Minimalizmus v interiéri (90 fotografií) \ t

Hlavným zdrojom tohto štýlu je japonská kultúra, pre ktorú je základom pohodlia domova jednoduchosť. Minimalistický štýl v interiéri sa vyznačuje množstvom svetla a vzduchu, nedostatkom honosných doplnkov, mäkkým osvetlením, ako aj klasickým multifunkčným nábytkom. Úspešná kombinácia geometrických tvarov a dekoratívnych predmetov vytvára veľmi príjemnú atmosféru.

Prvky štýlu minimalizmu

Napriek tomu, že minimalistický dizajn je pomerne jednoduchý a vyberavý v dizajne, má svoje vlastné charakteristické črty usporiadania miestnosti, ktoré by sa určite mali brať do úvahy:

1. Farebný rozsah veku. Hlavné farby v štýle minimalizmu - to je biela, šedá a čierna. Potrebný kontrast môže byť vytvorený pomocou jasnejších textílií, nezvyčajných povrchových úprav a dekoru.

2. Multifunkčný nábytok. Môže sa ľahko premeniť na priestorový zónový prvok.

3. Jednoduchosť formy vo všetkých. To platí pre dekor, nábytok, osvetlenie a textil. Tento prístup bude ideálny pre minimalizmus.

4. Použitie dodatočných svetelných zdrojov (okrem hlavného). Môžu to byť dekoratívne podlahové alebo nástenné lampy, LED pás na strope, ako aj okrúhle stolné lampy.

5. Prírodné dokončovacie materiály, ako je drevo a kameň.

6. Minimálny počet príslušenstva. Dobrým riešením sú sklenené vázy, rastliny a kovové figúrky.

7. Efekt mäkkého svetla. Tak peknéRozptýlenie sa vytvára pomocou viacúrovňového osvetlenia.

8. Veľké okná. Dopĺňajú celkové prostredie a ešte viac ho otvárajú svetlu, priestoru a vzduchu.

9. Textúrované a prírodné textilné materiály. Hodvábne vlákno, ľan, bavlna.

10. Nedostatok objemných detailov. Každá položka v miestnosti by mala vykonávať iba svoje funkcie a miestnosť by mala zostať vzdušná a svetlá.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Oprava v štýle minimalizmu by mala začať uvoľňovaním priestoru od zbytočných priečok, voľbou prirodzenej palety farieb a dokončovacích materiálov, ktoré budú harmonicky zdôrazňovať celkový dizajn.

Pohlavie

Podlaha by mala vždy zodpovedať vysokým funkčným vlastnostiam a tiež neporušovať estetickú integritu. Pre minimalistický štýl sú veľmi vhodné pokojné odtiene (biela, béžová, broskyňová, limetková, sivá) a absencia vzorov. Môžu byť nahradené nenápadnými vzormi. Najlepšie možnosti sú samonivelačná podlaha, prírodný koberec alebo dlažba. Nezabudnite na možnosť výberu iného poschodia pre každú jednotlivú izbu. V minimalistickom dizajne je prípustné.

Steny

Výber dekorácie na stenu je možný z tvorivej strany. Okrem obyčajných tapiet a omietok by ste mali myslieť na kreatívne a zároveň jednoduché vložky (z kameňa, skla, dreva alebo kovov), pretože minimalizmus nie je lenlakonické formy, ale aj ich osobitný úľavu. Pri výbere dlaždíc dávame prednosť lesklým materiálom.

Strop

Najlepším riešením je zavesený strop, ktorý vylučuje dodatočné konštrukcie a dekoratívne prvky. Hlavné kritériá - hladký povrch a svetlý odtieň.

Nábytok v štýle minimalizmu

Minimalistický smer v interiéri víta jednoduchosť foriem, plochých fasád a prírodných materiálov. Lôžko na pódiu môže byť vyrobené z dreva, prípadné fasády políc alebo políc sú tiež vyrobené z dreva alebo plastu imitujúceho. Nízka transformačná pohovka vo forme knihy alebo akordeónu dokonale zapadne do obývačky. Kuchynské zariadenie by malo byť jednoduché, ale elegantné. Napríklad oceľové fasády a sklenený stôl, skrine so zrkadlovými dverami, drevené regály.

Textílie, dekorácie a osvetlenie

\ t

Pre dizajn obydlia v štýle minimalizmu sa nevyskytujú pestré, objemné a malé predmety. Interiérové ​​maľby v tenkých rámoch, vysoké vázy s kvetmi, sklenené a kovové figúrky, čiernobiele fotografie a remeslá z dreva budú nádherným dekorom. Kontrasty sa vytvárajú pomocou vzdušnej, ale jasnejšej farby. Je povolené používať poltóny. Napríklad biela podlaha bude vyzerať dobre s broskyňovými závesmi a sivými stenami - s čiernym kobercom.

Je tiež vhodné venovať náležitú pozornosťpokrytie. Minimalizmus víta minimálne množstvo dekorácie a maximálne svetlo a priestor. Preto sa môžete pozrieť na malé obdĺžnikové podlahové lampy alebo geometrické stolové lampy. Lustre by nemali priťahovať prílišnú pozornosť.

Interiéry izieb v štýle minimalizmu - foto

Tento štýl interiéru môže vyzerať inak v každej jednotlivej miestnosti. V spálni prinesie špeciálne poznámky pohodlia a pokoja, pre obývaciu izbu bude vynikajúcou príležitosťou ukázať dokonalú chuť, doplniť kuchyňu estetikou, detskú izbu s pokojom a pohodlie, a urobiť z haly viac štýlové.

Spálňový dizajn v štýle minimalizmu

Hlavné pravidlo pri navrhovaní spálne - neporušuje voľný priestor. Nábytok môže byť jednoduchý a funkčný. Vstavané nočné stolíky a skrinky na veci, ako aj závesné police na kvety alebo knihy sa stanú nepostrádateľnou súčasťou. Posteľ by mala byť pohodlná a široká. Môže mať drevený alebo kovový čelo. Ideálny dizajn je obdĺžnikový alebo štvorcový. Namiesto záclon by ste mali zvoliť obyčajné rolety.

Dizajn obývacej izby v minimalistickom štýle

Jednou z najrelevantnejších a esteticky najúspešnejších možností dizajnu obývacej izby v štýle minimalizmu je použitie troch, ale troch základných farieb. Jedna stena môžekontrast s ostatnými. Napríklad sivá, biela a červená. Takéto kontrasty sú prípustné. Konferenčný stolík, pohovka a stoličky by mali mať geometrický tvar a hladký povrch. Objekty s reflexnými vlastnosťami, veľkými oknami a svetlou podlahovou krytinou budú vizuálne rozširovať miestnosť.

Návrh detskej izby v štýle minimalizmu

V miestnosti pre deti by nemali byť žiadne svetlé ozdoby a nepotrebné oblúky vo formách. Povolené sú len mierne ohyby v usporiadaní nábytku. Dobrou voľbou by bolo pódium, drevené police a stôl. Vo forme dekoru môžete použiť kovové figúrky, čerstvé kvety, ako aj LED osvetľovacie prvky. Najlepšie je držať sa svetlej palety farieb, čo priaznivo ovplyvní psychiku dieťaťa. Je tiež prípustné pre škvrny týchto farieb: vápno, broskyňa, ružová, tyrkysová.

Kuchyňa v štýle minimalizmu

Pomocou vhodného plánovania je možné rozdeliť kuchyňu na pracovnú a jedálenskú časť. Stojí za to použiť textúrované povrchy stola a stoličiek, prirodzené farby povrchovej úpravy, použitie chrómovej ocele na kuchynskej súprave. Nezabudnite, že svetlé riady a farebné panely môžu harmonicky vyzerať v mnohých kuchyniach, ale nie v štýle minimalizmu. Tu je potrebné pozorovať špeciálny farebný rozsah aj v malých veciach.

Kúpeľňa v štýle minimalizmu

Navrhovanie kúpeľne v takom jednoduchom a zároveň štýlovom dizajne sa stáva každým rokom stále populárnejším. Najlepšie je použiť svietidlá s prvkami z mramoru alebo skla. Jedna zo stien môže byť ozdobená imitáciou tehál. Kúzelný dekor budú jednoduché koberce, prírodné uteráky a rastliny, ktoré sú prispôsobené vlhkému prostrediu. Ďalšie detaily vo forme svietnikov, suvenírov alebo jasných záclon s morskými postriekaním budú zjavne zbytočné.

Vstupná hala v štýle minimalizmu

Je vhodné použiť dve podobné alebo odlišné farby na základe - bielej a čiernej alebo béžovej. Vynikajúcou voľbou bude vysoká zrkadlová skriňa a niekoľko políc geometrického tvaru. Môžete pridať útulnú chodbu pomocou rozptýleného osvetlenia a suvenírov so zrkadlovým povrchom.