Malá spálňa (90 fotografií): nápady na dizajn

Malá spálňa nie je dôvodom pre zúfalstvo, pretože táto miestnosť nie je určená pre luxusné bankety a stretnutia hostí. Mala by byť čo najpohodlnejšia a najpohodlnejšia, poskytnúť príležitosť na úchvatný odpočinok a odvrátiť pozornosť od každodenného rozruchu. Malé rozmery spálne možno premeniť na významné plus, ak sa správne priblížite k dizajnu, správne ozdobte, vyberte nábytok a dekor. Ako to urobiť? Budeme o tom diskutovať v dnešnom článku a tiež dáme našim čitateľom možnosť vidieť mnoho príkladov úspešných riešení.

Ako začať renováciu spálne?

Zatevaya opravy, stojí za posúdenie rozloženie v spálni. Ak je v izbe loggia, môže byť prepojená so spoločným priestorom v spálni, vyhrievaná, zdobená klenutým otvorom a neskôr použitá ako plnohodnotná funkčná plocha, šatníková skriňa, toaletný stolík, pár stoličiek na relaxáciu.

Spálňa môže mať výklenok na stenu, ktorý sa dá úspešne použiť aj na inštaláciu postele - potom môže byť zvyšná časť miestnosti využitá na vybavenie iných zón, napríklad obývacia izba. Ďalšou možnosťou je vybaviť šatňu vo výklenku. V každom prípade dostanete ďalšie voľné miesto v miestnosti.

V počiatočnom štádiu je dôležité vypracovať plán usporiadania nábytku, aby sa osvetlenie riadne usporiadalo. Okrem lustra môžete inštalovať reflektory, svietidlá v blízkosti postele, svietidlo na toaletnom stolíku aatď. Po elektroinštalácii sa môžete zapojiť do povrchovej úpravy, inštalácie interiérových predmetov.

Farebné riešenia pre malú spálňu

Pre spálňu je potrebné zvoliť farbu na základe osobných preferencií a konceptu zvoleného štýlu. Každý človek vníma jednu alebo inú paletu inak: niekto je príjemnejší v snehobielej spálni a niekto preferuje elegantný vínový alebo tmavohnedý dizajn. V prospech bielej farby stojí jeho schopnosť rozšíriť priestor, aby izba ďalšie svetlo. Aby sa situácia nevyzerala ako nemocničné oddelenie, poltóny, do dizajnu sa pridávajú svetlé akcentačné prvky.

Najprijateľnejšia a najuniverzálnejšia je béžová farba spálne. Je schopný mať upokojujúci účinok na ľudskú psychiku, pokoj a príjemnú domácu atmosféru. Kohler dokonale ladí s akýmkoľvek iným farebným spektrom, takže nájsť spoločníka nie je ťažké. Najlepším partnerom je hnedý tón, ktorý môže prevládať v prvkoch nábytku, textilu alebo dekorácií.

Pastel farby, ako je modrá, ružová, svetlo zelená, citrón nie sú tiež nezvyčajné pre malú spálňu. V spojení s bielymi paletami a vzorovanými plachtami dotvárajú atmosféru ľahkosťou a vzdušnosťou a ak ich skombinujete s tmavým podtónom svojho spektra, môžete vytvoriť romantickú atmosféru.

Najmä úhľadne treba zaviesť červenú paletu. Podľa psychológov, jej veľkýToto množstvo môže spôsobiť nepríjemné pocity a podráždenie. Stačí len kombinovať s bielymi, béžovými odtieňmi alebo zvoliť tmavšie farby na dekoráciu - burgundské, terakotové atď.

Neutrálny tón je sivý, proti ktorému je každá sada nábytku a textilu skvele vyzerajúca. Okrem toho je farba dobre kombinovaná av poslednej dobe získava najväčšiu popularitu v moderných interiéroch.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Spálňa je jednou z tých miestností, kde sa mikroklíma nepodrobuje zmenám: nie je tam žiadna vysoká vlhkosť, zmeny teploty, deti nehrajú žarty, takže si môžete vybrať akékoľvek materiály založené len na vašich vlastných sympatiách a samozrejme finančných možnostiach.

Paul

Najobľúbenejšími materiálmi na konečnú úpravu podlahy v malej spálni sú laminát, parkety a linoleum. Jedná sa o pomerne teplý obal, na ktorom môžete chodiť bez topánok a vedľa postele navyše položiť mäkkú podložku.

Aj v tejto kategórii možno priradiť koberec, ktorý je na trhu zastúpený v širokej škále. Ak chcete opticky zväčšiť povrch, môžete si vybrať materiál so vzorom uhlopriečne alebo takto položiť drevenú podlahu.

Steny

Pre steny v spálni, môžete použiť rôzne materiály: maľovať povrch, lepidlo s hladkou a vzorované tapety, orezať ju s dekoratívne omietky a PVC panely. Často sa materiály kombinujúprideliť akcentové zóny. Najčastejšie zdobia stenu v čele postele: dekoratívne oblúky sadrokartónu, fotowalls s krajinou, kvety, rovnako ako tkaniny, kožené látky orámované nádherné rámy a lišty vyzerajú krásne tu.

Strop

Najjednoduchší spôsob, ako dokončiť strop v malej spálni, je obaľovanie a maľovanie, ako aj tapetovanie - takúto prácu možno vykonávať nezávisle bez účasti špecialistov. Modernejšie a praktické možnosti sú sadrokartónové konštrukcie a elastické tkaniny, ktoré môžu byť lesklé alebo matné.

Prvá sa vyslovuje v prospech skutočnosti, že lesk na strope má reflexný účinok a opticky zväčšuje plochu. Avšak, v spálni, môže tento efekt vytvoriť nadmerné taveniny, preto nie je vhodný pre každého. Tiež stupňovité sadrokartónové konštrukcie zobrazujúce miesto na spanie vyzerajú krásne - milovníci samoty ich môžu dodatočne vybaviť baldachýnom.

Nábytok do malej spálne

\ t

Malá miestnosť si vyžaduje minimálne vybavenie, preto je lepšie používať multifunkčné predmety, najmä ak je v spálni aj pracovňa alebo obývacia izba. Dobrou voľbou by mohla byť transformačná posteľ, sklopná skriňa alebo mnoho výklenkov, zásuviek, posuvných systémov. Celkové úložné systémy môžu byť vybavené okolo čela postele, s použitím všetkých nevyužitýchrovina steny a vstavané výsuvné roviny budú fungovať ako nočné stolíky.

Osvetlenie a dekorácia

Pre malú spálňu by bola najlepšou voľbou mäkké rozptýlené svetlo. V strede stropu môžete nainštalovať luster a blízko postele umiestniť nástenné svietidlo alebo lampu na podlahu. Ak sa v miestnosti nachádzajú ďalšie významné predmety, ako je toaletný stolík alebo šatník, budú potrebovať aj ďalšie osvetlenie.

Konštrukcia stropného stropu je vybavená LED pásom, ktorý vytvára efekt plávajúceho povrchu. Táto technika je tiež účinná pri zavesených lôžkových konštrukciách. Samostatné zapnutie každého svetelného zdroja pomôže vytvoriť najpohodlnejšie prostredie v závislosti od situácie.

V malej spálni, nemusíte zneužívať dekor - extra prvky vytvoria neporiadok efekt, a priestor bude vyzerať ešte menšie, než v skutočnosti je. Dajte tejto úlohe textílie, zvláštnosti dekorácie, použitie fotografických tapiet, objemných PVC plátien, tapiet s výtlačkami atď. zodpovedajú štýlu dizajnu.

Interiéry

Výber smeru štýlu pre malú spálňu je založený na osobných preferenciách jej vlastníkov. Každý štýl je krásny svojím vlastným spôsobom a je schopný vybaviť izbu útulnosťou, krásou a usporiadanými detailmi. Ponúkamezvážiť najpopulárnejšie dizajnérske riešenia.

Malá spálňa v štýle minimalizmu

Názov štýlu hovorí sám za seba. V interiéri je obmedzenie doslova vo všetkom: minimálne farby, vybavenie, dekor. Výnimkou je osvetľovací systém, ktorý musí vyhovovať množstvu osvetľovacích zariadení na rôznych úrovniach. Uprednostňuje sa paleta biela, sivá alebo béžová, funkčný nábytok s jasnými geometrickými kontúrami, zrkadlové povrchy.

Malá škandinávska spálňa

Škandinávsky štýl nie je závažnejší, ale má svoje odlišné etnické črty. Silná severná klíma naklonila ľudí, aby navrhli obytné priestory v bielej palete, ktorá je schopná vybaviť miestnosť dodatočným svetlom. V povrchovej úprave je zámerná hrubosť - mierne opotrebované podlahy, omietnuté steny a stropy bez dokonalého vyrovnania. Drevený nábytok a podlahové povrchy, podlahové rohože, koberce a živé kvetináče v interiéri vytvárajú mimoriadny komfort.

Malá spálňa v ekologickom štýle

V poslednom čase možno ekologický štýl označiť za jeden z najobľúbenejších a je to úplne oprávnené - železobetónové mestské ulice nás nútia priniesť aspoň jeden kus prírody do nášho života. Prirodzené tóny a materiály, ktoré smer naznačuje, sú najvhodnejšie pre malú spálňu. Čerstvé bylinné farby používané vdokončovanie a textil, vyváženie duševného stavu, nútenie človeka cítiť sa v lone matky prírody.

Malá spálňa v klasickom štýle

Akékoľvek inovácie sú naplnené modernými interiérmi, ale klasika bude mať vždy svojich fanúšikov. Nie je predmetom času, takže slušný interiér bude vždy na vrchole.

Tu mäkké odtiene bielej, smotanovo-ružovej kvety harmonicky odrážajú zlaté a strieborné vzory, vyrezávané prvky a štukové omietky, ktoré vytvárajú majestátnu atmosféru paláca. Nádherné lustre, kožené čelo, elegantné výtlačky, fresky na stenách - tieto detaily podčiarknu smer a výrazne zlepšia interiér spálne.

Dizajn malej spálne - foto

Na záver odporúčame navštíviť našu fotogalériu, kde sú prezentované rôzne možnosti dizajnu malej spálne. Dúfame, že tieto projekty budú inšpirovať nové a zaujímavé riešenia. Šťastné prezeranie!

Video: Myšlienky v interiéri