Motýle na stenu (75 fotografií): dekor do-it-yourself

Dôležitú úlohu pri vytváraní útulnej atmosféry zohrávajú dekoratívne gizmá a kompozície. Ale nie vždy a nie každý môže mať dosť peňazí, aby primerane ozdobil svoj domov drahými dekoráciami. Vytvorenie takýchto interiérových predmetov vlastnými rukami sa často stáva najlepšou cestou zo situácie, navyše takéto remeselné práce prinášajú veľa radosti - tak procesom, ako aj konečným výsledkom. Dnes mory a motýle sa stali populárnym typom domácej dekorácie. Tieto tvory, ktoré sa vliekajú na stenách, dokážu vyvolať množstvo pozitívnych emócií, pripomínajúc krásne slnečné dni. Náš článok budeme venovať preskúmaniu rôznych možností zdobenia stien motýľmi a tiež zvážiť spôsoby, ako ich vyrobiť.

Kompozície motýľových stien

Motýle vo vnútri miestnosti môžu byť zastúpení odlišne: sú umiestnené vo forme panelov, rozptýlených v chaotických alebo usporiadaných kompozíciách, zdobia určité oblasti (napríklad okolo lámp, umelých stromov atď.) Alebo na stenách, často s použitím svetelných farieb. Stačí sa pozrieť na fotografiu krásnej nástennej maľby vo forme šarlátového srdca z motýľov, pretože okamžite chcete umiestniť túto romantickú kompozíciu do svojej spálne.

Výhodou moth dekor je ich schopnosť dopĺňať interiér každej miestnosti, bez ohľadu na jeho funkčný účel a štýl.Je dôležité zvoliť správne farebné riešenie, ktoré zodpovedá celkovému dizajnu. Napríklad na béžovej stene bude vyzerať skvelé červené alebo zelené mory, na bielom - čiernom. V detskej izbe môžete vytvoriť viacfarebné maľby od motýľov, veselo sa pohybujúce nad postieľkou av obývacej izbe kresliť prázdnu stenu z monochromatických motýľov.

Žiariace mory, vytvorené pomocou špeciálnych farieb, vyzerajú mimoriadne krásne. Vo večerných hodinách sa stávajú originálnou výzdobou miestnosti, ktorá ju oživuje a zapĺňa tajomstvom.

Motýle na stene si to sami: výrobné metódy

Ak sa rozhodnete vyzdobiť byt takými dekoráciami sami, odporúčame, aby ste sa zoznámili s rôznymi spôsobmi výroby motýľov. Hoci práca bude vyžadovať určité náklady, čas a vytrvalosť, ale výsledok, verte mi, nepochybne poteší. Ak chcete, aby kompozícia vyzerala prirodzenejšie, je lepšie, aby sa pre ňu vytvárali mory rôznych tvarov a veľkostí, a to pomocou vzorov, ktoré si môžete vytvoriť sami alebo z internetu.

Ako vyrábať papierové a lepenkové motýle

\ t

Najjednoduchší spôsob výroby papierových motýľov. K tomu môžete vziať biele listy a ozdobiť okrídlené krásy podľa svojho uváženia, alebo si sadu farebného papiera. Výhodou tohto materiálu je jednoduchosť práce s ním, preto je celkom možné prilákať dieťa na výrobu, napríklad vydaním panelu motýľov vškôlky. Okrem papiera, budete potrebovať príslušenstvo, ako sú nožnice, vzory, ceruzky, PVA lepidlo (pre objemné predmety).

Existujú dva spôsoby, ako urobiť papierový motýľ. Prvým z nich je vziať hotovú šablónu a použiť ju na prenos obrysu mory na hárok papiera, rezané nožnicami. Druhá metóda je jednoduchšia. Najprv vyrežte štvorcový (obdĺžnikový) papier, zložte ho na polovicu, naneste polovičný motýľ na líniu skladania, nakreslite okolo neho ceruzku a odrežte ju. Potom sme sa otočiť a získať krásny mora. Výhodou motýľov odrezaných z papiera je ich vzdušnosť - ak fúka ľahký ťah, ich krídla sa budú pohybovať, akoby boli skutočné.

Krídla motýľa je možné dodať s väčšou eleganciou vyrezaním vopred natretých vnútorných častí pomocou nožníc na nechty alebo kancelárskeho noža. Ak chcete, aby svieži motýľ, rezané dva identické kúsky papiera rôznych farieb alebo rovnaké, a potom lepené. V tomto prípade môže byť spodná rovina - základňa - jednoduchá a horná je zdobená vzormi alebo výstrižkami. Pre upevnenie použite obojstrannú pásku.

Kartónový motýlik je tiež vyrezaný dvomi spôsobmi - s použitím úplnej alebo polovičnej šablóny. Ako základ môžete použiť nielen obyčajnú farebnú lepenku - farebné mory vyrezané zo starých pohľadníc a časopisov vyzerajú krásne.

Motýle vlnitého papiera

\ t

Jeden z dobrýchmetódy výroby odmernej molky - pomocou vlnitého papiera. K tomu je potrebné dodatočne pripraviť ihlu so závitom. Na predaj môžete nájsť materiál rôznych pestrých farieb a vytvoriť skutočný farebný mol mraku.

Najprv je potrebné odrezať pásik papiera s rozmermi 7x10 cm (v závislosti od požadovanej veľkosti motýľa možno použiť aj iné veľkosti). Pomocou ihly a závitu vytvárame v strednej časti akordeón a utiahneme ho, ako je znázornené na fotografii. Výsledné bočné pásy sa zložia, spoja a mierne ich roztiahnu do strán, zbavíme sa záhybov - máme prázdne dve krídla, ktoré teraz musia mať krásny zvlnený tvar. Musíte súčasne strihať dve krídla a nezabudnite tiež zvýrazniť oblasti pre antény. V tomto prípade nebudú potrebné šablóny - formulár je možné poskytnúť podľa vlastného uváženia.

V záverečnej fáze sme rozbalili a narovnali prázdne miesto a otočili antény prstami. Motýľ je pripravený!

Papier Origami Butterfly

Krásnu, objemnú motýľ možno vyrobiť pomocou origami techniky. Urob to trochu ťažšie ako v predchádzajúcich prípadoch, ale keď urobíte pár takých krás, bude to ísť oveľa rýchlejšie. Začiatočníci potrebujú používať také programy, ktoré sú dosť rozsiahle v celosvetovej sieti, majú trpezlivosť a vytrvalosť. Umenie origami sa nezastaví, neustále sa vyvíja, pretoExistujú rôzne spôsoby skladania motýľov - od jednoduchých až po modulárne, schopné pohyblivých krídel atď. Ako sa naučíme robiť moth-origami pre výzdobu stien, môžete použiť zjednodušenú techniku.

Najprv musíte vystrihnúť papierové pole, ohnúť ho pozdĺž možných uhlopriečok a dvakrát cez stred. Preložíme opačné strany a ohneme spodné rohy, prevrátime a máme dvojitý trojuholník. Jeho hrot ohneme tak, aby sa špička nachádzala nad celou časťou, po ktorej sme ju zalomili a zložili na polovicu pozdĺž centrálneho vedenia. V záverečnej fáze sme zložili časť dvakrát. Týmto spôsobom volumetrický motýľ, nemusíte intenzívne vyhladzovať miesta záhybov.

Výroba motýľov z tkaniny

\ t

Poznajúc techniku ​​origami, môžete z nej urobiť nádherný motýľ. K tomu potrebujete dva obdĺžnikové kúsky rôznych tkanín rovnakej veľkosti. Šijeme ich po celom obvode - dostaneme základňu, z ktorej po nasledujúcom schéme vytvoríme produkt. Na zafixovanie všetkých potrebných záhybov a konečného vyhotovenia použite železo. Motýle vyrobené z tkaniny budú vynikajúcou výzdobou miestnosti. Práca môže využívať materiály rôznych farieb a štruktúr, vrátane tylu a čipky.

Motýle na plechovky

Ak máte stále prázdne pohárez pod nápojmi, neponáhľajte poslať ich do koša - môžu byť vynikajúcim materiálom na výrobu brilantných okrídlených krás. Pomocou nožníc, je nutné odrezať hornej a spodnej časti nádoby, znížiť na polovicu, dostať plátno základ. Potom použite šablónu a naneste na ňu obraz mory, orezaného, ​​poskytujúceho vlnité hrany. Aby sa krídla nekrútili, môžete im dať vlnitý povrch, takže tupá strana noža alebo nožnice pozdĺžnych drážok. Výsledný polotovar je zdobený viacfarebnými značkami.

Svietiace motýle vlastnými rukami

\ t

Úžasný a vynikajúci pohľad do vnútra žiariacich molí, ktoré môžu očariť svojou tajomnosťou v tme. V tomto prípade budú ich obrazy aplikované na stenu pomocou fosforových farieb. Ak chcete získať efekt žiary, musíte zabezpečiť, aby vedľa dekor bol zdrojom svetla.

Takže pre prácu budete potrebovať farby rôznych farieb, špongiu, kefu, sprej na lepidlo a šablóny. Najprv pripravíme šablóny budúcich mol z kartónu a prilepíme ich na stenu. K šupke je pripevnený kúsok špongie a pomocou tohto jednoduchého nástroja vyfarbíme motýle. Ak chcete lepšie pochopiť, aké farby budú vyzerať výhodnejšie, je lepšie vykonávať prácu v súmraku. Po aplikácii musíte počkať štvrtinu hodiny a odstrániť šablóny. Farby úplne vyschnú za dve hodiny, po ktorých by mala byť okolo obrysov nakreslená ceruzka. že"Revive" zloženie, môžete dať ďalšie ťahy farby v blízkosti krídel. Dekor je pripravený. Vypnúť svetlo a obdivovať krásu našich svetelných vlajúce mory.

Motýle na stene - foto dekor

Na záver ponúkame návštevu našej fotogalérie. Tu sme sa snažili zozbierať najlepšie príklady zdobenia bytu s kompozíciami z motýľov. Dúfame, že tieto kreatívne diela vám prinesú veľa radosti a inšpirujú vás k vytvoreniu vlastných dekorácií na stenu. Šťastné prezeranie!