Luster do kuchyne (80 fotografií): typy, ako si vybrať

V minulosti bolo osvetlenie v domácnostiach mimoriadne praktickým bodom v interiéri. K dnešnému dňu, lustre - je multifunkčný osvetľovací prvok, ktorý môže doplniť akýkoľvek štýl smer. Kuchynský luster by mal účinne rozptyľovať svetlo a zapadať do celkovej atmosféry. Povieme o typoch potrebných zariadení, o kombináciách v rôznych štýloch interiéru ao dôležitých kritériách, ktoré by mali byť voľbou.

Typy lustrov

Každé svietidlo má svoj vlastný tvar, veľkosť a typ konštrukcie. Existujú tri hlavné typy lustrov: závesné, klasické a stropné. O každej z nich sa dozvieme podrobnejšie:

Závesné lustre

Ich výstižný vzhľad, jednoduchá obsluha a široká škála foriem získali priazeň väčšiny interiérových estetov. Dizajn upevnenia nastáva so špeciálnym káblom. Jednou z najoriginálnejších možností inštalácie je kombinovať niekoľko rôznych svietidiel. Stropné svietidlo môže byť vyrobené z plastu, skla, kryštálu alebo iných materiálov. Závesné lustre vyzerajú harmonickejšie v priestranných kuchyniach, kde ich objemný vzhľad doplní vysoké stropy.

Klasické lustre

Ide o pôvodné osvetľovacie prvky, ktoré nielen plnia svoju funkčnú úlohu, ale sú aj predmetom výzdoby. Klasické lustre vždy vyzerajú drahé, extravagantné a originálne. Sú vyrobenénajčastejšie sú vyrobené zo zlata, striebra, medi, drahých kameňov, krištáľu alebo prírodného dreva. Svetelný zdroj je mäkký a teplý. Tento typ lustrov vyzerá organicky v klasickom kuchynskom dizajne, kde je potrebné zdôrazniť lesk a lesk každého kusu nábytku.

Stropné lustre

Miniatúrna a kompaktná verzia (v porovnaní s predchádzajúcimi dvoma verziami), ktorá je ideálna pre veľké kuchyne, ako aj pre miestnosti s minimálnou plochou. Svetelný objekt pozostáva z jediného svietidla, ktoré môže mať iný tvar (od okrúhleho po trojuholníkový). Montovaný stropný luster pod stropom, z ktorého dostal svoj názov. Osvetlenie bude teplé a rozptýlené. Skvelá voľba pre svetlú kuchyňu, ktorá nevyžaduje jasné svetelné vlny.

Lustre a interiéry

\ t

Štýl smeru miestnosti hrá obrovskú úlohu pri výbere lustra. Ak jedna konštrukcia akceptuje svetlé objemné prvky, potom ide o ideálny dizajn pre druhý a jednoduchý. Povieme vám, ktoré lustre sú najčastejšie vyberané pre najobľúbenejšie štýly interiéru.

Luster do kuchyne v modernom štýle

\ t

Tento moderný dizajn sa vyznačuje komfortom, prísnou farebnosťou a originálnym nábytkom. Na pozadí kovových fasád, multifunkčného zariadenia a správneho umiestnenia každého prvku - závesného lustra v tvare gule, trojuholníka, diamantu alebo mobilustropný luster. V prvom prípade sa osvetľovací prvok stane súčasťou tvorivej výzdoby a v druhom - doplnením lakonického pohodlia.

Luster pre kuchyňu v štýle country

Útulný rustikálny šarm by mal byť doplnený závesným lustrom, ktorého strop bude tvorený kovanými, drevenými alebo sklenenými časticami. Dobrou možnosťou by bolo umiestniť niekoľko podobných lámp. Takéto rozhodnutie pomôže urobiť kuchyňu atmosférickú, teplú a štýlovú.

Luster do kuchyne v klasickom štýle

Pre taký luxusný dizajn je najlepší klasický luster prísnych foriem, ktorý bude vytvorený z drahých kovov, ekologického dreva alebo kameňa, najlepší zo všetkých. Farba odtieňov by mala byť v súlade s celkovým dizajnom povrchovej úpravy, nesmie sa líšiť v smere svetla alebo tmy o viac ako jeden tón. Potom je možné kuchyňu nazvať nielen luxusnou, ale aj veľmi pohodlnou.

Luster do kuchyne v štýle Provence

\ t

Hlavným pravidlom pri výbere správneho osvetlenia pre jemný a romantický štýl je Provence - je to dodržiavanie milosti, jednoduchosti a tepla kvetov. Retro lampy s kvetinovými potlačami, závesnými lustrami s drevenými prvkami alebo stropnými svietidlami z neutrálnych tónov, ktoré poskytujú mäkký prívod svetla, čo je veľmi dôležité pre svetlo Provence, sa môžu stať kompetentnou voľbou.

Luster do kuchyne v štýle loftu

Tento pohodlný priemyselný dizajn je obľúbený u jehokombinácia starého a nového. Loftový štýl kuchyne môže byť ozdobený klasickým závesným dizajnom v tvare kosoštvorcového alebo iného neobvyklého tvaru, niekoľkými stropmi alebo klasickým medeným lustrom alebo drevenými prvkami so špeciálnymi príveskami.

Ako si vybrať luster do kuchyne: tipy

Získali sme cenné tipy, ktoré by vás mali viesť pri výbere svietidla pre vašu kuchyňu:

1. Luster by mal zodpovedať celkovému dizajnu interiéru. Potom to bude vyzerať organicky, dopĺňajúc každú kuchyňu.

2. Ak je vaša kuchyňa rozdelená na jedálenský a jedálenský kút, potom pre prvý priestor bude optimálne vybrať lampu s mäkším osvetlením a pre druhú - s jasnejším (čo je veľmi užitočné pri procese varenia).

3. Predĺžené lustre sa môžu rozsvietiť o niečo viac priestoru ako oválne výrobky.

4. Čím menšia je veľkosť kuchynského priestoru - tým viac by mala byť možnosť osvetlenia.

5. Umiestnenie lustra by nemalo byť nižšie ako 1,5 m od povrchu stola.

6. Na dodatočné osvetlenie veľkého priestoru nie je potrebné zavesiť dva alebo tri lustre. Stačí použiť jeden luster a ďalšie bodové LED diódy.

7. Halogénové lustre môžu vizuálne „zdvihnúť“ nízky strop.

8. Pri výbere lustra venujte pozornosť výrobcovi a jeho skúsenostiam s vytváraním týchto potrebných ozdobných predmetov.

Luster do kuchyne - foto

Naše fotografie vám pomôžu rozhodnúť sa o želanom vzhľade, veľkosti a dizajne lustra, ktorý sa stane praktickým a krásnym doplnkom vašej kuchyne. Šťastné prezeranie!