Manželské postele (70 fotografií): typy a modely

Spánok je obrovskou súčasťou každého ľudského života. Počas úplného odpočinku telo obnovuje svoju silu, čerpá energiu a udržuje dobré zdravie. Dôležitou zárukou dobrého spánku je pohodlné lôžko, ktoré má také kritériá ako mäkkosť, ľahkosť a teplo. Dvojitý dizajn je určený pre páry, manželov alebo tých, ktorí milujú hojnosť voľného priestoru. Pomôžeme vám určiť správny výber tohto nábytku.

Výhody a nevýhody dvojposteľu

Aby manželská posteľ plnila svoje racionálne a estetické funkcie vo vašej spálni, je potrebné sa oboznámiť s jej hlavnými výhodami a nevýhodami.

Medzi hlavné výhody patrí široká oblasť, kde sa počas priateľských stretnutí a sledovania filmu môžu ubytovať nielen dvaja, ale aj traja alebo štyria dospelí. Ďalším nesporným faktom je pevná konštrukcia, ktorá môže trvať viac ako desať rokov. Vzhľad dvojposteľ je tak rôznorodý, že zahŕňa ako mobilné nafukovacie modely a krásne kované. Čelo môže byť tiež mäkké, neobvyklé tvary alebo jednoduchá stručnosť. Takéto veľké postele často obsahujú ďalšie úložné výklenky, čo je veľmi dôležité pre malé miestnosti, kde každý štvorcový meter stojí za svoju váhu v zlate.

Nevýhodou môže byť tá istá široká oblasť, akú máme myhodnotené ako prednosti. Nie všetky izby majú dostatok miesta na to, aby sa do nich zmestili. Ale svet interiéru a nábytku sa vyvíja tak rýchlo, že už existujú skladacie dvojlôžkové postele, ktoré sa v priebehu niekoľkých minút zmenia na kompaktnú pohovku. Ďalšou nevýhodou je vyššia cena (v porovnaní so štandardnými alebo samostatnými lôžkami). Úplne sa však odôvodňuje svojou dlhou životnosťou a najpevnejším základom, ktorý sa zriedka vystavuje deformácii.

Druhy manželských postelí podľa konštrukčného typu

\ t

Tento populárny typ nábytku sa líši nielen vonkajšími kritériami, ale aj typom stavby, ktorá zahŕňa individuálny prístup. Za dvojité postele považujeme najslávnejšie typy konštruktívnych riešení.

Dvojlôžko s výsuvnými výklenkami

Navonok takýto model vyzerá ako pohodlná priestranná posteľ. Ale v spodnej časti výrobku sa nachádzajú špeciálne zásuvky, ktoré sa dajú ľahko vysunúť. Môžu byť s vodiacimi prvkami alebo bez nich. Tento praktický prístup vám umožní ušetriť viac miesta v miestnosti a uložiť veci do bezpečných lôžkových buniek a nie do objemných skriniek. Dvojlôžkové postele s posuvnými výklenkami sú najčastejšie vyrobené z dreva alebo krásneho kovu.

Dvojlôžko so zdvíhacím mechanizmom

\ t

Tento typ lôžka obsahuje extra veľký priestor vo vnútornom ráme.Je určený na skladovanie veľkého množstva oblečenia alebo posteľnej bielizne. Takéto lôžka sú veľmi pohodlné a mäkké na odpočinok, a tiež pozoruhodne zapadajú do akéhokoľvek interiéru.

Dvojlôžko-pódium

Nezvyčajná možnosť pre milovníkov všetkého, čo je luxusné a originálne. Napriek svojmu farebnému lakonicizmu a jednoduchosti konštrukcie, malá nadmorská výška zmení spacie lôžko na výnimočný estetický prvok miestnosti, ktorá dokáže účinne zafixovať akýkoľvek priestor. Vhodné pre veľké izby. Existujú štandardné a výsuvné modely. Prvý z nich bude dokonalým doplnkom pre celkové izby a druhý pomôže ušetriť miesto.

Dvojlôžková posteľná skriňa

Veľmi kreatívny prístup k lôžku. Posteľná skriňa je skladacia konštrukcia, ktorá môže v jednoduchom prípade maska. Obsahuje špeciálny zdvíhací mechanizmus, ktorý je ľahko integrovateľný do stenového priestoru alebo do jeho blízkosti. Modely sa často ovládajú pomocou automatického diaľkového ovládania. Toto je dobré riešenie pre malú miestnosť.

Dvojlôžková posteľ

Tento nábytok pripomína kombináciu kresla, pohovky a postele. Vďaka svojej kompaktnosti a ľahkosti sa dá umiestniť do akejkoľvek vhodnej časti miestnosti. Zvonka môže byť posteľná pohovka okrúhla, štvorcová, kombinovaná. Je vyrobený z kovu alebo dreva. dobrev kombinácii s ortopedickými matracmi, čo je dôležité pre zdravie. Preloží takú pohovku v plnej manželskej posteli.

Výrobné materiály

\ t

Súčasťou nábytku nie je menšia úloha ako estetické údaje. Výber by mal byť založený na osobných preferenciách, individuálnom prístupe a znalosti každého z možných materiálov výrobku.

Dvojlôžková drevená posteľ

Dizajn je známy svojou vysokou pevnosťou, úľavou, šetrnosťou k životnému prostrediu a trvanlivosťou. Niektoré typy dvojitých postelí z dreva sú pokryté dodatočným ochranným lakom, ktorý vytvára krásny vizuálny efekt a niektoré sú dokonca vyrobené z antibakteriálneho dreva, ktoré je úplne bezpečné pre zdravie. Takýto nábytok vyzerá dobre v dizajne podkrovia, Provence, krajiny a klasiky.

Dvojlôžko vyrobené z drevotrieskovej dosky a MDF

\ t

Je to menej ekologický materiál na výrobu dvojposteľových postelí, ale aj lacnejší. Pri výbere nábytku z drevotrieskovej dosky alebo MDF by ste sa mali bližšie pozrieť na absenciu škrabancov a prasklín na ráme, ako aj na značky E0 a E1, ktoré hovoria o ekologickej šetrnosti zvolenej triedy lôžka. Vzhľad sa vyznačuje jednoduchou eleganciou a stručnými formami.

Kovová dvojposteľ

\ t

Osvedčený, trvanlivý a lacný materiál, ktorý má miesto vo výrobe dvojposteľových postelí. Kovový rám je tak odolný, že vydrží až dodvadsať rokov. Aby si posteľ po mnoho rokov zachovala svoj krásny vzhľad a vlastnosti, môže byť potiahnutá špeciálnym lakom, ktorý zabráni korózii.

Ako si vybrať manželskú posteľ: tipy

Špecialisti robia celé zoznamy praktických rád, ktoré môžu výrazne uľahčiť úlohu výberu manželskej postele. Vybrali sme najobľúbenejšie odporúčania:

1. Stojí za to venovať pozornosť značke postele, ako aj životnosti nábytku.

2. Lôžko musí mať nevyhnutne pokyn, ktorý hovorí o zhromaždení v etapách.

3. Ak sa rozhodnete vyskúšať nábytok, ale pociťujete pád, znamená to, že výrobok môže byť vystavený korózii a mal by byť opustený.

4. Pred zakúpením vybraného výrobku by ste sa mali opýtať, či je rám pokrytý špeciálnym antifungálnym činidlom. Je to veľmi dôležité pre zdravie.

5. Ak ste si vybrali posteľ, ktorá sa vám páči, ale obálku ste nemali radi, mali by ste vedieť, že ju môžete ľahko nahradiť iným lôžkom.

6. Ak sa posteľ predáva s matracom, potom je najlepšie mať ortopedický prvok, ktorý zabezpečí pohodlný spánok.

7. Pre deti je najlepšie kúpiť si posteľ s mäkkým čelom. To pomôže vyhnúť sa traumatizujúcim nepokojným deťom.

8. Kovové dvojité dizajny sa krásne zmestia do dizajnu barokového, klasického a moderného a drevené modely budú skvelým doplnkom štýlu podkrovia, krajiny a Provence.

Manželské postele - foto

Zozbierali sme zbierku krásnych fotografií, ktoré ukážu, aké typy manželských postelí sú a akým smerom sa tento pohodlný nábytok nachádza v harmónii. Vychutnajte si vaše sledovanie a inšpiráciu!