Kvetinový do-it-yourself: 90 fotografií a nápadov

Chata je vynikajúcim miestom pre dobrý odpočinok v prírode, preto krajinotvorba lokality nemá malý význam. Usporiadanie kvetinových záhonov vlastnými rukami je vynikajúci a lacný spôsob, ako priniesť nielen chuť do dizajnu miestnej oblasti, ale aj možnosť obdivovať a byť hrdý na svoje vlastné stvorenie. Ak k veci pristupujete s fantáziou, môžete vytvoriť originálne diela, ktoré nepochybne vzbudia záujem hostí a potešia majiteľov domu.

Kde začať: všeobecné tipy

Organizovanie záhonov vlastnými rukami je nielen zaujímavé, ale aj dosť problematické. V prvom rade je potrebné určiť miesto, kde sa bude kvetinová záhrada nachádzať. Dobrou možnosťou je usporiadať dva alebo tri kvetinové záhony naraz na pozemku, v ktorom sa umiestnia plodiny, príjemné s ich farbou v rôznych obdobiach. Existuje mnoho ďalších možností.

Lokalita

Často sa pri vchode do domu alebo pri záhradnom altánku nachádzajú svieže kvetinové záhony - potom výrazne prekvitajú budovy. Ak sa rozhodnete umiestniť kvetinovú výsadbu do hlbín záhrady (dobrá voľba pre tieňovo milujúce plodiny), musíte sa postarať o voľný prístup k nej vyplnením cesty.

Kvetinové záhony môžu slúžiť ako okraje záhradného oplotenia, rámovacie cesty alebo samostatné zóny. Kvetinové záhrady môžu mať rôzne podoby - štvorcové, obdĺžnikové, okrúhle, oválne alebo neprimerane tvarované. Atraktívnou možnosťou sú mixborders, kderastliny tvoria určitý vzor.

Kvetinové záhony môžu tiež obopínať, obklopovať rybníky a stromy, byť umiestnené ostrovy (štandardné verzie), majú stupňovitú štruktúru, ktorá je vertikálnym pristátím. Druhá možnosť vám umožní ušetriť užitočné miesto v malej oblasti, rovnako ako sa stane úžasnou neobvyklou výzdobou krajiny.

Technické body

Ak ste sa rozhodli usporiadať kvetinový záhon s vlastnými rukami na pozemku na trávnatom mieste, najprv je potrebné vypracovať plán jeho umiestnenia a „napchania“ na papier, po ktorom nie je ťažké zasadiť záhon. Keď je plán pripravený, na mieste budúcej kvetinovej záhrady musíte odstrániť vrstvu vrchnej pôdy, asi 20 cm vysokú, a vyplniť čerstvé úrodné pôdy. Pozdĺž obvodu záhonu je nutne vytvorený plot, ktorý môže byť navrhnutý nezávisle od širokej škály materiálov (o tom ďalej v článku).

Aby sa kvety cítili čo najpohodlnejšie, je lepšie postarať sa o systém zavlažovania, ktorý pomôže rovnomerne rozložiť vlhkosť a hnojivo v celej oblasti kvetinovej záhrady. Na tento účel sa po celom pracovisku rozšíri hadica s predvŕtanými otvormi. Ak je k miestu pripojený centralizovaný prívod vody, hadica môže byť pripojená priamo na batériu. Ak nie je k dispozícii žiadne napájanie, použite čerpadlo.

Pravidlá výberu farieb

Kvety sú nepochybne najlepšou ozdobou dachyale zároveň si vyžadujú veľkú pozornosť. Pre začínajúcich pestovateľov kvetov je lepšie začať pestovať trvalky, ktoré dokonale znášajú všetky meniace sa podmienky prostredia a nie sú náročné na starostlivosť.

Na výber kvetov na výsadbu je potrebné oboznámiť sa s ich hlavnými vlastnosťami, údržbou a starostlivosťou. Najmä sa jedná o výšku kvetu, na ktorom bude závisieť na tom, ako ďaleko je potrebné zasadiť rastliny v kvetinovej záhrade a na akom mieste.

Kvety v lôžkach by sa mali umiestniť usporiadaným spôsobom. Tak, v oválnej kvetinovej záhrade, výška rastliny sa líši od najvyššej v strede k nižšej k okrajom. Lezecké rastliny sú zasadené pozdĺž plotov, altánkov a ďalších malých architektonických štruktúr. V kvetinovom záhonu pri stene domu alebo plote, vysoké kvety budú zaberať pozadie, nízko rastúce kvety budú tvoriť centrálnu časť, a kvitne zemného krytu budú kvitnúť v popredí. Každý kvet tak dostane dostatočné množstvo svetla a bude vyzerať skvele bez toho, aby bol skrytý v tieni vyšších plodín.

Pri pestovaní kvetov je potrebné zohľadniť hustotu výsadby, aby sa mohli normálne vyvíjať. Zvyčajne, pozdĺž okrajov záhonu, rastliny sú viac sedí, a smerom k stredu - menej často. Kvetinová záhrada by mala korešpondovať s krajinným dizajnom lokality a zástupcovia flóry, ktorá sa v nej nachádza, sa navzájom perfektne zhodujú, či už z hľadiska vzhľadu alebo z hľadiska starostlivosti. Je dôležité venovať pozornosť kompatibilite rôznych kultúr, aby niektoré z nich nespôsobovali škody.ostatným.

Urobiť záhon s kvetmi vlastnými rukami

Pri vytváraní záhonu na pozemku sa zohráva dôležitú úlohu dizajn, vďaka ktorému sa vytvárajú najneočakávanejšie súbory. Zruční a šikovní záhradníci na to používajú rôzne materiály, počnúc tehlami, kameňom a končiac základnými materiálmi.

Tehla

Jedným z najbežnejších materiálov na vytvorenie kvetinového oplotenia je murivo. Najčastejšie sa používajú červené tehly, ktoré primerane zdôraznia estetiku kvetinovej záhrady. Okrem toho je táto možnosť veľmi praktická - tehla môže ľahko odolať zaťaženiu, vlhkosti a rozmarom prírody.

Aby ste urobili plot, potrebujete tehlu a maltu. Po ukončení znášky sa odporúča vysadiť kvety najskôr o dva týždne neskôr.

Kameň

Pomerne ekonomický materiál používaný nielen na územiach, ale aj v mestskom prostredí. Na výzdobu môžete použiť rôzne kamene: pieskovec, vápenec, bridlica, žula, kremenec. Najbežnejšou možnosťou sú kamienky. Ak chcete zachovať plot tak dlho, ako je to možné, je vytvorený cementový základ pred položením kameňa. Kvetinový záhon vyrobený z kameňa s neobvyklým vzhľadom môže dokonale ozdobiť akýkoľvek krajinný dizajn.

Kov

Pomocou kovových konštrukcií môžete vytvoriť nielen spoľahlivé,ale aj štýlové, drahé vyzerajúce oplotenie. Pre maximalizáciu životnosti je kov potiahnutý antikoróznymi zlúčeninami a špeciálnymi farbami. Konštrukcie sa vyrábajú kovaním, zváraním alebo odlievaním. Často sa tieto veci robia na objednávku, čo umožňuje získať najsofistikovanejšie formy. Konštrukcie sa montujú úplne na betónový podklad alebo sa upevňujú len na nosné stĺpy.

Strom

Drevené ploty celkom prirodzene zapadajú do prírodnej krajiny. Materiál bude vyžadovať špeciálne spracovanie, pretože drevo je dosť vplyvné na vplyv faktorov prostredia. Je ľahké urobiť drevený plot sami. Na tento účel najčastejšie používajú plotový plot, nízky plot, malé guľatiny, konáre a vinič. Zvláštnou atrakciou sú prútené ploty, ktoré dokonale zapadajú do etnického dizajnu.

Ak chcete vytvoriť plot, nemusíte nič kupovať - ​​všetok materiál (kolíky a vŕbové prúty) môžete zbierať na vlastnom mieste v blízkosti neďalekej nádrže. Proces registrácie je pomerne jednoduchý: na obvode záhonu, v krátkej vzdialenosti od seba, sú vsadené kolíky, ktoré sú stočené tyčami podľa pravidiel tkania košíkov. Každý riadok musí byť zľahka poklepaný kladivom na utesnenie plátna.

Pôvodné obrubníky môžu byť zhotovené zo záhybov, najmä ak sú drevené lavičky, do krajiny sa zapájajú starožitné predmety života na vidieku. Malý, ale veľmi pekný kvetinový záhonmožno vykonať pomocou najbežnejšieho pahýľa (paluby), ktorý zostal po rozrezaní stromu v oblasti.

Materiály po ruke

Najjednoduchšie, ale veľmi zaujímavé možnosti pre návrh kvetinových záhonov je možné získať pomocou materiálov po ruke. Veľa záleží na prítomnosti zbytočných vecí a predstavivosti majiteľov. Zoberme si niektoré populárne záhradnícke možnosti:

1. Plot pneumatík. Nádherný spôsob, ako navrhnúť postele, používané mnohými záhradkárov. V tomto prípade môžete použiť akékoľvek použité pneumatiky, ale dovážané pneumatiky sú rozpoznané ako pružnejšie. Pred inštaláciou musí byť pneumatika očistená od nečistôt, umytá a natretá vo výhodnej farbe. S pomocou niekoľkých pneumatík môžete vybudovať vertikálnu kvetinovú záhradu so všetkými druhmi rastlín. Niektorí remeselníci vyrezali z pneumatík skutočné majstrovské diela.

2. Hranica z plastových fliaš. Nádherný spôsob, ako sa zbaviť nahromadených obalov a krásne usporiadať záhon bez dodatočných nákladov. Na tieto účely budete musieť zozbierať požadovaný počet fliaš s rovnakým objemom (zvyčajne 1,5 litra). Sú umiestnené tesne vedľa krku v zemi. Hotové puzdro môžete natrieť alebo naplniť kontajnermi viacfarebnými kameňmi.

3. Nábytok. Staré kusy nábytku možno tiež zmeniť na originálne záhony. Ak ide o drevené súčasti náhlavnej súpravy, musia byť vopred ošetrené špeciálnymi roztokmi odolnými voči vlhkosti. Zvyčajne sú takéto gizmos maľované jasnými farbami.

Inštalatérske zariadenia, ako sú vane, umývadlá, toalety, môžu byť tiež použité na usporiadanie záhonov. V takýchto návrhoch je dôležité zvážiť kompatibilitu. Napríklad jemné zapamätanie dokonale zaplní priestor kvetinového umývadla, napodobňuje mydlovú mydlo, viacfarebné letničky, ktoré sa podobajú ich kvitnúcemu pestrému hromadu oblečenia, môžu byť pristavené v zásuvkách starého prádla.

Okrem ručne vyrobených kvetinových záhonov uvedených vyššie môžete použiť rôzne iné možnosti. Niekedy sa kvetinové záhony stávajú najneočakávanejšími predmetmi, ktoré časom stratili svoj priamy účel: starý bicykel, vozík, dáždnik a dokonca aj auto.

Kvetinový záhon vlastnými rukami - foto

Vytvorenie kvetinového záhonu vlastnými rukami je najlepšou voľbou pre umiestnenie kvetov v letnej chate. Organizovaná výsadba s krásnym plotom vyzerá omnoho estetickejšie ako kvety, ktoré rastú chaotickým spôsobom. Môžete vidieť veľa rozhodnutí o tom, ako samostatne organizovať záhon na dachu v ďalšom výbere fotografií, kde sú prezentované najlepšie a skôr originálne nápady. Šťastné prezeranie!