Kúpeľňový dizajn 4 m2. (60 fotografií)

V mnohých bytoch a niekedy aj v súkromných domoch je vyhradený minimálny voľný priestor pre kúpeľne. Ale aj miestnosť s rozmermi 2x2 metrov postačuje na zabezpečenie plnej kúpeľne. Hlavná vec - vybrať vhodné prvky interiéru a umiestniť ich správne. A navrhnúť krásny a ergonomický dizajn kúpeľne 4 m2. Pomôžu vám príklady z tejto stránky.

Rozloženie kúpeľne 4 m2.

Na rozdiel od obývacej izby, ktorá môže byť zariadená, ako je to možné, bez odkazu na komunikáciu, v kúpeľni je umiestnenie väčšiny objektov určené už vo fáze výstavby. Dokonca aj pri prestavbe vodovodných potrubí a kanalizačných dier zostanú na svojom mieste.

Dĺžka stien a umiestnenie vchodu tiež ovplyvňujú usporiadanie kúpeľne. Podľa stavebných noriem sa dvere musia otvárať smerom von a ísť von do chodby alebo chodby.

Kúpeľňa 4 m2 môže obsahovať vaňu alebo sprchovací kút, umývadlo, malé WC a minimálne skladovacie systémy. Vo výnimočných prípadoch je stále priestor pre kompaktnú práčku.

Na inštaláciu plnohodnotnej vane by mala mať priľahlá stena dĺžku najmenej 1,7 m. Je tiež možné s uhlovým dizajnom, zatiaľ čo je žiaduce, aby sa jedna hrana zúžila - takže bude malý priestor pre závesný drez.

V protiľahlých rohoch štvorcovej 4-metrovej kúpeľne môžete umiestniť sprchovací kút a WC apoužite zvyšný priestor pre umývadlo, práčku, skrinky. Do úložných systémov nezaberá využiteľný priestor, mali by byť umiestnené vo vertikálnom priestore. Zaujímavým riešením by mohlo byť medziposchodie nad dverami, sklopné police v rohoch, nočný stolík so zásuvkami pod drezom alebo poklop pod kúpeľňou.

Aký spôsob inštalácie si vybrať?

Na trhu je dnes pôsobivý sortiment vaní a výleviek. Rôzne materiály, farby a tvary vám umožňujú vybrať si vodoinštaláciu s najlepšou rovnováhou medzi cenou, kvalitou a vzhľadom. Vzhľadom na obmedzenú plochu kúpeľne však hlavným kritériom sú rozmery výrobkov.

Najlepšia voľba pre miestnosť 4 m2. bude mať obdĺžnikovú vaňu s dĺžkou 170 až 220 cm, kapacita takého tvaru ideálne vyplní priestor proti stene. Po uzavretí s plastovou priečkou môžete získať plnohodnotný sprchovací kút a vaňový systém zabudovaný do stien vám umožní vychutnať si príjemnú hydromasáž. Dobrým doplnkom k tejto vani bude kompaktné obdĺžnikové umývadlo závesného typu a to isté WC. Môžu byť umiestnené na opačných koncoch miestnosti, paralelne alebo vedľa kúpeľa.

Alternatíva k prísnym obdĺžnikovým objektom v malej kúpeľni 4 m2. môže sa stať oválnym, pripomínajúcim klasickú mydlovú misku a semi-oválny. Je tiež možná voľba s asymetrickým kúpeľom, najmä ak ide o predĺženú rohovú konštrukciu. V rovnakej dobe, námestie, kolo aOdporúča sa vyhnúť sa konvexne tvarovaným tvarom dimenzionálneho potrubia.

Spomedzi materiálov na kúpanie je akryl akrylát považovaný za najpraktickejší a cenovo najvýhodnejší a pre drezy - keramiku. Polymérne výrobky vyrobené z akrylu a kvartilu (akryl s prímesou kremenného piesku) sú ľahšie, teplejšie a tichšie ako kov (liatina, oceľ) a oveľa lacnejšie ako keramika alebo kameň. Takéto kúpele sú navrhnuté pre 10-15 rokov opatrnej prevádzky. Mali by byť chránené pred vystavením vysokým teplotám (plast sa roztaví pri + 160 ° C) a mechanickému poškodeniu. Malé škrabance a škvrny z akrylových nádob sa dajú ľahko odstrániť pomocou špeciálnych leštidiel.

Kúpeľňa 4 m2.

Základným dizajnom každej kúpeľne je povrchová úprava. Z jeho farieb a textúr závisí od atraktívnosti dizajnu ako celku, pretože inštalatérske práce sú spravidla úplne štandardné a líšia sa okrem foriem.

Vzhľadom na zvýšenú vlhkosť a časté zmeny teploty v kúpeľni by všetky materiály mali mať veľkú pevnosť a mali by sa ľahko vyčistiť od kontaminácie. Dôležitá je aj estetická zložka. V malej kúpeľni 4 m2. všetky prvky musia byť zvolené podľa princípu pridania, ale je potrebné sa vyhnúť ostrým kontrastom a nadmernému jasu farieb.

Paul

Podlahy v kúpeľni sú neustále v kontakte s vodou a niekedy s detergentmi (postriekaním mydlom, šampónom atď.). Z tohto dôvodu sú úplne mokré materiály úplne neprijateľné.ako laminát, drevené dosky alebo koberec.

Je najvhodnejšie položiť podlahu v kúpeľni so špeciálnymi keramickými obkladačkami alebo porcelánovým kameninom. Aby ste sa vyhli banálnemu "sovietskemu" typu, nemali by ste kupovať lacné štvorcové výrobky neurčitej farby. Oveľa lepšie o 4 m2 veľký monofónny ľahký obklad položený kosoštvorcami bude vyzerať; hex patchwork dlaždice; sivé obdĺžniky napodobňujúce kameň alebo parkety.

Ďalším vhodným materiálom pre kúpeľňu je 4 m2. je samonivelačná podlaha z epoxidovej živice. Po vytvrdnutí polyméru sa vytvorí úplne hladký, hladký povlak, ktorý vôbec neabsorbuje vodu a ľahko sa čistí. Použitie fotografickej tlače vám umožňuje vytvoriť jedinečný dizajn samonivelačnej podlahy s 3D efektom, ktorý dodá miestnosti dodatočný objem. Pre malú kúpeľňu je však lepšie vybrať si malé - napríklad mušle, ryby, mince alebo skromné ​​kvety.

Steny

Steny v kúpeľni sú tradične zdobené keramickými obkladačkami. Pre kompaktný priestor 4 m2. dobrou voľbou môže byť veľký svetlý a miniatúrny pixel, rovnako ako ich kombinácia. Ak voľba padla na výrobky strednej veľkosti, potom musia byť buď nezvyčajného tvaru (šesťuholník, obdĺžniková tehla, so zakrivenými hranami, hádanky), alebo inovatívne farby (patchwork, poltóny, zberateľské vzory).

Vyvážiť výraznú vodorovnú rovinu vytvorenú v kúpeľni priľahlej k nejstena nebolí ozdobiť zvislými okrajmi alebo centrálnym panelom dekoratívnych obkladačiek. Podobný motív sa môže opakovať na inej stene, napríklad vo forme rámu okolo zrkadla. To dodá interiéru kúpeľne štýlový vzhľad a vizuálne zvýši jeho výšku.

Strop

Zo všetkých moderných materiálov na dokončenie stropu v kúpeľni zaujíma vedúcu pozíciu napínací film. Jeho jedinou nevýhodou je periodické sagging, ale to je ľahko vyriešiť volaním špecializovaných špecialistov. Ale nepochybné výhody tejto možnosti sú oveľa viac: film je ľahko namontovaný, odolný, nebojí sa vlhkosti, vždy dokonale rovný a lesklý, navyše je schopný udržať vodu v prípade povodní od susedov vyššie a chrániť zvyšok cieľa pred poškodením.

Pre kúpeľňu 4 m2. najlepšia voľba by bola lesklá alebo saténová textúra v odtieňoch bielej. Môžete tiež experimentovať s tlačou fotografií: zamračená obloha, podmorský svet alebo vrcholy stromov na pozadí slnka dávajú malej miestnosti nekonečný objem na vrchole.

Ak sa z nejakého dôvodu fólia na stretch nepodobá, potom môže byť strop tiež natretý obyčajnou farbou na sklenenej pavučine (chráni omietku pred mikrotrhlinami) alebo môže byť orezaný zrkadlovými PVC panelmi.

Rozhodnutia o štýle

Pri návrhu malej kúpeľne je veľmi dôležitá harmónia medzi všetkými prvkami interiéru. Jednotiacim faktorom pre ne by nemala byť len správna farbapalety, ale aj štýlové nuansy. Všeobecne platí, že izba má rozlohu 4 m2. zdobia nenápadné motívy, ktoré sa vyznačujú svetlými odtieňmi a kompaktným nábytkom.

Kúpeľňa 4 m2 v modernom štýle

Je ľahké navrhnúť 4-metrovú kúpeľňu v modernom štýle. Stačí použiť inovatívne materiály s dokonale hladkým, lesklým povrchom.

Kombinácia žiarivo čistých farieb (oranžová, limetková, azúrová azúrová, purpurová) s dokonalou bielou alebo béžovou farbou, ako aj imitácia prírodných textúr - leštené drevo, mramor, žula. V tomto interiéri je miesto pre veľké zrkadlá, sklenené priečky, diely z chrómovej ocele.

Na rozdiel od striktného minimalizmu, moderný štýl umožňuje vzory, zmes zaujímavých textúr. Ale napriek tomu, vďaka jasným líniám a stručným formám, to vyzerá dosť zdržanlivo.

Kúpeľňa 4 m² v štýle minimalizmu

Čistý minimalizmus poskytuje hlavne achromatickú stupnicu. Prevažujúca biela farba môže byť mierne zatienená šedými, oceľovými alebo čiernymi prvkami v nastavení. Povrchy sú čisté, hladké, bez akýchkoľvek obrázkov.

Do minimalistickej kúpeľne 4 m2. nepodobal sa na ošetrovaciu miestnosť, môže byť ozdobený jasnými a nasýtenými, ale malými predmetmi rovnakej farby: podlahová rohož, uteráky, dávkovače, mydlá.

Kúpeľňa 4 m2 v klasickom štýle

Hlavné znaky tohto štýlu - symetria, proporcionalita a mäkká harmónia svetlých odtieňov sú ideálne pre malú kúpeľňu. Jediným obmedzením je použiť dekor miernejšie a bez štukatúry.

Krém, piesok, béžové tóny dekorácie krásne zdôrazňujú zlaté detaily, ako napríklad rám pre zrkadlo, mixér, svietidlo a rukoväte skríň. Vrcholom interiéru kúpeľne sú 4 m2. v klasickom štýle môže byť originálne oválne umývadlo s elegantným vzorom, namontované na mramorovej doske.

Kúpeľňa 4 m² Škandinávsky štýl

Vysvetliť chladnú čerstvosť severných hôr v dizajne kúpeľne 4 m2. akékoľvek zrkadlovo biele keramické povrchy pripomínajúce sneh a ľad, tvrdené sklo, bielené drevo a sivomodré odtiene kameňa vám pomôžu.

Pre podlahu alebo jednu zo stien môžete použiť mozaikové dlaždice s etnicky modrozelenými vzormi škandinávskych krajín. Odporúča sa zvoliť kovové časti buď z čierneho kovaného železa (háčiky, police), alebo zo zliatin medi (rúry, vodovodné kohútiky, mixéry), ale obyčajná poniklovaná oceľ bude robiť.

Kúpeľňa 4 m2 v námornom štýle

Zaujímavý dizajn malej kúpeľne 4 m2. v námornom štýle osloví všetkých snívajúcich a cestujúcich. Pokojná biela a modrá paleta so zelenkastou prímesou tyrkysového a oceánskeho vánku, mušlí, všetkých druhov lodných detailova kresby s obyvateľmi vodných hĺbok - zakaždým, keď vám pripomenie bezstarostnú dovolenku na pobreží a vzdialené neprebádané ostrovy.

Vytvorenie morského štýlu, môžete plne vyjadriť svoje tvorivé schopnosti, a veľký výber materiálov na základe jeho motívov umožní prekladať akékoľvek myšlienky do reality.

Osvetlenie a dekorácia

Aby kúpeľňa vyzerala moderne, nestačí ani tie najkvalitnejšie povrchy a drahé inštalačné armatúry - všetko je ešte potrebné dobre osvetliť. Časy, kedy v kúpeľni bola slabá žiarovka, sú preč. Teraz ani taká malá miestnosť sa nedá predstaviť bez bodových svetiel po obvode stropu, diódových pások cez poličky alebo dokonca „prudkého“ osvetlenia zo spodnej časti samotného kúpeľa.

Okolo zrkadla môže byť umiestnená žeravá stuha, ktorá vytvára krásny prízvuk a prehlbuje priestor. Pomocou farebných diód je ľahké dočasne „natrieť“ bielu vaňu alebo drez, zmeniť odtieň vody.

Ak chcete vytvoriť útulnú atmosféru, svetlé obrazy namontované na podlahe (len by mali byť starostlivo izolované pred vlhkosťou), strop s efektom "hviezdnej oblohy", rovnako ako sviečky, ktoré vyzerajú ako sviečky sú tiež vhodné.

Pokiaľ ide o výzdobu, kúpeľňa má rozlohu 4 m2. Je lepšie sa vzdať nespoľahlivých sprchových závesov v prospech sklenených (akrylátových) priečok, ktoré optimalizujú priestor a namiesto „natívnych“ fliaš bude oveľa príjemnejšie udržiavať hygienické výrobky v štýlovom prevedeníDávkovače z porcelánu.

Pre holistickejší vzhľad interiéru stojí za to dbať na to, aby všetky kovové časti - háčiky, držadlá, mixéry, kohútiky, sušičky uterákov - boli vyrobené z približne rovnakého materiálu (oceľ, mosadz, bronz, železo alebo pozlátenie).

Kúpeľňový dizajn 4 m2 - foto

V predloženom výbere nájdete ešte viac fotografií so zaujímavými variantmi interiéru kúpeľne 4 m2. Tieto príklady dokazujú, že aj tak malý priestor môže byť efektívne využitý, pričom sa púštny kút premení na skutočnú oázu kúpeľných procedúr a relaxáciu vo vode. Šťastné prezeranie!

Video: Kúpeľňa 4 m² - interiérový dizajn