Modrá kúpeľňa: 75 nápadov na dizajn (fotografie)

Modrá farba priamo súvisí s prvkom vody a nekonečným rozlohou neba. Má upokojujúci účinok na ľudskú psychiku, vďaka čomu je prijímanie vodných procedúr v kúpeľni obzvlášť príjemné, čo vyvoláva pocit úplnej relaxácie. Paleta odtieňov je rôznorodá a do tej miery, do akej ju možno úspešne kombinovať v rôznych štýloch, tento článok predstaví foto esej.

Interiéry

Miestnosť vždy vyzerá krásne, elegantne a originálne, ak sa vykonáva v súlade s konkrétnym štýlom. Existuje mnoho oblastí, v ktorých sa modrá farba v kúpeľni stane nielen relevantnou, ale aj hlavnou. Ktorý si vybrať? Už záleží na osobných preferenciách majiteľov, ako aj na všeobecnej koncepcii celého bývania.

Blue Hi-Tech Kúpeľňa

Tento smer predpokladá bohaté osvetlenie v kombinácii s lesklými hladkými povrchmi, prítomnosťou skla, plastového nábytku, najmodernejšej technológie a chrómovaných prvkov. Jasne modrá farba bude perfektne kombinovaná s bielou a čiernou farbou, takmer žiadne poltóny nebudú použité.

Na stenách nie sú žiadne vzory a dekor je minimálny. Steny a podlaha sú zdobené keramickou dlažbou, strop s lesklou strečovou fóliou. Kúpeľňa a umývadlo neobvyklých geometrických tvarov, prípadne zo skla, ako aj sklenené police a sprchové dvere, dokonale zvýrazňujú štýl.

Modrá kúpeľňa v orientálnom štýle

Ak chcete získať elegantnú, dekoratívne náročnú miestnosť, orientálny štýl sa stane najrelevantnejším. Výzdoba tu nie je kompletná bez mozaikových panelov alebo takto navrhnutých celých stien. Zároveň existujú etnické ornamenty. Modrá farba je ideálna pre tento smer, ale vo svojej čistej forme sa nepoužíva. Ale v kombinácii so žltou, olivovou, čiernou paletou bude hrať špeciálna milosť. Inštalatérstvo biela, béžová, čierna. Osobitnú úlohu tu zohrávajú textil - koberce s národnými motívmi, župany a uteráky.

Modrý kúpeľ v námornom štýle

\ t

V tomto uskutočnení bude najúspešnejšia modrá paleta. Tu môžete použiť ktorýkoľvek z jeho odtieňov - od najjemnejšej modrej až po farbu polnoci, ktorá ich kombinuje a riedi bielym piesočným spektrom. Neexistujú žiadne špeciálne požiadavky na dokončovacie materiály - môže sa použiť akákoľvek kúpeľňa. Jedna zo stien môže byť rozložená modro-modrou mozaikou, dlažbou napodobňujúcou rybie šupiny, alebo prelepená vinylovým filmom zobrazujúcim prímorskú krajinu.

V tomto prípade je vhodná samonivelačná podlaha s obrazmi morského dna v trojrozmernej projekcii, môžu sa použiť aj materiály, ktoré simulujú škrupinu alebo piesočnatú pláž. Záclony s morskou témou, mušle, morské kamienky, rozmiestnené na policiach s úmyselnou nedbanlivosťou, doplnia štýl.

Modrá kúpeľňa v štýle Provence

Smer Provence pomôže vytvoriť duchovnéhoatmosféra francúzskych vidieckych domov. Používa svetlé odtiene modrej farby v kombinácii s béžovou a pieskovou farbou. Na pozadí keramickej dlažby z matnej dlažby, obloženej mliečnou a svetlou béžovou farbou, bude modrý nábytok so zakrivenými nohami a zaoblenými tvarmi vyzerať skvele. Mal by mať vznešený vzhlad s prvkami opotrebenia a prasklín.

Úspešná bude možnosť s modrými dlaždicami, na ktorých je inštalovaný prútený ratanový nábytok. Inštalatérstvo je vyrobené z keramiky, má zaoblené tvary, starožitné detaily (striekanie mosadzou, meďou). V interiéri je všade kvetinová potlač - na záclony, dlaždice, vo forme živých kompozícií vo vázach. Miestnosť zdobí veľký luster, kované ohrievače uterákov, prútené koše na bielizeň, zrkadlá orámované bagetou.

Kúpeľňa v štýle Art Deco

Tento smer sa vyznačuje luxusom, takže dizajn bude drahý. Toto nastavenie by malo zahŕňať drahé prírodné materiály (kameň, lesklý keramický obklad, tapetu s potlačou sieťotlače), rastlinné a živočíšne ozdoby, obrazy slnka a jeho lúčov, rámovacie zrkadlá, nábytok a iné interiérové ​​predmety.

Geometrické vzory sú vítané - kosoštvorce, cikcaky, tak kamenné dosky na podlahe a keramiku na stenách, ktoré sú usporiadané podobným spôsobom, okamžite určujú tón interiéru. Nábytok z drahého dreva (alebo jeho imitácie), kvalitný, ale zároveň elegantný. Majú jednoduchú formu, alebohatá povrchová úprava kovu, skla.

Inštalatérstvo má zaoblený tvar, vyrobený z kameniny alebo akrylu vysokej kvality. Kombinácia bielych a čiernych stien s jasne modrým nábytkom vyzerá skvele. Môžete si urobiť farbu čelia cyperský vánok, proti ktorému biela inštalatérstvo bude vyzerať úžasne.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Pri pohľade do kúpeľne je potrebné brať do úvahy špecifiká miestnosti, v ktorej je vždy vlhkosť a para. Ako povrchové materiály sa volia tie typy povlakov, ktoré sú odolné voči vlhkosti a ktoré sa pri zmene teplôt nedajú deformovať, ako aj ľahko sa čistia. Rovnako dôležité je premyslieť farebné kombinácie vopred a vypočítať správne množstvo tohto materiálu. Ak máte v úmysle navrhnúť farebné keramické dlaždice, je lepšie kúpiť o niečo viac, než potrebujete. Pri pokládke sa môže poškodiť určité množstvo a nie je vždy možné kúpiť obklad absolútne identického odtieňa.

Pohlavie

Vzhľadom k tomu, že kúpeľňa v modrom je spojená s morom, prečo nie, aby povrch podlahy napodobňovať dno vody hlboko? Na tento účel môžete usporiadať hromadnú 3D podlahu, zobrazujúcu podvodnú krajinu v celej jej kráse: s delfínmi, ozdobnými rybami, hviezdicami.

Je tiež možné použiť jednoduchšiu možnosť - keramické dlaždice, ale nevyhnutne podlahové, s hrubým povrchom, aby sa nekĺzali. Doska môže byť absolútnebiela, béžová, modrá alebo lemovaná ozdobou, ktorá kombinuje rôznorodú paletu.

Ďalšou možnosťou pre kúpeľňu je laminát odolný voči vlhkosti. Vykonaný pod stromom, je dokonale kombinovaný s modrou paletou.

Steny

Nástenné roviny vytvárajú základné pozadie. Môžu byť jednoducho namaľované, čo sa často nachádza v rozpočtových možnostiach, s keramickými obkladačkami, zdobenými PVC panelmi a šindľom. Samozrejme, že najbežnejšou možnosťou po desaťročia je stále dlažba, pretože najviac zodpovedá estetickým a praktickým ukazovateľom. Pre steny veľkej kúpeľne bude robiť čokoľvek z jej veľkosti a dizajnu av malej miestnosti je lepšie použiť malú dlaždicu, ktorá rozšíri priestor.

Mozaika vyzerá pôsobivo, najmä ak je kombinovaná z niekoľkých farieb (modrá, biela, tyrkysová, čierna atď.). Najčastejšie nie sú mozaiky navrhnuté celým pozadím, ale jednotlivými prvkami - akcentovou stenou, ktorá môže byť v blízkosti vane, dekoratívnym ornamentom okolo zrkadiel atď.

Strop

V modrej kúpeľni by mal byť strop zdobený bielou, smotanovou alebo svetlosivou farbou. Bohaté modré odtiene sa tu používajú len zriedka. Ale ak naozaj chcete, môžete zariadiť dvojúrovňovú konštrukciu sadrokartónu odolného voči vlhkosti, kde prvá úroveň (okraj) zostane biela a zvyšok povrchu bude natretý alebo ozdobený lesklým modrým ťahovým filmom. Je lepšie sa o ne postaraťzabudované podsvietenie blesku, ktoré dodá efekt stúpajúceho stropu.

V ojedinelých prípadoch je strop tvorený zrkadlovými povrchmi, ale to je dosť drahý typ obloženia, okrem toho je konštrukčný proces pracný. Povrch zrkadiel sa bude neustále potiť a bude vyžadovať denné čistenie. Dobrá a hospodárna možnosť - plastové obloženie. Má veľký rozsah farieb, ľahko sa čistí a umožňuje vybaviť systém bodových svetiel, pretože je potrebné kvalitné osvetlenie kúpeľne (ale viac o tom neskôr).

Inštalatérsky a kúpeľňový nábytok

\ t

Pri výbere inštalatérskeho príslušenstva by sa malo uvažovať podľa dostupnosti požadovaných položiek a veľkosti miestnosti (často na zväčšenie priestoru je kúpeľňa spojená s toaletou). Priestranná izba má kúpeľňu, umývadlo, WC, bidet a dokonca ďalšiu sprchu. Pre malú plochu je možné upustiť od prítomnosti bidetu a moderná funkčná sprchová kabína zaujme miesto v kúpeľni.

Teraz je módne inštalovať nadzemné vodovody bez spodnej podpory. To platí pre umývadlá, toalety, bidety, ktoré sú namontované na stenu, a rúry a odtokové nádrže sú „zamaskované“ falošnými stenami.

Univerzálna farba pre vodovodné inštalácie je biela, ale to nevylučuje výber modrých odtieňov, najmä ak má byť základná úprava v ľahkej palete. Modrá dlažba je veľmi dobre kombinovaná so snehovo bielym príslušenstvom a čiernym nábytkom.Vybavenie kúpeľne so sanitárnymi armatúrami z prírodného alebo umelého kameňa dodá jedinečnú eleganciu a prezentáciu.

Nemalo by tu byť veľa nábytku. Curbstone pod umývadlom, nástenné skrinky pre hygienické, kozmetické doplnky, rohové police, vešiaky na šaty - to stačí. Vo veľkej kúpeľni sa nachádza toaletný stolík so stoličkou, žehliaci stôl a obláčky. Vyžaduje sa prítomnosť jedného alebo viacerých zrkadiel.

Dekor a osvetlenie

Ako už bolo uvedené, osvetlenie v kúpeľni, najmä v modrej palete, by malo byť dostatočne jasné. Okrem centrálneho osvetlenia lustra, reflektorov alebo reflektorov sú potrebné aj lokálne osvetľovacie zariadenia, ktoré sú inštalované v kúpacích, meniacich sa šatách, ako aj v zrkadle umývadla. Okrem toho môžete vytvoriť ďalšie mäkké osvetľovacie police a skrine. Aby bol interiér originálny a útulný, použite dekoratívne formy osvetlenia, napríklad lampy zabudované do podlahy, obkladačky, vybavené LED diódami. V modrej kúpeľni bude tento dizajn bezkonkurenčný.

Mozaikové ozdoby a vinylové samolepky v kúpacej oblasti s obrazmi zúriacich vodopádov a morských scenérií budú dobre fungovať s úlohou výzdoby. Originálne inštalatérske práce tiež veľmi vyzdobia miestnosť, ako aj podlahové rohože a záclony. Môžete usporiadať niekoľko kvetináčov s živými rastlinami a usporiadať na police dekoratívne cetky zodpovedajúceZvolený štýl: modré a biele sviečky, mušle, farebné kamene.

Malá modrá kúpeľňa

Hlavnou vecou pre malú miestnosť je správne vybrať návrh hlavného pozadia. Najlepšia možnosť je hladký tok z tmavého dna na svetlý vrch pomocou horizontálnych a vertikálnych čiar v dekorácii na stene. Môžete tiež urobiť niekoľko stien biely, a jeden kresliť v modrej palete. Veľké zrkadlá rozšíria priestor rovnako ako lesklé povrchy.

Tu je lepšie opustiť štandardný kúpeľ v prospech rohu alebo sprchy. WC alebo umývadlo na umývanie môže mať ďalší prázdny roh, zatiaľ čo uvoľní slušnú plochu. Nábytok je inštalovaný len tie najnutnejšie. Skriňu môžete použiť v doske, ktorá je zapustená plytkým umývadlom av spodnej časti - práčkou. Pár neskladných závesných políc alebo skriniek bude dosť dosť.

Nemali by ste sa nechať uniesť v podmienkach malého záznamu. Jeho úloha bude vykonávať niekoľko svietidiel v blízkosti zrkadla, uteráky, záclony v kúpeľni, malý obrázok pod sklom na stene.

Kúpeľňový dizajn v modrej farbe - foto

Odporúčame vám, aby ste sa zoznámili s fotogalériou úspešných dizajnérskych riešení na zdobenie kúpeľne modrou farbou. Pomocou rôznych farebných kombinácií uvedených vo výbere, ako aj príkladov dizajnu v modernom štýle, si môžete naplánovať samiusporiadanie najpohodlnejšej a najkrajšej kúpeľne.