Loftový apartmánový dizajn (100+ fotografií)

Namiesto luxusu, pompéznosti a množstva výzdoby v interiéri prišli aj moderné štýly, ktoré niekedy používajú ako výrazové prostriedky nezvyčajné triky a prvky. Zdá sa, aký komfort môže byť v priestore holých tehlových stien, drôtov alebo priečok? Ale dizajn bytu v podkroví štýl nie je pre nič za to, že aj naďalej získať popularitu, čo dokazuje jeho rozmanitosť, rovnako ako jeho variabilita. Projekty, ktoré sme vybrali, sú toho dôkazom!

1. Interiér dvojpodlažného podkrovného bytu

Tento apartmán má dve podlažia a tri izby. Nemôžem ani veriť, že je určená pre bakalársky život jedného zamestnanca banky, ktorý chce relaxovať a cítiť slobodu počas mimoškolských hodín. Klasický podkrovie, zrodené z týchto princípov, je ideálne pre vytvorenie správnej atmosféry.

Projekt, ktorý sa nachádza v rezidenčnom komplexe „Western Kuntsevo“, obsadili projektanti z ateliéru E-lement. Plocha bytu nie je tak veľká - 84 m2, ale výška stropov, ktorá sa pohybuje od 2,5 do 5 metrov, umožnila autorom stelesniť niekoľko zaujímavých riešení v interiéri.

Ako sa hodí na podkrovie - dispozícia je otvorená, vrátane kombinovanej obývacej izby, kuchyne, jedálne. Prítomnosť vysokých stropov vyzvala dizajnérov, aby vytvorili druhé poschodie, ktoré pomohlo izolovať miesto na spanie od zvyšných zón bez straty pocitu priestrannosti. K tejto úrovni vedie drevené zakrivené schodisko.

Ako dekorácie použité murivo, ktorévyvažovacie biele panely. Interiér vyzerá celkom pohodlne, hlavne kvôli množstvu drevených prvkov.

2. Byt v štýle loft pre mladého páru

Majitelia tohto bytu spočiatku vedeli, že štýl podkrovia by bol ideálny pre ich osobný priestor, len v osobitnom výklade. Návrhári JuicyHall museli pozorne počúvať túžby mladého páru. Výsledkom bol projekt s jedinečnou estetikou, ktorý opäť dokazuje dôležitosť úplnej dôvery medzi dodávateľom a zákazníkom.

Moskva byt má malú plochu 45 metrov štvorcových, ale ukázalo sa, že so správnym prístupom, to je dosť dosť pre pohodlný život. Pôvodná dispozícia sa navyše stala dôvodom na zavedenie nezvyčajnej myšlienky - integrovať kúpeľňu do otvoreného priestoru ateliéru, ktorý je bežný v interiéroch moderných hotelov.

Pôvodne návrhári navrhli zamerať sa na klasickú interpretáciu podkrovia, pričom ponechali betónové stropy, ako aj starnutie muriva stien. Zákazníci však trvali na dekoratívnejšom prístupe. V dôsledku toho sa steny stali bielymi, ktoré slúžili na výzdobu stropného betónu. Takže malé apartmány boli naplnené vzduchom a priestrannosťou, čím sa získal elegantný vzhľad.

Byt je vytvorený podľa princípu funkčnosti a zahŕňa tieto zóny: kuchyňa, spálňa oddelená od nej stenou, obývacia izba, šatňa,kúpeľňa, chodba. Pohovka slúži ako priečka medzi oboma priestormi.

Počas opráv museli byť vyriešené menšie a niekedy závažné problémy. Napríklad, keď priniesli kuchynský set, ukázalo sa, že kvôli prepracovaniu majstra jednoducho nezodpovedala rozmerom priestoru. Dizajnéri však nestratili hlavu a ponúkli, že budú vyrábať tehlové polostĺpy, pričom na nich položia dvojité tričko. Ukázalo sa to ešte lepšie, ako sa plánovalo.

3. Interiér bytu v podkrovnom štýle, Moskva

Mnohí ľudia si myslia, že loft je brutalita a odvaha, ale dizajnérske štúdio Verdiz s jedným projektom ukázalo variabilitu riešení a zároveň si zachovalo kľúčové vlastnosti. Interiér bol veľmi svetlý, elegantný, dokonca ušľachtilý, a to všetko je 50 metrov štvorcových!

Na racionalizáciu malého priestoru sa kúpeľňa zmenšila, vďaka čomu sa na chodbe umiestnila veľká šatníková skriňa s nádhernou fasádou z farebného skla. Jedná sa o multifunkčný kus nábytku, ktorý navyše zdieľa chodbu s obytnou zónou.

Apartmány sa skladajú z jednej miestnosti, v ktorej sa vďaka zónovému princípu nachádza obývacia izba a spálňa. Rozloženie kuchyne má mierne zaoblenú geometriu. Jednalo sa takmer o všetky steny, ktoré slúžia ako podpora pre kompaktný nábytok.

"Soften" loft pomohol nenápadnému prepleteniu iného štýlu - fúzie, ktorá je zakotvená v jasných prvkoch dekoru, oživuje belosť muriva, atiež šedý betón. Súčasne bolo miesto pre umelecké predmety, ktoré vyjadrujú zmysel pre modernú klasiku.

4. Návrh bytu v podkrovnom štýle, Magnitogorsk

Autor projektu, Anton Sukharev, tvrdí, že ide o zriedkavý prípad, keď interiér odráža záujmy vlastníka, ktoré sú obsiahnuté v jemných detailoch. A hoci dizajnér musel pracovať so skromným rozpočtom, výsledok vyzerá moderne a štýlovo. Bola to pôda, ktorá pomohla vytvoriť správny pocit s obmedzenými financiami.

Byt o výmere 72 m² na princípe openspace. Vstupná hala je oplotená z obývačky s drevenou konštrukciou, ktorá slúži ako priestranný úložný priestor. LED pásky v silikónových krabiciach sú uložené pod preglejkou na strope, kde sú skryté aj všetky transformátory. Dekoratívna priehradka oddeľuje kuchyňu od obytného priestoru bez toho, aby sa vytvorili prekážky pre voľný prienik svetla.

Murivo nájdené počas opravy bolo natreté bielou farbou. Tiež bolo možné ušetriť na vykurovacom systéme, ktorý sa nezmenil, pretože dokonale zapadá do štýlu podkrovia. Takmer všetok nábytok bol vyrobený na objednávku, má svoju vlastnú históriu: bolo možné vytvoriť objekt „kúsok po kúsku“ a ďalší bol zakúpený na blšom trhu.

5. Apartmán v podkroví pre mladého páru,Ťumeň

Interiér tohto viacúrovňového bytu mal na starosti návrhárka Ekaterina Skorokhodová, ktorej sa podarilo vytvoriť dom snov pre tvorivý pár. Vysoké stropy pomohli pridať až 90 m2. priestor ďalších 14 m2.

Jedinou prekážkou realizácie štýlu podkrovia bola absencia krásneho otvoreného muriva, ale bolo možné ho napodobniť pomocou kvalitných dekoratívnych obkladačiek. Ostatné steny sú natreté bielou farbou, proti ktorým sú obrazy a iné dekoratívne prvky dobré. Jasný prízvuk je veľký indický panel, ktorého odtiene definujú farebný rozsah priestoru.

Na vykurovanie takej veľkej plochy sa zvyčajne používa masívny vykurovací systém, ale projektant vybral kompaktné kovové konvektory, ktoré sa stali vnútornou výzdobou. Ale hlavnou "atrakciou" bytu je považované za vysoké okná, ktoré otvárajú krásny výhľad na mesto a umožňujú prechádzať potrebným množstvom svetla.

Aby sa zachoval zmysel pre priestrannosť, s ktorou sú apartmány obdarené, bolo rozhodnuté zastaviť sa na funkčnom slúchadle. Kuchynské skrine sú teda inštalované v dvoch radoch, z ktorých jedna je určená na skladovanie nepodstatných predmetov.

Neobvykle vyzerajúce posuvné dvere stodoly v kuchynskom priestore, ktoré sa používajú namiesto obvyklých. Za nimi je hosťovská izba s technickou miestnosťou. Všeobecne platí, že interiér vyzerá luxusné a dokonca rozprávkové, dopravovať atmosféru starobylých hradov.

6. Autentické podkrovie s francúzskym šarmom

Projektantom tohto bytu bol samotný majiteľ, Gregory Lesterlen, obchodník z Francúzska, ktorý trávi veľa času v Rusku. Majiteľ mal dobrý vkus a solídny zážitok z cestovania a bol schopný navrhnúť interiér podľa svojich požiadaviek a naplniť atmosféru doby ZSSR jedinečnými predmetmi z Paríža samotného.

Usporiadanie 69-metrového bytu bolo takmer úplne zmenené a zničilo všetky možné steny. Počas renovácie sa zistilo, že murivo, ktoré sa datuje od začiatku dvadsiateho storočia, sa zachovalo v dobrom stave, čo posunulo Gregora k zavedeniu podkrovných prvkov.

Apartmán má spálňu, samostatnú kúpeľňu, šatňu, otvorenú obývaciu izbu s kanceláriou, ako aj kuchyňu, ktorá zahŕňa neobvyklý barový pult vo výklenku. Objavené starožitné drevené trámy neboli odhodené, ale boli použité ako dekor pre strop.

Výsledkom bol atmosférický apartmán s príbehom, ktorý majiteľ uložil a aktualizoval.

7. Návrh bytu v podkroví, 225 m2

V tomto interiéri sa dizajnérom z MKInterio podarilo odkloniť sa od obvyklej interpretácie podkrovia a vytvoriť jemný, pokojný dizajn, ktorého výhodou je dostatok priestoru na realizáciu akýchkoľvek nápadov.

Bolo rozhodnutézanechať enfilade usporiadanie interiéru: po hale nasleduje kuchyňa, nasleduje obývacia izba, a potom súkromné ​​priestory s kúpeľňou. To vám umožní meniť dizajn bytu, pridávať nové funkcie do každej miestnosti.

Kuchyňa je orámovaná preglejkovými konštrukciami, ktoré vychádzajú z tehál so svetlými textúrami a farbou. Kovové trámy zostali nezmenené a medzi nimi bol vybudovaný zvukovo izolačný systém.

Dekoratívne zelené okenice zvýrazňujú vysoké okná. Ak chcete vizuálne zväčšiť priestor v spálni, na jednej zo stien boli umiestnené dlhé zrkadlá. Napriek tomu, že paleta bytu je trochu stlmená, interiér vyzerá svetlý a priestranný.

8. Dvojizbový apartmán v štýle podkrovia

V 70-tych rokoch minulého storočia bol byt poskytnutý zákazníkom so všetkými nedostatkami v usporiadaní týchto rokov: malá kuchynka, samostatná kúpeľňa, nepraktická chodba. Takže dizajnéri z kancelárie Odnushechka museli tieto problémy riešiť spolu s dizajnom dizajnu.

Z veľkej chodby zostala malá chodba, zatiaľ čo zvyšné štvorcové metre sa „spojili“ s priestorom obývačky. Murivo pod omietkou potrebnou pre štýl sa ukázalo byť neestetické, takže som sa musela uchyľovať k napodobňovaniu, pričom ako povrch sa použili hlinené dlaždice. Pocit pôvabu posilnil zavedenie textúrovaného nábytku, ako napr.kovové regály, predmety zo starého dreva. Pohovka a jedálenský kút sú oddelené zrkadlovou priečkou.

Kuchyňa bola ponechaná v rovnakej veľkosti, pripojená k spoločnému priestoru a vybavená funkčným nábytkom. Svetlé farby boli pridané do detskej izby, zachovali si podkrovné prvky pomocou modulárnej náhlavnej súpravy a tmavej drevenej podlahy. Rovnaký princíp bol použitý na vytvorenie hlavnej spálne pridaním steny z maľovanej tehly.

9. Návrh podkrovného bytu pre bakalára

Majiteľ, muž stredného veku, si želal vytvoriť interiér s mužským charakterom, ale v tomto byte sa mohlo dostať každé dievča. Všetko vďaka netriviálnej interpretácii mužskosti, ktorú dizajnérka Julia Sologubová stelesnila prostredníctvom stručných foriem, racionálneho zónovania, kvalitných materiálov a zavedenia podkrovných prvkov.

Aby nedochádzalo k strate objemu priestorov, použili sa svetelne prenosné konštrukcie a hlavné sklenené tvárnice uvedené zákazníkom sa stali hlavným dôrazom v interiéri. Vzhľadom k tomu, byt bol koncipovaný pre život jednej osoby, rozloženie tu je otvorená. Ani medzi spálňou a obývacou izbou nie sú žiadne pevné priečky.

Dvere do kúpeľne sú útulné "umiestnené" medzi modulárnymi skladovacími priestormi, ktoré sa pre úsporu miesta rozširujú až na strop. Ďalšie pohodlie vytvára stenu s kockovanými textíliami.

10. Interiér podkrovného bytu, USA

Poďme sa inšpirovať v USA, kde projektové štúdio Four Point Design Build realizovalo projekt svetlého bytu v podkrovnom štýle. Interiér vyzerá ako umelecké dielo a je plný svetla, hlbokých textúr, umeleckých obrazov a funkčného nábytku.

Na rozdiel od iných príkladov nie je murivo. Bohatosť variácií štýlu je vyjadrená dekoráciou dekoratívneho betónu, ktorý slúži ako vynikajúce zázemie pre biely nábytok.

Je potrebné venovať pozornosť zariadeniu v spálni: jednodielna konštrukcia vrátane lôžka, úložného priestoru a pracovného priestoru. Ide o projekt, v ktorom každý detail vytvára jedinečný štýlový vzhľad.

Video: štýl podkrovia v interiéri bytu