Lila farba v interiéri (90 fotografií) \ t

Interiérové ​​farebné riešenie premieňa vnútorný svet jeho majiteľa. Výber odtieňov lila pre dekoráciu charakterizuje rafinované kreatívne povahy, z ktorých mnohé sú schopné čerpať inšpiráciu a silu práve z tohto vzdušného sfarbenia.

Vlastnosti farby a účinku na psychiku

Lilac je bielená fialová farba. Rovnako ako mnoho iných, je charakterizovaná paletou palety. Levanduľová modrastá je v rozsahu studeného spektra, a preto je vhodná pre miestnosti s oknami smerom na juh alebo na východ. Lila farba môže byť teplá, av správnych kombináciách by bolo vhodné v severných miestnostiach.

Tlmené mäkké a jemné tón harmonicky zapadá do minimalistického štýlu aj luxusnej klasiky. Okrem toho, trend vintage a prevalencia retro-vintage položiek, aby sa odtieň opäť relevantné a opraviť je na vrchole popularity okrem iného v dizajne interiérov.

V každom štylistickom rozhodnutí je lila schopná priniesť svoje vlastné kúzlo. Dáva človeku mocné emocionálne posolstvo a ponorí sa do svojej vlastnej reality za časovým a priestorovým rámcom. Pravdepodobne dôvod spočíva v samotnej podstate celej fialovej palety - v jednote modrej a červenej. Majú tiež dosť silný a niekedy aj agresívny vplyv na človeka. Všetky tieto „negatívne“ sa však najprv odstránia - potlačením jednej farby inou a po druhé - pridaním zmäkčujúcej bielej.

Lilac farbasymbolizuje vzdušnosť, snívanie, tvorivosť, zmyselnosť a tajomstvo. Ľudia, ktorí uprednostňujú toto sfarbenie, sa často vyznačujú ľahkosťou charakteru, flexibilitou mysle, ako aj rozvinutým tvorivým začiatkom. Na druhej strane, niektorí psychológovia poukazujú na to, že títo jedinci sú infantilní, domýšľaví, tajomní a neveriaci.

Predpokladá sa, že fialová farba nie je vhodná pre veľké priestory, v ktorých ľudia trávia veľa času, a je lepšie ju používať pri navrhovaní malých obytných miestností. To je dosť kontroverzné vyhlásenie, pretože všetko je čisto individuálne. Ak majitelia domu cítiť hlboký súcit s takýmto pozadím, a cítiť sa dostatočne pohodlne v ich okolí, potom je vhodné vyzdobiť je v obývacej izbe alebo spálni.

V tejto súvislosti je však dôležitá miernosť a rovnováha. Nadbytok bohatej a aktívnej kvetovej farby v interiéri môže spôsobiť pocit depresie a úzkosti. Najjasnejšie možnosti alebo hlboké tóny zvýraznenia vám pomôžu upokojiť a zbaviť sa zbytočných obáv.

Farebné kombinácie

Stojí za zmienku, že je žiaduce nepoužívať lila ako monochromatické riešenie pre obytné priestory. Farba musí byť kombinovaná s inými tónmi, je žiaduce, aby tam bolo aspoň 3. Zvlášť opatrne to stojí za to obdivovať tie najjasnejšie akcenty.

Lilac s bielym

Sladké a neutrálne biele s dobrými odtieňmi. Nie je výnimkou a lila. Kombinácia s bledo fialovouvyzerá obzvlášť jemne a romanticky.

Výhradne na mieste sa bude používať krásne sošky, rámy na zrkadlá, obrazy alebo fotografie s filigránskymi vzormi.

Lila sivej

Neuveriteľne štýlová, ale trochu cool kombinácia. Šedá tvorí vynikajúce pozadie, ktoré vyústi do luxusu lila. Táto farba urobí interiér zložitejším, zaujímavejším a presvedčivejším.

Lilac so zeleným

Myšlienka spájania šeříku so zelenou je navrhnutá samotnou prírodou. Harmonický pár prináša do izby šťavnatú jarnú citlivosť, čo spôsobuje príjemné spojenie s kvitnutím šeříkov, fialiek, levandule a dúhovky. Dbajte na to, aby pistácie, mäta, čajovník - mäkké, tlmené tóny vyhovovali bielenej verzii fialovej. Ak miestnosť obsahuje bohaté fialové detaily, potom je vhodné pridať rovnaký hlboký zelený prízvuk.

Lilac so žltým

Ďalší overený ťah dizajnu. Rovnako ako v iných prípadoch je obzvlášť dôležitý výber správnych odtieňov. Citrónové, horčicové tóny dokonale zapadnú do harmonického dueta s modrastým brčiatom a ružovo-fialovým lila.

Žltá sa často stráca v iných farebných kombináciách, ale tu hrá v plnej sile a zaujíma popredné miesto, čím prináša slnečnú energiu a pozitívne do vesmíru.

Lila s béžovou

Milky-krémová nahá škála vyzerá veľmi jemne a roztomilo.Vytvára jedinečnú atmosféru, v ktorej je príjemne umiestnená. Výsledný efekt komfortu, pohodlia a pohodlia vysvetľuje popularitu béžových podtónov.

Tlmené odtiene poskytnú neutrálny základ pre hranie lila akcentov. Farby ako krém, mlieko, piesok, slonovina sa organicky zmestia do pokojného interiéru spálne, detskej izby alebo obývačky. Fialová sa dá použiť na navrhnutie jednej zo stien, záclon, lámp a vankúšov.

Lilac farba v interiéri - foto

Lilac poznámky môžu vytvoriť priestranný a svieži priestor pre akúkoľvek časť domu. Každá z izieb má však svoj vlastný funkčný účel, a preto má vlastné vlastnosti pri aplikácii farebných ťahov.

Lila farba v interiéri kuchyne

Lila farba v kuchyni vytvára neuveriteľne slávnostnú, jasnú jarnú atmosféru. Takúto výzdobu je možné zdôrazniť pomocou zelených rastlín, kvetov, zrkadiel a priehľadných povrchov. Použite tiež oranžové, žlté nuansy a teplé drevené obklady, aby ste pridali trochu teplého pohodlia. Na druhej strane, stelesňujúc moderný štýl, stávkujte na snehobielu súpravu s rovnými, jasnými čiarami.

Lila farba v interiéri obývacej izby

Vytvorenie vnútra obývacej izby s použitím lilac gamutu by malo byť obklopenéveľké množstvo svetlých odtieňov bielej, šedej, béžovej. V opačnom prípade riskujete obsedantný a nepríjemný efekt.

Levandulové, sivočervené, bledo fialové bankovky budú vyzerať ešte elegantnejšie, ak sú natreté zamatovými kúskami nábytku, ľahkým tylom, lesklým alebo matným textilom. Okrem toho bude dekorácia interiéru oveľa jasnejšia a zaujímavejšia, ak je kontrast fialovo žltý, modrý, zelený, tyrkysový a ružový akcenty. Snažte sa zabudnúť na rovnováhu farieb, snažte sa o čo najviac harmonický rozsah.

Lilac farba v interiéri spálne

V tomto dizajne získava spálňa tajomnú atmosféru romantiky. Dizajnéri často zahrňujú v dizajne nude poltóny, ktoré robia priestor pokojným a útulným.

Tapeta, záclony alebo posteľná bielizeň s kvetinovým vzorom budú vynikajúcim ťahom. Použitie niekoľkých fialových akcentov dodá všeobecnému pohľadu výraznosť, najmä ak ich porazíte ušľachtilým smaragdovým hraním.

Lilac farba v interiéri kúpeľne

Lila kúpeľňa vytvára dojem čistoty, romantiky a nežnej blaženosti. V tomto interiéri môžete zanechať za sebou každodennú márnosť a úzkosť a na oplátku si vychutnať sladkéchvíle pokoja a pohody.

Sýtosť farieb sa môže líšiť od najľahších odtieňov až po hlboké a bohaté. Ako doplnkové farby odporúčame použiť teplú béžovú alebo studenú bielu farbu.

Dekoračné prvky sú dôležitým nádychom, ktorý dodá vzhľad kúpeľne kompletný a útulný. Môžu to byť: obyčajné uteráky v bielom alebo fialovom prevedení; kvety - levanduľa, orchidey, fialky, kosatce; figurálne vázy, zrkadlá, malé rámové obrazy; Prútené košíky pre malé predmety.

Lila farba v interiéri chodby

Vstupná hala je miestom, odkiaľ pochádza z domu nová pozitívna energia. Preto sú relevantné len tie, ktoré sú objednané, ktoré nezasahujú do toku síl do vášho kláštora.

Lilac farba v spojení s bielym v tomto kontexte je veľmi dobrým riešením. Vytvárajú svetlý, priestranný priestor čistoty a elegancie, ktorý inšpiruje domácnosť a hostí k pozitívnemu kreatívnemu prístupu.

Lilac farba v interiéri detskej izby

Skvelé miesto na vytvorenie "lila nálady" je priestor pre tých najmenších. Levandulová, fialová, bohatá fialová bude prezentovať jedinečnú atmosféru báječných snov. Kombinácia sružové, pistácie, modré a žlté prinesie výnimočné pohodlie na území detstva.

Táto paleta dokáže realizovať najodvážnejšie a najzaujímavejšie nápady. Napríklad na stenách môžete zavesiť farebné obrázky, plagáty, pripevniť vinylové samolepky v podobe prelamovaného stromu, motýľov. Dobrým nápadom je vybudovať mäkké miesto pri okne, rovnako ako vybaviť malý stôl so stoličkami na čajový obrad.

Vo všeobecnosti je lila hodná alternatíva k ružovej, a preto je zvyčajnejšie ju používať v miestnostiach pre mladé princezne.

Video: Odtiene fialovej a fialovej v interiéri