Kúpeľňový dizajn 3 m2. (100 obrázkov)

Kúpeľňa 3 m2. sotva malé - je to len malé, čo často spôsobuje úplné sklamanie vlastníkov. Ak čítate tento článok, potom ste pravdepodobne "šťastný" majiteľ takejto kúpeľne. Ponáhľame sa uistiť čitateľa, že nepotrebujete zúfalstvo. V našom materiáli sa pozrieme na mnoho spôsobov, ako premeniť malú kúpeľňu na pohodlnú zónu na úpravu vody.

Ako začať opravu?

V prvom rade je vhodné zvážiť možnosť zvýšenia využiteľnej plochy. To možno vykonať dvoma spôsobmi - na odstránenie steny, ktorá oddeľuje WC, alebo rozšíriť kúpeľňu v smere chodby. Ak existuje takáto možnosť, môžete použiť obe možnosti naraz.

Venujte pozornosť dverám - je lepšie inštalovať posuvné dvere, ktoré pri otváraní nevyžadujú priestor. Ak to nie je možné, nainštalujte plátno tak, aby sa dvere otvorili do chodby.

Mnohí čelia problému umiestnenia práčky do malého bytu. Ak máte kúpeľňu 3m2, je lepšie okamžite nájsť miesto na chodbe alebo v kuchyni. Na takomto námestí určite nebude možné vytesať roh, s výnimkou pod umývadlom, ak je práčka dosť kompaktná.

Ďalej urobíme merania miestnosti a určíme, aký typ nábytku a inštalatérskych prác bude tu potrebný. Voľba je malá, preto sa pokúste obmedziť na potrebné položky.

Nezabudnite skontrolovať stavInštalatérstvo môže byť lepšie dokončiť výmenu potrubia vo fáze opravy, bez čakania na nepríjemné prekvapenia. To isté platí pre elektrické rozvody - je potrebné ešte pred dokončením práce premýšľať o umiestnení budúcich svietidiel, držať kábel a zariadiť zásuvku.

Keď je náčrt budúcej situácie pripravený, pokračujte výberom farieb a materiálov na konečnú úpravu, kde je tiež veľa jemností, ktoré pomôžu prispôsobiť priestor.

Farebné riešenia

Pri výbere farby nie je hlavná vec preháňať ju. Aj keď ste fanúšik jasných farieb dúhy, v malej miestnosti je lepšie ich opustiť v prospech svetlých pastelových farieb. Kontrastné farby tu môžu byť prítomné ako drobné odtiene, pôsobiace ako druh dekoru.

Biela kúpeľňa 3 m2

Biela farba kúpeľne bude klásť dôraz na čistotu a ľahkosť miestnosti, dodá jej svetlo, výrazne rozšíri vizuálne hranice. Nie je potrebné brať ako základ snehobielu farebnú schému - môžete si vybrať niečo zo svojich odtieňov, napríklad mlieka alebo ľahkej smotany, potom sa miestnosť bude zdať oveľa teplejšia.

Béžová kúpeľňa 3 m2

Béžová paleta je ideálna pre každú kúpeľňu. Táto farba vytvára pocit pokoja a pokoja, tmavo hnedé a karamelové farby dokonale zrieďujú monotónnosť.

Modrá kúpeľňa 3 m2 M.

Modrá farba zvýrazní primát vody.prvky, ale v malej kúpeľni jeho prítomnosť môže zhoršiť situáciu. Je lepšie brať modré odtiene ako základ, ktorý navyše upokojuje, zmierňuje únavu a zároveň dáva priestor priestoru.

Šedá kúpeľňa 3 m2.

Pre lakonický dizajn môžete voľbu zastaviť na svetlosivej palete, ktorá bude vyzerať nenápadne a moderne v blízkosti zrkadiel, chrómových armatúr a sklenených priečok. Aby sa dekorácia v takomto kľúči nezdala nudná a studená, môžete ju diverzifikovať pomocou patchworkových dlaždíc, patchworku, imitácie tehlovej steny alebo kameňa s osobitnou textúrou.

Zelená kúpeľňa 3 m2

Zelená farba určite spôsobuje asociácie s prírodou, takže je príjemné pre takmer každého. A ak si nemyslíte kúpeľňu bez tejto osviežujúcej palety, skúste použiť svetlé odtiene ako základ a pridajte im trochu bylinných vzorov. Takýto spoj bude dokonale kombinovaný s ľahkým dreveným nábytkom a bielou keramikou.

Povrchová úprava a materiály

\ t

Výber materiálov na konečnú úpravu, opýtajte sa, koľko dokážu odolať všetkým „mikroklímovým“ kúpeľniam, pretože tam je pomerne vysoká úroveň vlhkosti a často dochádza k kolísaniu teploty.

Paul

Na poschodí kúpeľne 3 m2. najlepšou možnosťou by boli keramické dlaždice, ktoré spĺňajú všetky potrebnéParametre. Vzhľadom k tomu, že hlavná časť miestnosti bude zarámovaná do ľahkej palety, môžete si vybrať dlaždicu so vzorom alebo imitovať prírodné materiály - v dizajne prinesie trochu rôznorodosti. Navrhovanie samonivelačnej podlahy bude drahšie, ale jej životnosť a spoľahlivosť plne odôvodnia investičné náklady.

Steny

Čo presne by sa malo zlikvidovať v kúpeľni s rozlohou 3 m2. - Toto je tapeta. Dokonca aj tie vrstvy, ktoré sú najviac odolné voči vlhkosti, s najväčšou pravdepodobnosťou nevydržia konštantnú vlhkosť, pretože budú umiestnené v tesnej blízkosti zdroja vody. Výnimkou sú laminátové tapety, ktoré nie sú prístupné škodlivým účinkom konkrétnej mikroklímy.

Nesnažte sa tiež opravovať steny pomocou sadrokartónu - „ukradne“ kúsok priestoru, ktorý stojí za jeho váhu v zlate. Inak nie sú žiadne zvláštne kontraindikácie. Steny môžu byť zdobené dlaždicami, mozaikami, plastovými panelmi alebo jednoducho natreté vodou na báze kompozície.

Strop

Pre strop bude vhodnou možnosťou maľovanie, ale pod podmienkou, že budete mať problém vyrovnať povrch. Modernejšou alternatívou je natiahnuté plátno, u ktorého by sa malo dávať prednosť lesklému, majúcemu reflexný účinok.

Inštalatérsky a kúpeľňový nábytok

\ t

Teraz o najdôležitejšej veci - usporiadanie malej kúpeľne so sanitárnymi spotrebičmi a nábytkom. Okamžite hovoríme, že najlepšou cestou bude vzdať sa písma v prospechsprchovací kút. Viac racionálna voľba - sprcha bez palety s pódiom dlaždice. V tomto prípade je potrebné zariadiť malý sklon pre odvodnenie. Ak ste vášnivým fanúšikom relaxačných kúpeľných procedúr, môžete nahradiť bežnú kúpeľňu kompaktnejším rohom alebo sprchovacím kútom s vysokým podnosom, ktorý vám umožní vykonávať ošetrenie vody počas sedenia.

Nemenej dôležitou vlastnosťou kúpeľne je umývadlo. Venujte pozornosť funkčnejším modelom, napríklad umývadlám s horným alebo dolným nočným stolíkom, ktorý bude slúžiť ako úložný priestor pre kúpeľňové doplnky. Ďalšou vhodnou možnosťou je umývadlo so silne vystupujúcim stolom, ktorého časť bude umiestnená nad vaňou. Môžu to byť aj hygienické výrobky. Ak sa rozhodnete nechať obdĺžnikové písmo, vybavte priestor pod ním rozumne - môžete nainštalovať ochrannú clonu, za ktorou budú police na čistiace prostriedky. Teraz v predaji nájdete kúpeľňové misy, ktoré sú už vybavené "výplňou".

Spomínaná skriňa na nábytok postačuje. Ak nie, môžete umiestniť priestrannú policu nad vchodové dvere, nainštalovať rohové police nad kúpeľňou.

Osvetlenie a dekorácia

Samozrejme, osvetlenie v kúpeľni by malo mať vysokú kvalitu, ale vzhľadom na rozmery, ktoré zvažujeme, stačí jedno stropné svietidlo a dodatočné zrkadlové osvetlenie. Ak je kúpeľňa v kombinácii s WC, môžete pridať niekoľko reflektorov.

Výzdoba v tomto prípadebudú prezentované vlastnosťami dokončovacích materiálov, mozaiky, nenápadných vzorov. Akcenty vytvoria také detaily, ako je svetlá podlahová rohož, uteráky, vinylové obrazy, ako aj špeciálne doplnky, ktoré sú charakteristické pre konkrétny štýl.

Interiéry

Každý štýl interiéru je krásny svojím vlastným spôsobom, a majitelia by si mali vybrať na základe osobných preferencií, rovnako ako všeobecný koncept bytového dizajnu.

Kúpeľňa 3 m2 v štýle minimalizmu

Minimálny smer je v tomto prípade najprijateľnejší, pretože predpokladá obmedzenú konštrukciu s použitím bielych, béžových farieb a najpodstatnejších prvkov nábytku, vyrobených v lakonických formách. Špeciálny efekt slobody priestoru budú tvoriť veľké zrkadlá, lesklé povrchy a dobré osvetlenie.

Kúpeľňa 3 m2 Škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl je skôr blízky minimalizmu: sú vítané aj svetlé farby a obmedzená sada detailov interiéru a nábytku. Charakteristickým znakom je prevaha matných povrchov, "teplých" dekoratívnych prvkov vo forme záclon, podlahových rohoží alebo dlaždíc s etnickým vzorom.

Kúpeľňa 3 m2 v námornom štýle

Navrhnite malú kúpeľňu 3 m2. v námornom štýle vyplní malú miestnosť s duchom stredomorských pláží a nekonečných vodných prvkov. Tu je pekný vzhľadModro-modrú paletu úspešne dopĺňajú béžové tóny a nástenné dekorácie vodných plôch, škrupiny bezstarostne rozložené na policiach, zrkadlá-okienka plnia úlohu dekorácie.

Kúpeľňa 3 m2 ekologický

Ďalší atraktívny spôsob začlenenia prírodných motívov do interiéru. Okolie béžových a zelených tónov, obrazy flóry a fauny, mäkké „trávnaté“ rohože, zelené kvetináče - to všetko v najlepšom spôsobe vytvára pocit relaxácie v lone prírody.

Interiérový dizajn kúpeľne 3 m2. - foto

Ak ste už presvedčení, že v malej kúpeľni s rozlohou 3 m2, môžete tiež vytvoriť štýlovú príjemnú atmosféru, odporúčame Vám navštíviť našu fotogalériu. Tu sme zozbierali mnoho ilustratívnych príkladov úspešného dizajnu, z ktorých je možné čerpať zaujímavé nápady. Šťastné prezeranie!