Loft štýl spálňa dizajn: 75 foto nápady

Neobvyklý „podkrovný“ motív v interiéri môže premeniť najbežnejšiu miestnosť na pohodlné rodinné hniezdo. Napriek tomu, že tento štýl má osobitnú atmosféru chaosu a tvorivej poruchy, dizajn spálne v štýle loftu jednoznačne zaručuje jeho majiteľom komfort, funkčnosť a veľkú časť inšpirácie.

Vlastnosti štýlu podkrovia

Je prekvapujúce, že mimoriadne populárny priemyselný dizajn bol oživený z jednoduchých opustených budov na priemyselné využitie. Medzi hlavné charakteristické črty podkrovia patria také zaujímavé body:

1. Kombinácia modernej a minulej. Môžu to byť staré priečky a nové svetelné technológie, starožitné hodiny a nábytok z nových dizajnérskych zbierok.

2. Povinná prítomnosť priemyselných prvkov. Ideálne môžu byť potrubia, murivo, odkryté alebo omietnuté steny. Je tiež možné vytvoriť dôveryhodné napodobňovanie všetkých vyššie uvedených alebo jednej z navrhovaných možností.

3. Plánovanie voľného priestoru. Priestor je žiaduce opustiť čo najotvorenejšie. To platí aj pre okná, ktoré by v ideálnom prípade mali byť veľké a nie zatvorené závesy.

4. Funkčný nábytok. To môže zahŕňať chróm skrine, konferenčné stolíky, posteľ na kovovom ráme.

5. Stropy s vysokým svetlom. Z vizuálneho hľadiska robia miestnosť ešte voľnejšou a priestrannejšou.

6. Jasné kontrasty. Pre nichodkazuje na oddelenie miestnosti s pomocou pestrých textílií a tvorivej výzdoby, ktorými môžu byť aj vankúše s neobvyklým ornamentom.

Farebné riešenia

Je to správne zvolená škála farieb a odtieňov, ktoré môžu účinne klásť dôraz na individuálne detaily, zmeniť celkový dizajn interiéru spálne a naplniť ju komfortom, tvorivosťou, teplom a ďalšími komponentmi, ktoré ľahko zdôrazňujú osobné preferencie a rafinovanú chuť majiteľa.

Biela spálňa v podkroví

Svetlé farby v kombinácii s týmto interiérovým štýlom sú prakticky „sladkým párom“. V žiadnom tieni podkrovie nevyzerá tak elegantne a harmonicky, ako v bielej farbe. V prípade potreby sa dá ľahko riediť kontrastnými vložkami vo forme tyrkysových vankúšov, kávového nábytku alebo modrého príslušenstva. S exkluzívnym použitím bielych odtieňov v dizajne - spálňa sa stane konzervatívnou a pokojnou, v kombinácii s citrónom - teplý a v tandeme so svetlomodrými odtieňmi - jemná a elegantná.

Spálňa s modrým podkrovím

Modré odtiene sú ideálnym riešením pre miestnosť, kde sa ľudia budú relaxovať. Majú pozitívny vplyv na psychiku, zmierňujú nervové napätie, upokojujú sa. Okrem toho, námorná paleta v interiéri vždy vyzerá zdržanlivo a neobvykle. Svetlo tyrkysová farba je dokonale kombinovaná s bielou a béžovou, modrou - so sivými, modrými - s mätou a žltou. Nezabudnite na topre také intenzívne a živé motívy v dizajne - je potrebné sa starať o správne osvetlenie. Okrem hlavných svetelných zdrojov by sa mali používať aj dekoratívne lampy, aby sa miestnosť nezdala byť príliš studená.

Zelená spálňa v podkroví

Oliva, mäta, pistácie, smaragd nie sú všetky odtiene zelenej, ktoré môžu dať dobrý odpočinok po náročnom pracovnom dni. Dôkazom toho je aj dávna prax feng shui. Ideálne kombinácie sú bielo-zelené, žlto-zelené, sivozelené a modrozelené. Vďaka zeleným akcentom môžete zvýrazniť neobvyklý dekor alebo textilné prvky. S pomocou starého dreveného nábytku v zelenej spálni sa môžete ľahko ponoriť do atmosféry lesného hája.

Šedá spálňa v podkroví

Olovené odtiene v interiéri sú elegantným variantom, ktorý napriek svojej neutralite pôsobí ako nádherné zázemie pre svetlý nábytok a výrazný dekor. Šedá je schopná ukázať skutočnú hĺbku sprievodných odtieňov, pre ktoré ju oceňujú dizajnéri celého sveta. Najobľúbenejšie farby sú kombinácia šedej s bielou, červenou a zelenou farbou.

Žltá spálňa v podkroví

Je to dosť extravagantná možnosť pre tvorivých a optimistických ľudí. Solárna paleta bude skutočnou záchranou pre tmavú spálňu. Svetlý odtieň zaplní miestnosť dodatočným teplom a svetlom. Mieša skvele takmerso všetkými ostatnými svetlými kamarátmi, ale obzvlášť krásnymi - s neutrálnymi bielymi, sivými a béžovými tónmi. Jasnejšie zmesi pre fajnšmekrov nasýtenia - je to citrón-mäta, pomarančová káva a banánovo zelená.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Výzdoba spálne je vždy veľmi dôležitým procesom bez ohľadu na smer interiéru, ale pre štýl podkrovia je to jeden z hlavných faktorov, ktoré môžu výrazne zjednodušiť dizajn miestnosti.

Paul

Najoptimálnejšou voľbou podlahy pre spálňu v podkroví je prírodné drevo, betón alebo laminát, ktorý vytvorí krásnu imitáciu prírodných materiálov.

Steny

Aby sa vyhovelo všetkým pravidlám podkrovia v interiéri, stačí venovať pozornosť možnostiam s hrubou omietkou, holými stenami alebo imitáciou tehlovej steny. Takéto jednoduché prvky dokážu sprostredkovať atmosféru pohodlia, nedbanlivosti a „kreatívnej poruchy“, čo tento štýl vyžaduje.

Strop

Najčastejšie návrhári odporúčajú vytvoriť „podkrovný“ strop vo forme betónovej dosky, priečnika alebo dosky. Ďalšou možnosťou - obvyklé neopatrné vápno.

Nábytok v podkroví

\ t

Veľkou výhodou podkrovia je, že do tohto originálneho dizajnu sa zmestia aj staré hodinky. To isté možno povedať o starom drevenom stole, hojdacom kresle alebo "babičke" šijací stroj. Hlavný princípVýber nábytku je funkčnosť a jednoduchosť. Stojí za to obrátiť oči na malé nástenné police, pohovku knihu, obdĺžnikové skrine. Kompetentná kombinácia moderného a vinobranie pomôže premeniť aj tie najodvážnejšie myšlienky na realitu.

Dekor a textil

\ t

Pri výbere dekorácie a textilu pre spálňu v podkrovnom štýle môžete venovať pozornosť svetlým a jasným doplnkom, ako aj malým štýlovým veciam. Môžu to byť kovové výrobky, ručne vyrobené suveníry, kvetinové panely, kamenné figúrky a tak ďalej.

Záclony a záclony v podkroví sa takmer nikdy nepoužívajú, ale v prípade potreby dávajú prednosť ľahkým odtieňom a ručne vyrobeným textíliám z ľanu alebo bavlny.

Malá spálňa v štýle loftu

Ako divné, ako to môže znieť pre milovníkov všetkých miestností, najviac pokojná a pohodlná spálňa môže byť vytvorená v malej miestnosti. V kombinácii s podkrovím je dvojitý komfort pre dušu.

Pri zdobení miestnosti je potrebné pripomenúť, že svetlé farby sa dokonale nezmestia len do celkového obrazu, ale aj vizuálne rozšíria priestor dvakrát. Aby sa všeobecné pozadie nestávalo nudným a monofónnym, je možné kombinovať béžové textílie s podlahovou krytinou.

Minimum nábytku - maximálny komfort. Optimálnym setom je posteľ, konferenčný stolík a nástenné regály. Jemná praktickosť pomôže opustiť miestnosť dostatočne pre vzduch a svetlo.

Je krásne používať dekoratívne prvky okolo seba, namiesto toho, aby sa rozpadla jedna samostatná skrinka. Osvetlenie vo forme LED svietidiel sa tiež môže stať súčasťou výzdoby spálne.

Ak si to želáte, môžete vo svojej spálni vytvoriť skutočný „efekt podkrovia“. To nevyžaduje veľké výdavky - bude stačiť mať len ručne vyrábané stoly, niekoľko drevených zásuviek, postele na nízkej plošine a ručne vyrobené suveníry. Táto voľba bude určite pôvodným rozhodnutím.

Dizajn spálne v podkroví - foto

Náš veľký výber fotografií spální v štýle loftu bude pre vás vynikajúcim sprievodcom tohto extravagantného smeru v interiéri. Šťastné prezeranie!

Video: Spálňa v štýle loftu - Nápady interiéru