Lôžko s mäkkým čelom (60+ fotografií)

Posteľ s čelo postele je uznávaný ako najpohodlnejší model, ktorý nielenže môže výrazne zmeniť interiér, ale aj poskytnúť dodatočný komfort pre jeho majiteľov. Mäkké chrbty sú vybavené ďalšími výhodami - sú oveľa príjemnejšie na dotyk, majú viac interpretácií dizajnu. V tomto článku sa pozrieme na rôzne možnosti pre postele s mäkkou čelo postele, rovnako ako prísť na to, ako si vybrať.

Kľúčové vlastnosti

Mäkká hlavová doska vykonáva niekoľko funkcií naraz. Po prvé, poskytuje dodatočné pohodlie, pretože je to druh obrubníka, ktorý neumožňuje vankúše kĺzať na podlahu. Je to dobrý výber pre milovníkov odpočinku s rukami za hlavou - kontakt s príjemnou látkou z čela postele je omnoho príjemnejší ako pri studenej pevnej stene. Vrchná doska bude vynikajúcou podporou, ktorá vám umožní pohodlne sa opierať pri sledovaní vášho obľúbeného filmu alebo raňajok v posteli. Hlavnou výhodou je, samozrejme, v dekoratívnych funkciách - mäkký čelo postele môže výrazne zmeniť interiér spálne, takže milovníci luxusov radšej inštalujú takéto návrhy. Moderný výrobca vyrába najluxusnejšie postele, ktoré majú čelo, doplnené slonovinou alebo pozlátenými ozdobami.

Rám čela je vyrobený z rovnakého materiálu ako samotné lôžko - môže to byť drevo, drevotriesková doska, MDF alebo kovová konštrukcia. niekedyPanely sú vyrobené z kvalitného plastu. Tu zohráva veľkú úlohu jej dizajn. Plniace materiály, ako je polyuretánová pena alebo pena. Nábytkové čalúnenie (velúr, zamat, bavlna a niekedy aj hodváb), prírodná alebo umelá koža sa používajú ako čalúnenie. Podšívka môže byť prešívaná alebo hladká, má dekoratívne ozdoby, ktoré vytvárajú dodatočný vzor.

Druhy postelí s mäkkým čelom

\ t

V súčasnosti existuje široká paleta postelí s mäkkým čelom, ako aj oddelené postele. Existujú dve hlavné klasifikácie, ktoré rozdeľujú hlavičky do rôznych typov:

V závislosti od spôsobu pripevnenia. Zadná časť lôžka môže byť jeho neoddeliteľnou súčasťou alebo môže existovať ako samostatný doplnok nábytku. Preto sa rozlišujú stacionárne, pridané a namontované konštrukcie. Prvé z nich sú neoddeliteľnou súčasťou lôžka - nedajú sa odstrániť, inak dôjde k rozbitiu celistvosti spoločného rámu, je však možné zmeniť čalúnenie. Priložené prvky sú originálne obrazovky. Závesy môžu byť namontované ako na samotnú posteľ, tak na stenu, ku ktorej je priľahlá. Takéto čelo je spravidla na objednávku.

V závislosti od konštrukčných prvkov. Okrem najjednoduchších čelných skríň môžu byť konštrukcie vybavené dodatočnými funkciami, ktoré poskytujú pohodlné podmienky na odpočinok. Napríklad posteľ s mäkkou čelo postele, vybavené osvetlením. Tento model je vhodný pre týchkto rád číta pred spaním alebo prechádza obľúbeným časopisom. Prítomnosť lampy, zabudovanej do čelnej dosky, eliminuje potrebu inštalácie stojacej lampy alebo svietidla a svetlo padajúce správnym smerom prináša ďalšie pohodlie.

Ďalším skvelým modelom je nastaviteľné operadlo. Konštrukcia umožňuje jednoduchú zmenu polohy hlavy v závislosti od situácie. Zaujímavé sú aj čelo s policami a výklenkami na ukladanie rôznych potrebných vecí.

Posteľné modely

\ t

Na rozdiel od predchádzajúcich čias moderné postele preberajú najneobvyklejšie formy. Zoberme si niektoré modely, ktoré sú schopné priniesť do výzdoby spálne nielen pohodlie, ale aj podiel originality a pohodlia.

Okrúhla posteľ s mäkkým čelom

\ t

Jedným z trendov posledných rokov, ktorý si zaslúži osobitnú pozornosť, je okrúhla posteľ. Spálňa s takýmto interiérom bude vždy vyzerať štýlovo a moderne. Posteľ má vysokú úroveň pohodlia a mäkký čelo postele, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou nábytku, poskytuje maximálny komfort a pohodlie. Často za zadným sedadlom sa nachádza rohová skriňa na nočné stolíky, ktorá umožňuje efektívne umiestniť do miestnosti okrúhly obal.

Lôžko s mäkkým čelom

.

Skutočné know-how v otázke vybavenia priestoru pre spálne je posteľ, ktorá sa zdá, že sa vznáša vo vzduchu. Tento efekt sa dosahuje použitím špeciálnychzariadenia, ktoré poskytujú spoľahlivé upevňovacie štruktúry na stenu. Ako mäkké čelo postele pre vznášajúce sa lôžko často pôsobia nástenné plátna.

Transformačné lôžko s mäkkým čelom

\ t

Transformácia nábytku je vhodnou voľbou pre malé priestory. Takéto lôžko s pomocou jednoduchých manipulácií sa môže ľahko zmeniť na šatník, zlučovať sa so spoločným apartmánom. To je dobrá voľba pre malé apartmány, kde obývacia izba a spálňa sú reprezentované jednou izbou. Mäkké čelo sú umiestnené vo výklenku, najčastejšie vo forme vankúšov.

Informácie o štýloch

V súčasnosti sa stalo módne navrhovať miestnosti v súlade so štýlom. Výber mäkké čelo postele pre posteľ v spálni, musíte si vybrať možnosť, ktorá bude v súlade s prostredím.

Pri klasických interiéroch naplnených pôžitkami a bohatým dekorom môžete zastaviť výber na zaoblených tvaroch. V tomto prípade je čalúnenie vyrobené z drahých materiálov - prírodnej kože alebo kvalitného velúr svetlých odtieňov. Tento dizajn bude dokonale kombinovaný so zvyškom nábytku z prírodného dreva.

Vo vidieckych štýloch, ako napríklad v krajine Provence, je vhodné mať tlmené matné vzory, elegantné výtlačky rastlín. No, ak bude mať mäkký chrbát drevený rám.

Takéto osobitné smerovanie, ako je to v prípade šebbi-chic, uprednostňuje mať dizajn starožitne obnovených predmetov. tučelo z bielej kože orámované stromom s vyrezávanými prvkami bude vyzerať dobre.

Moderný interiér v spálni (high-tech, moderný) bude doplnený nízkym dizajnom čalúnenia s koženou výzdobou. Veľké, priestranné veľkosti lôžok sú vítané a materiály by mali byť štýlové a moderné. V tomto smere sú relevantné všetky prejavy technického pokroku, takže cesta s čelom, ktorá môže zmeniť polohu alebo je vybavená podsvietením, bude presne taká.

Škandinávsky štýl v interiéri spálne sa vyznačuje funkčnosťou a praktickosťou - nábytok má stručné formy a prirodzenú farebnú paletu. Mäkká čelná doska tu môže byť namontovaná alebo pripojená, zlúčiť s dekoráciou bielo-sivé steny alebo kontrast s nimi jasne.

Ako si vybrať posteľ

Pred nákupom lôžka so zadným alebo samostatným čelom je dôležité venovať pozornosť jeho základu - rámu, ktorý v skutočnosti zabezpečuje pevnosť a stabilitu konštrukcie. Najspoľahlivejšie možno považovať za kostru z kovu, ale má značnú hmotnosť, čo môže spôsobiť problémy pri inštalácii na stenu. Strom je uznávaný ako najpohodlnejší materiál, pretože dokonale udrží teplo, ale zároveň bude čelo postele vyrobené na jeho základe drahé. Pri výbere medzi materiálmi, ako sú drevotrieskové dosky a MDF, často uprednostňujú druhú možnosť, pretože sa považujú za šetrnejšie k životnému prostrediu, neobsahujúzloženie škodlivých živíc.

Zadná strana môže mať rôzne tvary - štvorcové, obdĺžnikové, polkruhové a vo vývoji dizajnu sú dosť luxusné modely. Voľba konfigurácie závisí od osobných preferencií majiteľov a celkového štýlu spálne.

Čalúnenie musí tiež zodpovedať štýlu. Zakúpením modelu, upravenej textílie môžete súčasne objednať odnímateľné kryty, ktoré ochránia operadlo pred špinou a odieraním. Okrem toho, môžete získať rôzne farby, môžete občas zmeniť unavenú atmosféru, prináša nové farby do interiéru. Ak vám táto možnosť nevyhovuje, môžete si objednať čelo s koženým čalúnením alebo koženkou - takéto materiály sú veľmi praktické a ľahko sa čistia.

Lôžka s mäkkým čelom - foto

Pre viac informácií o tom, čo sú postele s mäkkými čelami, odporúčame navštíviť našu fotogalériu. Tu nájdete viac možností pre rôzne modely a ich návrhy pre štýlové vlastnosti interiérov. Šťastné prezeranie!