Kúpeľňa v štýle minimalizmu: nápady na dizajn (90 fotografií)

Minimalizmus je jedným z najviac trendových štýlov, ktorý spôsobuje veľa kontroverzií. Niekto to nájde nudné a monotónne, a niekto s radosťou sa zbaví prebytočnej pozlátko okolo. Určite to však neberie do úvahy praktickosť. Z tohto dôvodu je minimalizmus jedným z najlepších štýlov pre zdobenie malých funkčných miestností, napríklad pre kúpeľňu. Krása a pohodlie - veľmi harmonické kombinácie, ktoré nemožno opustiť, a nie je nutné.

Prvky štýlu minimalizmu

Minimalizmus v kúpeľni má svoje vlastné vlastnosti a výhody:

- Presnosť. Čím menej extra položiek - tým viac voľného miesta. To platí najmä pre malé miestnosti. Tu - minimálne dekor, žiadne objemné podlahy a závesné skrine, jednoduché obloženie a jednoduché príslušenstvo. Udržiavanie čistoty a poriadku v takejto kúpeľni je oveľa rýchlejšie a jednoduchšie vďaka minimu vecí a hladkých povrchov, ktoré sa ľahko čistia.

- Jednoduchosť formy. V minimalizme sa používa extrémne jednoduchá geometria, lesk, sklo. Ak je zrkadlo klasické, obdĺžnikové alebo okrúhle, ak je priečka sklenená, ak je to reflektor.

- Multifunkčný. Každý detail minimalistického interiéru plní určitú úlohu a najlepšie niekoľko. Vstavané inštalatérske, osvetlené zrkadlá, dvere so zrkadlovými skriňami, skryté výklenky pre kúpeľňové doplnky, obaly, košíky a iné drobné predmety sa aktívne používajú.

- Hra s textúrami. Rozmanitosť a individualita minimalizmu sa prejavuje nielen v doplnkoch, ale aj vo výbere textúr. Kontrastné materiály a povlaky sa úspešne používajú. Zaujímavou možnosťou je prízvuk stenu, aby zodpovedali zvyšok, ale zdobené, napríklad s textúrou omietky.

- Plánovanie. Minimalistická kúpeľňová ergonómia je premyslená do najmenších detailov Každá zóna je vypracovaná samostatne, aby sa zmestili všetky potrebné, ale zároveň ponechajte maximum priestoru.

- Jednoduchosť. Minimalizmus netoleruje masivitu. Namiesto ťažkých majákov a komody - ľahká konštrukcia s množstvom skla a kovu. Aktívne sa používajú inštalatérske zariadenia.

Farebné riešenia

Kúpeľňa je zároveň miestom pre relaxáciu a oddych, naplnené komfortom a teplom a čisto funkčnou miestnosťou špecifického účelu. Kombinácia ľahkosti a praktickosti nie je tak jednoduchá, ale minimalizmus je úspešný. V mnohých ohľadoch - vďaka kompetentnému použitiu farby. Svetlý rozsah s jasnými akcentmi dokonale zapadá aj do malej miestnosti, rozširuje ho a dodáva mu ľahkosť a vzdušnosť. Ale minimalizmus nie je len čisto biely. Sú to odtiene šedej a béžovej, pastelových farieb, teplých a farebných škvŕn a zaujímavých detailov.

Biela minimalistická kúpeľňa

Biela a jej variácie sú univerzálnym základom pre minimalizmus. Kúpeľňa je tiež jednou z najuniverzálnejších farieb. Biele dlaždice, biele inštalatérske práce, biele umývaniestále vedú na trhu. Táto farba je priamo spojená s čistotou. Okrem toho opticky zväčšuje miestnosť a zapĺňa ju svetlom. To je dôležité najmä v malých miestnostiach. Vďaka tomu sa zdajú byť priestrannejšie a ľahšie. Pozadie môžete diverzifikovať jasným akcentom a viacúrovňovým osvetlením.

Čierna minimalistická kúpeľňa

Čierna je jednou z hlavných farieb minimalizmu. Pre kúpeľňu je to viac ako kedykoľvek predtým. Čierne inštalatérske, lesklé povrchy, stropné strešné zrkadlá - to všetko je na vrchole popularity. Vo veľkej miestnosti môže byť čierna dokonca použitá ako základňa, ktorá ju kompenzuje dobre navrhnutým osvetlením. V malej kúpeľni je to univerzálna kontrastná farba pre realizáciu zaujímavých dizajnérskych nápadov.

Červená minimalistická kúpeľňa

Červená, oranžová, žltá sú zriedka používané ako základné odtiene v minimalizme, ale sú to pravé sprievodné farby. Vyzerajú výhodne v detailoch: v textíliách, na paneloch skríň, v kúpeľňových doplnkoch, stojanoch a príslušenstve. Ohnivé farby prinášajú do kúpeľne pocit pohodlia a osláv. Dokonca aj studená dlažba sa bude zdať teplejšia.

Modrá minimalistická kúpeľňa

Modrá, zelená, tyrkysová a ich variácie harmonicky zapadnú do svetlých akcentov do minimalistickej kúpeľne. Tieto farby sú priamo spojené s morom a vodným prvkom. vyvinúťPredmet môže byť v dekoratívnych detailoch. Odtiene morskej vlny harmonicky kombinované s čistými bielymi i sivými alebo pieskovými odtieňmi. Miestnosť v chladných modrých alebo zelených tónoch vždy vyzerá sviežejšie.

Hnedá minimalistická kúpeľňa

Pre tých, ktorí považujú čierny a biely minimalizmus za studený a sterilný, bude robiť útulná béžová a hnedá gama. Odtiene kávy a krémovo-čokoládových kombinácií vždy vyzerajú teplejšie a jemnejšie. Navyše, moderné dokončovacie materiály vám neumožňujú obmedziť sa na čokoľvek. Drevený nábytok, ktorý sa tak dobre hodí do palety, je pokrytý špeciálnou ochrannou kompozíciou. Niektoré typy laminátov a iných imitácií sa vôbec nebojí vlhkosti, teploty a iných vonkajších vplyvov.

Dokončovacie práce a materiály

\ t

Hlavnou požiadavkou pri výbere materiálov na konečnú úpravu kúpeľne je ich odolnosť voči kolísaniu teploty a vlhkosti. Dlaždice, prírodný kameň a jeho imitácia, sklo, drevo, kov sa aktívne používajú. Použite plast. Neexistuje žiadny prebytok textilu a nadmerné dekorácie, ale veľa zrkadiel a lesku. To dáva extra svetlo svetla na uľahčenie interiéru.

Paul

Klasická kúpeľňa - dlažba, prírodný kameň alebo akryl. Najčastejšie je to neutrálne odtiene: svetlo, sivá, čierna. Téma kameňa možno ďalej rozvíjať: pri zdobení stien, výbere pultu alebo umývadla. Tam sú dokonca vynikajúcekamenné kúpele.

Dlaždice bez vymysleného dizajnu. Geometria, šachové farby a mozaika vyzerajú v minimalizme dobre. Ďalším zaujímavým ťahom je uhlopriečka inštalácie podlahy.

Je veľmi dôležité, aby podlaha bola nielen krásna, ale aj bezpečná, nekĺzla.

Steny

Na steny sa používajú obklady, textúrovaná omietka so slabo výraznou textúrou, špeciálne vodotesné tapety a farby, dekoratívne panely. Temné steny sa takmer nikdy nestretli, ale minimalizmus víta kontrastné prvky. Vertikálne čiary opticky zdvíhajú strop a vodorovné čiary zväčšujú miestnosť.

Strop

Na ukončenie stropu sa používajú platne a špeciálne farby. Ale dizajn napätia vyzerá najlepšie. Existuje niekoľko dôvodov. Po prvé, lesklé plátno vytvára efekt veľkého zrkadla a zväčšuje miestnosť. Ani čierny strešný strop sa nerozdrví, aj keď si vyžaduje viac miesta. Po druhé, keď inštalujete do rámu, môžete skryť hlavné komunikácie a vložené osvetlenie.

Kúpeľňový nábytok v štýle minimalizmu

Minimalistická kúpeľňa vyžaduje kompaktné inštalatérske práce. Populárne závesné modely, umývadlá a toalety, montované v stene, malé a nepohodlné kúpeľne a moderné sprchy. Všetky komunikácie, potrubia, nádrže sú skryté v stene alebo za dekoratívnymi panelmi. Misky kúpeľne sú obdĺžnikové. Zjednodušené tvary sa používajú len zriedkaminimalizmus. Laconic kohútiky, bez dekoru a ozdôb.

Nábytok - prinajmenšom. Je lepšie sa vyhnúť množstvu políc a košov. Stačí jeden šatník. Môžete dokonca vložiť do nej drez alebo ho skryť do výklenku za zrkadlom.

Osvetlenie

Pre kúpeľňu v štýle minimalizmu je ideálny pre mäkké rozptýlené osvetlenie s miernym efektom stmievania. Najlepšie zo všetkého sú kompaktné vstavané svetlá na strope alebo stenách. Pre pohodlie - zrkadlo s jasnejším podsvietením, ktoré je v prípade potreby zahrnuté.

Dekor a textílie

Minimalizmus neznamená prebytok dekorácie a textilu. To neznamená, že samotná kúpeľňa v jej funkčnom účele. Ale každá maličkosť môže zároveň vykonávať estetickú a praktickú funkciu. Napríklad sada uterákov a štýlových stojanov a fliaš na zubné kefky, mydlo a ďalšie maličkosti bude tým najlepším doplnkom.

Malá kúpeľňa v minimalistickom štýle

Minimalizmus je vytvorený na výzdobu malej kúpeľne. Aby sa zachovala sloboda pohybu, úplne sa vyhne cudzím a nefunkčným veciam. Nábytok v takejto miestnosti je príliš jednoduchý, vyrobený z lesklého plastu alebo lakovaného dreva. Obdĺžnikové tvary vyzerajú najlepšie. Na stenách - minimálne dekor, police a háčiky. Zrkadlo - v jednoduchom a stručnom ráme.

Pre malú kúpeľňu sa používajú ľahké pastely.odtiene a kontrastné prvky. Farebné akcenty - nie viac ako dve alebo tri. Môžete kombinovať minimalizmus s hi-tech. Vďaka špičkovej technológii bude miestnosť ešte funkčnejšia. Vizuálne zväčšuje miestnosť pomocou obdĺžnikového obkladu položeného na pravidelnom alebo horizontálnom vzore pokládky.

Namiesto kúpeľne, vysoká sprcha ideálne zapadne do malej miestnosti. Jeho vertikálny dizajn šetrí miesto a vizuálne ťahá stenu, a kombinácia skla a kovu bude vrcholom dizajnu.

Dizajn kúpeľne v štýle minimalizmu - foto

Ponúkame výber fotografií kúpeľní v štýle minimalizmu pre inšpiráciu a čerstvé nápady. Porovnajte, vyberte a naplánujte svoj jedinečný interiér. Šťastné prezeranie!

Video: Minimalizmus v interiéri kúpeľne