Modulárne maľby v interiéri: 80 fotografických nápadov

Hoci modulárne maľby sa objavili nie tak dávno, získali obrovskú popularitu v dizajne moderných interiérov. Je to spôsobené kolosálnymi možnosťami, ktoré obrazy poskytujú na výzdobu miestnosti, bez toho, aby ste od vás vyžadovali značné náklady alebo úsilie. Séria segmentov, ktoré sa spájajú do jednej krásnej kompozície, vyzerá dynamicky a živo.

Vlastnosti modulových obrazov

Modulárne obrazy sú niekoľko fragmentov jednej kompozície bez rámcov. Zmenou umiestnenia jednotlivých modulov a vzdialenosťou medzi nimi je možné získať ilúziu dynamiky a hĺbky. V skutočnosti to je dôvod, prečo takýto dekoratívny ťah zaujme a vzbudí záujem.

Neexistujú žiadne prísne predstavy o tom, ako správne vytvoriť modulárne obrazy. Zamerajte sa na vaše priania a interiéry, experiment. Časti obrázka môžete usporiadať v ľubovoľnom poradí: vodorovne, zvisle alebo tvoriť štvorec alebo uhlopriečku. Navyše, striktná štruktúra môže byť tiež rozbitá - premeniť tvorivý proces na hru, zbierať hádanky, ako si želáte, je dôležité, aby sa vytvorenie organicky začlenilo do celkového dizajnu priestoru.

Pokiaľ ide o rozmery, je tu tiež voľba voľby, ale aby sa moduly čo najviac harmonizovali do rozmerov miestnosti, odporúčame použiť nasledujúcu metódu. Kúpiť alebo nájsť domov, s priateľmi z novín s rôznymi formátmi. opatrneopraviť rôzne možnosti na stene a vybrať ten, ktorý sa vám zdá najvhodnejší. Choďte preč, pozrite sa, aké porovnateľné sú ostatné položky v miestnosti s jednotlivými novinami. Po vykonaní poslednej voľby si objednajte obrázok vhodnej veľkosti.

Je teda na vás, ako budú obrázky vyzerať. Ako sa vysporiadať s individuálnymi nuansami týkajúcimi sa odrôd týchto obrázkov, umiestnenia v konkrétnych miestnostiach, ako aj toho, ako urobiť výrobok sami - čítajte ďalej.

Typy modulárnych náterov pre interiér

\ t

Najbežnejším parametrom, ktorý oddeľuje modulárne obrazy do typov, je počet prvkov, ktoré tvoria plátno. Preto možno rozlišovať nasledujúce typy modulárnych obrazov:

1. Polyptych - pozostáva z 5 alebo viacerých segmentov;
2. Penaptych - segmenty tohto druhu pozostávajú zo 4 častí, ktoré sú usporiadané vo voľnom poradí;
3. Triptych - najklasickejšia verzia: kompozícia pozostávajúca z 3 segmentov;
4. Diptych je typ modulárnych obrazov, ktoré môžu byť umiestnené aj v najmenšej miestnosti, pretože sa skladajú len z dvoch prvkov.

Na to, aby sa modulárny obraz organicky prelínal s hotovým interiérom, je potrebné dodržať štýl, zachovať kompozíciu a poskytnúť segmentom správne osvetlenie. Snažte sa, aby sprisahanie bolo v súlade so všeobecným štýlom miestnosti - to vám umožní plne odomknúť potenciál tohto príslušenstva a zdôrazniť jeho šarm.

V spálni si vyberte pokojnú a zmeranú krajinu, aranžovanie kvetov s posteľovými odtieňmi, ako aj obrazy rôznych rastlín v mäkkej technike.

Scény v domácnosti alebo jemné kvety na obrázkoch vytvoria útulnú a domácu atmosféru v kuchyni. V detskej izbe si pre dieťa vyberajte známe a príjemné motívy. To môže byť roztomilé zvieratká alebo scény z karikatúr a rozprávok.

Je tiež dôležité zvoliť správne umiestnenie modulárnych obrázkov, na čom závisí podiel leva na ich vnímaní. Pre takéto miestnosti, ako sú obývacie izby, sa klasická možnosť považuje za výšku asi 150 cm, ale jedáleň, kuchyňa alebo pracovňa by mala byť zdobená modulárnymi maľbami vo výške najviac 1 m.

Výberom vertikálneho a horizontálneho usporiadania segmentov modulárneho vzoru môžete vizuálne upraviť geometriu miestnosti: prvá možnosť zvýši priestor a druhá rozšíri dĺžku miestnosti.

Dekoratéri odporúčajú umiestniť modulárne maľby po celej šírke vášho nábytku, čo vám umožní, aby ste ich čo najviac harmonicky zladili. Použitím tejto techniky môžete urobiť obrázky neoddeliteľnou súčasťou výzdoby celej miestnosti. Pridaním prízvuku alebo osvetlenia pozadia do segmentov obrázka ich urobíte vynikajúcou dekoráciou pre miestnosť. V podstate sa táto technika používa pre veľké obrazy, ktoré sa skladajú z veľkých segmentov.

Modulárne obrazy v interiéri rôznych miestností

\ t

Hlavná podmienka pre akúkoľvekdekoratívny prvok je v súlade s témou a farebným riešením všeobecného konceptu dizajnu. Každá izba má svoje vlastné pravidlá hry. Poďme na to prísť!

Modulárny obraz v obývacej izbe

V hale môže takýto dekoratívny prvok zohrávať úlohu prízvuku pre funkčnú oblasť. Určite sedačku, ak sa nachádza v strede zloženia miestnosti, alebo priestor nad útulným krbom - to vyvolá ďalší záujem.

Moduly umiestnite na krb, poličku alebo konzolový stôl - spolu s inými dekoráciami získate zaujímavý a originálny dekor.

Modulárny obraz v spálni

Pokojná paleta, nenápadné pozemky - to je presne to, čo je potrebné na výzdobu spálne. Objednajte si triptych s diskrétnou abstrakciou alebo obrazom pláže, počnúc farebnou schémou miestnosti.

Pokúste sa zopakovať tón miestnosti alebo vytvoriť stručný kontrast. Napríklad pokojný dizajn v béžovom odtieni vysoko kvalitných fotografií s obrazom hrubých kameňov, turbulentné more pod mrakmi zakrývalo oblohu v tmavých, hlbokých farbách. Malý náznak búrky prispeje k nudnej dynamike spálne.

Ak farby miestnosti opakujú odtiene pláže, neváhajte zavesiť krajinu s podobnými tónmi nad hlavu postele. Na výber najvhodnejších farieb je lepšie použiť fotografické filtre.

Umiestnite obrazové bloky na miesto, kam svetlo vstupuje. Neuverejňujte ichna stene s oknom.

Modulárny obraz v kuchyni

\ t

Hlavnou funkciou maľby v jedálni alebo v kuchyni je zaviesť do priestoru naplneného spotrebičmi atmosféru relaxácie a urobiť ju zaujímavejšou. Zobraziť kulinársku tému - zastavte sa na snímkach so šťavnatými plodmi, luxusnými syrmi, čerstvo upečeným chlebom, ovocím alebo koktailom v prípade moderného svetlého interiéru pre mladých ľudí. Milovníci kávy môžu uprednostniť kvalitné fotografie s týmto voňavým nápojom.

Na druhej strane, kuchyňa môže byť doplnená o krajiny s kvitnúcimi stromami, žltými poľami, pokojným morom alebo výhľadom na krásne mesto.

Modulárny obraz v detskej izbe

Témy obrázkov budú priamo závisieť od veku dieťaťa. Nad postieľkou pre dieťa môžete zavesiť jednoduché abstraktné kresby alebo textúrne obrazy. Pre deti predškolského veku a žiakov základných škôl môžete prísť s obrázkom postáv a príbehov vašich obľúbených filmov, karikatúr alebo rozprávok. Miestnosť pre dievča bude doplnená fotografiami s krásnymi a jemnými kvetmi.

Tínedžeri budú pravdepodobne chcieť prísť na to, čo chcú vidieť vo svojej izbe. Netlačte ich a dávajte úplnú slobodu voľby.

Modulárny obraz na chodbe

Na chodbe visia nekomplikované abstrakcie, ktoré opakujú farbu alebo dokonca textúru iných povrchov. Nemali byupriamiť veľkú pozornosť na seba, pretože tu ani rodinní príslušníci, ani hostia nestrávia veľa času. Pre moderný interiér vyberte jasné grafické vzory, duplikujte stromovú štruktúru, ktorá je prítomná v miestnosti, alebo betón, ale v druhom prípade, aby sa zabránilo vyblednutiu, použite ďalšie svetlé a aktívne farby.

Modulárny obraz do-it-yourself

\ t

Ak môžete kresliť, potom vytvoriť krásne modulárne maľby, napríklad v umení modernom štýle, nie je pre vás problém. Bude to jedinečná a krásna dekorácia pre váš interiér. Ale ak patríte k tým, ktorí sú ďaleko od umenia, ale chcete si vytvoriť obrazy pre seba alebo ako darček, potom pre vás existuje množstvo jednoduchých a zaujímavých riešení.

Na obyčajný alebo fotografický papier môžete tlačiť zaujímavé vzory, potom ich nalepiť na penu alebo vložiť do rámov. Všetky ťažkosti, s ktorými sa môžete stretnúť, sú iba v správnom výtlačku segmentov modulárneho obrazu. Preto, ak chcete "kútik" umenia vo vašej domácnosti, takéto riešenie vám umožní získať to bez veľkého úsilia a nákladov.

Celý obrázok je možné rozdeliť na segmenty pomocou akéhokoľvek grafického editora samostatne alebo za malý poplatok v najbližšom fotoateliéri. To je najjednoduchšia a cenovo najdostupnejšia možnosť, ale na základe vašich želaní a financií, môžete použiť iné možnosti - fototapety so zaujímavým vzorom alebo tkaninou s krásnou a svetlou potlačou.

Po výbereZáklady Musíte sa rozhodnúť, ktorý rámec si vybrať. Môžete si kúpiť hotové plátno alebo si to urobiť sami. Ďalšou zaujímavou a cenovo dostupnou možnosťou je drevovláknitá doska. Na jeho použitie stačí vystrihnúť kúsky požadovanej veľkosti, potom spracovať hrany a prejsť na umiestnenie obrazu.

Pred prípravou obrázka sa uistite, že ste presne zmerali všetky potrebné rozmery, inak obrázok nebude vyzerať ako jeden prvok.

Modulárne obrázky - foto

Viac nápadov na používanie modulárnych umeleckých diel v interiéri nájdete v našom výbere fotografií. Inšpirácia a pomoc pri hľadaní riešenia pre váš domov vám prinesú rôzne dizajnérske projekty. Šťastné prezeranie!

Video: Modulárne maľby - Krásne nápady