Malá detská izba (90 fotografií): nápady na dizajn

Každý starostlivý rodič chce pre svoje dieťa vytvoriť lepšie životné podmienky, takže mu pridelí samostatnú, niekedy skôr malú, ale osobnú izbu. Hlavnou úlohou je, aby bolo pre deti čo najpríjemnejšie žiť, takže musíte brať do úvahy mnoho rôznych nuancií. Farba, štýl, nábytok, dekoratívne prvky - každá z týchto položiek sa stáva neoddeliteľnou súčasťou dizajnu. V našom článku sa pozrieme na rôzne dizajnové riešenia, ktoré sa používajú na usporiadanie malej detskej izby.

Dizajnové prvky malej škôlky

\ t

Môže to znieť divne, ale malá detská izba má svoje výhody. Po prvé, je možné v ňom vytvoriť útulný malý svet, malý priestor, ktorý vytvorí pohodlie a pocit bezpečia pre dieťa. Tu sú vaše obľúbené hračky a knihy vždy poruke. Okrem toho je možné obnoviť poriadok v malom námestí oveľa rýchlejšie, zbierať rozptýlené hračky, písacie potreby a veci. Takéto dieťa môže byť očistené bez pomoci rodičov a teda už od útleho veku si zvyknúť na nezávislosť.

Pre tínedžerov majú malé rozmery miestnosti svoje výhody. V malej miestnosti nie je priestor pre „skladovacie systémy pre dospelých“, preto rodičia nebudú mať dôvod znova navštíviť miestnosť a dieťa dostane svoj osobný priestor. Môžete rýchlo upratať príchod priateľov, ktorým sa tento „den“ určite páči. malýmiestnosť nikdy nebude posiata zbytočnými vecami - jednoducho nemajú kam zostať.

Pri navrhovaní malej škôlky môžu rodičia ušetriť na množstve dokončovacích materiálov a nábytku v prospech ich kvality, pretože pre deti je veľmi dôležité žiť v environmentálne bezpečnom prostredí. Zatevaya opravy, stojí za to konzultovať so svojím dieťaťom, ako chce vidieť jeho malý svet. V počiatočnom štádiu je dôležité určiť objekty, ktoré sú skutočne dôležité v životnom prostredí, aby sa zabránilo preplneniu. Pred dokončením práce plne zvážte budúci systém osvetlenia, umiestnenie svietidiel, zásuviek a vypínačov, aby ste včas skryli všetky vedenia a nepoškodili čerstvý povrch.

Farebné riešenia

Väčšina rodičov pravdepodobne vidí malú škôlku v jasných farbách, čo je úplne opodstatnené, pretože takýto dizajn prispieva k vizuálnemu rozšíreniu priestoru. Ale to neznamená, že miestnosť by nemala obsahovať kontrastné tóny, len číslo by malo byť obmedzené, kombinácie tmavých a svetlých tónov sú vítané, s ktorými môžete vytvoriť akcenty a upraviť priestor. Pri výbere stojí za zváženie, ktorá strana svetových okien je orientovaná: ak na sever, potom je povrch lepšie zdobený v svetlejších studených farbách, a ak na juh, môžete experimentovať s teplými sýtymi farbami.

Univerzálne možnosti sú biele, béžové, svetlosivé farby, ktoré sú vhodnéakákoľvek izba bez ohľadu na pohlavie a vek dieťaťa. S ich pomocou môžete vytvoriť nádherné zázemie pre budúcu svetlú a útulnú atmosféru.

Pre chlapca si môžete ozdobiť izbu v tradičnej modrej palete a dievčenské "panské sídlo" - v jemnej ružovej farbe. Zelená farba je vhodná pre obe pohlavia. Má veľký vplyv na psychologický stav, takže to môže byť najpríjemnejšia možnosť pre škôlku. Je potrebné vzdať hold slnečnému spektru žltých odtieňov, ktoré vytvárajú príjemnú atmosféru. Ale, podľa psychológov, veľký počet z nich v malej detskej izbe môže nakoniec spôsobiť podráždenosť, takže farby by mali byť použité občas, v kombinácii s inými paletami.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Na výzdobu malej detskej izby je možné použiť rôzne materiály, ale je lepšie, aby boli prírodného pôvodu. Musíte tiež venovať pozornosť veku dieťaťa: ak dieťa práve začalo skúmať svet, pohybovať sa nezávisle, pravdepodobne sa nevyhnete znečisteniu vo forme rozliatych nápojov, omrvinky, „nástenných malieb“ atď., Takže by ste si mali vybrať praktickejšie, ľahko umývateľné materiály.

Paul

Podlaha v detskej izbe by mala byť určite teplá, pretože deti tu hrajú častejšie. Povrch môže byť ozdobený laminátom, podlahovou doskou, položený mäkký koberec v hracom priestore alebo úplne obložiť povrch podlahy v koberci.

Steny

Steny malej detskej izby môžu byť natreté alebo omietané. Aj tapeta je častou možnosťou dokončovania - striedaním monochromatických a vzorovaných povrchov, môžete vytvoriť zaujímavé kombinácie. Je potrebné poznamenať, že zvislé čiary sú schopné vizuálne zväčšiť povrch stropu a horizontálne - pre zväčšenie objemu miestnosti.

Osobitná situácia v škôlke pomôže vytvoriť tapetu. Mimoriadne dôležité je ich použitie v miestnosti predškolského dieťaťa: obrazy rôznych kreslených, rozprávkových hrdinov, pirátskych lodí a čarovných lesných radov môžu vytvoriť úžasnú atmosféru.

Strop

Na dokončenie stropu použite maľbu, omietku, tapetu. Zaujímavá možnosť - natiahnuté plátno, ktoré môže byť matné, lesklé alebo má obrázok.

Pre malú škôlku je lepšie nainštalovať lesklú tkaninu, ktorá bude odrážať povrch a bude vizuálne zväčšovať priestor miestnosti. Aj v modernej výzdobe sadrokartón stropné vybavenie štruktúry, aby sa ich vstavané osvetlenie, vytvára efekt vzdušnosti.

Nábytok do detskej izby

Výber nábytku je najdôležitejším momentom usporiadania detskej izby. Malá veľkosť miestnosti neumožňuje umiestniť tu veľké šatníky a priestranné boxy. Nábytok závisí od veku dieťaťa, a teda od jeho potrieb. Ak je preschooler dosťvybaviť postieľku, malý stôl a skrinku na oblečenie, potom dospievajúce dieťa bude tiež potrebovať plnohodnotný stôl, rôzne police, skrinky na knihy, extra sedací nábytok v prípade príchodu priateľov. Nábytok musí byť zvolený úzky, najlepšie s uzavretými fasádami. Namiesto postele, môžete nainštalovať pohovku, ktorá môže byť zložená vo dne alebo šatníková posteľ.

Pri výbere nábytku dávajte prednosť svetelným tónom, ktoré nevytvoria vzhľad preplneného priestoru. Venujte pozornosť kvalite - je lepšie, aby nábytok bol vyrobený z dreva, čo je najšetrnejší a najspoľahlivejší materiál pre životné prostredie. Lacnejšie variant, ale majú právo existovať v detskej izbe - nábytok z MDF. Možno použiť aj prútené a plastové predmety.

Osvetlenie a dekorácia

Pre malú škôlku je veľmi dôležité, aby existovalo dobré osvetlenie. Zabráni sa tým tmavým rohom a zadným uličkám v miestnosti, ktoré môžu vystrašiť malé dieťa. Všeobecné osvetlenie dodá lustre alebo reflektory umiestnené v rovine stropu. Okrem toho budete potrebovať stolnú alebo stolovú lampu, ihrisko a posteľ.

Výzdoba detskej izby závisí od veku, pohlavia dieťaťa a predmetu miestnosti. Predškolák a batoľa v základnom školskom veku môže ozdobiť miestnosť ručne vyrobenými remeslami, často s výzdobousa svetlé hračky, rohože, tapety, vinylové samolepky. Teenager môže pridať interiérové ​​fotografie svojich idolov, štýlových plagátov, graffiti.

Malé deti: Zvážte zvláštnosti veku

Na začiatku článku sme už uviedli, že vek dieťaťa je rozhodujúci pre usporiadanie malej škôlky. Nie je žiadnym tajomstvom, že v priebehu rokov sa naše chute a preferencie menia, preto by mala byť situácia v súlade s rastúcou víziou životného prostredia.

Navrhnite malú miestnosť pre predškolákov

O návrhu miestnosti pre malé deti pre predškolákov (vo veku 2-5 rokov) spravidla rozhodujú rodičia, ale musíte tiež počúvať sympatie detí. Možno, že dieťa má obľúbené rozprávkové postavy, ktorých prítomnosť v miestnosti poteší ho, alebo vaše dieťa miluje určitú farbu nesmierne - to môže byť tiež vložené do dekorácie alebo textilu.

Malý nábytok, knižnica pre hračky a knihy, stôl s stoličkou pre tvorivú prácu sú nastavené ako nábytok. Nezabudnite položiť mäkkú podložku, na ktorej bude dieťa hrať. Pre posteľ je lepšie zvoliť model so vstavanými skrinkami a zásuvkami, ktorý bude zároveň slúžiť ako úložný systém pre pastel a ďalšie doplnky.

Loftové lôžko môže byť dobrou voľbou, kde je prvá poschodia obsadená skrinkou a detským ihriskom a druhá je posteľ. V miestnosti, kde žijú dve deti, má dizajn posteľ na oboch úrovniach, čo výraznešetrí priestor. Je dôležité, aby objekty boli zefektívnené, nemali ostré rohy, ktoré pre dieťa nesú určité nebezpečenstvo.

Návrh miestnosti pre dieťa v základnej škole

Staršie deti už majú svoje preferencie v farebnej palete a téme miestnosti. Dievčatá budú určite rád kúsky krásnej princeznej v jemnom ružovom prevedení s ľahkým baldachýnom, toaletným stolíkom, kvetinovými potlačami v dekorácii a textílií.

Chlapec môže dostať malú detskú izbu v námornom štýle. Budú tu použité fotovoltaické steny s morskými priestormi, starými loďami, lesklými stropmi s neobmedzenými nebesky modrými a drevenými podlahami pripomínajúcimi paluby. Súčasne sú prvky švédskej steny spojené s lodnými stožiarmi, lanovými rebrami a lanami užitočným a dekoratívnym prvkom.

Pri nastavení tejto veľkoleposti nezabudnite vytvoriť priestor pre stôl, ktorý by sa mal nachádzať mimo hracieho priestoru, aby nič neublížilo dieťaťu počas vyučovania. Budete potrebovať aj poličky na knihy a celkovú šatníkovú skriňu.

Je ťažšie zariadiť miestnosť, v ktorej žijú dve heterosexuálne deti. V tomto prípade zvoľte ako hlavný neutrálny farebný roztok (sivý, béžový, zelený) alebo oddelte zónu každého dieťaťa samostatnou farbou.

Navrhnite malú miestnosť pre teenagera

Dospievajúce detivek sa považuje za príliš zrelý na to, aby naplnil miestnosť jasnými farbami, obrázkami, luky, obrazmi rozprávkových hrdinov. Miestnosť môže byť vydaná s prihliadnutím na záujmy dieťaťa. Pre chlapcov to môže byť miestnosť mladého športovca, vodiča pretekárskeho vozidla alebo hudobníka. Relevantné sú aj mládežnícke interiéry v high-tech, loftovom štýle, kde sa kombinuje určitá drsnosť dekorácie s modernými technológiami.

V izbe dospievajúceho dievčaťa sa okrem postele nachádza ďalší dôležitý prvok - priestranná šatníková skriňa, v ktorej sú uložené rôzne oblečenie. Pre malú miestnosť je lepšie kúpiť posuvnú skriňu so zrkadlovými dverami, ktoré zväčšujú priestor.

Farba miestnosti závisí od osobných preferencií - ružové tóny majú tendenciu ustupovať do pozadia a uprednostňujú sa biele, fialové, zelené a béžové farby. Pre dievčenskú izbu si môžete vybrať útulný štýl Provence alebo lakonický minimalizmus v závislosti od osobného presvedčenia mladého človeka.

Interiérový dizajn malej škôlky - foto

Viac možností pre návrh malej detskej izby nájdete v našej fotogalérii. Tu sme sa snažili zozbierať najlepšie príklady krásnych, útulných a predovšetkým komfortných interiérov. Šťastné prezeranie!

Video: Izba pre malé deti - Nápady interiéru