Kúpeľňové doplnky: 60 nápadov

Zdá sa, prečo ozdobiť kúpeľňu? Na uspokojenie základných potrieb dostatočne vhodných inštalačných prác. Ale v podmienkach rýchleho rytmu života, niekedy len vodné procedúry podporujú úplnú relaxáciu. Na tento účel je potrebné vytvoriť potrebnú atmosféru v interiéri so zameraním na pohodlie a estetiku. To pomôže rôzne kúpeľňové doplnky, ktoré budú prerokované dnes.

Hygienické súpravy

Začnime s témami, bez ktorých sa jednoduchá starostlivosť stane problematickou a nepohodlnou. Mnohé z nich sa predávajú v súpravách vyrobených v rovnakom štýle. Takýto nákup vyzerá harmonicky, bez toho, aby sa dostal z celkového dizajnu.

Existujú však situácie, keď niektoré príslušenstvo zo súpravy nespadá do vašej kúpeľne alebo je potrebné zakúpiť si ďalšiu položku.

Napriek svojej zjavnej jednoduchosti sa na súčasnom trhu nachádzajú rôzne výrobky, ktoré sa líšia vzhľadom, materiálom, tvarom, spôsobom pripevnenia. Ak chcete pomôcť určiť výber, zvážte najzaujímavejšie z nich.

Mydlové riady

V mnohých apartmánoch môžete vidieť známy obrázok: plastové monochromatické atribúty jednoduchej formy, získané na základe lacnosti. Práve táto možnosť je nepraktická, nie je šetrná k životnému prostrediu, vyznačuje sa nízkou pevnosťou a estetickými vlastnosťami. Dokonca aj malý detail môže narušiť konštrukčné zloženie, teda zodpovedne k výberu mydla.

Stojany a zásobníky môžu slúžiť ako kontajner na skladovanie mydla - výber závisí od jeho konzistencie.

Monolitické keramické podložky vyzerajú dobre a pre väčší luxus môžete použiť výrobky z mramoru. Kovový dávkovač alebo chromovaný mýdlový zásobník sa zmestí do moderného interiéru kúpeľne. Ale klasika miluje rozmanitosť, takže dávajte pozor na možnosti s štuky, nohy alebo prelamované vzory.

Suspendované výrobky alebo kúpeľňové doplnky na suchý zips urobia skvelú prácu pri šetrení miesta. Dávkovače vyzerajú nezvyčajné vo forme sklenenej fľaše, do ktorej môžete zložiť pre-dezinfikované cetky alebo naplniť svetlou tekutinou na ruky.

Kapacity pre zubné kefky

\ t

Zvyčajné poháre na kefy sa môžu stať nielen miestom na skladovanie, ale aj neobvyklým prvkom výzdoby. Len najprv sa musíte rozhodnúť, ktorý spôsob pripojenia vyhovuje vášmu priestoru: stenu alebo stôl? Popularita získava tzv. Držiaky kefiek, ktoré sa vyznačujú jednoduchým dizajnom. Ale pre každú možnosť existuje mnoho jedinečných produktov.

Hygiena výrobky môžu byť umiestnené v nádhernom skle s krásnymi kresbami, ktoré doplnia klasický štýl alebo sa stanú jasným detailom. Jednoduchšia kúpeľňa zároveň láskavo „prijíma“ plastový držiak len vtedy, ak je jeho nutnosť spôsobená úsporamispace. Nebojte sa vybrať farebné farebné kombinácie, najmä ak existuje viac ako jedna kefa - ako členovia rodiny.

Ak chcete diverzifikovať interiér, môžete venovať pozornosť nezvyčajným okuliarom, napríklad vo forme zvierat - skvelý spôsob, ako vštípit deťom lásku k čisteniu zubov. Všeobecne platí, že prítomnosť malých obyvateľov v byte zahŕňa zavedenie originálneho príslušenstva do kúpeľne.

Sprchové organizátory

Aby ste mali vždy sprchu alebo gél po ruke, je potrebné umiestniť všetku kozmetiku do vhodnej blízkosti. Tu sú len malé kabíny je nepravdepodobné, že by prispeli k inštalácii pohodlný skladovací systém, ktorý by tiež mať ochranu pred vlhkosťou. V tomto prípade organizátori prídu na záchranu!

Ide o malé konštrukcie vyrobené z rôznych materiálov s „vreckami“ alebo policami, na ktorých sa skladujú hygienické výrobky. Hlavnou výhodou takéhoto kúpeľňového príslušenstva je kompaktnosť a pohyblivosť, vďaka čomu môžete organizátor zavesiť kdekoľvek.

Existujú dokonca aj modely tkanín, v ktorých sa bunky môžu skryť, napríklad gél, otočiť nádobu hore nohami - čím sa zabezpečí pohodlné dávkovanie. Ostatné odrody majú atraktívny dizajn, hlavne vďaka ozdobným prvkom.

Držiaky toaletného papiera

Ak sa vám zdá, že neexistujú žiadne zaujímavé riešenia na skladovanie toaletného papiera, potom sú tieto fotografie presnedokázať opak. Možnosti dizajnu sú mnohé, dokonca aj pre jednoduchého držiteľa.

Niektoré položky sa môžu vyrábať vlastnými rukami. Napríklad, pozerať zvedavo role na lane pribitý na malé dosky je čerstvé riešenie pre kúpeľňu v štýle Provence alebo akékoľvek iné krajiny-štýl.

Pre toaletný papier môžete postaviť celú vežu zvýraznením „podlahy“ pre každú jednotku. Ešte viac štýlový vzhľad "mraky" z plástov s rolkami, vytvára celú stenu zloženie.

Najlepšou voľbou pre kúpeľňu je polica alebo zásuvka s držiakom v spodnej časti. Takýto prvok okamžite zavedie určitý komfort do priestoru a preukáže starostlivosť o detaily jeho vlastníkov.

Skladovací priestor

Okrem políc a skríň, ktoré sú často súčasťou nábytku, sa v kúpeľni často používajú ďalšie komponenty na skladovanie alebo sušenie vecí.

Vešiaky

Na sušenie alebo pohodlný prístup k uterákom sú inštalované špeciálne závesy, ktoré vám umožnia narovnať a zavesiť plátno. Pretože toto príslušenstvo nie sú len kovové tyče, ktoré sú známe mnohým ľuďom, nemajú žiadnu dekoratívnu funkciu.

Pre ľahký kúpeľ v námornom štýle je možné háčiky namontovať na stenu a lano cez ňu, ktoré slúži ako miesto na uloženie uterákov. Pre tento štýl, rovnako ako pre Provence, je štafle perfektné ako záves. Môže byť inštalovaný na podlahe alebo zavesený na strope. Držitelia môžu byťčasť nábytku, čím sa pritiahne minimálna pozornosť.

Háčiky

Na háčikoch môžete zavesiť uteráky alebo župany pri používaní rybárskeho vybavenia - takéto kúpeľňové doplnky sa dokonale zmestia do morskej témy. Kotva a hviezdice v tej istej úlohe budú vyzerať rovnako dobre.

Háky môžu byť podpísané uvedením vlastníka. Takýto dizajn ocení členovia veľkej rodiny. Malá doska s kovovými časťami bude vyzerať veľmi ekologicky a prirodzene.

Koše na prádlo

Špinavé odevy nie sú vždy okamžite umývateľné. Ako úložný priestor pre takúto bielizeň, ktorá je najčastejšie umiestnená presne v kúpeľni, v tesnej blízkosti práčky, možno použiť špeciálne koše.

Plastové modely vyzerajú veľmi nepohodlne, preto Vám odporúčame túto možnosť okamžite zrušiť. Nádherne, textilné vrecúška s jasným vzorom, ktorý odvráti pozornosť od nevzhľadného obsahu, sa zmestí do interiéru.

Najautentickejší vzhľad prúteného druhu s vekom. Rodiny s mnohými ľuďmi sa môžu starať o niekoľko košov zoradených podľa farieb.

Textílie

V kúpeľni, napriek zvýšenej vlhkosti, nebude existovať niekoľko textilných doplnkov, ktoré potrebujetedo interiéru.

Okenice

Mäkké záclony do kúpeľne sú vyrobené z tkaniny, ktorá bola podrobená špeciálnemu ošetreniu. V iných prípadoch ide o polyetylén, ako aj polyvinylchlorid.

Prvá možnosť sa neodporúča: je krátko trvajúca, je prostredím pre vývoj húb a je tiež ťažké ju čistiť. Ale druhý, aj napriek vysoké náklady, je považovaný za najlepší typ pre kúpeľňu.

Nemá zmysel hovoriť o dekoratívnych vlastnostiach - na modernom trhu existuje široká škála výrobkov s komplexnými a minimalistickými vzormi. Hlavnou vecou je krásne zapadnúť do interiéru.

Koberec

Aby nedošlo k preklzávaniu po vodných postupoch, ako aj k odstráneniu nôh prebytočnej tekutiny, odporúča sa položiť koberce vedľa kúpeľa. Vzhľadom na nízku odolnosť voči vlhkosti nebude pre tento priestor vhodný rovnaký materiál ako v obytnom priestore.

Syntetická tkanina je obľúbenejšia, na rozdiel od prírodných, vďaka svojmu vysokému výkonu, antibakteriálnemu povlaku, ako aj trvanlivosti. Napríklad akrylátové rohože sú veľmi svetlé a príjemné na dotyk. Produkty z mikrovlákien rýchlo absorbujú vlhkosť, čo je dôležité pre kúpeľňu.

Aj malý koberec môže byť dôležitou súčasťou interiéru, preto by ste mali starostlivo zvážiť jeho výber. Existujú pevné modely, ktoré sa zmestia do minimalistického štýlu, a môžete si kúpiť možnosti s vtipnými nápismi alebo dokonca textílious komplexnými vzormi - rovnako ako na veľkom koberci v obývacej izbe.

Uteráky

Hoci uterák je osobným predmetom, nemal by byť mimo dohľadu v miestnosti. Zamerajte sa na farebnú škálu iných tkanín v kúpeľni a vyberte správny produkt.

Veľa závisí od umiestnenia uterákov. Napríklad v prípade súpravy môžu byť zavesené alebo zložené v danom poradí - od svetlého až po svetlý odtieň.

Zaujímavou možnosťou pre deti sú uteráky s kapucňou, ktorých horná časť je vyrobená v tvare zvieracej tváre. Takýto doplnok do kúpeľne presne zdvihne váš duch a oživí interiér.

Zrkadlá

Pre malú kúpeľňu si môžete vyzdvihnúť veľké zrkadlo, ktoré vizuálne zvýši plochu. V závislosti od počtu osôb si môžete zakúpiť aj niekoľko zrkadiel, pohodlne ich umiestniť v blízkosti umývadla.

Bohato zdobený rám je potrebný pre klasický interiér, ale v modernom štýle sa zameriava na tvar - trojuholníkový, okrúhly, kosoštvorcový a tak ďalej.

Populárne v kúpeľni sú zrkadlá so svietidlami, ktoré môžu byť namontované buď vo forme žiaroviek.

Voliteľné príslušenstvo

Po rozhodnutí o základných kúpeľňových doplnkoch je čas myslieť na menejdôležitých prvkov, pre ktoré existuje niekoľko zaujímavých riešení.

Pre tých, ktorí radi čítajú, sa stane nenahraditeľným atribútom polica na knihy, ktorá je inštalovaná v kúpeľni.

Dokonca aj nádoba na bavlnené tampóny môže vyzerať atraktívne bez toho, aby sa vymanila zo zloženia miestnosti. Napríklad, tam sú postavené kontajnery alebo praktickejšie transparentné. Je oveľa pohodlnejšie získať disky z takýchto zariadení.

Moderný dizajn predmetu môže maskovať takéto nevzhľadné predmety ako toaletnú kefu - toľko, že na prvý pohľad to nemožno určiť. Pôvodne vyzerá ako model v podobe čerešne alebo mačky, ktorá sa stane jasným prvkom výzdoby. A vtipné nápisy na toaletnom veku to len doplnia.

Video: DIY príslušenstvo pre kúpeľňu