Modrá kuchyňa: 70 nápadov

Často sa chytíte do mysle, že chcete uniknúť niekde bližšie k pobrežiu Azúrového pobrežia, ale žiaľ, za oknom sa vrhá neradostná krajina? Snažte sa maľovať melancholické raňajky v príjemných farbách! Farba levanduľového lesku, hroznovej hmly, mesačného svitu indigo, havajského oceánu, cyperského vánku alebo marockej, stredomorskej modrej - Panton palety ponúka asi 180 nádherných riešení s romantickými menami, z ktorých jedno alebo niekoľko z nich môžete aplikovať do vašej kuchyne. Pridajte k nemu jahody, púpava, šafran alebo borovicovo zelenú - a život určite iskrí novými farbami.

Modrá farba a kombinácie s ňou

Modrá nie je najžiadanejšou farbou pre kuchynskú výzdobu. Táto okolnosť je vysvetlená chladom. Avšak, je obklopený farbami hlbín mora, určite sa ponoríte do myšlienok a budete cítiť atmosféru pokojného pokoja. Okrem toho, farba znižuje chuť k jedlu, čo je veľmi dôležité pre ľudí, ktorí sledujú ich tvar.

Svieži, chladný odkaz týchto tónov nám naznačuje, že je najlepšie aplikovať ich v miestnostiach orientovaných na východ a na juh. Na druhej strane modrá ponúka pomerne širokú škálu odtieňov a každá z nich je kombinovaná s určitými teplými tónmi, ktoré zjemňujú jej chladivý efekt.

Biela farba.Než začnete vyzdvihovať akcenty, musíte pripraviť nadáciu. Biela v chladných a teplých farbách je najznámejším pozadím pre hranie jasných farieb. Kokrem toho vizuálne rozširuje hranice malej kuchyne Použite bielu pre hlavnú dekoráciu a modrú farbu pre jednu zo stien, záster, nábytku a doplnkov.

Drevo.Jedna z najznámejších a najprirodzenejších zväzov. Stromy proti oblohe, v blízkosti vody - známa krajina pre všetkých obyvateľov našej planéty. Pridajte svetlé odtiene dreva do modrej a napríklad tmavá peňaženka harmonizuje s tmavomodrou.

Zelená.V palete farieb sú modré a zelené umiestnené jeden za druhým, takže ich možno nazvať podobné. Kombinácia je pokojná a nekonfliktná.

Doteraz sa takýmto zlúčeninám predišlo, ale teraz sa dizajnové riešenia stali odvážnejšími. Táto kombinácia vyzerá harmonicky, prináša dizajnu živosť a má veľmi pozitívny vplyv na náladu. Duet dokonale osvieži priestor a vytvorí relaxačnú a pokojnú atmosféru.

Červená farba.Červené a modré sú aktívne farby, ktorých vlastnosti sú veľmi nekonzistentné. Červená nás povzbudzuje k činom, zvyšuje pocit tepla a vizuálne redukuje miestnosť. Na druhej strane, modré sklony k rozmýšľaniu a rozširovaniu priestoru. Vynára sa otázka, prečo tieto farby používať spoločne, ak sú také opačné? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Práve ich rozdiely nám umožňujú zdôrazniť silné stránky interiéru a skryť tie menej úspešné. Dizajnéri považujú za potrebné rozriediť túto paletu bielou farbou, ktorá vám umožní vyrovnať silu.

Žltá farba.Vo vzťahu k modrej farbeodtiene žltej farby sú nepovinné. Kombinácia je odvážna, ale harmonická. Je pozoruhodné, že postimpresionista Vincent Van Gogh často používal dramatický kontrast. Obzvlášť veľkoleposť jeho diela sa prejavovala energiou jednoty a negáciou opačných prvkov.

Ak sa trochu vzdialite od maľby a ponoríte sa do sveta dizajnu, uplatní sa rovnaký princíp. Tandem vyjde veľmi expresívne, ale zároveň nezvyčajne svetlé a aktívne. Preto sa v tejto kombinácii vyhnite zafarbeniu celého priestoru. Nezabudnite pridať množstvo základných odtieňov. Môžete tiež znížiť "teplo vášne" tým, že svetlo, mierne tlmené tóny týchto farieb.

Interiéry

\ t

Kombinácia odtieňov a farebnej terapie je skvelá. V tomto prípade je samozrejme dôležité určiť hlavné posolstvo interiéru a zaviesť farbu do jedného systému.

Modrá kuchyňa v klasickom štýle

Tradičný štýl je krásny, pretože je vždy v móde. Vyznačuje sa komfortom, funkčnosťou a organickou adaptáciou na zmeny štýlu. V pôvodnej podobe sa smer používa len zriedka, častejšie sú možnosti s prvkami moderných trendov. Symetria, ozdobné prvky a charakteristické svetlá zostávajú aj naďalej markermi klasiky.

Klasický interiér víta prirodzené odtiene. Neutrálne farby béžového, bieleho a sivého spektra sa javia ako pozadie a do tohto obrysu sú tkané už aj modré a ďalšie ďalšie farby.farebné akcenty. Výnimku možno považovať za veľmi svetlomodré farby - spolu s bielym poskytnú miestnosti formálny vzhľad.

Presuňte kovové prvky pre náhlavnú súpravu a osvetlenie. Studený a zdržanlivý obraz miestnosti zriedený teplými tónmi nábytku a dekoru, čerstvými kvetmi. Alebo sa pokúste hrať s textúrou: ušľachtilý zamat v hlbokej modrej verzii dokonale zapadne do celkového konceptu.

Modrá kuchyňa v modernom štýle

\ t

Súčasná kuchyňa netoleruje excesy. Nechajte len potrebné veci, pretože atmosféra by mala vládnuť prísna poriadok. Vyberte si minimalistický nábytok v jednoduchých konfiguráciách a stavte na základné farebné riešenia.

Neutrálne sivé, biele a čierne detaily dokonale zapadnú. Samotná modrá bude organická v odtieňoch blízkych sivej alebo naopak v modrej verzii. V prvom prípade pridajte interiér s drevenými, kovovými materiálmi, terakotovou a zelenou. Pokiaľ ide o modré, je krásna v lesklom vzhľad a je vhodný pre malé miestnosti.

Kuchyňa typu Blue Country

Pre rustikálny štýl sú charakteristické matné fasády staršej textúry. Snažte sa vyplniť priestor jednoduchými a roztomilými detailmi, prírodnými materiálmi a odtieňmi.

Z modrého spektra dávajte prednosť modrej modrej, tyrkysovej, tmavomodrej. Zástera môže byť vyrobená v mozaike, na tému krajiny, patchwork štýlu. kombinovaťčipky, ľahké drevo, murivo, prelamované biele a modré súpravy, orezané záclony, textúrované textílie.

Kuchyňa typu Blue Loft

V loftovom dizajne nie je všetko na prvý pohľad také ťažké. Ak chcete určiť štýl, vytvorte imitáciu muriva alebo ho položte. Potom zavesiť charakteristické svetlá a pridať nejaké ťažké, hrubý nábytok.

Najlepšie je použiť nasýtenú modrú farbu a podčiarknuť ju rovnakou šťavnatou červenou. Pridajte drevené, kovové, sklenené a zrkadlové povrchy. Obnovte dizajn krásnych zelených rastlín.

Kuchyňa Blue Fusion

Nakoniec zvážte tému, pre ktorú neexistuje jednotná koncepcia. Hlavná vec - interiér by mal vyzerať svetlý a nezvyčajný.

Fúzia je eklektická, takže zmiešajte rôzne štýly a farby podľa pravidiel farebných kombinácií. Napríklad, vezmite tandem modrej a bielej ako základ a pridajte veľa žltej, pistáciovej, červenej škvrny, aby ste získali jasné a nezvyčajné. Môžete tiež kombinovať ľahké, nekomplikované kvetinové záclony, rustikálny nábytok a pompézny klasický luster. „Kombinácia nekompatibilného“ sa prejavuje v jednote prísnych moderných náhlavných súprav a patchworkových dlaždíc, veľmi bohatého, fialovo modrého a vápenného nádychu.

Ak vás vaša predstavivosť odviedla ďaleko a všimnete si, že ste s paletou farieb prešli trochu, zadajtepokojné krémové tóny, ľahké drevo a samozrejme kvety - nikdy nie sú dosť.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Charakteristiky mikroklímy v kuchyni, zvýšené teploty a vlhkosť vzduchu vyžadujú od majiteľa starostlivý prístup k výberu dokončovacích materiálov pre steny a podlahy. Ak sa rozhodnete vytvoriť jedinečný a esteticky atraktívny interiér, potom možnosti moderného dizajnu vám to umožnia v plnej miere. Aby ste sa nestali zmätení v rozmanitosti stavebných výrobkov, pripravili sme pre vás rôzne riešenia na zdobenie modrej kuchyne.

Pohlavie

Životnosť podlahy závisí výlučne od kvality opravárenských prác a výberu povrchu. Napríklad, ak chcete cítiť teplo, potom dávajte pozor na tepelnú vodivosť a teplotné hranice.

Návrhári často navrhujú používanie rôznych výrobkov na základe funkčných potrieb každej lokality. Pokryte svoju pracovnú plochu odolnejšími materiálmi, ako sú dlaždice a porcelánové dlaždice, a jedálenský kút s parketami alebo prírodným drevom.

Ak máte k dispozícii malú miestnosť, mali by ste si zvoliť jednofarebné riešenie. Toto vizuálne rozšíri priestor.

Steny

Tak ako v prípade podlahy, priestor na varenie a konzumáciu potravín zahŕňa vhodné obloženie stien. Dostanete teda tri hlavné steny a kuchynskú zásteru.

Modrá dlažba v zónevarenie - správne rozhodnutie, pretože táto farba dáva pocit čistoty a pohodlia. Môže sa však stať, že jedlo na takomto pozadí bude vyzerať menej chutne. Správna situácia umožní pridanie drevených, béžových, zelených častí. Na druhej strane môže byť pracovisko usporiadané v základných farbách pre vyváženie s inými jasnými časťami dizajnu.

V závislosti od jasu prirodzeného svetla by mala byť celá plocha jednej steny alebo len jej časť natretá modrou farbou.

Strop

Vzhľadom na obrovský rozsah materiálov na konečnú úpravu nie je oprava kuchyne v dnešnej dobe nepríjemnou úlohou. Táto odroda vám umožní vytvoriť jedinečné a originálne interiéry.

Otázka výberu najlepšieho obkladového materiálu je však medzi odborníkmi stále veľmi sporná. Hlavnou výzvou je praktickosť. Hromadenie tuku, ktoré sa uvoľňuje počas varenia, sa ukladá na povrch stropu. Preto musí náter odolávať pravidelnému čisteniu bez straty jeho príťažlivosti.

V posledných rokoch sa najbežnejšou možnosťou stala povrchová úprava a omietka. Nepochybnou výhodou takejto úpravy je jej trvanlivosť a praktickosť. Ak farba stratí svoju farbu, môžete jednoducho pridať ďalšiu vrstvu. Drevené trámy pomôžu doplniť štýl krajiny alebo podkrovie. Dodávajú pocit pohodlia a pohodlia.

Osvetlenie v kuchyni

Vo fáze plánovania opráv by ste už malipredstaviť si, aké bude osvetlenie, pretože svetlo robí vlastné úpravy konečného vzhľadu celej miestnosti. Modrá kuchyňa v tejto otázke je obzvlášť úzkostlivá, pretože je to správne riešenie osvetlenia umožní zriediť chladné prostredie

V modernom dizajne sa predpokladá, že je veľmi racionálne stavať viacúrovňové osvetľovacie konštrukcie a to je správne, pretože bodový prístup nám umožňuje zvýrazniť varnú zónu, stravovacie miesto a ďalšie dôležité oblasti.

Pracovný priestor si vyžaduje intenzívny tok. To umožní pozorovať prirodzený vzhľad jedál a výrobkov počas procesu varenia. Mnohí výrobcovia kuchynského nábytku za túto okolnosť, a preto miesto osvetlenie v spodnej časti kuchynskej závesné skrine.

Svetlo v jedálni sa môže líšiť. Mäkké a opatrné vhodné pre rodinnú večeru alebo romantickú večeru. Svetlé a slávnostné - pre priateľské stretnutia a večierky.

Na základné osvetlenie používajte stropné svietidlá, ktoré jemne a rovnomerne rozložia svetlo. Ak kuchyňa nie je plná stupníc, je lepšie upustiť od zložitých osvetľovacích štruktúr a používať minimalistické lustre.

Modrý kuchynský dizajn - foto

Vybrali sme najúspešnejšie inkarnácie ukľudňovania modrej v interiéroch. Hotové projekty z tejto zbierky sú rôznorodé, a preto budú môcť navrhnúť niekoľko trikov pre návrhvašej kuchyne. Šťastné prezeranie!

Video: Kuchyňa v modrom prevedení - Myšlienky pre interiérový dizajn