Loftový štýl kuchynského dizajnu (90 fotografií)

Interiérový dizajn v štýle loftu - výber tých, ktorí uprednostňujú odvážne dynamické dizajnové riešenia, neštandardné predstavy o plánovaní a usporiadaní obytného priestoru. Kuchyňa, vyrobená v tomto smere, dokonale zvláda všetky body jej funkčného účelu. Trochu hrubý, ale zároveň priestranný, svetlý, ergonomický, poskytne všetky potrebné podmienky pre pohodlné varenie a jedenie, stretnutie s priateľmi alebo pokojnú večeru s rodinou.

Vlastnosti štýlu podkrovia

Na pochopenie hlavných čŕt interiéru podkrovia stojí za zmienku história vzniku smeru, ktorý vznikol v 40. rokoch minulého storočia. Pôvod štýlu sa vzťahuje na obdobie hospodárskej recesie, ktorá predstihla Američanov, keď premrštené náklady na prenájom výrobných budov vo veľkých mestách prinútili podnikateľov presunúť svoju výrobu na predmestia. Prázdne budovy postupne osídľovali chudobní, ktorí nemali finančné možnosti na drastické úpravy interiéru, teda tehlové a betónové steny, hrubý drevený nábytok a úplne odkrytú komunikáciu.

Interiéry si časom vyberali zástupcovia tvorivých procesií - umelci, hudobníci zistili, že takéto prostredie je dosť zvláštne, čo prispieva k vnútornému rozvoju. V priebehu rokov, smer získal nové, benígnejšie funkcie, aleZachovali sa mnohé základné funkcie, ako napríklad:

- Veľké otvorené priestranstvá s panoramatickými oknami, vysokými stropmi a prakticky úplnou neprítomnosťou vnútorných priečok;

- Veľké množstvo v interiéri dreva, kovu a skla. Tu sú staré prvky situácie, ako sú vyblednuté tehlové steny, ošúpané omietky, hrubé schodiská a vetracie systémy, v dokonalom súlade s modernými detailmi technického pokroku, vynikajúcim osvetlením, chrómovanými povrchmi;

- Multifunkčný masívny nábytok. Na rozdiel od starých čias, keď bol nábytok vyrobený z masívneho dreva a mal dosť nezdravý vzhľad, dnešný podkrovný nábytok je prezentovaný v pomerne modernom štýle s prísnymi matnými alebo lesklými fasádami. V interiéri nie je nič zbytočné, čo by mohlo zaplniť priestor.

Napriek zdanlivo jednoduchej situácii je to jeden z najdrahších spôsobov interiérového dizajnu, ktorý si vyžaduje dôkladný výber všetkých detailov interiéru. Jedným z dôležitých detailov je vysoko kvalitné osvetlenie umiestnené na rôznych úrovniach. Ako dekor sa tu používajú svetlé škvrny v podobe zelených kvetináčov, nástenných plagátov, kontrastných detailov nábytku atď.

Farebné riešenia

Spektrum farieb by malo byť čo najbližšie k prírodnému. Hlavnými tónmi dizajnu sú drevo, uhlie, biela, popol, bez jasného kontrastuodtiene. Výber farby pozadia závisí od veľkosti miestnosti - čím je kuchyňa menšia, tým viac svetla by malo byť.

Kuchyňa s bielym podkrovím

Biela paleta je skvelá na zdobenie malých priestorov, hoci v priestranných domoch nie je o nič menej výhodná. Je potrebné vziať do úvahy, že biela farba má rôzne odtiene, ktorých použitie pomôže dosiahnuť prirodzenejší vzhľad. Môžu to byť biele fasády náhlavnej súpravy alebo jedálenskej skupiny, bielené murivo s mierne sivastými „starnúcimi“ odtieňmi, stropná omietka a dokonca aj maľovaná drevená podlaha, čím sa miestnosť omnoho viac rozširuje.

Kuchyňa sivej podkrovia

V "priemyselnom" smere sa nedá robiť bez sivých odtieňov, ktoré sú prítomné v leštenej oceli modernej technológie, a na fasádach náhlavnej súpravy, masívne kamenné dosky, betónové steny. Šedý tón sám o sebe je neutrálny a nenápadný, ide dobre s inými farbami a môže dobre slúžiť ako hlavná farba stien a podlahy. Použitie rôznych odtieňov palety popola vám umožní urobiť potrebné akcenty v interiéri.

Kuchyňa v podkroví

Hnedá farba je najviac charakteristická pre štýl podkrovia, ktorej koncepcia zahŕňa rôzne drevené povrchy. Bolo by vhodné pozrieť sa na masívny drevený nábytok, podlahu, z laminátu alebo drevené podlahy, dekoráciesteny s MDF panelmi. Nezabudnite na murivo, ktoré najčastejšie reprezentujú hnedé odtiene.

Kuchyňa Green Loft Kitchen

Zelená paleta prináša príjemné asociácie s prírodou u ľudí. Je schopný upokojiť, priniesť poznámky mieru, tepla a pohodlia, čo je dôležité pre priemyselný interiér. Bylinková farba ide dobre s nemenej prirodzenou hnedou farbou, takže sa bude cítiť skvele obklopená tehlovými a drevenými povrchmi. Aby nedochádzalo k preťaženiu interiéru hromadením tmavých tónov, mali by byť pridané biele farby.

Kuchyňa s čiernym podkrovím

Slušná čierna paleta v podkrovnej kuchyni dodá potrebné poznámky brutality, organicky zapadajúce do dekoru. Najčastejšie je paleta prítomná v prednej časti nábytku, ale varianty nie sú vylúčené, ak sú v priestranných vysokých miestnostiach povrchy stropu alebo podlahy naplnené uhlíkovou farbou, čo ich robí kompaktnejšími.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Materiály na konečnú úpravu v podkroví by sa mali vyberať nielen na základe estetických vlastností, ale aj kvality. Je dôležité, aby povrch bol odolný voči vlhkosti a častému čisteniu.

Paul

Vytvorenie povrchu podlahy, musíte zastaviť na jednej z dvoch možností - usporiadajte ju pod betónový alebo drevený povrch. Šedá objemná podlaha, laminát dokonale vyzerá. Ak steAk dávate prednosť dlažbám, môžete si vybrať model, ktorého povrch imituje kameň alebo drevo. V kuchyniach sa často nachádzajú obývacie izby kombináciou materiálov, kde sa praktickejšie (žula, dlažba, samonivelačná podlaha) umiestňujú do pracovného priestoru a v rekreačnej oblasti sa nachádza teplejšia (laminátová, podlahová doska).

Steny

Prvotnú povahu skladu najlepšie zdôrazňujú neopatrne omietnuté alebo holé betónové povrchy, ako aj tehlová stena zamaskovaná ako antika. Na opätovné vytvorenie takého prostredia môžete použiť umývateľnú vlhkosť odolnú tapetu, omietku, dekoratívny kameň, PVC panely, ktoré implicitne napodobňujú nemotornosť povrchovej úpravy. V dizajne pracovného priestoru sa často nachádza nástenná graffiti, ktorá dáva hĺbke miestnosti a pôsobí ako nádherné plátno na dekoráciu vo forme bielych vinylových samolepiek alebo kriedových kresieb.

Strop

Strop stropnej kuchyne by mal mať jednoduchý dizajn bez lesklého lesku a vzorov. Strop môže byť obielený alebo natretý a ideálne vyrovnanie povrchu je úplne zbytočné - niektoré zakrivenie dodá len prirodzený vzhľad. Ak sa rozhodnete pre strečové plátno na konečnú úpravu, musí byť samozrejme matné a farba by mala byť zvolená podľa vlastného uváženia v závislosti od výšky miestnosti. Podkrovie úspešne zvýraznilo drevené stropné trámy,, Ktorý v podmienkach bytu možno obnoviť pomocou sadrokartónových krabíc.

Nábytok do kuchyne v podkroví

\ t

Ak sa uvažuje o „kuchynskej“ verzii bytu v podkroví, je lepšie zvoliť si nábytok v duchu minimalizmu s prísnymi formami, lesklými alebo tlmenými fasádami. Najcharakteristickejšou voľbou sú stále drevené povrchy a hrubá textúra. Otvorené police, sklenené dvere, masívne pracovné dosky - všetky tieto detaily dokonale podčiarkujú smer. Venujte pozornosť technike, ktorá by mala byť kombinovaná s fasádami náhlavnej súpravy. Ak je kuchyňa v kombinácii s obývacou izbou, masívny barový pult oddeľujúci zóny, modulárna pohovka čalúnená kožou alebo hrubou handričkou bude dobrou voľbou.

Osvetlenie a dekorácia

Jedným z hlavných znakov štýlu podkrovia je rozsiahle vyplnenie miestnosti rôznymi osvetľovacími zariadeniami. Na osvetlenie sa používajú početné reflektory, reflektory a stojanové lampy, lustre v kovovom, sklenenom ráme, ktorý sa často stáva dekorom mestského interiéru.

Obzvlášť dôležité sú závesné svietidlá na voľne visiacich drôtoch, ktoré umožňujú zmeniť výšku umiestnenia, aby sa vytvoril druh girlandy. Prostredníctvom viacúrovňového osvetlenia sa zónovanie vykonáva v priestranných kuchynských obývacích izbách a pre malé prostredie môžete zvážiť možnosť LED osvetlenia, ktoré urobí miestnosť viac.ľahké a objemné.

Dekor je obmedzený na nástenné plagáty, graffiti, staré fotografie, živé kvetináče. Jasné akcenty vo forme jednotlivých prvkov nábytku, dekoratívne vankúše, kontrastné a zároveň videné pohľady, podlahové rohože pomáhajú, aby atmosféra bola pohodlnejšia a útulnejšia.

Kuchyňa v malom podkroví: interiérový dizajn

Ak chcete ozdobiť malú podkrovnú kuchyňu, je lepšie vybrať si svetlú paletu - môžu to byť dekoratívne materiály, ktoré napodobňujú ľahký betón, obielené murivo. Uprednostňuje sa biela lesklá fasáda náhlavnej súpravy so vstavanými spotrebičmi, otvorený regál, kompaktný dizajn jedálenského priestoru s prítomnosťou výlučne potrebných prvkov.

Prítomnosť rôznych svietidiel a absencia záclon na oknách spôsobí, že miestnosť bude čo najjasnejšia a najpriestrannejšia. Prvky ako originálna zástera vyrobená v jasných farbách, plagáty, maľby, masívne nástenné hodiny, „priemyselné“ lampy, batérie a komunikácie môžu pôsobiť ako dekorácie.

Dizajn kuchyne v podkroví - foto

Ďalšie oboznámenie sa s dizajnom kuchyne v podkrovnom štýle sa navrhuje pokračovať v našej fotogalérii, kde sme sa snažili zbierať najlepšie nápady na usporiadanie. Šťastné prezeranie!