Lôžko (80 fotografií): typy, materiály

Spálňa viac ako iné miestnosti spôsobuje túžbu urobiť čo najpohodlnejšiu atmosféru. Medzi hlavné prvky, ktoré pomôžu zvládnuť túto úlohu, môžete vybrať textílie. Vzhľadom k tomu, posteľ v takejto miestnosti zaberá centrálnu časť kompozície, pekná deka pomôže vytvoriť príjemnú atmosféru.

Kritériá pre výber prikrývky

Spravidla nám plášť na posteli slúžil niekoľko rokov. To sa stáva logickým pokračovaním celého dizajnu spálne, niekedy s akcentom v interiéri, takže jeho voľba by sa mala robiť vedome. Pripravili sme niekoľko pozícií, ktoré stoja za to venovať pozornosť:

1. Pred odchodom na miesto predaja určte veľkosť lôžka alebo matraca, zmerajte dĺžku a šírku a rozhodnite sa, koľko by ste chceli zavesiť posteľnú bielizeň;

2. Výber farieb závisí od dizajnu miestnosti, tkanina môže mať neutrálnu farebnú paletu alebo upozorniť na seba. Okrem toho, ak do spálne vnikne nedostatočné množstvo svetla, je možné túto nevýhodu trochu vyrovnať s teplou škálou a naopak;

3. Uprednostňovať prírodné textílie - slúži dlhú dobu, vyzerá krásne, nespôsobuje alergie a nestane sa elektrifikovaným;

4. Ak ste šťastný majiteľ aktívneho domáceho maznáčika alebo rodiča dieťaťa, ktoré miluje jesť a skákať na posteľ, zvážte tieto faktory a získajte posteľnú bielizeň, ktorú môžete bezpečne umyť doma bez toho, aby ste žiadali o chemické čistenie;

5.Pre posteľ s nezvyčajným tvarom, ako aj pre dosiahnutie najharmonickejšej kombinácie s inými textíliami v miestnosti, je zmysluplné objednať si krajčírsku prikrývku alebo si ju vyrobiť sami.

Vlastnosti dizajnu

Začiatkom dvadsiatych rokov sa hostesky pokúsili obliekať celú spálňu tým istým textilom. Takýto prístup nie je úplne a neodvolateľne úplne zastaraný, ale teraz už nie je tak dôležitý a potrebný. Všetky rôzne textílie by sa však mali navzájom kombinovať so štýlom interiéru ako celku.

V prípade tradičného dizajnu je vhodné použiť len textílie rovnakého formátu, dokonca aj s rovnakým ornamentom. Môžete napríklad vyzdvihnúť husté textílie - velúr, gobelín. Môže byť monochromatický alebo so vzorom vedeným inými objektmi v miestnosti.

Výber tkaniny závisí aj od veľkosti lôžka. Na veľkých verziách to bude vyzerať veľmi pekne a husté plátno, ktoré si zachová svoj tvar. Posteľ pre jednu osobu dokonale ozdobí ľahký materiál, dokonca aj čipky, s rôznymi záhybmi a ozdobami v prípade mladej dievčatá.

Je veľmi vhodné zmeniť vzhľad spálne pomocou obojstranných krytov. To bude fungovať obzvlášť efektívne v bielej miestnosti, vynikajúce plátno pre experimentovanie - kúpiť alebo šiť textílie v upokojujúcich farbách na jednej strane a kontrastné, aktívne na strane druhej. Je teda možné zaujímavo hrať s náladou dizajnu.

Posteľposteľ vo forme obliečky

Mnohé postele majú tvar, ktorý bude najlepšie vyzerať v pošve. Vyberá sa podľa rozmerov lôžka s dodatočnou vzdialenosťou pre deku a lôžko (5-10 cm).

Tento typ prikrývky organicky zapadne do uhlového moderného dizajnu, ktorému dominujú rovné čiary. Minimalistická izba môže byť ozdobená monotónnym krytom a produktom s nenápadným vzorom.

Textílie zároveň pekne zabalia posteľ s baldachýnom, čalúnené, tkáčske a rezbárske prvky. V tomto prípade bude vyvážiť množstvo dekorácie a urobí dizajn o niečo prísnejším, pričom bude zobrazovať krásne detaily.

posteľná bielizeň s bočným lemom

\ t

V spálni v koloniálnom, klasickom, rustikálnom štýle av niektorých iných smeroch, ktoré spája túžba po pohodlí, sa modely závesov s drahokamami veľmi hodia do súladu. Tvoria peknú rúško, ktoré môže byť ľahké, objemné a nadýchané alebo obmedzované alebo husté - vaša voľba.

Zvyčajne vytvára záclonka romantickú a slávnostnú atmosféru. Tento efekt je zrejmý pri použití svetlých a skladaných výrobkov. Ak sa rozhodnete navrhnúť spálňu v štýle striktnej klasiky, napríklad v angličtine, potom sa pozrite na prísne možnosti.

Prehoz na posteľ s čipkou a viskózou

\ t

Chcete vstúpiť do interiéruchebbie chic alebo provence prvky štýlu? Potom sa nepochybne budete zaujímať o pletené alebo wattled prehozy, ktoré budú dokonale ladiť so závesom postele.

Prvky lemovania, výšivky alebo bielej čipky sú akcenty, ktoré dodajú miestnosti domácu atmosféru a pohodlie.

Čipka vyzerá skvele na kontrastnom odtieni. Ak chcete, aby dekoratívne prvky vyčnievali z postele, používajte obyčajné súpravy alebo rovnakú podšívku na samotnom prikrývke. Takto zdôrazníte eleganciu tohto dekoratívneho prvku.

Lôžko na posteľ s dekorom okolia

Prelamovaná deka s volánikmi opticky zväčšuje priestor na spanie. Pokúste sa zohľadniť túto nulu vo výberovom procese. Ak vaša spálňa nie je bohatá na veľkosť, ale posteľ je dostatočne veľká, potom tento dizajn bude vizuálne ešte ťažkopádnejší. Ak vám miestnosť umožní zdôrazniť vašu posteľ, textílie dodajú priestoru nádej romantiky.

Posteľná bielizeň s flounces je skvelý spôsob, ako ozdobiť dámsku spálňu. Záclona na posteli pridá do priestoru nehy a pohodlia.

Ak nechcete myslieť na kombináciu farieb, odtieňov a vzorov, pozrite si najuniverzálnejšiu možnosť - snehovo bielu oponu. Táto farba vždy dodáva sviežosť, ľahkosť a extra priestor. Zvlášť užitočné je aplikovať toto riešenie na veľké lôžka. Zdobenie takejto tkaniny s záhybmi alebozávesy jej umožnia hrať s novými aspektmi.

Farebná schéma prikrývky v spálni

Jedným z najdôležitejších prvkov v dizajne spálne je výber farieb textílií. Rozhodovanie o textilnej palete by malo byť založené na celkovej koncepcii miestnosti. Zoberme si príklad: ak okná spálne majú výhľad na studenú severnú stranu, potom bude správne vybrať teplé béžové farby, ktoré dodajú pohodlie miestnosti. Snažte sa zvoliť podobný odtieň s hlavnou farbou miestnosti, ale je žiaduce, aby boli textílie maľované iným tónom - o niečo ľahším alebo tmavším, jasnejším alebo bledším.

Je lepšie pridať spálňu zdobenú v neutrálnej farbe, s pomocou ľahkej povrchovej úpravy a rovnakého nábytku, s akcentovými farbami prikrývok. Okrem toho, takéto usporiadanie uľahčuje zmenu nálady v spálni - stačí zmeniť prikrývku.

Aby sa dosiahol harmonický a vyvážený dizajn, je to možné vďaka kombinácii textilu a farby tapety. Hlavný odtieň tapety, použitie pre textil. To ušetrí priestor pred nadmerným spestrením.

Ak má čelo postele posteľnú bielizeň, skúste si vybrať podobné textílie ako prikrývku. Takýto pár bude vyzerať ako jeden celok a navyše bude obsahovať dekoratívne vankúše. Čelo postele a prehoz má vzor - vankúše by mali byť jednohlasé a naopak. Čiernobiele textílie sa organicky zmestia do takmer každého interiéru, všetko závisí od vzoru a ornamentu. Toto riešenie je vhodné aj pre ľudí, ktorí sa chcú dostaťzaujímavá tlač na prehoz, zatiaľ čo nepoužívate svetlé farby.

Aby sa zachoval štýl celej miestnosti, vyberte prikrývku, ktorá sa bude prekrývať s inými návrhmi v dizajne. Napríklad v miestnosti pre chlapca, kde sú postavy z obľúbených animovaných filmov, použite rovnaký "plášť". Ak je vaša spálňa zdobená v námornom štýle, skúste si vyskúšať prúžky na prúžky.

Lôžko na posteli - foto

Všimnite si, že všetky pravidlá na zdobenie textílií v dnešnej miestnosti sú celkom podmienené. Experiment, skúste a kombinujte - jediný spôsob, ako môžete nájsť svoj vlastný štýl a vytvoriť niečo naozaj zvláštne. Pre vašu inšpiráciu sme vybrali kolekciu fotografií, ktoré vám pomôžu oboznámiť sa s variáciami prikrývok v rôznych interiéroch. Šťastné prezeranie!