Malá detská izba: 50 krásnych nápadov na dizajn

Malá škôlka nie je dôvodom na zúfalstvo. Ak správne usporiadate priestor, potom sa zmestí všetko, čo dieťa potrebuje. Naše rady týkajúce sa dizajnu interiéru malej detskej izby vám pomôžu vizuálne rozšíriť miestnosť, ako aj určiť výber dekorácie, nábytku a výzdoby.

Výber štýlu pre malú miestnosť

Zo všetkých druhov štýlov v dizajne, na výzdobu malej škôlky sú vhodné tie, ktoré sú väčšinou charakterizované svetlými odtieňmi. Patrí medzi ne moderné, námorné, klasické, škandinávske, Provence a Loft.

Moderný detský štýl

Prísna stručnosť modernity vo verzii pre deti sa riedi jasnými farbami, ale zachováva si správnosť línií. Diskrétny interiér bez špeciálneho dekoru vytvára dojem čistoty a poriadku, zvyknutý na presnosť.

Výzdoba malej detskej izby v modernom štýle je prevažne monochromatická a príležitostne existujú jemné geometrické výtlačky. Tento štýl je vhodnejší pre chlapcov a dievčatá od 10 rokov.

Deti v námornom štýle

Sníva vaše dieťa o cestovaní, vzdialených ostrovoch a potopených pokladoch? Make more štýl sen.

Vyznačuje sa kombináciou bielej, modrej a červenej (monofónne a pruhované fragmenty) s ušľachtilou textúrou dreva. V interiéri malého dieťaťa v námornom štýle, atribúty ako volant, kotvy, rybolovsiete. Obrázky a výzdoba v podobe škrupín, rýb, morských hviezd, ako aj akvárium (lepšie ako akrylové sklo), nástenné hodiny kompas, nafukovací záchranný kruh, modely plachetníc a jácht bude tiež vyzerať vhodne.

Ako záclony je lepšie použiť priesvitné matné tyly, ktoré sa podobajú na plachty, ale aj hrubá rohož, plátna alebo bavlnené tkaniny modrej a bielej farby. Tiebacks pre záclony môžu byť vyrobené z lán tým, že ich zviaže s krásnymi morskými uzlami.

Klasický štýl pre deti

\ t

Jemné krémové odtiene, luxusné vlnité závesy, lesk zlata a striebra, elegantné ozdoby, vyrezávaný nábytok - v takom prostredí sa každé dieťa bude cítiť ako v rozprávke.

Malá detská izba pre dievča by mala byť usporiadaná vo vzdušných alebo marshmallow farbách a pre chlapca použiť viac lakované drevo, prvky modrej, šedej a béžovej farby.

Deti v škandinávskom štýle

Deti, ktoré milujú zimu, si určite vychutnajú čistý a chladný severský interiér.

Hlavným znakom škandinávskeho štýlu je množstvo svetla, ktoré je dôležité najmä pre malé detské izby. Všetko v ňom pripomína severnú povahu: parkety a nábytok z bieleného dreva, odtiene zasnežených hôr a ľadových riek, lustre, pavučiny alebo snehové gule. Okná väčšinu času zostávajú otvorené, nechajú slnko prechádzať a v noci môžu byť zatvorené svetlými roletami.

Štýl detskej Provence

Francúzska Provence -Táto pastelová nežnosť, malé kvetinové vzory, kaliko tkaniny, čipky, volánky a jemné plynulé línie. Tento romantický štýl je vhodnejší pre dievčatá a všetky vekové kategórie - od detí až po dievčatá na strednej škole.

Nenápadná ľahkosť Provence vytvorí v malej detskej izbe krásnu pokojnú atmosféru, v ktorej je príjemné hrať, učiť sa a odpočívať.

Štýl detského podkrovia

Tento štýl sa vyznačuje priemyselnými vlastnosťami: steny bez povrchovej úpravy (imitácia tehál alebo muriva, betónové dosky), otvorené stropné trámy, kovové lampy na konzolách alebo lakonické závesné lustre, mestské tapety, jednoduchý nábytok. To všetko dáva miestnosti voľný a mierne nedbalý vzhľad.

Študentský štýl malých detí by mohol byť dobrou voľbou pre aktívneho chlapca. V prostredí, kde všetko vyzerá spoľahlivo, nerozbitne, si môžete zahrať loptičku, vyliezť športové steny a zavesiť rebríky, hojdať sa na krúžkoch a trénovať na vodorovnej tyči.

Farby pre malú detskú izbu

Dizajn malej škôlky si vyžaduje moderovanie pri výbere farieb. Samozrejme, chcem obklopiť dieťa jasnými vecami, ale je lepšie mať také hračky. Tapety, nábytok, podlahové krytiny alebo strop budú oveľa harmonickejšie, aby sa pozerali do obmedzenej a neutrálnej palety.

Biela škôlka

Snehobielu farbu a jej svetlé odtiene vizuálne rozšíria aj tie najmenšie detské izby, vďaka čomu sú ľahšie a pohodlnejšie. Okrem toho,Svetlé pozadie je ideálne kombinované s pastelovými aj bohatými prvkami.

Béžová škôlka

Dizajn malej detskej izby v béžových tónoch je ideálny pre deti akéhokoľvek pohlavia. Môžete pridať béžovú s detailmi zelenej, ružovej a modrej, výrobky z prírodného dreva, zlaté alebo strieborné akcenty.

Žltá detská

Návrh miestnosti v teplých slnečných farbách je univerzálnou možnosťou. Žltá farba zlepšuje náladu, dodáva energiu, stimuluje duševnú aktivitu. V takejto miestnosti bude dieťa priateľské a zábavné.

Akékoľvek odtiene žltej farby sa môžu zmiešať s rovnakými saturáciami - zelená, modrá, fialová, sivá, biela alebo ružová. Oranžové a červené farby sú prípustné len v malých škvrnách, inak zaujmú všetku pozornosť.

Zelené deti

Farba trávy a jarných listov je najľahšie vnímateľná. Je ideálny pre dekoráciu malej detskej izby v prirodzených farbách, vyzerá skvele vedľa stromu.

Zelená sa ľahko riedi bielou, šedou, oranžovou, žltou, hnedou, tyrkysovou, fialovou alebo ružovou. Toto je farba pokoja a bezpečnosti, ktorá dáva odpočinok očiam.

Pink Baby

Pre malé princezne je ružová farba príjemnou atmosférou. Taká jemná, bábika izba pre deti bude apelovať na každé dievča. Môžete kombinovať zasnený ružový so všetkýmipastelové odtiene, rovnako ako svetlozelená a čokoládová.

Blue Children

Modrá je rovnako vhodná pre chlapcov a dievčatá. Interiér malej detskej škôlky v modrých odtieňoch s bielymi doplnkami je najlepší zo všetkých, ale aj béžové, ružové, žlté odtiene.

Materiály a výzdoba malej škôlky

\ t

Materiály pre každú detskú izbu by sa mali vyberať s maximálnou starostlivosťou. Po prvé, musia byť environmentálne bezpečné, nevypúšťajú škodlivé látky, syntetické pachy a po druhé - musia byť odolné voči mechanickému poškodeniu. Okrem toho, nemenej dôležitý - estetický vzhľad a prijateľnú cenu.

Pohlavie

V malej škôlke je veľmi žiaduce vytvoriť teplú podlahu. Z náterov sa hodia drevené parkety, kvalitný laminát, korok. Pre deti, ktoré sa len učia chodiť, sú mäkké koberce alebo kobercové dlaždice nepostrádateľné.

Je lepšie odmietnuť linoleum a módne hromadné opcie - je to pevný plast, okrem toho je veľmi klzký. Vo všeobecnosti by sa v takýchto miestnostiach nemali robiť príliš hladké tuhé podlahy: jeden neopatrný pohyb môže viesť k zraneniu, ale deti vždy radi skok, beh, tanec a blázon.

Steny

Aby sa malá miestnosť javila ako priestrannejšia, steny by mali byť ľahké a nenápadné. Môže to byť maľovanie, tapeta (okrem vinylu - nedovoľujú, aby steny dýchali a niekedy dokonca spôsobovalialergické reakcie), dekoratívne omietky. Malé, jemné vzory, tenké prúžky, fotografie tapety s perspektívou alebo 3D efekt sú povolené.

Je logické ponechať jednu alebo časť stien pod tvorivosťou detí. Na kreslenie kriedou je dokonalý povrch bridlice (doska alebo špeciálna farba). Môžete tiež kúpiť papierové tapety-farbenie, ktoré po dlhú dobu poskytne dieťaťu zaujímavý voľný čas.

Strop

Pre dokončenie stropu v malej škôlke je optimálne osvetlenie bielej. S cieľom zabudnúť na trhliny a rozpadajúce sa omietky na 20-30 rokov, môže byť náter aplikovaný na sklenené vlákno maľovanie.

Ak potrebujete objem, potom dokonale zapadne dvojúrovňová konštrukcia zo sadrokartónu. Urobte z miestnosti vizuálne vyššiu pomoc lesklý strešný strop, rovnako ako osvetlenie smerom nahor.

Textílie

Tkaniny, ktoré sa používajú v detskej izbe, by mali byť hypoalergénne a mali by tiež zbierať čo najmenej prachu. Na záclony sa hodia tenké tyly, ľan alebo bavlna. Možno použiť aj bambusové rolety a rímske rolety.

Pri výbere posteľnej bielizne sa odporúča zamerať sa na mäkké farby, ktoré sú harmonicky kombinované s interiérom. Textílie v kontakte s pokožkou musia spĺňať hygienické normy, nemajú žiadny chemický zápach a nezmiznú. Musí obsahovať prírodné vlákna.

Usporiadanie nábytku, vybavenia a príslušenstva

Dieťaťu boloje vhodné hrať a podnikať, stojí za to sa starať o správne usporiadanie nábytku, poskytovať police, zásuvky, ako aj skrinky na uskladnenie oblečenia, hračiek alebo kníh. Ak má každá vec svoje miesto - zvykne si dieťa na objednávku.

Detská izba pre malé námestie

V štvorcovej miestnosti môžete položiť posteľ na jednu stenu, skriňu na druhú a stôl - blízko okna. Zostávajúci priestor ľahko vyplní stenové tyče, športové krúžky alebo nejaký ďalší stojan.

Úzka (obdĺžniková) detská izba

Na vyrovnanie pravouhlej škôlky je potrebné usporiadať široké priečne prvky (posteľ - jedna alebo poschodová, nízka knižnica s policami, komody) pozdĺž úzkych stien av blízkosti dlhých, štíhlych skriniek.

Ak je okno na krátkej stene, malo by byť zakryté jedným závesom s výraznými priečnymi záhybmi av opačnom prípade budú zvislé závesy užitočné od stropu k podlahe.

Neštandardný formulár pre malé deti

Ak má škôlka neštandardné usporiadanie, potom existuje široký priestor pre predstavivosť. Napríklad si môžete objednať neobvyklý nábytok so skosenými rohmi, urobiť zaujímavý výklenok pre posteľ z sadrokartónu alebo dreva, zavesiť hojdacia sieť, a namiesto obyčajných stoličiek dať nízke pohovky alebo tašky fazuľa.

Správne osvetlenie v škôlke

Miestnosť vktoré dieťa trávi veľa času, uistite sa, že je dobre osvetlené. To ovplyvňuje nielen celkovú atmosféru, vďaka čomu je miestnosť útulná a príjemná, ale aj zrak.

Mäkké, rozptýlené svetlo LED svetiel (LED) bieleho a žltého spektra je najlepšie vnímané. Na druhom mieste za bezpečnosť - žiarovky. Podľa výskumníkov, sú čo najbližšie k typu žiarenia na slnečné svetlo. Jasné neónové farby môžu dráždiť oči a fluorescenčné žiarivky (obsahujúce ortuť) sa vo všeobecnosti neodporúčajú na použitie doma, najmä v škôlke.

Čo sa týka príslušenstva, v malej detskej izbe sa oplatí uprednostniť bodové varianty a usporiadať ich po celom strope. V centre môžete zavesiť malý luster, napríklad vo forme gule, zvončeka, motýľa. Na stene v blízkosti postele nie je v rozpore s kompaktným svietnikom a stolná lampa alebo smerová závesná lampa je ideálny pre pracovný priestor.

Izby pre malé deti - foto

Ak chcete vidieť hotové možnosti dizajnu pre malé detské izby a našu galériu, môžete sa inšpirovať novými nápadmi. Obsahuje fotografie priestorov pre chlapcov /dievčatá a vo veľkosti - sú príklady dizajnu pre 6, 8, 10 m2.

Návrh malej detskej izby 5-6 m2.

Návrh malej detskej izby 7-8 m2.

Dizajn malej detskej izby 9-10 m2.

Navrhnúť malú škôlku pre chlapca

Navrhnite si malú detskú izbu pre dievča

Video: Malá detská izba - interiérové ​​nápady