Moderná kuchyňa: 75 nápadov

Čistá zdržanlivosť a stručnosť je vizitka moderného štýlu, ktorá sa ideálne hodí na dizajn kuchyne XXI. Storočia. Je to veľmi jednoduché, ale zároveň premyslený dizajn. Inovatívne materiály a technológie poskytujú maximálne pohodlie vo varnej zóne a neutralita interiéru má priaznivý vplyv na psychiku. Moderná kuchyňa je dobrým riešením pre malú miestnosť alebo otvorený apartmán, aj keď v priestrannej izbe vyzerá skvele. Tieto príklady vám pomôžu overiť príklady uvedené nižšie.

Vlastnosti moderného štýlu

Mód pre určité oblasti dizajnu je dosť premenlivý. Každých 5-10 rokov sa objavujú nové trendy v oblasti dokončovania, nábytku, vybavenia, doplnkov a dekorácie. Niektoré trendy, vzhľadom na ich jas a neobvyklosť, sa rýchlo stávajú populárnymi, ale rovnako rýchlo sa stávajú zastaranými, nudnými alebo opotrebovanými.

Napríklad, lesklé fasády prilepené farebnými PVC fóliami, zrkadlovými strečovými a tvarovanými stropmi, všadeprítomným laminátom a neónovým osvetlením sú tak dôležité v prvých rokoch 21. storočia. Všetky tieto detaily v každodennom živote sa nemohli pochváliť praktickosťou, takže sa postupne strácajú.

Moderný interiér sa líši od predchádzajúcich verzií pokojného a takmer klasického rozmeru. Vyznačuje sa hladkými monochromatickými povrchmi - matnými alebo s jemným leskom skla, achromatickou farebnou paletou,doplnené prírodnými textúrami z dreva a lešteného kameňa, jasnou geometriou línií, vyváženými proporciami.

V tomto dizajne je všetko podriadené prísnemu racionalizmu: každý kus nábytku zapĺňa priestor, ktorý je pre neho určený, pričom nezanecháva žiadne medzery ani prázdne úseky; Všetky riady, jedlo, riad a malé spotrebiče sú ukryté za elegantnými čelami náhlavnej súpravy a veľké spotrebiče (rúra, indukčná varná doska, kávovar, chladnička) dokonale zapadajú do jediného konceptu high-tech a ultrafunkčnej kuchyne.

Farebné prevedenie

V porovnaní s inými štýlmi bude moderný z hľadiska farby najneutrálnejší. Tu sú len tri základné odtiene - biela, sivá a čierna. Občas môžete vidieť minimalistickú kuchyňu s jasnými prvkami, ale všetky ostatné povrchy zostanú achromatické - monofónne.

Jednotlivé dvere skriniek môžu byť vyrobené z farebného skla alebo pokryté fóliou modrej, svetlozelenej, oranžovej, žltej, vínovej. Aj v úlohe bohatého prízvuku môže byť zástera, bar, stoličky, stena v pozadí.

Biela kuchyňa v modernom štýle

Sada kuchynského nábytku s hladkými snehovo-bielymi fasádami je pravdepodobne hlavným trendom moderného dizajnu. Vo väčšine prípadov je zbavený aj rukovätí a otvára sa miernym tlakom. Absencia viditeľného kovania a akýkoľvek dekor v kombinácii sobdĺžniková grafika, aby súbor vyzerať ako pravidelná stena, čím sa vizuálne znižuje jeho veľkosť.

Biely leštený povrch takýchto skríň odráža svetlo, čím dodáva kuchyni čerstvý a priestranný vzhľad. S týmto dizajnom, drevené pracovné dosky teplých farieb, svetlé riady a dekor pomáhajú zbaviť sa „laboratórneho“ pocitu.

Šedá kuchyňa v modernom štýle

V monochromatickom kuchynskom interiéri vždy sivá stena vyzerá veľmi vhodne. Na uľahčenie vnímania je často pozadie steny a povrchová úprava ako celok často biela. Farebná zástera a drevené dosky trochu zmäkčujú závažnosť kancelárskeho oceľového tienidla, ktoré v nadmernom množstve môže pôsobiť depresívne.

V kuchyni, v ktorej sú takmer všetky povrchy a predmety pre domácnosť vyrobené zo šedej nehrdzavejúcej ocele, však možno považovať za profesionálne, pretože takto sa v reštauráciách vyrába varná zóna.

Čierna moderná kuchyňa

Ak chcete vybrať čiernu farbu pre kuchynský set, nie každý sa odváži, a to nie je prekvapujúce. Najtmavší odtieň v achromatickej palete sa vystrašuje svojou chmúrnosťou a tajomstvom, ale v modernom dizajne získava ušľachtilé, v niektorých ohľadoch aj luxusné prvky.

Veľký vplyv na vnímanie čiernej kuchyne vyvoláva štruktúra fasád a ich kombinácia s inými nátermi. V tomto prípade je možné použiť dva typy skriniek - lesklý film, ktorý vďaka tomu máfarba, hlboký zrkadlový efekt a matná dyha s nádychom uhlia.

Biela keramika, sklo, svetlý plast urobia dobrú spoločnosť s lesklými povrchmi a tlmené čierne sa odporúča kombinovať s drevom a doplniť svetelným spektrom.

Materiály a povrchové úpravy

\ t

Trvanlivosť opravy v kuchyni a pohodlie počas jej prevádzky priamo závisí od kvality použitých materiálov. V modernom štýle sa tento problém rieši čo najpraktickejšie - kombinácia najnovšieho vývoja s osvedčenými klasikami. Mimoriadna pozornosť sa venuje ergonomickým náterom: ich čistenie by malo trvať čo najmenej času a proces varenia by mal priniesť toľko radosti, koľko je len možné.

Paul

Vzhľadom na to, že takmer všetky textúry v minimalistickom interiéri sú jasné, podlaha nebude výnimkou z tohto pravidla. Materiál by mal byť odolný voči vlhkosti a nečistotám. Najlepším riešením môže byť porcelánová kamenina s textúrou dreva alebo mramoru, neutrálna keramická dlažba (sivá, béžová - v žiadnom prípade nie ľahšia ako steny a náhlavná súprava), samonivelačná podlaha. V jedálni je celkom povolené lakované parkety, laminát alebo dokonca korok.

Steny

Ideálne zázemie pre moderný štýl slúchadiel budú hladké steny natreté v neutrálnej farbe. Pod tmavým nábytkom si môžete vybrať biely, béžový, svetlosivý tón, svetlo sa krásne hodí takmer do každého prostredia. nieOdporúča sa zvoliť si tapetu so vzorom - je lepšie, aby sa textúra podobala hrubému kameňu alebo betónu. Na zásteru sa spravidla používajú tónované sklá alebo malé keramické dlaždice zo svetlých odtieňov.

Strop

Pravdepodobne jediným prijateľným variantom konštrukcie stropu v kuchyni v modernom štýle je jednotná maľba v bielej farbe. Toto riešenie je vhodné pre všetky farby interiéru - od úplne bielej po čiernu. Ak to výška umožňuje, môžete vytvoriť dvojúrovňovú konštrukciu, ale len vo forme čírych obdĺžnikov alebo štvorcov, bez akejkoľvek náročnosti.

Na strope sa uistite, že máte k dispozícii dostatočný počet reflektorov av prípade potreby niekoľko lustrov. Obvykle je zavesiť nad pracovný stôl alebo v strede jedálenského priestoru.

Kuchynské spotrebiče a príslušenstvo

\ t

Táto moderná kuchyňa sa nedá predstaviť bez technológie, ktorá uľahčuje proces varenia a skladovania výrobkov. Vstavaná rúra, varná doska, mikrovlnná rúra, kávovar, priestranná chladnička by mali byť videné, s dôrazom na funkčnosť a pohodlie miestnosti na varenie.

Odporúča sa vybrať domáce spotrebiče z jednej kolekcie tak, aby ich dizajn bol v súlade s ostatnými av neposlednom rade s fasádami nábytku. Súprava je spravidla vybavená výklenkami určitej veľkosti pre presné umiestnenie nových kuchynských predmetov v nich.elektrotechnika.

Na rozdiel od trendov „dedinského“ dizajnu, ako sú krajiny, Provence, škandinávske alebo stredomorské štýly, nie je potrebné používať moderné modely v moderných modeloch. Naopak, dáva zmysel dávať prednosť inovatívnym vývojom: indukčné a dotykové panely, chrómová oceľ, imitácia platiny, nepriehľadný povlak, tónované sklo a kovový lesk sú tu vhodné.

V rovnakom štýle by sa mali vyrobiť aj zmiešavacie a nábytkové kovania - väčšina „nových“ oceľových farebných kohútikov, drezov z nehrdzavejúcej ocele, kľučiek dverí a nôh stoličiek z rovnakého materiálu bude fungovať.

Dizajn kuchyne v modernom štýle - foto

Na tejto stránke nájdete ďalšie príklady elegantného dizajnu kuchyne v modernom štýle. Prezentované možnosti dizajnu pomôžu orientovať sa pri výbere sady nábytku, vyzdvihnúť do nej konečnú úpravu a techniku, správne distribuovať osvetlenie. Ak pri prezeraní fotografií máte záujem o nejaké nápady, môžete ich vždy použiť na vytvorenie individuálneho projektu a zlepšenie interiéru vášho vlastného bytu alebo domu.