Malá rohová kuchyňa (80 fotografií): nápady na dizajn

Otázka usporiadania kuchynského priestoru často spôsobuje mnoho problémov a rozporov. Každá hosteska sníva, že jej pracovisko bolo tak pohodlné, funkčné a samozrejme krásne - mali by ste sa dohodnúť, že v takejto atmosfére je oveľa príjemnejšie variť obľúbené jedlá pre celú rodinu. Dnes je jedna z vedúcich pozícií obsadená malými rohovými kuchyňami, ktoré majú mnoho variantov realizácie. V našom článku sa pozrieme na rôzne predstavy o tom, ako možno navrhnúť modernú rohovú kuchyňu, ako aj možnosti jej funkčného plnenia.

Vybavenie Rohová kuchyňa

Rohové kuchyne sú kompaktné a funkčné: aj pri najjednoduchšom dizajne dokážu prekvapiť nečakanými riešeniami. Použitie rohových plôch s umiestnením priestranných úložných systémov umožňuje najlepší spôsob, ako udržať priestor malej miestnosti zadarmo. Malé rohové kuchyne sa nachádzajú v štúdiových apartmánoch a dokonca aj v pomerne pevných priestoroch súkromných domov, pretože poskytujú možnosť usporiadať veľkú oblasť s celkovým jedálenským stolom, kde sa môžete najesť nielen, ale aj osláviť s priateľmi.

Nepochybným komfortom je, že počas procesu varenia nie je potrebné vykonávať zbytočné pohyby - všetky potrebné pracovné miesta (sporák, drez, chladnička) sú po ruke, nachádzajú sa na princípe trojuholníka. Súčasne môže byť rohový priestor použitý rôznymi spôsobmi.: na spodnom poschodí umiestnite drez alebo varnú dosku, vybavte malé pódium na uloženie kuchynského riadu. V hornej časti rohového priestoru najčastejšie korunuje veľký priestranný podstavec, v ktorého hĺbke môžete nielen usporiadať police pre kuchynské potreby, ale aj skryť celkové vybavenie, napríklad kotol alebo plynový kotol.

Navrhnúť kuchynku pre malé rohy

Napriek malej veľkosti, pre malú kuchyňu existuje mnoho farieb a materiálov. Môžu to byť farebné fialové, žlté, zelené slúchadlá s plastovými alebo MDF čelami alebo zdobené fotografickými výtlačkami. Môžete si vybrať uvoľnenejší tón drevených obrazov, dávať poriadok a eleganciu prostredia.

Voľba závisí viac od osobných preferencií vlastníkov, ako aj od štýlu miestnosti. Dnes existuje mnoho prívržencov minimalistického smeru, ktorí dávajú prednosť striktnému lakonickému dizajnu náhlavnej súpravy v bielych farbách s lesklými fasádami a zabudovaným vybavením. Samozrejme, pre malé priestory je táto možnosť často najprijateľnejšia, pretože umožňuje vizuálne rozšíriť priestor.

Ak dávate prednosť minimalizmu, ale vo viac originálnom puzdre, môžete zmeniť svoju pozornosť na náhlavné súpravy v japonskom štýle, ktorých sofistikovanosť hraničí s exotikou. Prítomnosť prírodných materiálov je charakteristická. Vyzeraj krásnebambusové kryty, krídla dverí s plastovým a matným sklom, imitujúce starý ryžový papier, z ktorého sa predtým vyrábali japonské priečky. Hlavné farby štýlu sú prirodzené: čierna, biela, piesčitá a prítomnosť červených, sivých tónov fasád prinesie do interiéru osobitný jas.

V klasickom dizajne sa uprednostňujú náhlavné súpravy vyrobené z dreva alebo materiálov, ktoré ho napodobňujú (MDF, drevotriesková doska). Súčasne je nábytok ponechaný vo svojej prirodzenej farbe, pokrytý ochranným lakom alebo natretý v bielej palete. Elegantné vyrezávané dekorácie fasád dávajú osobitnú krásu. Osviežuje klasickú prítomnosť moderných domácich spotrebičov z nerezovej ocele, originálnych svietidiel.

Ak máte radi odvážnejšie návrhy, neboja sa kombinácií prírodných materiálov s lesklými, sklenenými a kovovými povrchmi, potom najlepšia voľba môže byť malá kuchynská linka v modernom štýle. Zvláštnosť pôvodných, často zaoblených línií a tvarov náhlavných súprav, ktoré môžu byť celkom vykonané v kontrastnej palete farieb.

Funkčná kuchynská linka

\ t

Kúpou uhlovej kuchyne je potrebné venovať pozornosť nielen estetickému indikátoru, ale aj jeho praktickosti a funkčnosti. Moderný výrobca sa snaží vyrábať nábytok s veľkým potenciálom, ktorý mu dodáva krásne, štýlové a najdôležitejšie prvky. Tak prečo to nevyužiť?

Málorohová kuchyňa s polostrovom

V malých obytných zónach, kde je kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou, ako aj štúdiové apartmány, je často možné nájsť kuchynské súpravy s polotovarmi - modulárne stoly umiestnené na hlavnom pracovnom povrchu v pravom uhle. Môžu hrať úlohu jedálenského stola alebo sa môžu stať rozšírením pracovného priestoru, ale ich hlavnou výhodou je zónovanie priestoru, keď jasne označujú priestor na varenie. Polkruhové ostrovy vyzerajú výnimočne krásne, kde absencia ostrých vyčnievajúcich uhlov vylučuje možnosť zranenia. Malá rohová kuchyňa s polostrovom dokonale zapadne nielen do malej miestnosti, ale aj do priestrannej miestnosti, pričom väčšinu priestoru na usporiadanie územia ponechá luxusná jedálenská kuchyňa.

Parapet ako súčasť kuchynskej súpravy

Niekedy sa ženy, ktoré sa nachádzajú v miniatúrnych podmienkach, stávajú najlepšími domácimi dizajnérmi a dizajnérmi kuchýň. Tu, v malej oblasti, musíte nejako zariadiť všetok potrebný nábytok na varenie, zariadiť elektrické spotrebiče a vytvoriť priestor pre jedálenský stôl. Myšlienka používania parapetu sa niekedy stáva najlepšou voľbou, keď počas pracovného postupu alebo jedenia môžete obdivovať okolitú panorámu ulice a dobré denné svetlo je dvojité plus. Najprv sa to môže zdať absurdné.o umývadlo, ktorý sa nachádza v hĺbke parapetu, ale pri pohľade na fotografiu, sme presvedčení, že takéto pokračovanie rohu headset vyzerá celkom logicky. Ďalšou vhodnou možnosťou je usporiadanie parapetu pod jedálenským stolom, ktorý uvoľní viac miesta v kuchyni na inštaláciu ďalšieho potrebného nábytku alebo spotrebičov.

Kuchyňa s bufetom

Barový pult, ktorý robí interiér viac štýlovým a moderným, získava čoraz väčšiu popularitu v usporiadaní kuchyne. V úlohe jedálenského stola sa jedná o štýlovú, modernú interiérovú výzdobu, a ak do elegantnej chrómovej nohy pridáte latku s rôznymi nápojmi a pohármi, kuchyňa sa zmení na krásny mini bar. V malých miestnostiach je lepšie nainštalovať rohovú kuchyňu s dvojúrovňovým barovým pultom, ktorý bude slúžiť ako pracovný priestor a jedálenský kút. Ďalšou dobrou možnosťou je stojan so základňou, ktorý bude tvoriť priestranný skladovací systém pre kuchynské potreby. Nemenej atraktívny a moderný vzhľad masívny základ, vyrobený z umelého kameňa. Krásny barový pult harmonicky zapadá do akéhokoľvek štýlu interiéru. V klasickom dizajne je najčastejšie vyrobený z dreva alebo kameňa, čím sa získa luxusný, elegantný vzhľad. Pre moderné priestory si môžete vybrať stojan zo syntetických materiálov, kovových konštrukcií a lesklých povrchov.

Kuchyňa pre mládenca

Bakalársky život v niektorých okamihoch.má svoje pozitívne stránky. Ide najmä o nákup nábytku, keď nie je potrebné kupovať celkové výrobky, a malé kompaktné slúchadlá sa stávajú najziskovejším riešením. Jedna z možností na fotografii jasne ukazuje rohovú sadu, ktorá sa vyznačuje kompaktnosťou a zároveň úžasnou funkčnosťou. Neposkytuje varnú plochu, ktorá by pravdepodobne bola nahradená bakalárskou súpravou mikrovlnnej rúry a multicookerom, ale sú tu harmonicky umiestnené moduly, ktoré tvoria priestranný skladovací systém. Dĺžka náhlavnej súpravy je 1x1,5 m s hĺbkou 60 cm, takže aj v malej kuchynke zanechá dostatok priestoru na inštaláciu chladničky, sporáka a posedenia s jedálenským stolom, kde sa môžete zabaviť s priateľmi.

Tí, ktorí sa venujú módnym trendom a sú zvyknutí na prekvapujúcich hostí, by mali venovať pozornosť nasledujúcemu modelu hranatej kuchyne neobvyklého tvaru. Absolútne úžasný dizajn s hladkými líniami nábytku, originálnym tvarom umývadla a varnou doskou určite zaujme oko. V tomto prípade sú všetky oblasti pracovnej plochy umiestnené veľmi pohodlným spôsobom a šírka stola mu dáva možnosť plniť úlohu barového pultu. Koniec koncov, je veľmi výhodné, keď môžete komunikovať s hosťami bez prerušenia procesu varenia. Ak chcete, môžete dokonca predviesť majstrovskú triedu prípravou vynikajúceho pokrmu.

Malá rohová kuchyňa s neobvyklými riešeniami

Vynikajúcim riešením pre malú kuchyňu bude zakúpenie náhlavnej súpravy v hĺbkach, kde sú zasúvateľné systémy. Táto možnosť vám umožní čo najefektívnejšie lokalizovať potrebné skladovacie systémy, pracovné alebo jedálenské povrchy, ktoré, ak nie sú potrebné, nezaberú priestor v kuchyni, čím sa zabezpečí voľný pohyb. Napríklad je veľmi výhodné mať posuvný panel stola, ktorý je užitočný na jedenie aj na varenie. Môže to byť dokonca celý posuvný blok, ktorý pomocou jednoduchých manipulácií zmení lineárne usporiadanie na rohové usporiadanie. Okrem skladacej pracovnej dosky sú tu aj ďalšie police na skladovanie kuchynského náčinia.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je neobvyklé usporiadanie spodného posuvného rohového stojana, kde dvere presne sledujú tvar uhla. Zároveň sa vytvorí maximálny prístup k vnútornej výplni, čo často spôsobuje problémy v rohových konštrukciách.

Malá rohová kuchyňa - Nápady na fotografie

Na záver preskúmania Vás pozývame na návštevu fotogalérie, kde sme sa snažili zbierať rôzne rohové kuchynské súpravy. Tu sú prezentované v rôznych smeroch štýlu, farebné palety a líšia sa funkčnosťou. Šťastné prezeranie!