuálne, tapety dokonale napodobňujú tehly, ale sú vhodnejšie pre nebytové priestory kvôli neschopnosti prejsť vzduchom.

Výber závisí od vlastností obydlia a požadovaného vonkajšieho účinku. Existujú možnosti s matným, lesklým alebo štrukturálnym povrchom, ktoré stelesňujú červenú alebo bielu tehlu rôznych tvarov. To dáva tapety veľa odrody.

Tapeta pod murivom v interiéri - foto

Tento typ povrchovej úpravy nebude vyzerať dobre vo všetkých priestoroch a niektoré z nich sa používajú s výhradami. Analyzujme každý prípad podrobnejšie!

Tapeta pod tehlou v obývacej izbe

V priestranných miestnostiach sa odporúča použiť vzorovaný náter. Tu môžu zvýrazniť akcentovú stenu alebo pomoc pri územnom členení, napríklad oddelenie prácearea. Pritom musia byť priľahlé povrchy neutrálne, inak sa ukáže, že interiér je príliš pestrý.

Obývacia izba s takouto podšívkou tvorí určitý obraz, ktorý predkladá vlastné požiadavky na plnenie. Nábytok by mal byť moderný, ak je to možné, koža, v súlade s pravidlami podkrovia. Umelé materiály vyniknú z kompozície, ale drevené časti zdôraznia "pokládku".

Paleta závisí od farby stien. Takže, biele tehly ide dobre so všetkými farbami, ale je lepšie držať sa svetla rozsahu, ktorý vizuálne dáva miestnosti svetlo. Červené tehly vyzerajú pevne a vstupujú do "zväzku" s obmedzenými, prirodzenými odtieňmi.

Návrhári odporúčajú obmedziť centrálne osvetlenie, pretože bočné zdroje zdôrazňujú umelý pôvod muriva. Môžete si kúpiť vinyl tapetu s realistickou textúrou, prínos v obývacej izbe životného prostredia materiály nie je tak dôležitú úlohu.

Tapeta pod tehlou v interiéri kuchyne

Kuchynský kút je veľmi náročný na dekoráciu. Papierové tapety v podmienkach konštantnej vlhkosti, náhlych zmien teploty a vysokej úrovne znečistenia netrvajú dlho. Vinylová a netkaná textília sa lepšie vyrovná s výzvou, takže pre obklady stien sa odporúča, aby zostali na nich.

Dizajn kuchyne závisí od jej veľkosti a usporiadania. Ak má jedálenský kút, potomtapeta pod murivom by sa mala lepiť presne tam, čím sa vymedzí hranica. V malých kuchyniach ich môžete aplikovať na celú pracovnú stenu alebo len na zásteru, aby bola spoľahlivosť skrytá za sklenenou priečkou.

Na pozadí bielych tehál, súbor ľahkého dreva s jasnými detailmi alebo modely s bohatými farbami vyzerá dobre.V pozadí červenej sú pokojné, chladné odtiene, ktoré v tejto kombinácii dá miestnosti trochu pohodlia.

Tapeta z tehál v interiéri spálne

V spálni by sa táto dekorácia mala používať veľmi opatrne a snažiť sa nerušiť relaxačnú atmosféru, ktorá tu zvyčajne prevláda. Často tvoria iba jednu stranu miestnosti - tú, ku ktorej je posteľ pripevnená. V rovnakej dobe, náter na tapetu je príjemnejšie na dotyk a je vždy teplý, na rozdiel od skutočnej tehly, ktorá dáva prechladnutie.

Môžete vyvážiť hrubý povrch svetelnými závesmi, podlahovým kobercom alebo krásnym prehozom. Stena s murivom je ideálna pre vystavovanie obrazov, najmä ak ide o moderné umenie.

Vďaka povrchovej úprave so vzorom môžete oddeliť spálňu a ďalšie priestory: stôl, komoda, zrkadlo alebo toaletný stolík.

Tapeta pod murivom na chodbe

Ak chcete používať neštandardné pokrytie, ale existujú obavy, že to naruší pohodlie domova,Môžete zadať tapetu s tehlovým vzorom na chodbe - tu sa perfektne hodia. Je to však dôležitý bod pre domy, ktoré sú plne zariadené v podkrovnom štýle, pretože je potrebné zorganizovať štýlovú jednotu všetkých miestností.

Textúra bielych tehál je vhodná pre malé úzke chodby. Primárna farba vizuálne rozširuje oblasť a linearita - komplikuje dizajn. Odporúča sa pre také pozadie vybrať nábytok svetlých odtieňov na zvýšenie požadovaného efektu.

Tapeta pod tehlou v detskej izbe

Murárstvo je skôr kontroverzné rozhodnutie. Niekto sa môže zdať, že jej hrubý vzhľad nezapadá do jemnej atmosféry miestnosti, v ktorej dieťa rastie a rozvíja sa. Ale staršie deti, inšpirované príbehmi o hradoch a katakombách, nájdu takéto pokrytie zaujímavé. Na rozdiel od skutočných tehál, tapeta je bezpečná a taktilná.

Pre dospievajúcich s neformálnou mysľou sa takéto steny budú páčiť. Budú jasným "plátnom" pre rôzne plagáty, abstraktné maľby a fotografie, ktoré zvyčajne visia v miestnosti študentov stredných škôl.

Video: Tapetové imitácie muriva