Modulárne pohovky (65 fotografií): typy, ako si vybrať

Každý vie, že Taliansko je rodiskom ľudí, ktorí si cenia predovšetkým pohodlie, pohodlie a extravaganciu. Bol to zástupca tejto úžasnej krajiny, ktorá bola schopná dať svetu prvú modulárnu pohovku. Dizajnér Antonio Citterio sa k tvorbe nábytku priblížil originálnym spôsobom, ktorý kombinuje praktickosť, nezvyčajné tvary a funkčnosť. Modulárne prevedenia sú ideálne pre tých, ktorí nemajú radi nudnú monotónnosť v interiéri, ktorí chcú krásne zónu umiestniť do dvoch samostatných zón, ako aj majiteľov malých priestorov, kde potrebujete efektívne umiestniť akcenty.

Výhody a nevýhody modulárnych pohoviek

Tento neštandardný typ nábytku má svoje charakteristické vlastnosti. Jeden z hlavných znakov je považovaný za neobvyklý dizajn. Nie je vytvorený z jedného prvku, ale z celej skupiny jednotlivých objektov. Môžu to byť poufs, stoly, stoličky, pohovky. Takáto originálna variácia robí interiér viac štýlovým.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou je možnosť individuálneho zberu modulárnej pohovky. Zákazník si môže vybrať akékoľvek komponenty, ktoré vytvoria presne pohovku, ktorá harmonicky zapadne do miestnosti. Napríklad zostavy obývacej izby sa často skladajú z mäkkej zóny a buniek na dekoráciu, spálňový nábytok zahŕňa priestor na posedenie a výklenok na uloženie spacích odevov, kuchynské návrhy zahŕňajú prvky stoličiek a ďalší systém skladovania položiek.

Plusy modulárnych pohoviek sú také veľké aospravedlnili, že tento produkt oslávili celý svet. Medzi výhody patrí výber veľkosti štruktúry, racionálnosť v dome (prítomnosť dôležitých kusov nábytku v jednej sade), estetický vzhľad a schopnosť efektívne zónovať miestnosť, jednoduchosť obsluhy.

Medzi mínusmi vyniká neschopnosť používať takýto moderný typ nábytku v klasickom štýle, nedostatok komplikovaných detailov dizajnu (čo vôbec nie je nevýhodou pre moderný dizajn, hi-tech alebo minimalizmus), ako aj vyššia cena ako štandardné typy pohoviek.

Typy modulárnych pohoviek

Klasifikácia modulárneho nábytku sa uskutočňuje podľa druhu konštrukcie, všeobecnej formy a účelu. Berieme do úvahy najaktuálnejšie modely sedacích súprav, ktoré sú dnes veľmi žiadané.

Modulové sedacie súpravy

\ t

Dobrá možnosť na diverzifikáciu kuchyne alebo obývacej izby. Takáto pohovka sa skladá z rôznych prvkov, ktoré sú tvarované do rovnej alebo uhlovej formy. Operadlá na takýchto modulových produktoch môžu alebo nemusia byť prítomné. Najčastejšie sa nachádzajú v strede miestnosti.

Modulové transformačné pohovky

\ t

Ide o ideálny typ nábytku pre tých, ktorí radi zhromažďujú a relaxujú vo veľkých spoločnostiach. Transformačná pohovka sa podobá dizajnérovi, ktorý je možné rozobrať a zostaviť späť do detailov. Prvky môžu byť použité vo všeobecnej konštrukcii avsamostatný formulár. Originálny vzhľad a racionálne schopnosti potešia každého pohostinného hostiteľa.

Sekcionálne modulárne pohovky

\ t

Takýto nábytok najviac pripomína tradičný klasický dizajn. Typ, tvar, prítomnosť alebo neprítomnosť ďalších položiek je možné pre objednávku zvoliť individuálne. Tento model pohovky nie je určený na demontáž. Tento výrobok by mal byť pevný a mal by sa skladať zo špeciálnych častí (bunky, mäkký roh a prísady).

Modulové pohovky a interiéry

\ t

Najviac harmonicky sa takáto pohovka zmestí do dizajnu minimalizmu, hi-tech, moderného alebo eklektického. Pre minimalizmus fit modulárny pohovka, ktorá bude v šedej, čiernej alebo bielej (v závislosti na celkovom štýle), rovnako ako pozorovať závažnosť foriem. Ak chcete mierne nariediť lakonický a konzervatívny minimalistický štýl, potom sa môžete pozrieť na modely s neobvyklým koženým čalúnením alebo dizajnérskym dekorom.

Neobvyklý dizajn a zloženie modulárnych pohoviek je prijateľné pre moderný moderný dizajn. To len zvýrazní štýl špičkovej technológie. Kreatívny a kričiaci eklekticizmus môže byť mierne „uistený“ pomocou sekcionálnej modulárnej pohovky v béžových farbách alebo doplnenej viacfarebnou transformačnou pohovkou.

Pri umiestňovaní modulárneho dizajnu do dizajnu, ktorý sa vám páči, nezabudnite na všeobecné pravidlá pre vytvorenie útulného interiéru. Napríklad kávaodtiene budú vyzerať krásne a nie zamračené s multifunkčným svetlom a dostatočným priestorom, tvar výrobkov by mal byť v súlade s tvarom zvyšku nábytku v miestnosti, funkčnosť by mala byť rešpektovaná.

Ako si vybrať modulárnu pohovku

Výber takého mäkkého rohu by mal obsahovať oveľa viac kritérií ako farba, tvar a cena. Zozbierali sme tie charakteristiky, ktoré by ste mali určite venovať pozornosť pred zakúpením modulárnej pohovky:

1. Výber rozmerov výrobku. Mala by závisieť nielen od vašich osobných preferencií, ale aj od celkovej veľkosti miestnosti. Objemné modely budú vyzerať harmonicky len v priestranných izbách.

2. Funkčnosť. Tiež zohráva úlohu. Musíme venovať pozornosť cieľu miesta, pre ktoré kupujete modulárnu pohovku. Ak je to kuchyňa, potom by ste sa mali pozrieť na modulárny roh s prítomnosťou políc a podstavcov na skladovanie, ak je to obývacia izba, potom môžete venovať pozornosť prítomnosti ďalšieho konferenčného stolíka vnútri štruktúry.

3. Farba. Tón by mal byť v súlade s celkovým dizajnom podlahovej a stenovej krytiny, ako aj s dizajnom celého domu alebo bytu.

4. Nakupujte od dôveryhodných výrobcov a kontrolujte kvalitu čalúnenia. Musí byť bezchybný, bez škrabancov, prasklín alebo nepravidelností.

5. Skontrolujte pevnosť rámovej modulárnej pohovky. Toto je veľmi dôležité pre budúce možné preusporiadanie.

Modulárne pohovky - foto

Naša kolekcia fotografií vám ukáže rôzne typy modulových sedacích súprav, ako aj ich nepopierateľný vplyv na tvorbu pohodlia, pohodlia a štýlu v dizajne každej miestnosti. Šťastné prezeranie!