Malva (80 fotografií): typy a starostlivosť

Krásni záhradníci sú rovnako cenení tak záhradkármi, ako aj milovníkmi tradičnej medicíny. Na nádvorí sa výborne dopĺňajú záhony, ktoré slúžia na ozdobenie plotov a prístavieb, sú vhodné na zdobenie geometrických kompozícií a vytváranie plnohodnotných záhonov rôznych odrôd. V každodennom živote je infúzia sladu známa svojimi výraznými protizápalovými, upokojujúcimi, obaľujúcimi, zmäkčujúcimi, hojiacimi a tonizujúcimi vlastnosťami.

Všeobecné charakteristiky

\ t

Mallow je bylinná rastlina, typická vzorka z rovnakého mena. Rôzne odrody môžu byť jednorazové aj celoročné. Rastú takmer po celom svete, okrem Austrálie a Afriky.

Pôvabná zásoba rástla, alebo, ako sa to tiež nazýva, mallow, bola chovaná aj v starovekom Egypte. Úžasné liečivé vlastnosti vo svojich pojednaniach opísali Hippokrates. Kúzelný mallow vždy obdivoval básnikov a maliarov.

V prirodzenom prostredí sa priemerná výška pohybuje medzi 30 - 110 cm, listy sú nezvyčajné v tvare srdca. Kvet s predĺženými pretiahnutými okvetnými lístkami rastie do 13 cm a jeho farba je úplne závislá od konkrétnej odrody. Štandardné spektrum - od snehobielej až po bohatú vínovú a dokonca takmer čiernu. Kvôli tomu ju pestovatelia kvetov a krajinári veľmi milujú.

Koreň - dlhý, vretenovitý, silne rozvetvený. Ovocie - mnogosemyanka. Doba kvitnutia trvá celé leto. Väčšina odrôd je nenáročná,odolné voči suchu a mrazu.

Druhy Mallow

\ t

Na svete existujú desiatky druhov sladu. Približne 60 z nich sa používa v kultúre. V podstate sú dekoratívne. Väčšina z nich má spoločného predka - rovný a vysoký lesný slimák s vysokým alebo ležiacim kmeňom. Listy - vrubové, stopkaté a mierne dospievajúce. Kvety pripomínajú široký zvon. Ale existujú odrody s púčiky-púčiky.

Ročný pokles

Bezprostredný potomok lesného sladu, ktorý sa v každodennom živote nazýva kalachikami. V pôvodnom prostredí je to dvojročná odroda, ale v kultúre sa používa ako každoročná. Stonky - vysoké, viac ako meter. Kvety sú zdobené tmavými tenkými pruhmi. Táto kategória zahŕňa niekoľko odrôd. Najzaujímavejšie z nich sú fialová perla čierna a pastelovo ružová Zebrina.

Trvalky Mallow

Väčšina trvaliek je nízka, až do jedného metra, ale majú voňavé kvety. Najbežnejšou odrodou je pižmo alebo muscat. Jeho päťcentimetrové kvety sú biele a ružové (pre biele a ružové veže poddruhov). Sú príjemne spokojní s dlhým kvitnutím až po výrazné mrazy.

Vrásčitý Mallow

Táto odroda je podmienene slam. Toto je zásoba, ale sú tak podobné, že v každodennom živote sa takmer nerozlišujú. Trváca kvetina dosahuje 2 m. Ale kvety samotné sú malé, slnečné žlté.

Záhradníci milujú okrasné odrody. Napríklad ružováskladom-ruža s veľkými a pivonka-ako froté kvety. Tam sú hladké a elegantné kvety, ktoré vyzerajú ako ibištek. Výška závisí aj od konkrétnej odrody. Na pozadí dvojmetrových gigantov trpí trpaslík šesťdesiat centimetrov zaujímavých druhov.

Hybrid Mallow

Neobvyklá dvojmetrová trvalka s jednotlivými stonkami. Toto je hlavná charakteristika druhu. Terry veľké kvety biele alebo ružové tóny kvitnú až do septembra.

Sudánsky sléz

Ona je sudánska ruža alebo ibištek. Ako vrásčitý, mallow zaobchádza podmienečne. Dvojročná rastlina je cenená hlavne vďaka plodom, ktoré sa používajú namiesto čaju a v bylinných zbierkach. Existujú dve hlavné formy: ker a strom.

Starostlivosť o Mallowa

Na to, aby sa jemný slam cítil pohodlne, čo znamená - aby ste si užívali dekoratívne kvitnutie, musíte dodržiavať niektoré jednoduché podmienky:

- Ideálnym miestom je slnečný pozemok. Zatiaľ čo na slnku vyblednú tropické odrody, slama sa stráca v tieni. Ak je to možné, chráňte sadenice pred silnými nárazmi vetra.

- Pôda - vopred uvoľnená, ľahká, hlinitá, vopred nasýtená humusom a minerálmi. Uistite sa, že dobrý odvodnenie, aby sa zabránilo stagnujúci vody a hnijúce odnože. Humus sa zavádza do zlej pôdy.

- Vysoké triedy nezasahujú do podpory. Môže to byť plot alebo špeciálna štruktúra. Potom sa slad nezlomí pod váhou alebo vetrom.

- Osobitné požiadavky nažiadne zavlažovanie. Dosť moderovanie a pravidelnosť. Frekvencia sa zvyšuje len počas obdobia sucha.

- Pravidelne uvoľňujte pôdu a odstraňujte ju. Ale každá manipulácia by mala byť citlivá, aby nedošlo k poškodeniu krehkého rizómu.

- Uschnuté a poškodené kvety by mali byť okamžite odstránené, aby nevytvárali podmienky pre choroby a parazity.

- Pred kvitnutím používajte dusíkaté hnojivá. Keď sléz rozkvitne, odstráňte stonky kvetov pred semennými stehmi. Je potrebné zachovať dekoratívne sadenice.

- Minerálne hnojivá sa môžu aplikovať raz za 2-3 týždne. Toto by malo byť slabé riešenie, aby sa nespálili.

- Pred zimou odrežte stonky takmer na zem, rozdrvte kompostom s humusom a zakryte sléz s listami, smrekovými listami alebo zvyčajnou slamou pripravenou vopred.

Transplantácia a rozmnožovanie

\ t

Bez ohľadu na odrodu sa sléz pestuje klasickými spôsobmi:

Pristátie v otvorenom teréne.Ideálna sezóna je koniec jari alebo jesene. Vykopať plytké tri centimetre otvory a ponoriť semená, 2-3 kusov v každom. Potom ich jednoducho posypte zeminou a vlhkosťou. Po tom, nalejte a prikryte oblasť zábal tak, že prvé výhonky stúpajú rýchlejšie. Budú sa objavovať niekde do 3 týždňov. Film okamžite odstráňte. Vyzdvihnutím môžete ísť hneď, ako sa objavia prvé plné listy. Čerstvo vysadený sléz bude kvitnúť až v druhom roku. Najprv sa vytvorí listová ružica.

Pestovaniesadenice.Semená sa nevysádzajú do zeme, ale do osobitne určenej škatule. Ale technológia zostáva rovnaká. Perfektnou sezónou je koniec jari. Je potrebné obsahovať sadenice na teplom mieste, v čiastočnom tieni, s pravidelným zalievaním. Ak sa v jednej skrinke objaví príliš veľa výhonkov, bude potrebné ich zriediť. Pre ďalší vývoj potrebujeme aspoň tri centimetre interval. Kým sadenice rastú, je načase to zmierniť a vziať von. Majte na pamäti, že sléz s jeho delikátny oddenok je ťažké tolerovať presádzanie, takže použitie rašeliny hrnca. Spolu so sadenicami môžu byť okamžite prenesené do otvoreného terénu. V auguste môže byť sléz presadený na trvalé miesto.

Zakorenenie odrezkov.Norma technologickej technológie. Zvážte len to, že pre zachovanie druhových charakteristík rôznych odrôd existujú dva druhy odrezkov. Na jar, aby rez v koreň, av lete - stonka.

Ak spĺňate podmienky, nebudete musieť pristátie aktualizovať. Je to prirodzený biologický proces, ktorý prebieha sám. Vytrvalý sléz môže rásť na jednom mieste v priebehu rokov, takže je dôležité, aby ste si okamžite vybrali lokalitu.

Kontrola škodcov a chorôb

\ t

Malva je rezistentná voči parazitom a chorobám. Hlavnými škodcami sú slimáci. Ak sa objavia, budú sa musieť zbierať manuálne. Na tento účel použite špeciálne nástrahy a nástrahy.

Najťažšou vecou je zaoberať sa hrdzou. Nájdete ho na charakteristických príznakoch: hnedo-červené škvrny na listoch. Výstup nebude úspešný,takže musíte odstrániť a napáliť všetky poškodené miesta.

Na prevenciu múčnatky a iných plesňových infekcií liečiť sléz špecializovaným fungicídom.

Malva - foto

Pochopiť, kde je lepšie zasadiť sléz a s tým, čo ide, pozrite sa na náš výber! Zozbierali sme najzaujímavejšie a farebné fotografie pre inšpiráciu a nové nápady!