Laminát na stenu: fotografia v interiéri, krásne nápady

Environmentálna šetrnosť a snaha o prirodzené motívy - najnovší trend v dizajne priestorov. Nič viac ako čokoľvek iné je spojené s čerstvým lesom, mólom pri brehu, domom v obci, ako drevo. Preto si zaslúži osobitnú pozornosť laminát, napodobňujúci prirodzenú farbu stromu. V tomto článku budeme diskutovať o tom, ako harmonicky zapadnúť tento materiál na stenu do celkového konceptu rôznych miestností.

Kľúčové vlastnosti

Neobvyklé používanie podláh v dizajne sa v súčasnosti stáva čoraz obľúbenejším. Jedným z nich je použitie laminátu pre obklady stien v rôznych miestnostiach. Celý postup vyžaduje pomerne jednoduchú prípravnú prácu a konečný výsledok poteší aj tých najvážnejších skeptikov.

Medzi výhody týchto panelov možno označiť:
+ vyššia pevnosť ako MDF a PVC;
+ Hustý dizajn poskytuje dobrú odolnosť voči vlhkosti;
+ Jednoduchá starostlivosť - možno použiť väčšinu čistiacich prostriedkov;
+ Široká škála farebných paliet a textúr, ktoré krásne napodobňujú prírodné drevo;
+ Environmentálna šetrnosť.

Existujú však aj nevýhody:
- Vyššie náklady v porovnaní s MDF alebo PVC;
- Potreba bezpečného uchytenia vzhľadom na jeho hmotnosť;
- Povlak netoleruje dlhé a priame vystavenie vlhkosti, ako aj náhle zmeny teploty.

Pre správnu inštaláciu základňu starostlivo pripravte. Ak môžete dosiahnuť rovný povrch, vyčistite ho od prachu.a pokračujte v inštalácii. Na nerovných rovinách sú upevňovacie prvky vyrobené na špeciálnom ráme, ktorý urobí finálny vzhľad správnym a hladkým.

Ak chcete obkladať materiál v harmónii v interiéri, musíte ho kombinovať s hlavným povrchom. Ak sa rozhodnete urobiť kontrastnú stenu, potom zvyšok je žiaduce, aby sa svetlo a monochromatické. Pre tmavý náter odoberte ľahký laminát až do bielej.

Ak chcete rozšíriť priestor miestnosti, môžete dať panely identické s podlahou. Dekorácia by sa mala kombinovať so štýlom celej výzdoby. Pre krajinu, podkrovie fit viac hrubé a tmavé drevo. Hi-tech dokáže diverzifikovať laminované panely, ktoré napodobňujú kameň alebo betón. Vytvorenie útulnej škandinávskej izby, použitie svetlých farieb. Ak je terčom originálna a neobvyklá miestnosť, mali by ste použiť kombináciu rôznych kontrastných odtieňov. Prečítajte si viac o funkciách výberu ďalších farieb.

Kombinácie farieb

Pred začatím práce si premyslite svoje budúce kroky a paletu miestnosti. Neutrálne tóny sú najlepšie kombinované s dreveným obložením. Avšak aj svetlé farby sa dokonale hodia do miestnosti s laminátovou stenou.

Biela farba

Odtiene bielej v kombinácii s drevom vytvárajú vynikajúci duet, ktorý je ľahký a vzdušný. Tento interiér je veľmi prirodzený a čistý.

V závislosti od vašich želaní zvoľteteplotné kombinácie farieb. To môže byť teplé farby - použitie mliečnych farieb spolu so svetlým drevom. Tento dizajn dokonale zapadne do škandinávskej izby. Alebo choďte inou cestou - vyzbrojte sa neprístupnou snehovo-bielou farbou a stromom so šedým podtónom. Ak chcete usporiadať spálňu týmto spôsobom, nezabudnite pridať mäkké textúrou textilu, takže miestnosť bude vyzerať pohodlnejšie.

Sivá

Paleta šedých odtieňov vytvorí štýlový a pokojný interiér. Najlepšie je použiť niekoľko odtieňov naraz, napríklad nasýtený grafit a neutrálny, strieborný, svetlosivý.

Pre tento dizajn vyberte laminát s teplou hnedo-béžovou alebo tlmenou svetlosivou textúrou. Kombináciu môžete zriediť bielymi a béžovými farbami. Ak zmeníte spálňu, pridáte pletené, našuchorené textílie a útulný interiér - atmosféra bude veľmi jemná a pohodlná.

Zelená

Štruktúra stromu so zeleňou je to, čo potrebujete pre ekologický štýl. Zoberte laminát so vzorom čo najbližšie k prírodnému drevu, len tak bude možné dosiahnuť správny účinok. Prejdite svetlom závesnými svetelnými závesmi alebo béžovými roletami na okno a vyplňte miestnosť šarmom očarujúcej bielej.

Pokiaľ ide o dekor, všetko je veľmi jednoduché. Obrázky zvierat na plagátoch, vankúšoch, fotografiách spolu s veľkou kyticou kvetov aleboČrepníkové rastliny vytvoria pocit, že ste v drevenej chate obklopenej krásnym lesom alebo mýtinou.

Žltá

Ďalšia kombinácia, ktorá vyžaruje teplo a prirodzenosť. A tu môžete ísť dvoma spôsobmi - vytvoriť kontrast, napríklad s priemyselným betónovým stropom alebo vytvoriť teplý a prirodzený interiér. Pre prvú príležitosť urobíme citrónový odtieň žltej farby a laminát so sivasto-béžovou textúrou. Pre druhú - horčica, med pre prízvuk steny a záclony a strom čokoládových tónov. Obe možnosti majú právo existovať v moderných štýloch.

Červená

Fiery červená je celkom aktívna, priťahuje pozornosť a vytvára akcent. Takže vyzdvihnúť kryt s veľmi pokojné správy.

V kuchyni sa môže laminovať s imitáciou prírodného dreva teplej hnedej farby, odrážajúcej stôl, stoličky a podlahu v podobnom tieni. Pridajte jednoduchosť s zavesenými svetlami nad stolom a originálnym plagátom.

V spálni by sa mala používať červená. Vezmite biely ako základ av tomto pozadí pridajte nejaké červené detaily a sivé prvky - laminát, vankúše.

Laminátová stena v interiéri - foto

Povrchová úprava stien laminátom je originál a spravidla dobrý krok. Takáto dekorácia nielenže transformuje každú miestnosť, ale bude aj vyniknúť z celkového dizajnu, ako aj zostať centrom pozornostiobyvatelia domu a hostia.

Laminát na stene v interiéri kuchyne

Vzhľadom na svoje vlastnosti je tento materiál skvelý pre taký druh priestoru ako kuchyňa. Je odolný voči horúcim sprejom a dobre sa umyje. Pomocou laminátu môžete vytvoriť kontrastnú stenu, ktorá bude pôsobiť ako akcent, alebo ju zakryť pomocou zástery pracovnej plochy. Je žiaduce, aby farba harmonicky vyzerala s fasádami kuchyne. Ak chcete zdôrazniť oblasť jesť, je vhodné použiť povrch vo farbe tmavého dreva, ako paleta zlepšuje vzhľad jedál a robí je viac chutný.

Laminát na stene v interiéri obývacej izby

Každá miestnosť môže byť premenená stručným a lacným laminátom. Tak ako v každej inej miestnosti, môžete vytvoriť akcentovú stenu alebo malú plochu s vložkami. V prípade, že byt má skromný obývacia izba, potom panely svetlých odtieňov dreva pomôže vizuálne rozšíriť ju.

Ak vám priestor umožňuje let fantázie, potom môžete použiť niekoľko rôznych typov panelov, či už vo farbe alebo v textúre. To urobí dizajn zložitejším a zaujímavejším. V podstate bude laminát použitý na pozemku s TV alebo hlavnou pohovkou v hale.

Laminát na stene v interiéri spálne

Laminát, hladko sa pohybujúci od podlahy k stene, bude vyzerať veľmi výhodne. Môžete si vybrať podlahu, ktorá zodpovedá farbe podlahy, alebo sa zastaví na inom tieni až po farbu, ktorá kontrastuje s podlahou. Takéto riešenie je vhodné pre pomerne veľké priestory.

Ak spálňa neumožňuje použitie takýchto konštrukčných trikov, potom je lepšie obmedziť vložky v hlave postele, ktoré môžu byť bielené alebo zdobené farebnými doplnkami. Takéto kroky dodajú spálni útulnosť a teplo, pretože práve tieto vlastnosti majú typ dreva.

Zastavte svoj výber laminátu podľa farby postele alebo podlahy, čím sa vytvorí jediný obraz v interiéri.

Laminát na stene v interiéri kúpeľne

Pre trvanlivosť obkladu stien by ste sa mali starať o vetranie v kúpeľni. Napriek všetkým výhodám tohto materiálu nebude môcť dlaždicu úplne nahradiť, pretože je vystavená deformácii z konštantného vplyvu vlhkosti. Dlhý a priamy zásah vody je neprijateľný, pretože dopadne na spoje panelov a nakoniec sa rozptýli.

Najlepšie je označiť laminátom jednu alebo viac stien, ktoré nie sú v priamom kontakte s vaňou alebo sprchou.alternatívne použite dlaždice so vzormi, ktoré sa podobajú drevu.

Laminát na stene v interiéri chodby

Pre koridor je vhodné vybrať panely odlišné od farby podlahy. Najlepšie zo všetkého je, ak je to ľahké alebo stredne tónované drevo - takže interiér bude vyzerať teplý a útulný. Ak chcete vytvoriť tmavé steny, určite ich skombinujte s veľkými zrkadlami, aby ste „nekradli“ vzácne metre už úzkeho priestoru.

Z rovnakých dôvodov môžete použiť lepený laminát pripevnený priamo na betónový podklad. Skvelý nápad - vydláždiť výklenok, v ktorom bude malá mäkká zóna, polica na topánky alebo bicykel.

Laminát na stene v interiéri detskej izby

Vďaka vzhľadu svetelných panelov, zdobených pod stromom, dávate majetkom mladých majiteľov viac svetla a tepla.

Panely budú slúžiť na vymedzenie priestoru. Môžete ich upevniť v oblasti postieľky, označiť hraciu plochu alebo pracovnú plochu. Vzhľadom k tomu, deti milujú svetlé farby, je vhodné zdobiť miestnosť a laminát s farebnými vložkami a výtlačkami.

Vo všeobecnosti sa štruktúra a odtieň materiálu pre daný priestor veľmi líšia a presne to, ako bude vyzerať, závisí od celkového konceptu dizajnu a zvolenej farebnej schémy.

Video: Ako položiť laminát na stenu