Kúpeľňový dizajn v štýle Provence (55 fotografií) \ t

Mnoho ľudí z času na čas pociťuje potrebu nájsť tiché, osamelé miesto, kde môžete zabudnúť na každodenné záležitosti. Takáto oáza pokojnej a pokojnej relaxácie môže byť kúpeľňou v štýle Provence. Očarujúca jednoduchosť tohto dizajnu vytvára uvoľnenú atmosféru francúzskej provincie, pripomínajúc teplé leto, slnko, more a nekonečné polia levandule pod prenikavou modrou oblohou. Kúpeľňový dizajn v štýle Provence - vzrušujúce dielo, ktorého výsledkom bude vždy potešenie a potešenie svojou krásou.

Vlastnosti štýlu Provence

Juhovýchodný región Francúzska, ktorý sa nachádza medzi horskými pásmami Álp a Azúrového pobrežia Stredozemného mora, sa vyznačuje svojou neuveriteľne krásnou prírodou. Pre bohatstvo prírodných farieb sú tieto hrany už dlho milovníkmi umelcov, a keď sú uprostred letných letných lúk pokryté fialovo-fialovým zamatom kvetov levandule, turisti z celého sveta prichádzajú do Provence.

V snahe sprostredkovať romantickú atmosféru tejto úžasnej oblasti v interiéri dizajnéri spojili pôsobivé farby krajiny s tradičným spôsobom života obyčajných francúzskych roľníkov. Charakteristické zariadenie rustikálnych domácností s ich starým, mierne zbitým nábytkom, vápenno-bielymi stenami a stropmi, čipkovými závesmi a vintage keramikou uľahčuje rozlíšenie medzi Provence a mnohými inými štýlmi.

Množstvo slnečného svetla, ktoré ľahko prenikáv izbách, vďaka vysokým oknám, to robí aj jasné farby sa zdá, že vyhorel. Aktuálne odtiene Provence - mäta zelená, studená modrá, levanduľa, ashen ruže, fialová, sivá, béžová, krémová, pieskovo žltá a perlovo biela.

Prevládajúcimi materiálmi v tomto konštrukčnom smere sú drevo natreté svetlým smaltom, ako aj keramika a kovy (najmä bronz, meď, mosadz). Často používané prútia a rôzne ručne. Prírodné textílie sú vyrobené z ľanu, bavlny, konopného vlákna.

Kvetinové predmety, vtáky, kvety, bodky, roztomilé nápisy, anjeli alebo srdcia sa nachádzajú všade v interiéri v štýle Provence. Zvláštna pozornosť je venovaná tvaru výrobkov - je to takmer vždy hladké zakrivené čiary, kučeravé okraje, oválne obrysy bez akýchkoľvek uhlov.

Kúpeľňové povrchy v štýle Provence

Vzhľadom na vysokú vlhkosť miestnosti sú steny kúpeľne v provensálskom štýle najlepšie obložené keramickými obkladačkami. Našťastie výrobcovia ponúkajú obrovský výber historických zbierok s neuveriteľne krásnymi tematickými vzormi.

Alternatívne povrchové úpravy stien sú biele drevené stenové panely z plastu, použitie vodotesnej farby pastelových farieb, umývateľná vinylová tapeta s faktúrou za starožitnú omietku alebo nenápadný rustikálny potlač.

Podlaha kúpeľne by mala vyzerať čo najprirodzenejšie. Môže to byť matná piesková dlažba,svetlošedá, fialová, modrastá alebo béžová, vzorovaná dlažba strednej veľkosti (štvorcové alebo šesťuholníkové), ako aj porcelánové dlaždice pod bielym mramorom.

Ideálny kúpeľňový strop Provence je vápenná bielená alebo najľahšia farba. Ak to výška umožňuje, môžete zavesiť tenké dekoratívne plastové trámy pod natreté drevo. Je žiaduce, aby boli duté - to umožní, ak je to potrebné, zamaskovať vedenia alebo potrubia.

Inštalatérstvo

Hlavným znakom kúpeľňového vybavenia v štýle Provence je jeho oválny tvar. Na vyvýšených kovaných nohách je často inštalovaný vysoký smaltovaný kúpeľ so zakrivenými stranami. Tam sú tiež monolitické stojany v tóne, ktoré opakujú hladké línie produktu. Pre úsporu miesta je možná varianta s integrovanou kúpeľňou. V tomto prípade sú vyčnievajúce strany pokryté panelmi pod bieleným drevom alebo sú obložené obkladačkami. V prípade, že miestnosť nemá dostatok miesta pre klasickú vaňu, potom je aj roh vhodný.

Prepracované umývadlo bude skutočnou dekoráciou kúpeľne. Snehovo biely drez so zaoblenými rohmi môže byť postavený buď na podperách podstavca, alebo môže byť súčasťou funkčného dreveného pätníka alebo otvorenej kovanej police. Vodovodné batérie a vodovodné batérie by mali vyzerať starožitne. Výrobky z bronzu, medi, niklu, mosadze, ako aj chrómové a zlaté modely s porcelánovými dielmi.

Takže sa nič nezlomíPrirodzená harmónia v štýle Provence, moderné vybavenie (kotol, práčka) musí byť zamaskované za dverami skrinky alebo vložené do výklenkov.

Kúpeľňový nábytok v štýle Provence

Nábytok zohráva v kúpeľni dôležitú úlohu. Pre Provence je najvhodnejším riešením smaltované drevené skrine s otváracími dverami a zásuvkami, ktoré sú zvyčajne inštalované pod umývadlom, kované police so vzormi, sklopné police a háčiky v rovnakom štýle. V priestranných kúpeľniach je možné umiestniť aj kovové (lakované) alebo prútené stoličky.

Ročník drevený nábytok (skrine, komody, nočné stolíky) je zdobený zakrivenými nôh, reliéfnymi hranami, krížovými rámami, sieťami, maľovanými porcelánovými rukoväťami. Samozrejme, skutočné starožitnosti, rovnako ako moderné dizajnérske výrobky, sú drahé, ale ak si želáte, môžete si vytvoriť originálnu kúpeľňovú skrinku Provence vlastnými rukami. Okrem toho, prázdne miesto pre budúce majstrovské dielo možno nájsť v takmer každej chate alebo v dome starej babičky: to môže byť nevzhľadné príborník alebo šatník, ktorý je dosť na maľovanie, dať mu ušľachtilé oblečenie, urobiť krásne decoupage alebo maľovať štetcom, pridať štýlové doplnky.

Ak sa v kúpeľni nachádzajú výklenky, je veľmi ľahké ich premeniť na pohodlné regály. Stačí len pripojiť niekoľko políc z dreva alebo skla a skryť spodnú časť za krásnymi dverami.

Príslušenstvo a dekorácie

\ t

Zo všetkých známych dizajnérskych trendov je to Provence, ktorá sa môže pochváliť najrozmanitejšou výzdobou. Desiatky zdanlivo nenápadných drobností vytvárajú jedinečné čaro a pôvab provinčného francúzskeho interiéru, vďaka čomu je skutočne teplý a útulný.

Kúpeľňa v provensálskom štýle úspešne doplní všetky druhy príslušenstva. Môže to byť prútené stojany a zásuvky na kúpacie doplnky; oválne zrkadlá v sadrových, kovaných alebo starých drevených rámoch; štukové omietky a malé tematické sochy.

Na policiach je vhodné umiestniť keramické dávkovacie súpravy s roztomilými kvetmi; Porcelánové vázy a džbány, vinobranie sklenených fliaš, vonné sviečky v krásnych svietniky, prírodné mydlo a ručne vyrábané kozmetické sady.

Je vhodné pozrieť sa do takejto situácie načechraných uterákov a kúpacích plášťov, ktoré zostali na dohľad (zložené v úhľadných hromadách na otvorených policiach alebo visiacich na hákoch).

V kúpeľni je užitočný aj ratanový alebo prútený kôš. Môže byť vyrobený vo forme vysokého urna alebo podlhovastého valca s vekom, ale v každom prípade to bude praktické a funkčné riešenie pre každý deň.

Ak je v miestnosti okno, potom musí byť zdobené závesmi. Ľahký, ľahký tyl, škrobená čipka, pekný chintz s jemnou potlačou, výšivka. Za účelom zabezpečenia súkromia pri úpravách vody stojí za to visieťOdkvapové závesy hrubších nepriehľadných tkanín. Zvyšok času, môžu byť zhromaždené v mäkkej vlne v hornej časti okna v anglickom spôsobom.

Navrhnite malú kúpeľňu v štýle Provence

Napriek tomu, že štýl Provence je zvyčajne zvolený pre návrh priestranných kúpeľní v súkromných domoch, je celkom možné ho použiť vo viac kompaktných izbách. Svetlý romantický dizajn môže vizuálne zväčšiť malú plochu, hlavnou vec je nepreťažiť interiér rôznymi detailmi.

Pri výbere vane a umývadla sa odporúča dať prednosť úzkym zabudovaným modelom bez zbytočných ozdôb. V stiesnenej miestnosti nebudú reliéfne nohy stále viditeľné, ale ďalšie police alebo podstavce sa hodia.

Pri dokončovaní malej kúpeľne v štýle Provence sa odporúča opustiť veľké výtlačky alebo kombinovať rôzne typy vzorov. Monochromatické povrchy a úzke okraje kvetov budú vyzerať oveľa lepšie ako prízvuk.

Intenzívna fialová, fialová a modrá v malej miestnosti by mala byť nahradená jemnými „vyhorenými“ odtieňmi - takže sa bude javiť svetlejší a vzdušnejší. Vo všeobecnosti by paleta mala vyzerať monoliticky, bez kontrastných prechodov alebo príliš výrazných fragmentov.

Kvôli nedostatku voľného priestoru bude potrebné opustiť príslušenstvo, najmä tie, ktoré nemajú žiadne funkčné zaťaženie. Ak napríklad kôš na bielizeň ešte sedí pod umývadlom aleboniekde za dverami v rohu, je sotva extra polica pre zber aróm sviečky a figúrky.

Čo sa týka rôznych šampónov, gélov, balzamov a iných kozmetických prípravkov, najlepšie sa skladujú buď v uzavretých skrinkách alebo čiastočne nalievajú do špeciálnych dávkovačov porcelánu, ktoré nenarušia harmóniu interiéru.

Kúpeľňový dizajn v štýle Provence - foto

Aby sme demonštrovali vlastnosti štýlu Provence v dizajne kúpeľní, zozbierali sme najzaujímavejšie fotografie tohto smeru dizajnu. V prezentovanej galérii nájdete príklady krásnych povrchových úprav, pozri kombinácie klampiarstva, nábytku a dekoru, požičiavajte si vhodné dispozičné riešenia a rozloženie rozmerových objektov. Prajeme vám inšpiráciu a úspešnú realizáciu nápadov, ktoré sa vám páčia vo vašom interiéri!

Video: Kúpeľňa v štýle Provence - Nápady interiéru