Kvety z obrúskov urob si sám (80 fotografií) \ t

Utierky sú ľudstvu známe už dávno ako potrebné hygienické prostriedky počas jedla. Ak by však boli skôr jednoducho položené na stôl alebo skrútené do zvitkov, potom sa dnes títo zruční remeselníci naučili, ako urobiť skutočné majstrovské diela z obrúskov, ktoré sú niekedy dokonca škoda, že sa použijú na ich určený účel. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako môžete urobiť nádherné kvety z najbežnejších papierových obrúskov. Okrem toho, takéto remeslá už nie sú len doplnkami na hody, ale aj významnejšími prvkami: vytvárajú nádherné kytice, dekor pre interiér, darčekové balenie, hračky a mnoho ďalšieho. Začnime!

Učiť sa robiť ruže z obrúskov

Ruže sú obľúbenými kvetmi mnohých predstaviteľov slabšieho pohlavia, a ak sa vyrobia vlastnými rukami, budú dvojnásobne spokojní so svojou krásou a teplom ručne vyrobeným. V prírode existuje obrovské množstvo odrôd týchto krásnych kvetov a my sa pozrieme na to, ako ich vyrobiť.

Červená čínska ruža

Všetko, čo je potrebné pre prácu, je jedna stierka dvoch farieb (zelená a červená) a nožnice. Najprv vytvoríme púčik. Vezmeme červený obrúsok, zložíme trikrát a nakrájame na obdĺžnikové pruhy. Z jedného pásu vytvoríme púčik: zložte ho pozdĺžne v polovici a otočte ho okolo ukazováka.

Ďalej si narovnáme „okvetné lístky“ a vytvoríme malé predĺženie v dolnej časti, ku ktorej bude stonka pripevnená. zelenáutierku upevníme rohom k základni puku a pevne ju pritlačíme prstami, otočíme do malého stonky. Naša ruža je pripravená! Táto kvetina bude vynikajúcim doplnkom k stolovaniu pre každú romantickú večeru.

Svieža žltá ruža

Ak chcete, aby táto kráľovská ruža potrebovala žlté a modré obrúsky, ceruzku a krásnu stuhu alebo hadec. Po prvé, robíme prázdne okvetné lístky, ktoré budú potrebovať 6 kusov na jeden kvet.

Žltú obrúsku zalomte do polovice ceruzkou, ako je znázornené na fotografii, pevne zatlačte na obe strany a odstráňte tyč - bude to jeden okvetný lístok. Robíme to isté s ďalšími piatimi. Vytvárame púčik z polotovarov: otočte prvý s valčekom a zabaľte každý ďalší okolo predchádzajúceho. Keď je puzdro úplne zostavené, upevnite ho páskou v spodnej časti a ozdobte modrým obrúskom.

Jemný ružový kvet

Tento spôsob výroby je možno najnáročnejší, ale kvety sú veľmi realistické. Ružová dvojitá vložka musí byť oddelená a na obidvoch plátnách, aby sa odrezali dostupné miesta záhybov - dostanete 8 štvorcov. Každá z nich je zložená, ale nie v polovici, ale je členená, ako je znázornené na fotografii - to sú prázdne miesta pre okvetné lístky ruží.

Vezmite jeden polotovar, ktorý otáčame od stredu k okrajom, aby sme okvetný lístok stali prirodzenejším. Tak urobte ďalšie so šiestimi štvorcami. Posledný obrobok je otočený jasne horizontálne, bez ohybov, a my z neho vytvárame jadro,ohnutím jedného okraja nadol.

Potom začneme skladať zárodok, obalíme jadro pripravenými lístkami. Keď sú všetky okvetné lístky zozbierané, zapnite kvet s šnúrkou alebo šnúrkou. Ak chcete, môžete urobiť 7-9 z týchto pukov, dať ich na stonky drôtu, predtým zabalené so zelenými obrúsky. Dostanete nádhernú kyticu, ktorú si môžete dať do malej vázy alebo koša.

Servítky z púpavy jarnej

\ t

Aby sa púpava stala naozaj sviežou, musíte pripraviť trojvrstvové žlté obrúsky, zošívačku a nožnice. Žltý obrúsok niekoľkokrát preložte a nakrájajte na štvorce. Potom ich zložte a upevnite ich do stredu držiakom. Rohy výslednej pyramídy sa musia rozrezať tak, aby sa vytvoril kruh.

Pomocou nožníc sme opatrne orezali hrany. Každý kruh je zdvihnutý a nadýchaný - dostanete sviežu púpavu. Vzhľadom k tomu, že rubová strana výrobku bude úplne plochá, tieto kvety môžu byť použité pri výrobe detských aplikácií, luxusných panelov alebo šperkov.

Výroba karafiátov z obrúskov

Teraz sa pozrieme na to, ako rýchlo a jednoducho vyrobíte objemové karafiáty pre kyticu, ktorá dokonale ozdobí akýkoľvek interiér. Servítky (trojvrstvové) si môžete vziať podľa vlastného uváženia v akejkoľvek farbe: šarlátovej, bielej, ružovej atď.zelený obrúsok na stonku.

Zložte jednu látku pred nás, opatrne odtrhnite malý pásik pozdĺž jedného okraja. Zostávajúca vložka musí byť zložená s akordeónom a zviazaná v strede toho istého segmentu, čím sa vytvorí luk.

Ak máte v pláne urobiť karafiát na pevnej nohe drôtu, nemôžete odtrhnúť hranu z obrúsku, ale vytvoriť luku otáčaním konca drôtu. Potom zdvihnite každý okraj našej harmoniky a vytvorte svieži bud. V záverečnej fáze sme zabalili drôtený driek so zeleným obrúskom. Karafiát je pripravený! Ako môžete vidieť, výroba takejto kvetiny trvá veľmi málo času, takže je celkom možné, aby sa svieža krásna kytica.

Pivonky z obrúskov

\ t

Výroba odmerných pivoniek je trochu podobná cvokom. Tu je tiež potrebné zostaviť obrúsok v akordeóne a uviazať ho v strede, čím sa vytvorí luk. Ďalej musíte s nožnicami zaobliť špičky, odrezať ostré rohy. Zdvihnite každú hranu a narovnajte, aby ste získali svieži zárodok. Ak chcete, aby kvetina pôsobila pôsobivejšie, môžete naraz použiť niekoľko obrúskov, ktoré sa líšia v odtieňoch a farbách - v spodnej časti postele je jedna zelená, potom tmavá fialová a na nej svetlo a zložte harmoniku. Táto kvetina bude skutočnou dekoráciou pre každú darčekovú krabičku.

Podobným spôsobom môžete vytvoriť veľké kvety a ozdobiť ich stenami, zavesiť ich na strop alebo luster. Preto budú potrebné veľké obrúsky a nevyhnutne trojvrstvové obrúsky.Ďalšie množstvo môžete získať, ak použijete dve obrúsky na vytvorenie jednej kvetiny. Takéto dekorácie pomôžu rýchlo zmeniť váš byt v príprave na dovolenku, napríklad 8. marca alebo Valentína.

Krásny lotos z obrúskov

Zručné ruky môžu premeniť aj tie najobvyklejšie biele obrúsky na elegantný kvetinový vzor, ​​ktorý bude hodný dekorácie akéhokoľvek sviatočného stola. Ak chcete, aby sa lotosový kvet, musíte použiť origami techniku, ktorá, aj keď sa zdá na prvý pohľad zložité, v skutočnosti vám umožní vytvoriť nádherné remeslá, a to aj pre začiatočníkov.

Takže si vezmeme viacvrstvový biely obrúsok a úplne sa rozvinie. Ohnite všetky uhly do stredu a otočte ho. Opakujte postup. Potom stlačte stred prstom tak, aby sa obrobok neotáčal, jemne vytiahnite jeden roh a potom zvyšok. Ako môžete vidieť, kvetina je skoro pripravená, ale aby to vyzeralo veľkolepejšie, môžete jej dať extra objem. Na tento účel si pripomíname, že na zadnej strane sú ešte štyri rohy, ktoré sú nasmerované do stredu - treba ich tiež opatrne vytiahnuť. Teraz je náš lotus úplne pripravený, môže byť umiestnený v strede dosky a stredná časť môže byť naplnená malým púčikom živého kvetu.

Kvety z obrúskov to robia sami - foto

Na záver vás pozývame na návštevu našej fotogalérie. Tu nájdetemnoho nápadov, ktoré pomôžu nielen kvety z obrúskov vlastnými rukami, ale aj vytvoriť aranžovanie celých kvetov. Nechajte sa inšpirovať!

Video: Ako robiť kvety z obrúskov